Merhaba, hangi klinikte/hastanede tüp bebek tedavisi gördünüz, memnun kaldınız mı?

hazalizaaa

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
452
222
Tüp bebek tedavisi olacağım ama merak ettiğim sorular var. Ağrılı/sancılı bir süreç mi? Ne kadar bütçe ayırmalıyım, siz ne zaman tedavi oldunuz? Kaç kez denediniz, ilk seferde mi tuttu? İki embriyo birden koyuyorlarsa ekstra ücret mi talep ediyolar? İlaveten, aşılama öneren var mı?

Şimdiden yanıtlarınıza çok teşekkür ederim🙏🏻

Tüp bebek tedavisi olacağım ama merak ettiğim sorular var. Ağrılı/sancılı bir süreç mi? Ne kadar bütçe ayırmalıyım, siz ne zaman tedavi oldunuz? Kaç kez denediniz, ilk seferde mi tuttu? İki embriyo birden koyuyorlarsa ekstra ücret mi talep ediyolar? İlaveten, aşılama öneren var mı?

Bahçeci fulya. Özkan özdamar ., geçen sene 100 bini buldu. Bu sene 150-200 olur. İlaçlar pahalı tedaviden cok. İlk denemede oğlumu kucağıma aldım. Sebepsiz infertiliteydi bizim. Donmuş 5 embriyom var . 6 embriyo oluştu. Biri oğlum, diğerleri bekliyor. Kardeş olmazsa doğal yolla yine tüp denerim 2. Ye

Aşılama vakit kaybı. Ağrı acı sıfır. 35 yaş altın2 embriyo kesinlikle yasak dendi

hayırlı olsun Rabbim bebeğinize de sizlere de sağlık sıhhat versin. 35 yaş altına 2 embriyo mu yasak, ben henüz 30 olacağım o zaman bana yasak doğru mu anladım kusura bakmayın pek bilgim yok teyit etmek için soruyorum
Evet canım. Ama bazı özel klimikler koyuyor yinede ama ikiz gebelk erken dogum demek küvez demek. Tek olsun daha iyi

Evet canım. Ama bazı özel klimikler koyuyor yinede ama ikiz gebelk erken dogum demek küvez demek. Tek olsun daha iyi
Evet sağlıklı olsun bi tane iki tane hiç fark etmez yeterki olsun da… Teşekkür ederim cevap için o zaman 50 bin ortalama fiyat aldım çoğu yerden tüp bebek için demek ki yeterli değil ilaçlar da bi o kadar daha bütçe istiyor… Aslında devlet hastanesinde tüp bebek servisine gidiyordum ama insan gibi davranmıyorlar diye aklım özele kaydı en azından ağrısız sızısız tedavi görürüm diye düşündüm Allah yardımcımız olsun ya kafam çok karışık

Maslak Acıbadem Bülent Tıraş'ta tedavim devam ediyor. Tedaviye Ocak ayında başladık. 2 tane embriyom donduruldu. Önümüzdeki ay transfer gerçekleşecek. Şimdilik fiyatlar şu şekilde;

Tüp bebek tedavisi 66200tl
İlaçlar 60000 tl
Rahim filmi 4500tl
Yumurta dölleme aşamasında sperm microchip işlemiyle seçildi. Ücreti 8300tl
Donmuş embriyoyu çözmek için 15000tl denmişti. Henüz o aşamaya gelmediğimiz için onu ödemedik. Dondurmaya ücret alınmıyor.

Siz ne zaman yaptırmıştınız? Ben bu hafta Brüksel’den 75.000TL fiyat aldım. İlaçlar denildiği gibi 60.000TL tutuyor mu?
Ben Kasım ayında tedavi görmeye başlamıştım. 49bin vermiştim merkeze. İlaçlarla şimdi hesap ettim de 120 veya 120yi geçkin tutmuş. Zam gelmiş demek ki ya.. çok üzüldüm iyice uçmuş fiyatlar inanamıyorum

Tüp bebek yapan üniversite ve devlet hastanelerinden alınıyor. Almak için şartlar var. Eşim azospermiydi son 6 ayda yapılmış 3 test istemişlerdi sanırım. Birde 5 yıllık sgk gerisini hatırlayamadım gidip başvurunca gerekli belgeleri veriyorlar zaten. Hangi şehirdesiniz ?

Son düzenleme:
Bahçeci fulya. Özkan özdamar ., geçen sene 100 bini buldu. Bu sene 150-200 olur. İlaçlar pahalı tedaviden cok. İlk denemede oğlumu kucağıma aldım. Sebepsiz infertiliteydi bizim. Donmuş 5 embriyom var . 6 embriyo oluştu. Biri oğlum, diğerleri bekliyor. Kardeş olmazsa doğal yolla yine tüp denerim 2. Ye
Merhaba, benim de sebepsiz infertilite yeni transfer oldum. Ne gibi belirtileriniz oldu acaba paylaşabilir misiniz❤️

Ben aşılamayı vakit kaybı olarak gördüğüm için hiç denemedim, bütçeniz ve sabrınız varsa deneyebilirsiniz ancak dediğim gibi bence vakit kaybı. Ben 28 yaşındayım eşimde hafif sperm problemi var ancak bu değerlerle gebe kalabilirmişim o nedenle sebepsiz infertilite tanısı aldık. 7 embriyom donduruldu çarşamba günü ilk transferimi oldum, doktorum Fuat Eserol, işlemlerini Liv Hospital’da yapıyor. Kasım ayında başladık bu arada. Ücret 50 bin civarı, ilaçlar 13 bin gibi bir rakam tuttu, hastaneye de dondurma ve transfer için 10.500 tl ödedik. Muayenelere ücret ödemiyorsunuz bu arada. Diğer denemelerdeki transfer ücretinin 25.000 TL olduğunu iletti doktorum. Sonucu henüz bilmiyoruz tabi ama olumsuz da olsa doktoruma güvenim sonsuz. Garanti olması için ilaç kullanımım da yoğun fakat sonuçlar genelde yüz güldürücü. Diğer doktorlar gibi çok çok yüksek fiyatlar da talep etmiyor.

benimde sebepsizi nfertelite 2.aşılamamda tuttu ve düşük bir spermle tuttu bebeğimin kalbi durdu o ayrı bi konu ama denemeye değer

Merhaba, benim de sebepsiz infertilite yeni transfer oldum. Ne gibi belirtileriniz oldu acaba paylaşabilir misiniz❤️
6. Günü 7. Güne bağlayan gece adet sancısı çektim. Olmadı heralde dedim test yaptım erken gebelik testinde pozitif cıktı, ve 3. Gün itibariyle bel kasık ağrısı oluyordu cok ayakta kalınca. Ben işe döndüm 2. Gün

Maslak Acıbadem Bülent Tıraş'ta tedavim devam ediyor. Tedaviye Ocak ayında başladık. 2 tane embriyom donduruldu. Önümüzdeki ay transfer gerçekleşecek. Şimdilik fiyatlar şu şekilde;

Tüp bebek tedavisi 66200tl
İlaçlar 60000 tl
Rahim filmi 4500tl
Yumurta dölleme aşamasında sperm microchip işlemiyle seçildi. Ücreti 8300tl
Donmuş embriyoyu çözmek için 15000tl denmişti. Henüz o aşamaya gelmediğimiz için onu ödemedik. Dondurmaya ücret alınmıyor.
İlaçlar 60. 000 mi?

X