Meraklı Kv

Valla çoğu eşinden geçiyor ama senin duruşunda önemli her seferinde hoşlanmadığını belirtip göstereceksin...
Kv ye mi hoslanmadıgımı söyliyeyım. Onlara göre bu cok normal. Böyle sorular normal. Resmen evı yönetiyorlar. Ama eşime en ufak detayı anlatmamasını söylıycem

Baştan o mesafeyi kuracaktiniz o zaman siz söylemeseniz evinizdeki olup biteni nereden bilecek? Benim kaynanam her gün arar bazen olup biteni eşimden önce ondan duyarım eşim yoğun çalışıyor gün içinde hiç rahatsız olmuyorum. ilişkimiz iyi sizin başka sıkıntılarınız varsa bu olay batıyor olabilir.
Ben anlatmıyorum. Eşim anlatıyor. Eşim söylemıs. O da merak etmıs benı aradı sordu. Eşim herseyı anlatıyor. Tamam anlatmam dedı ama trıp atıyor. Onunla sakin dilde evdeki herseyı anlatmamasını söylıycem. Bana ınsanlar ıyılıgını ıstıyor ondan soruyor dıyor. Ben yanlıs dusunuyormusum

Evinize ne alıp ne almamanız konusunda sizi yönlendirmeye çalışıyorsa veya eve aldığınız ya da almayı düşündüğünüz şeylere laf atıyorsa o zaman sıkıntı olarak bakardım ben.. Diğer mevzuda herşeyi sorması falan beni darlamazdı sanırım. Ki ben çok konuşan kayınvalidem ile herşeyi paylaşan bir insan olduğum için zaten laf arasında eve birşey alsam ya da almayı düşünsem mutlaka paylaşırım. Biraz da yapı meselesi bu sanırım. Kayınvalideniz de yapısı gereği herşeyi soran bir tip olabilir ama anlattığınız kadarıyla fesatlık gibi bir durumu yok geldi bana. Bir de sizinle yakından ilgili bir kayınvalideymiş sizi asla arayan sormayan ne yapıp ne yapmadığınızı merak etmeyen sizi umursamayan biri olsa belki daha zorunuza gidebilirdi.. Ama tabi anlattığınız durumun hangi boyutta olduğunu okuduğum kadarıyla yorumladım ne yaşadığınızı en iyi siz bilirsiniz.
Hersey ayarında güzel ama. Aynı sehirde yatılı ya gıtmemizi, sabah 6bucukta kahvaltıya gıtmemizi ıstıyorlar. Eve ne alınacaksa eşim söyler. Onlara danısır

İlk başlarda öyle oluyo nedense mesafeni koru yine de bilgi verme geçiştir zamanla aşılır ama eşine şikayet etme bir kez güzel dille söyle annesi dünyanın en kötü insanı olsa bile hemen sizi kötülemeye kalkar
Öyle zaten. Ben kötü oldum gene. Eşim anlatıyor ben anlatmam öyle de. Eşim direk hepsıne söyler

Kv ye mi hoslanmadıgımı söyliyeyım. Onlara göre bu cok normal. Böyle sorular normal. Resmen evı yönetiyorlar. Ama eşime en ufak detayı anlatmamasını söylıycem
Evet ısrarla söyle hoşlanmıyorum bence ayıp vs. diye gerçi anlamayana ne desen boş ben yüzgöz oldum yine anlamadı hala sorar cevap alamaz ama dediğin gibi onlar için normal bu anlaması için aynısını yapmak gerekebilir...

Eve ne alıp almadığınızı sormaları saçma evet ama diğer şeyleri sormaları bence didiklemek için değil gibi. İlgileniyor kendince. Ha bide nefes alıp vermediğinizi bilsinler bence 😀
Aşırı meraklılar. Bı ınsan baska ınsanın ev İnternetini nıye merak etsın ki. Bende yapı olarak sürekli sorudan sıkılıyorum. Hesap vermek gıbı oluyo

Evet ısrarla söyle hoşlanmıyorum bence ayıp vs. diye gerçi anlamayana ne desen boş ben yüzgöz oldum yine anlamadı hala sorar cevap alamaz ama dediğin gibi onlar için normal bu anlaması için aynısını yapmak gerekebilir...
Eşime söylıycem. Her detayı anlatmasın. Pazara gıttıgını ne aldıgını falan

Suç kimde peki? Herşeyi koşarak sıçan eşinizde değil mi afedersiniz? Her ayrıntıyı veren göbek bağı kesilmemiş eşinizle konuşun, bu kadar gereksiz seylerı dahi merak ediyorsa daha mahrem konuları da merak ediyordur muhtemelen :kahve:
Bizim evin herseyını merak edıyolar. Eşime yatan maaşı bıle sormuslar. Bana tuhaf gelıyor. Dun trıplı sekılde anlatmam herseyı dedi. Ama eşime her detayı söylememesini bu evın mahrem oldugunu söylıycem

Hersey ayarında güzel ama. Aynı sehirde yatılı ya gıtmemizi, sabah 6bucukta kahvaltıya gıtmemizi ıstıyorlar. Eve ne alınacaksa eşim söyler. Onlara danısır
Esinizle bir kahve sohbeti esliginde konuşun sakince
Boyle annene anlatma gibi degil de
Biz artik evliyiz kendi ailemizi kuruyoruz artik bu ev bizim duzen bizim dolayısıyla ne olursa olsun bu 4 duvar arasinda yasananlar ancak ikimizi ilgilendirir birbirimize danismadan karar almayalim, evimizin sınırlarını cizmemiz lazim benim.annem de olsa komsu da olsa bu evin icinde ne dönüyor bilmemeli , biz anlatmazsak da bilmezler. Insanlar sorabilir önemli olan bizim agiz birligi etmemiz tarzi konusabilirsiniz
Simdi bi an ben kendimi yerinize koydum bunlar döküldü :) siz esinizin gönlünü edecek baska kelimeler de kullanabilirsiniz elbette

Esinizle bir kahve sohbeti esliginde konuşun sakince
Boyle annene anlatma gibi degil de
Biz artik evliyiz kendi ailemizi kuruyoruz artik bu ev bizim duzen bizim dolayısıyla ne olursa olsun bu 4 duvar arasinda yasananlar ancak ikimizi ilgilendirir birbirimize danismadan karar almayalim, evimizin sınırlarını cizmemiz lazim benim.annem de olsa komsu da olsa bu evin icinde ne dönüyor bilmemeli , biz anlatmazsak da bilmezler. Insanlar sorabilir önemli olan bizim agiz birligi etmemiz tarzi konusabilirsiniz
Simdi bi an ben kendimi yerinize koydum bunlar döküldü :) siz esinizin gönlünü edecek baska kelimeler de kullanabilirsiniz elbette
Eşim aılesıni hep ön planda ıstıyor her konuda. Hep onlarla olmak ıstıyor. Konuscam onumla tatlı dille. Yatan maaşı falan herseyı söyluyor

Sahsen galiba bu kadar takmazdim. Insanlar merakli olabiliyor, ama bu onlara karar yetkisini vermiyor sonucta. Bunun icin esinizle yüz göz olmayin. Yok cok merakli felan diye. Sanirim ilk zamanlar insanlar "düzenleri oturdumu" diye daha cok merak ediyor..zamanla onlar da alisiyor :)
4aydır bu böyle

Eşim aılesıni hep ön planda ıstıyor her konuda. Hep onlarla olmak ıstıyor. Konuscam onumla tatlı dille. Yatan maaşı falan herseyı söyluyor
Maaş kisisel sınırdır ailem bile sormaz soramaz söylemem yani babam da sormustu baba para.mevzularini konuşmayı sevmiyorum demistim basta alınır gibi oldu dedim ben pek konuşmayı dogru bulmuyorum gucenme lütfen diye
Esiniz ailesinden kopamadiysa neden evlenmis? Bu sınırları koymayı anlatın güzelce
Senin ailen ama bu evin ici, maaslarimiz vs aileni ilgilendirmez seni beni ilgilendirir ayni evdeyken tamam ama artık bizim evimiz ayri birinci öncelik esimiz diye anlatin
Youtubeda bir sürü video var sınır koymakla alakalı bir bakin gerekirse şu videoyu gördüm birlikte izleyelim diyerek aklina sokabilirsiniz :)

Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.
e zaten sebep belliymiş? eşinizin ağzını tutması lazım,tek çözüm bu. ama tutmayacak adım gibi de eminim:işsiz:
Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.
işte böyle şeylere de gerek yok. ortamı germekten başka bir işe yaramıyor.
bu tarz radikal değişikliklere girmeden önce sadece çenesini tutmayı öğrense,zaten gerek kalmayacak başka bir şeye.

bakın adım gibi eminim,eşiniz sizin üstünüze atacak topu da, işte mıy mıy,kem küm, eşimle kavga ettik o istemiyor sizinle konuşmamı diyecek.:işsiz:

çünkü ona göre gidip her şeyi anlatması yanlış bir şey değil,asla da yanlış bulmayacak.

Maaş kisisel sınırdır ailem bile sormaz soramaz söylemem yani babam da sormustu baba para.mevzularini konuşmayı sevmiyorum demistim basta alınır gibi oldu dedim ben pek konuşmayı dogru bulmuyorum gucenme lütfen diye
Esiniz ailesinden kopamadiysa neden evlenmis? Bu sınırları koymayı anlatın güzelce
Senin ailen ama bu evin ici, maaslarimiz vs aileni ilgilendirmez seni beni ilgilendirir ayni evdeyken tamam ama artık bizim evimiz ayri birinci öncelik esimiz diye anlatin
Youtubeda bir sürü video var sınır koymakla alakalı bir bakin gerekirse şu videoyu gördüm birlikte izleyelim diyerek aklina sokabilirsiniz :)
İzliyorum o videoları. Ben sınır koyduğumu düşünüyorum. Ama eşime göre aileye sınır koymak yanlıs. Annesı perdeyi yıkadınız mı, leke vardı cıktı mı falan en ufak detayı sorar. Eşim aşırı aılecı.

Şimdi haksızsın diyenler olacak. Ama 4 aylık evliyiz. En ufak şeyleri bilmeleri sinirimi bozuyor. Sanki evimizi yönetiyorlar. Ben onları arayıp birkez şunu yaptınız mı diye sormam. Ama aşırı meraklılar. Kötü niyetleri yok ama ben mıç mıç ilişkileri sevmiyorum

İnternet paketi 4 aylık evlilikte nasıl bitti

Kv bunu nereden biliyor

Bu seni nerden ilgilendiriyor diye neden sormuyorsun

Cici gelin olma

Bir gün sana ne diye kv ye söyle eşine tembih etmekten daha kolay

O desin sizi düşündüm diye sen de ona gerek yok biz kendimiz hallederiz de

X