Merhabalar; öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var

Merhabalar,bu platforma üye olarak yeni katıldım. Yıllardır okuyucu olarak takip ediyordum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Ben 28 yaşında, uzman mikrobiyolog olarak çalışan fiziksel olarak gayet hoş, nişanlı bir kadınım. İlişkimde bir problemim yok. Benim sorunum fiziksel olarak bitikliğim.Sabah uyandığımda işe gelirken giyinip süslenen insanlara çok imreniyorum, içimde hiç öyle bir enerji yok. Makyaj malzemelerine ve bakıma da düşkünüm fakat başkalarına makyaj yapmayı seviyorum kendime çok nadir yapabiliyorum. Yüzüme ve saçıma hiç birşey yapmadan işe gidip geliyorum gözaltlarım yorgun cildim soluk ve aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyorum. Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum. bazen hazırlıyorum geceden güzel kombinler biraz erken uyanıp güzelce makyajımı da yaparım diyorum fakat uyandığımda bambaşka biri olarak uyanıp pantolon tişört geçirip çıkıyorum. sürekli hasta gibiyim. bu durum için doktora da gittim tiroid fonksiyon bozukluklarım olduğunu öğrendim ilaçlarımı alıyorum,takip ettiriyorum. psikiyatri ve psikolog ile senelerce görüştüm bir faydasını göremedim. Derdimi anlatabilmişimdir umarım.Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.
bence yeniden başlama zamanı demişsiniz.
bir uzmandan hipnoz alıp gelecek çalışması yapın derim ben kendimde çok faydasını gördüm.
beslenmenizi baştan düzeltin ki troid dengeye gelsin. sağlıklı beslenerek cildim saçım hatta psikolojim düzeldi. enerjim yerine geldi.
sabah akşam mutsuz dolanırdım enerjisiz spora yazılıp gitmezdim gitsemde spor sonrası sağlıksız şeyler yiyerek vitamin depolarımı baya boşaltmıştım.
keyif aldığınız rutinleri artırın derim
sağlıcakla kalın

iste bir sorununuz var mi? sadece ise giderken mi boylesiniz yani arkadaslariniz arayip hadi aksam bir seyler icelim deseler yine mi ayni sekilde gidersiniz disari?
daha çok işe gelirken bu şekildeyim. arkadaşlarımla çıktığımda da bu duruma alıştığım için makyaj yapmayı yakıştırmamaya başladım bir şekilde olmuyor gibi hissedip yine olabildiğince sade kalıyorum

Son düzenleme:
Gardropta sadece şık olanları askıya asın, diğer salaş olanlar öyle hemen üstünüze geçirip çıkabileceğiniz kadar kolay ulaşılabilir yerlerde durmasın.
Makyajı ofise gidince de 5dk’da yapabilirsiniz, çantanızda dursun veya işyerinde dursun kalem, eyeliner, maskara, ruj, oje artık hangilerini yakıştırıyosanız kendinize. Pratik olan makyaj malzemelerini tercih edin, mesela fırçalılar yerine likit allık büyük kolaylık. Fondöten yerine cc krem…

Makyaj da uzun vadede cildi bozuyor aslında, sizin kendinize yapacağınız en iyi yatırım cilt bakımı yaptırmak eğer maddi durumunuz yetiyorsa. Sonra gözaltı ve cilt nemlendiricileriyle kendinizi daha iyi göreceksiniz.

Önce temizliğe dikkat etmek, sonra bakımı rutin haline getirmek ve en son da ufak dokunuşlarla renklendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Ben de spor konusunda eskiden çok iyiydim ama yaklaşık marttan beri falan tamamen bıraktım hiç iyi hissetmiyorum giderek çöküyorum sanki. Bir sebebi de yok. Ama evde yapmaya başlıycam tekrardan.

Merhabalar,bu platforma üye olarak yeni katıldım. Yıllardır okuyucu olarak takip ediyordum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Ben 28 yaşında, uzman mikrobiyolog olarak çalışan fiziksel olarak gayet hoş, nişanlı bir kadınım. İlişkimde bir problemim yok. Benim sorunum fiziksel olarak bitikliğim.Sabah uyandığımda işe gelirken giyinip süslenen insanlara çok imreniyorum, içimde hiç öyle bir enerji yok. Makyaj malzemelerine ve bakıma da düşkünüm fakat başkalarına makyaj yapmayı seviyorum kendime çok nadir yapabiliyorum. Yüzüme ve saçıma hiç birşey yapmadan işe gidip geliyorum gözaltlarım yorgun cildim soluk ve aynaya baktığımda kendimi hiç beğenmiyorum. Salaş salaş giyinip makyajsız bir şekilde dolaşmak artık bitik enerimi iyice dibe çekiyor. yapmak istediğim halde bir türlü o heves ve heyecanı kendimde bulamıyorum. bazen hazırlıyorum geceden güzel kombinler biraz erken uyanıp güzelce makyajımı da yaparım diyorum fakat uyandığımda bambaşka biri olarak uyanıp pantolon tişört geçirip çıkıyorum. sürekli hasta gibiyim. bu durum için doktora da gittim tiroid fonksiyon bozukluklarım olduğunu öğrendim ilaçlarımı alıyorum,takip ettiriyorum. psikiyatri ve psikolog ile senelerce görüştüm bir faydasını göremedim. Derdimi anlatabilmişimdir umarım.Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.
Gece geç vakitlerde bir şeyler atıştırıyorsanız vücut bütün gece sindirim ile uğraşıyor dinlenemiyor.
Enerji düşüklüğünüz bundan kaynaklı olabilir.
Mümkünse tüm yeme işlemini en geç uyumanıza 3 -4 saat kala bitirin ve bu saatlerden sonra bir lokma dahi olsa ağzınıza atmayın.
Aynı şey içecekler içinde geçerli.
Şekersiz bitki çayı, çay ve su haricinde bir şey tüketmeyin.
Hatta mümkünse su dışında bir şey tüketmemeye özen gösterip kendinizi bir gözlemleyin.
Vücut sindirimle uğraşmazsa dinlenebiliyor geceleri.
Bu konuyu kendimde test ettim.

Belki bu saydıklarım faydalı olabilir.

Aksam heveslenip sabah bambaşka ruh halinde oluyorum diyorsunuz ya en azindan makyaj urunlerini yaniniza alip iş yerinde mi yapsaniz? Bu da zor ama denenebilir. 😬 Belki sizdeki de sabahin körü depresyonudur.

Ergenligimde makyaj, saç baş ugrasmak hoşuma giderdi haftasonlari veya okul sonrasi baya süslenirdim ama okula giderken sabahin korunde sacimi bile dogru durust taramadan oylesine tepeden bir depresyon topuzu yapar yuzum bem beyaz okula gider oglene kadar da hasta ve uykulu gibi etrafa bakinirdim.

Buyuyunce de çok degişmedi gerci. 😬
Cozumu sabahin korunde kalkmamakta buldum ben. 😁

işimi seviyorum fakat çok yoğun çalışıyorum ve sanırım işyeri ortamımla ilgili sıkıntılarım var. ciddiye almıyorum sanıyordum ama etkileniyorum demek ki enerjim çekiliyor

bence bu önemli bir etken.
benim de iş yerimde kurumsallığa rağmen aşırı rahat giyim başladı.
tayt üzeri tshirt ve spor ayakkabı şeklinde. onlara baktıkça ben de saldım ama bu beni mutsuz ediyor.topuklu ayakkabılarımı istiyorum.
sizin iş ortamı ve kişilerle sıkıntınız varsa, illa birşey olmasa da size itici geliyor olabilirler, içinizden gelmemesi çok normal bence.

Sizin sanki hayat enerjiniz yok gibi geldi bana. Ya da belki sadece sabah insanı değilsinizdir.

Gençken bir ara ben de öyleydim, geçici bir durum oldu bende. Sonra normale döndüm. Yıllardır devam ediyor mu demiştiniz? E nişanlısınız... durum çok da vasat değil o zaman. Bir şekilde enerjiniz var yani

Uzman mikrobiyolog dediğiniz mikrobiyoloji uzmanı değil mi,hastanelerde pek sıkılmıyorlar işe erken gelme konusunda geç kalma durumunuz varsa odanızda bile makyajınızı yapabilirsiniz

Uzman mikrobiyolog dediğiniz mikrobiyoloji uzmanı değil mi,hastanelerde pek sıkılmıyorlar işe erken gelme konusunda geç kalma durumunuz varsa odanızda bile makyajınızı yapabilirsiniz
Hastanede çalışmıyorum

Makyaj ve saç yapım süreni kısaltacak uygulamalar yaptırabilirsin mesela. Saçlarını güzelce kestir,ışıltı yaptır ve en önemlisi keratin bakım yaptır düzenli. Herzaman bakımlı saçların olacak demek bu. Yıka,kurut.. Cildine düzenli cilt bakımını yaptır,cilt sorunların varsa onları onar. Kaşların soluksa mesela kalıcı kaş makyajı yaptır. Dudağına kalıcı makyaj yaptır. Hem çok doğal hem seni canlı gösterecek renkler var. Gözlerine eyeliner yaptır. Bunlar seni her zaman bakımlı gösterir zaten. Sabah duştan sonra saçını kurutup bi rimel belki bi allık sürüp çıkarsın.

İçinizden gelmiyor, erken kalkm
ak yerine biraz daha uyuyayım diyor olabilirsiniz. Bunun vitaminle onla bununla alakalı oldugunu düşünmüyorum. Biraz istek ve çaba olmalı. Bende de tiroit var bazı rahatsızlıklar var tek başıma çocuk iş vs olsa da fönsüz maşasız hafif makyajsız markete dahi gitmem. Ama hep içimden geliyordu. Ortaokuldan bu yaşıma kadar da öyle.
Yavaş yavaş başlayarak alıştırabilirsiniz. Keyfiniz yerine gelir daha enerjik hissedersiniz kendinizi de :)

Hastanede çalışmıyorum
İnan ayni bende senin gibiyim. Alisveris yapiyorum odamda poşetlerde duruyor. Hep ayni seyleri giyiyorum cok da eski. En iyileri var aliyorum ama giyemiyorum. Yırtık ayakkabi bile giyiyorum en az 100 tane ayakkabim var oysa. Ne makyaj ne sac hic bir sey yapmıyorum. Her seyden vazgecmisligim var. Enerjim yok benimde. Karar veriyorum yok bu hafta giyinicem kendime bakicam diyorum ve aynen senin gibi baska biri oluyorum yapamıyorum. Baskalarinin begendigi biriyim ama ben aynalardan kaçıyorum. Evde sabah bi ışığım var sadece o isikta o aynaya bakip hazırlanıyorum. Baska yerde asla. Fotoğraf cektirmiyorum cekmiyorum kameralardan kaçıyorum. Benden varmis deyip seni okuyunca cok şaşırdım. Ama ben daha beterim galiba

X