Mesane pedi kullananlar bilgi? :(

Bende de aynı durum var. Birgün dışarıda trafiğe takılınca çok zor durumda kalmıştım kabus gibi bir durum gerçekten.. çok sıkışmış bir şekilde trafiğin ortasında kalmak.. :KK17: Ondan sonra bende de psikolojik olarak bu başladı. Nereye gitsem aman sıkışır mıyım yolda tuvaletim gelir mi az çay, su içeyim ayaklarımı üşütmeyeyim diye en kısa mesafe olan bir yere gitsem bile buna göre ayarladım içtiğim sıvıları bile. Birde öyle bişey ki çok az da gelse tuvaletiniz o an korkudan stresten sanki çok gelmiş gibi hissediyorsunuz.
Birkaç gün önce bende insülin direnci olduğunu öğrendim ve metformin kullanmaya başladım ilaçtan sonra pek uzak bir yere gitmedim o yüzden tam bilemiyorum ama sanki tuvaletim daha az geliyor ve ben daha uzun süre tutabiliyorum gibi.. Doktora sormadım ama internetten öğrendiğim kadarıyla şeker hastalığı da sık idrara gitme aniden sıkışma gibi şeyler yapabiliyormuş.. ee insülin direnci de zaten şeker hastalığı başlangıcı olduğuna
göre bende bu duruma neden olabilir gibi geldi.. Henüz yeni başladım ilaca tam emin değilim ama..
O yüzden sizde de acaba böyle gizli şeker olma ihtimali olabilir mi?

Malesefki benim de basimda olan sorun. Dusunmemekten akliniza getirmemekten baska care yok. Ayrica dr bana bi ilac vermisti suya karstirilan nerdeyse tum gun gtme ihtiyaci duymamistim mucizeydi benim icin. Simdi eylulde sinavim var uc saatlik bu ilaci almayi dusunuyorum ama ilacin adini unuttum

Malesefki benim de basimda olan sorun. Dusunmemekten akliniza getirmemekten baska care yok. Ayrica dr bana bi ilac vermisti suya karstirilan nerdeyse tum gun gtme ihtiyaci duymamistim mucizeydi benim icin. Simdi eylulde sinavim var uc saatlik bu ilaci almayi dusunuyorum ama ilacin adini unuttum
İlacın adını yazarsan sevinirim :)

Sorununuzun önce fizyolojik olup olmadığından emin olun. Mesane aşağı sarkması vs. gibi. Çünkü böyle bir sorun yoksa küçük tuvalete çok sıkışıp yapamazsaniz mesane bir miktar genişler ve tuvalet gelmislik hissi azalır. Fizyolojik bir sıkıntınız yoksa bir psikologa danışın derim. Her turlu geçmiş olsun .

X