Mesele kaynanam güçlü tavsiyelere ihtiyacım var

Diğer elti kendine yapılanı dert ediyor muydu bilemem ama ben konu sahibinin eltiye kötü davranılmasindan haz ettiğini, bundan rahatsızlık duymadığını( kendine yapılmasını istemediği birşeyin başkasına da yapılmasına göz yummamasi gerektiğini düşünerek) hissettiğim için öyle bir yorum yaptım. Konu sahibi intihar etmeyi düşünecek kadar hassas bir kalbe sahipse, her yerde bu hassasiyetini göstermeliydi.
Bende aile binası dayım yeni gelinim ama eltimle kaynanamin kavgasına kuslugune şahit oldum hemen mesafe koydum o yüzden aramız iyidir kaynanam eltimin lafını yapacak olsa susturdum konuşturmadım ben sevmem beni şahit etmeyin dedim yuz yüze bakıyoruz baktım 2 gun sonra can ciğer olmuşlar bu işler böyledir asla karışmam ama lafta ettirmem şahsen BNa dense rahatsızlık hissederdim

Ya keşke bu söylediklerinizi yapabilsem üniversite mezunuyum ama elim kolum bağlanmış durumda ya gerçekten inanılmaz kötüyüm kendimi çok değersiz önemsiz hissediyorum nasıl toparlanicam ,ne zaman mutlu olma hissini tadicam bilmiyorum normal hissetmek istiyorum kendim olmak,kendim gibi davranmak istiyorum,herseyim elimden alınmış içim boşaltılmış gibiyim , insanlar guluyo eğleniyor ben sadece izliyorum,kimsenin beni gördüğü duyduğu yok ,yapayalnizim .Eşim beni dinliyor bana hak veriyo iyi olmam için elinden geleni yapmaya calisiyo ama onun da yapabilecekleri sınırlı,bı mucize olsa da bu evden çıksam bı çadırda bile yaşamaya razıyım yeterki bu histen kurtulayim
Böyle hissetmeniz çok normal değil mi? Hayatınız yok ki zaten. Bir evde tıkılıp kalmışsınız kimseyle görüşmüyorsunuz bütün hayatınız kaynana ve elti. İşe de mi gitmiyorsunuz? Bir iş bulup çalışsanız bir eğitime kursa gitseniz? Böyle insan çıldırır şizofren olur

Siz en azından kaynananiza tepkinizi koyabilmişsiniz ama benim kaynanam çok sert karakterli ve kendisi her zaman haklıdır kaç kere alttan alta kendimi savundum bana demedigini bırakmadı mahhallede herkes birbirini taniuo bı çoğu akraba ve herkes ondan cekiniyo yani çok sevildiğini soyleyemem konusulup anlasilicak bı insan değil size tavsiyem mesafenizi koruyun

Böyle hissetmeniz çok normal değil mi? Hayatınız yok ki zaten. Bir evde tıkılıp kalmışsınız kimseyle görüşmüyorsunuz bütün hayatınız kaynana ve elti. İşe de mi gitmiyorsunuz? Bir iş bulup çalışsanız bir eğitime kursa gitseniz? Böyle insan çıldırır şizofren olur
Biraz uzaklassam iyilesecegimi biliyorum napsam nasıl değiştirebilirim offf

Biraz uzaklassam iyilesecegimi biliyorum napsam nasıl değiştirebilirim

Üzülmeyin Allah yardımcınız, olsun imtihan olmuşlar size başka bir meşgale bulmaya Çalışsanız
Ay sure zarfinda evde olduğunuz müddetce maneviyata ağırlık verirseniz düzelir inşallah bide evde üzerlik otu yakın

Biraz uzaklassam iyilesecegimi biliyorum napsam nasıl değiştirebilirim
Dışarı çıkacaksınız evde geçirdiğiniz vakti baya azaltacaksınız. Çevre edineceksiniz biraz sosyalleşeceksiniz. Kv yi de takmayacaksınız. Sizi sevip sevmemesi o zaman önemsiz olacak ondan etkilenmeyeceksiniz. Kendisine iyi davranan kendisini seven kimse başkasının kendisini sevmesini beklemez çünkü, buna muhtaç olmaz. Kaldı ki kaynana yani sevse ne sevmese ne

Teşekkür ederim inşallah düzelir üzerlik otunu deniycem Rabbim kimseye yaşatmasın

Dışarı çıkacaksınız evde geçirdiğiniz vakti baya azaltacaksınız. Çevre edineceksiniz biraz sosyalleşeceksiniz. Kv yi de takmayacaksınız. Sizi sevip sevmemesi o zaman önemsiz olacak ondan etkilenmeyeceksiniz. Kendisine iyi davranan kendisini seven kimse başkasının kendisini sevmesini beklemez çünkü, buna muhtaç olmaz. Kaldı ki kaynana yani sevse ne sevmese ne
Çok haklısınız kadın beni psikolojik olarak bitirmiş resmen kimseyle konuşamıyorum içimden gelmiyo elimi kolumu dahi nereye koyacagimi bilmiyorum özgüvenim bitmiş normalde çok neşeli espri anlayışı olan bı insandim daima guleryuzlu şimdi ise hep mutsuz gözlerinden hüzün akan birine dönmüştüm

Teşekkür ederim inşallah düzelir üzerlik otunu deniycem Rabbim kimseye yaşatmasın
Bende aynı süreçleri yaşadım zamanla ama asla kavga etmedim tavirr koydum yaşına hurmeten eşim hatırına oda sınırlarıma girmediler öle cat kapı evime gelen olmuyor altlı üstlü oturmama rağmen hiç kokup bulaşmadım gayet misafir gibi oldum mesafeliyim asla birbirimizle yüz göz olmadık bu sebepten

Bende aynı süreçleri yaşadım zamanla ama asla kavga etmedim tavirr koydum yaşına hurmeten eşim hatırına oda sınırlarıma girmediler öle cat kapı evime gelen olmuyor altlı üstlü oturmama rağmen hiç kokup bulaşmadım gayet misafir gibi oldum mesafeliyim asla birbirimizle yüz göz olmadık bu sebepten
Ne mutlu size darısı benim başıma inşallah

İki yıllık evliyim bu iki yıl bana eziyet gibi geldi hanımlar iki yıllık evliyim kaynanamla birlik oturuyorum ve bı tane benden büyük eltim var . evliliğimin ilk beş altı ayında kaynanam bana çok sıcak çok sevecen davranıyordu beni gerçekten çok seviyordu bunu resmen gözlerinde goruyodum ,eltime ise pek iyj davranmiyodu çok kiriciydi ona karşı ,bana kiyamazdi benj dinlerdi fikir danışırdi düşüncelerimi onemsiyodu gerçekten ama sonralari herşey değişti tam tersine döndü sanki ben yok gibiyim eltim bj alt katta oturuyo varsa yoksa o ,sürekli ondan bahsediyo ,herşeyi ona soruyor ona islerjnde yardımcı olmaya calisiyo ama beni gormuyo sevmediginj zaten hissediyorum ya ne yapmalıyım ne yapılabilir çok kötüyüm neredeyse her gün ağlıyorum intiharı bile düşündüğüm oldu😔☹️
Hamile misiniz?

Hayır ama çok istiyorum iki düşük yaşadım sonrası yok
Ruh halinizin sebebi olabilir diye düşündüm. Kaynınızın evlenmesini beklerseniz evde sizin oturacağınız kesinleşmiş olur. Genelde üçüncü gelin dişli olur. Birlikte yaşama ihalesi de size kalır. Ne mezunusunuz? İş imkanınızı değerlendirin, evden çıkmış olursunuz hem de maddi açıdan eliniz güçlenir. Eşinizi de ikna etmeye çalışın yavaştan. Çocuk düşünmeyin. İntihar diye düşüneceğinize az biraz debelenmeye (azimli olmaya) çalışın, emin olun çok şey fark eder hayatınızda. Bir tanecik hayatınız var. Pasif olmayın lütfen.

Ruh halinizin sebebi olabilir diye düşündüm. Kaynınızın evlenmesini beklerseniz evde sizin oturacağınız kesinleşmiş olur. Genelde üçüncü gelin dişli olur. Birlikte yaşama ihalesi de size kalır. Ne mezunusunuz? İş imkanınızı değerlendirin, evden çıkmış olursunuz hem de maddi açıdan eliniz güçlenir. Eşinizi de ikna etmeye çalışın yavaştan. Çocuk düşünmeyin. İntihar diye düşüneceğinize az biraz debelenmeye (azimli olmaya) çalışın, emin olun çok şey fark eder hayatınızda. Bir tanecik hayatınız var. Pasif olmayın lütfen.
İhale bana kalmaz kaynanamın kuralları net ve kesindir ,ondan yana şüphem yok. Siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunuyum sizin gibi ben de çok düşündüm saatlerce eşime yalvardim şuan bu şartlarda değil ama evim ayrılır ayrılmaz sınava calisicam Allah'ın izniyle de başarırım inşallah,pasif olmaya gelince de çok çabuk modum düşüyor ve hemen kendimi geri çekiyorum maalesef

X