Meryem Uzerli: "Muhammed müslüman değildi"

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828

YAZI PAYLAŞTI HAYRANLARI HAŞLADI

Instagram ve Twitter üzerinden yazdığı mesajlarla takipçilerinin beğenisini kazanan Meryem Uzerli, bu kez baltayı taşa vurdu!

Meryem Uzerli, Instagram üzerinden paylaştığı bir mesaj yüzünden takipçilerinin tepkisini çekti. Oyuncunun “Buda, Budist değildi. İsa, Hristiyan değildi. Muhammed, Müslüman değildi. Onlar sevgiyi öğreten öğretmenlerdi. Onların dini sevgiydi” yazması üzerine takipçileri; “Saçmalama”, “Aşk sözü yazacağım diye haddini aştın” şeklinde yorumlarda bulundu.
SERCAN KISMET milliyet

Buduzim, hiristiyanlık ve müslümanlık onlar sadece birer araçtı.
Peygamberlerin görevi dünyaya sevgiyi yaymaktı demek istemiş sanırım ama doğru kelimeleri seçememiş.

saçmalamış bencede:KK53:

Buduzim, hiristiyanlık ve müslümanlık onlar sadece birer araçtı.
Peygamberlerin görevi dünyaya sevgiyi yaymaktı demek istemiş sanırım ama doğru kelimeleri seçememiş.

doğru kelimeleri seçse bile yazılmaması gereken bişey yazmış, yazdığına pişman olmuştur muhtemelen, çok kolay negatif yorumlanabilecek cümleler, tribünlere oynayamamış:KK53::KK53:

doğru kelimeleri seçse bile yazılmaması gereken bişey yazmış, yazdığına pişman olmuştur muhtemelen, çok kolay negatif yorumlanabilecek cümleler, tribünlere oynayamamış:KK53::KK53:

evet size katılıyorum tepki almış zaten pişman olmuştur.
Herkes hata yapar chess :)

Anlamaya değil, tepki vermeye meyilli insanların bir hayli bol olduğunu gözden kaçırmış.

Ben ona katılıyorum. Hiç demez miyiz sevdiğimiz birine, "seni sevmiyorum, çok seviyorum" diye, onun gibi bir söz olarak algıladım ben. Sonradan söylenen söze dikkat çekmek amacıyla yapılan bir durum. Anlatmak istenene bakmak gerek.

Anlamaya değil, tepki vermeye meyilli insanların bir hayli bol olduğunu gözden kaçırmış.

Ben ona katılıyorum. Hiç demez miyiz sevdiğimiz birine, "seni sevmiyorum, çok seviyorum" diye, onun gibi bir söz olarak algıladım ben. Sonradan söylenen söze dikkat çekmek amacıyla yapılan bir durum. Anlatmak istenene bakmak gerek.

Doğru kelimeleri seçememiş ama verdiği mesaj güzel bence :)

Kotu niyetli yazilmis birsey olduguna inanmasamda, dini acidan boyle bir soylemde bulunmasi kendisi icin sanssizlik olmus bence. Yaptigi en buyuk gaf desek daha dogru olur...
Ne olursa olsun, hic bir dinin mensubu kendi Peygamberine laf soyletmez.
O yuzden tepki almasi dogal... Niyet her ne kadar kotu olmasa da, soylenen soz dogru degil... :KK31:

Evet kesinlikle çok güzel bir mesaj vermek istemiş, ama insanların sadece "Muhammed, Müslüman değildi" sözüne odaklanacağını hesaba katamamış :KK50:

Ewet herkes o cümleye odaklanacak.
Cok cessur bir mesaj aynı zamanda.

gereksiz bi söz olmuş bence...niyeti belki kötü değildir ama

Mesajın özünü anladım. Dinlerin isimleri farklı ozleri sevgi hoşgörü demek istemiş de oraya takılmamama ragmen Muhammed müslüman değildi demek beni irrite etti. Tepki alması doğal bence.

Ne olursa olsun, hic bir dinin mensubu kendi Peygamberine laf soyletmez.
O yuzden tepki almasi dogal... Niyet her ne kadar kotu olmasa da, soylenen soz dogru degil... :KK31:

Aynen öyle.
Kimse inandigi degerlere söz gelmesinden hoslanmaz.
Neye kime inanirsa inansin.

YAZI PAYLAŞTI HAYRANLARI HAŞLADI

Instagram ve Twitter üzerinden yazdığı mesajlarla takipçilerinin beğenisini kazanan Meryem Uzerli, bu kez baltayı taşa vurdu!

Meryem Uzerli, Instagram üzerinden paylaştığı bir mesaj yüzünden takipçilerinin tepkisini çekti. Oyuncunun “Buda, Budist değildi. İsa, Hristiyan değildi. Muhammed, Müslüman değildi. Onlar sevgiyi öğreten öğretmenlerdi. Onların dini sevgiydi” yazması üzerine takipçileri; “Saçmalama”, “Aşk sözü yazacağım diye haddini aştın” şeklinde yorumlarda bulundu.
SERCAN KISMET milliyet

Bunlara meryemmi karar veriyormuş töbe yarabbim yaaaa :KK14::KK14::KK14:

Aynen öyle.
Kimse inandigi degerlere söz gelmesinden hoslanmaz.
Neye kime inanirsa inansin.

Müslüman değildi ne demek ?? Müslüman değilse neydi ? şu bu dese anlarımda
Hz.Muhammedden bahsiyor.neyse saçmalamış işte.
:KK14::KK14:

Mantıklı bakacak olursak doğru. Buda yaşarken Budizm diye bir din yoktu. Hz. İsa yaşarken de hakeza aynı şekilde.... Hz. Muhammed doğduğunda Müslüman değildi. Ancak ilk vahiy indikten sonra Müslümanlık diye bir ortaya çıktı. Ancak hepsi de yaşarken sevgiyi öğreten insanlardı. Hz. Muhammed kendisine vahiy inmeden önce de aynı şekilde sevgiyi, iyiliği, güzelliği anlatan bir insandı. Ben burada yadırganacak, kızılacak birşey göremedim. Tabii biraz nereden baktığınıza bağlı. Dikkat edin kadın Müslümanlık diye bir din yoktur, Hz. Muhammed o dinin peygamberi değildir gibi bir laf etmemiş. Bu arada bunları yazan insanın Türkçesinin mükemmel olmadığını da ayrıca belirtmem gerekmiyor herhalde. Meryem Uzerli'yi tanımam, takip de etmem. Ama insanların bu şekilde gaddarca yargılanmasına karşıyım. Kim olursa olsun...

Mantıklı bakacak olursak doğru. Buda yaşarken Budizm diye bir din yoktu. Hz. İsa yaşarken de hakeza aynı şekilde.... Hz. Muhammed doğduğunda Müslüman değildi. Ancak ilk vahiy indikten sonra Müslümanlık diye bir ortaya çıktı. Ancak hepsi de yaşarken sevgiyi öğreten insanlardı. Hz. Muhammed kendisine vahiy inmeden önce de aynı şekilde sevgiyi, iyiliği, güzelliği anlatan bir insandı. Ben burada yadırganacak, kızılacak birşey göremedim. Tabii biraz nereden baktığınıza bağlı. Dikkat edin kadın Müslümanlık diye bir din yoktur, Hz. Muhammed o dinin peygamberi değildir gibi bir laf etmemiş. Bu arada bunları yazan insanın Türkçesinin mükemmel olmadığını da ayrıca belirtmem gerekmiyor herhalde. Meryem Uzerli'yi tanımam, takip de etmem. Ama insanların bu şekilde gaddarca yargılanmasına karşıyım. Kim olursa olsun...

Kesinlikle katılıyorum :KK42:

Müslüman değildi ne demek ?? Müslüman değilse neydi ? şu bu dese anlarımda
Hz.Muhammedden bahsiyor.neyse saçmalamış işte.
:KK14::KK14:

Kötü niyet aramak istemem ama müslümanlari son derece kizdiracak yalnis sözler tabi ki.

Sonucta elhamdülillah müslümansam eger, kainatin olusumunda bile islam ve müslümanlik sebeb olduguna ve ta Hz. Adem (a.s.) den bu gune her Peygamberin Islami teblig ettigine inaniyorumdur.

Bu yüzden fazlasiyla sacmalamis evet :/

Burada aslında gerçek manada söylemiyor ona bakarsak İsa da Hristiyan değildi diyor bu da onun çevresinde tepki uyandırır tek peygarimiz Muhammed için yazsa tamam anlatmak istediği farklı. Belli bir insanlık grubu için gelmişler ama temel amaçları aynı insanlar arasında sevgi yaymak bunun Müslümanlığı, Hristiyanlığı olmaz sevgi ortaktır demek istemiş sanırım ama tabi yanlış anlamaya müsait cümleler dün üzerinden yapmayabilirdi.

X