Merhabalar; öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var

bango

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2021
74
96
Merhabalar,bu platforma üye olarak yeni katıldım. Yıllardır okuyucu olarak takip ediyordum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Ben 28 yaşında, uzman mikrobiyolog olarak çalışan fiziksel olarak gayet hoş, bir kadınım. İlişkimde bir problemim yok. Benim sorunum fiziksel olarak bitikliğim.Sabah uyandığımda işe gelirken giyinip süslenen insanlara çok imreniyorum, içimde hiç öyle bir enerji yok. Makyaj malzemelerine ve bakıma da düşkünüm fakat başkalarına makyaj yapmayı seviyorum kendime çok nadir yapabiliyorum. Yüzüme ve saçıma hiç birşey yapmadan işe gidip geliyorum gözaltlarım yorgun cildim soluk ve aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyorum. Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum. bazen hazırlıyorum geceden güzel kombinler biraz erken uyanıp güzelce makyajımı da yaparım diyorum fakat uyandığımda bambaşka biri olarak uyanıp pantolon tişört geçirip çıkıyorum. sürekli hasta gibiyim. bu durum için doktora da gittim tiroid fonksiyon bozukluklarım olduğunu öğrendim ilaçlarımı alıyorum,takip ettiriyorum. psikiyatri ve psikolog ile senelerce görüştüm bir faydasını göremedim. Derdimi anlatabilmişimdir umarım.Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Doktora gittiğinize göre demir, b ve d vitaminlerine de bakılmıştır sanıyorum.

Fizyolojik olarak bir sorun yoksa nasıl çözülür bilemedim. Yaşam enerjiniz düşük sanırım. Ya da uykunuzu falan alamıyorsunuz.
evet düşüktü, takviye kullanıyorum

Düşünmek istemediğiniz, sizi aslında mutsuz eden bir sorun mu var? Ben genelde ufakta olsa bir sorundan dolayı mutsuzsam hevesim olmaz süslenmeye, giyinmeye.

Merhabalar,bu platforma üye olarak yeni katıldım. Yıllardır okuyucu olarak takip ediyordum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Ben 28 yaşında, uzman mikrobiyolog olarak çalışan fiziksel olarak gayet hoş, nişanlı bir kadınım. İlişkimde bir problemim yok. Benim sorunum fiziksel olarak bitikliğim.Sabah uyandığımda işe gelirken giyinip süslenen insanlara çok imreniyorum, içimde hiç öyle bir enerji yok. Makyaj malzemelerine ve bakıma da düşkünüm fakat başkalarına makyaj yapmayı seviyorum kendime çok nadir yapabiliyorum. Yüzüme ve saçıma hiç birşey yapmadan işe gidip geliyorum gözaltlarım yorgun cildim soluk ve aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyorum. Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum. bazen hazırlıyorum geceden güzel kombinler biraz erken uyanıp güzelce makyajımı da yaparım diyorum fakat uyandığımda bambaşka biri olarak uyanıp pantolon tişört geçirip çıkıyorum. sürekli hasta gibiyim. bu durum için doktora da gittim tiroid fonksiyon bozukluklarım olduğunu öğrendim ilaçlarımı alıyorum,takip ettiriyorum. psikiyatri ve psikolog ile senelerce görüştüm bir faydasını göremedim. Derdimi anlatabilmişimdir umarım.Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.
Tiroid sorunu insanda depresif ruh halini tetikliyor.
Ama tabi hee bundanmış o zaman normal deyip böyle devam etmemek gerek. Bak ne güzel akşamdan kombin hazırlıyormuşsunuz, makyaj yapmaya haliniz olmasa bile o kombininizi giyebilirsiniz.

Kendinizi beğenmiyor olabilirsiniz.Bende kiloluyken hiç bir şey yapmazdım enerjim olmazdı, ne zaman zayıfladım kendime bebek gibi bakıyorum:dondurma: Kendinizde sevmediğiniz bir şey varsa sizi dibe çekiyor, değiştirme imkanınız varsa değiştirin yoksa kabullenmenin bir yolunu bulmak gerek. Dahası mutlaka spor yapın ilk bir ay zorlayın kendinizi sonra gelen enerjiye sizde şaşıracaksınız.

Kendinizi beğenmiyor olabilirsiniz.Bende kiloluyken hiç bir şey yapmazdım enerjim olmazdı, ne zaman zayıfladım kendime bebek gibi bakıyorum:dondurma: Kendinizde sevmediğiniz bir şey varsa sizi dibe çekiyor, değiştirme imkanınız varsa değiştirin yoksa kabullenmenin bir yolunu bulmak gerek. Dahası mutlaka spor yapın ilk bir ay zorlayın kendinizi sonra gelen enerjiye sizde şaşıracaksınız.
tüm bunların aksine de kendimi beğeniyorum bunu övünmek veya ukalalık olarak algılamayın lütfen gerçekten güzel bir kadınım, kilo problemim yok sorunum da bu tam olarak

bu arada tebrik ederim inşallah bu şekilde devam edersiniz :)

Psikologa git.. belki depresyondasin? yani sorunlardan kacmak degilde uzerine gitmek daha dogru. Ha bence bi insan kisa bir donem salabilir kendini ama bi sure sonra kendine gelmesi gerek. Yasamak eZiyet oluyor diger turlu.

bu tarz şeyleri bilmediğimden de değil; bir çok arkadaşımın nişan düğün makyajlarını ben yapıyorum. el ve ayak bakımıma dikkat ederim ama bu paspallık beni gün geçtikçe içinden çıkılmaz hale sokuyor. burcum ve yükselenim terazi bu arada

Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum.
Durumun salaşlığı,sizi hasta göstermesi,kendinizi begenmemeniz ve bunlarin farkında olup uzman destegi de almanıza ragmen sabahlari isteksiz olmaniza ne türlü bir fikir olabilir ki?🤷🏻‍♀️
Kendinize görmek istediginiz sekli vermeyen alakayi göstermeyen sizsiniz sonucta.Uzman destegide varmıs madem artik sizinde sabahlari o moddan cıkıp kendinizi yapmak isteginiz seylere zorlamaniz lazim az az..

Ben 28 yaşında, uzman mikrobiyolog olarak çalışan fiziksel olarak gayet hoş, nişanlı bir kadınım. İlişkimde bir problemim yok. Benim sorunum fiziksel olarak bitikliğim.Sabah uyandığımda işe gelirken giyinip süslenen insanlara çok imreniyorum, içimde hiç öyle bir enerji yok. Makyaj malzemelerine ve bakıma da düşkünüm fakat başkalarına makyaj yapmayı seviyorum kendime çok nadir yapabiliyorum. Yüzüme ve saçıma hiç birşey yapmadan işe gidip geliyorum gözaltlarım yorgun cildim soluk ve aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyorum. Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum. bazen hazırlıyorum geceden güzel kombinler biraz erken uyanıp güzelce makyajımı da yaparım diyorum fakat uyandığımda bambaşka biri olarak uyanıp pantolon tişört geçirip çıkıyorum. sürekli hasta gibiyim. bu durum için doktora da gittim tiroid fonksiyon bozukluklarım olduğunu öğrendim ilaçlarımı alıyorum,takip ettiriyorum. psikiyatri ve psikolog ile senelerce görüştüm bir faydasını göremedim. Derdimi anlatabilmişimdir umarım.Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

uzman mikrobiyologum demesen ben miyim bu dicektim.
akşamdan duşunuyorum şunu bunu giyerim diye, sonra amaaaaan bi kot bi tişört,gömlek giyem de çıkam diyorum. cildim en son 2 yıl önce makyaj gördu.

Buna devam ettiğiniz sürece enerjinizi asla toplayamazsiniz..biraz sizin elinizde o an tembellik yapmayıp ben yapicam diyin ve yapın . Sabah uyandığınizda ilk duş alın sonra uykunuz kaçar zaten .sonra güzel bı makyaj yapın :) siz zaten aynadan soluk cildinize baktıkça dahada enerjiniz tükenir.yuzunuze canlılık katın gerisi gelicek.

iste bir sorununuz var mi? sadece ise giderken mi boylesiniz yani arkadaslariniz arayip hadi aksam bir seyler icelim deseler yine mi ayni sekilde gidersiniz disari?

ablam kendine bunu yapma.
yap güzelce makyajını, giyin güzel kombinlerini. sık mis gibi parfümleri. içinden gelmese de gül etrafına. emin ol sana da çok iyi gelecek.
ben evden çalışıyorum vallahi süslenip işe gitmeyi özledim. hayatımda özel biri varsa onunla buluşacağım zaman kendimi çok iyi hissediyorum çünkü çok özeniyorum kendime ve bu bana iyi geliyor. ha love işlerini askıya aldım o ayrı konu ama dediğim gibi yapmak insana kendini güzel hissettiriyor emin ol.

X