Mesele kaynanam güçlü tavsiyelere ihtiyacım var

Ruh halinizin sebebi olabilir diye düşündüm. Kaynınızın evlenmesini beklerseniz evde sizin oturacağınız kesinleşmiş olur. Genelde üçüncü gelin dişli olur. Birlikte yaşama ihalesi de size kalır. Ne mezunusunuz? İş imkanınızı değerlendirin, evden çıkmış olursunuz hem de maddi açıdan eliniz güçlenir. Eşinizi de ikna etmeye çalışın yavaştan. Çocuk düşünmeyin. İntihar diye düşüneceğinize az biraz debelenmeye (azimli olmaya) çalışın, emin olun çok şey fark eder hayatınızda. Bir tanecik hayatınız var. Pasif olmayın lütfen.
İhale bana kalmaz kaynanamın kuralları net ve kesindir ,ondan yana şüphem yok. Siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunuyum sizin gibi ben de çok düşündüm saatlerce eşime yalvardim şuan bu şartlarda değil ama evim ayrılır ayrılmaz sınava calisicam Allah'ın izniyle de başarırım inşallah,pasif olmaya gelince de çok çabuk modum düşüyor ve hemen kendimi geri çekiyorum maalesef

Keşke baştan kv ile oturmaya karar verirken bu kadar hassas olsaydınız. Mesafeli olan her zaman daha kıymetlidir. Kaçın kurtarın kendinizi sınav vs diye kendinizi oyalamayın. Kusura bakmayın ama zaten kazanacak olsaydınız evlenmeden önce sınav konusu önceliğiniz olurdu. Ayrı eve çıktıktan sonra hiç kazanamazsınız bütün evin sorumluluğu sizin üzerinizde olacak, yeni düzen, yeni hayat vs derken motivasyonunuz düşecek. Hemen işe girin ve ayrı eve çıkın. 3 günlük dünya kv ile oturarak heba edilir mi ? Eltiniz ve kvye de mutluluklar dileyin ne güzel başınızda olmazlar yaa. Ben kv ve görümceme bile dua ederim Allahım iyi günde kötü günde onları ayırma diye 😂😂😂

İki yıllık evliyim bu iki yıl bana eziyet gibi geldi hanımlar iki yıllık evliyim kaynanamla birlik oturuyorum ve bı tane benden büyük eltim var . evliliğimin ilk beş altı ayında kaynanam bana çok sıcak çok sevecen davranıyordu beni gerçekten çok seviyordu bunu resmen gözlerinde goruyodum ,eltime ise pek iyj davranmiyodu çok kiriciydi ona karşı ,bana kiyamazdi benj dinlerdi fikir danışırdi düşüncelerimi onemsiyodu gerçekten ama sonralari herşey değişti tam tersine döndü sanki ben yok gibiyim eltim bj alt katta oturuyo varsa yoksa o ,sürekli ondan bahsediyo ,herşeyi ona soruyor ona islerjnde yardımcı olmaya calisiyo ama beni gormuyo sevmediginj zaten hissediyorum ya ne yapmalıyım ne yapılabilir çok kötüyüm neredeyse her gün ağlıyorum intiharı bile düşündüğüm oldu😔☹️
Kardeşim anladığım kadarıyla senin bir psikiyatriye gitmen gerekiyor. Kaynanan sana öyle davranıyor diye intihar düşünülürmü o kimde intihar düşünüyorsun güzel kardeşim o öyle yapıyorsa umursama bile eşinle aran iyiyse gerisinin bir önemi yok. Boş verr. Hayat kaynanasız daha güzel emin ol

Evi ayiramiyoruz kaynım evlenmeden olmazmış ☹️😔
O zaman bir an önce kayınınıza bir kız bulmaya bakın yoksa mümkün değil senin bu kafa yapından kurtulman daha da birşey yapamıyorsan bırak kaynanam beni sevmiyor dertlerini ev de kendi başına yapabileçeğin bir uğraş bul kendine mesele ben kaynanamla kaldığım süre boyunca el işi yapıp sattım. Bende senin gibi 4 sene kaynanayla yaşadım şimdide boşanıyorum . Öyle ömür geçmez Allah tan eşin sana destek gösteriyormuş benim eşim öyle bir zahmete bile girişmedi.

Ne mutlu size darısı benim başıma inşallah
Çok üzüldüm sizin adınıza gerçekten madem. Böyle bir duurmun içindesiniz ya çekip gıdıcek siniz eşinizi alıp net olucak siniz yada idare ediceksiniz mecbur bence siz 2 gun sonra kaynananizla iyi olursunuz genelde öyle olur siz yanasın iyi olmaya çalışın

Keşke baştan kv ile oturmaya karar verirken bu kadar hassas olsaydınız. Mesafeli olan her zaman daha kıymetlidir. Kaçın kurtarın kendinizi sınav vs diye kendinizi oyalamayın. Kusura bakmayın ama zaten kazanacak olsaydınız evlenmeden önce sınav konusu önceliğiniz olurdu. Ayrı eve çıktıktan sonra hiç kazanamazsınız bütün evin sorumluluğu sizin üzerinizde olacak, yeni düzen, yeni hayat vs derken motivasyonunuz düşecek. Hemen işe girin ve ayrı eve çıkın. 3 günlük dünya kv ile oturarak heba edilir mi ? Eltiniz ve kvye de mutluluklar dileyin ne güzel başınızda olmazlar yaa. Ben kv ve görümceme bile dua ederim Allahım iyi günde kötü günde onları ayırma diye 😂😂😂
Dimi tek dert o olsun benimde kaynanam eltim cok içli dişlidir ben. Daha geri plandayım hiçte umrumda olmaz yani ama herkes iyi olsunds bana bulaşmasın derdindeyim

İki yıllık evliyim bu iki yıl bana eziyet gibi geldi hanımlar iki yıllık evliyim kaynanamla birlik oturuyorum ve bı tane benden büyük eltim var . evliliğimin ilk beş altı ayında kaynanam bana çok sıcak çok sevecen davranıyordu beni gerçekten çok seviyordu bunu resmen gözlerinde goruyodum ,eltime ise pek iyj davranmiyodu çok kiriciydi ona karşı ,bana kiyamazdi benj dinlerdi fikir danışırdi düşüncelerimi onemsiyodu gerçekten ama sonralari herşey değişti tam tersine döndü sanki ben yok gibiyim eltim bj alt katta oturuyo varsa yoksa o ,sürekli ondan bahsediyo ,herşeyi ona soruyor ona islerjnde yardımcı olmaya calisiyo ama beni gormuyo sevmediginj zaten hissediyorum ya ne yapmalıyım ne yapılabilir çok kötüyüm neredeyse her gün ağlıyorum intiharı bile düşündüğüm oldu😔☹️
Kocanla boşan kaynanayla evlen 🧠

Başkasına yapan size de yapar .
Hem ne alaka intihar etmek 😏 Kocaman insansınız çocukça düşünceler .
Bi de bayıl Feriha 😁😁

Kaynanam sevmiyor diye değil eşimin ailesinin kafa yapısı benim büyüdüğüm ortamdan farklı biraz ayak uydurmak zaten zordu birlik olduğum için eşimle vakit geciremiyorum dışarı çıkmak zaten çok zor kaynana tavır yapiyo diye imkansız gibi bı şey yorumlardan anladığım kadarıyla kimse beni anlamamış tabiki intihar çok fazla ama bu evde beni mutlu eden hiçbir şey yok beni oyalayacak hiçbir şey yok akşama kadar dört duvar arasındayım ve tek arkadaşım kaynanam haliyle onunla da iyi geçinmek istiyorum,eltime gelince de ona yapıldığında tabiki uyardım defalarca koruyodum onu ama aynı şey bana yapıldığında onun çok hoşuna gidiyordu,beni sinirlendirip hoş olmayan şeyler söylemem için elinden geleni yapıyordu ,kapımı dinleyip kaynanama yetistiriyordu ,ayrıca ona kötü davranildiginda o da çok uzuluyordu ama o on yıllık evli çocukları var ,severek evlendi hatta kaçtı , kaynanamla adetleri aynı ,ben görücü usulü hatta ailemin zoruyla evlendim ,çok istediğim halde çocuğum yok , kafamı dagiticak beni mutlu edicek hiçbir şey yok psikolojim çöktü resmen beni anlayanlar da anlamayanlara da yorumları için teşekkür ederim
Yıl olmuş 2024, dört duvar arasında bekleyip kaynanayı arkadaş edinmek nedir? Aile ile yaşamaktan bahsetmeme gerek bile yok. Dışarıda bi hayat var, farkında mısınız? Kendi yaşıtınız olan arkadaşlarla vakit geçirin, gezin, çalışın, hobi edinin. Çocuk istemeyin henüz, intihar düşünceniz varken.

Kaynananiz ile evli gibi yazmışsınız afedersiniz de ne intiharı allahaskina.....yaş kaç 12 mi.....konu gerçekçi gelmedi hiç bana....gerçekse ciddi ciddi tuhaf ....

Ya keşke bu söylediklerinizi yapabilsem üniversite mezunuyum ama elim kolum bağlanmış durumda ya gerçekten inanılmaz kötüyüm kendimi çok değersiz önemsiz hissediyorum nasıl toparlanicam ,ne zaman mutlu olma hissini tadicam bilmiyorum normal hissetmek istiyorum kendim olmak,kendim gibi davranmak istiyorum,herseyim elimden alınmış içim boşaltılmış gibiyim , insanlar guluyo eğleniyor ben sadece izliyorum,kimsenin beni gördüğü duyduğu yok ,yapayalnizim .Eşim beni dinliyor bana hak veriyo iyi olmam için elinden geleni yapmaya calisiyo ama onun da yapabilecekleri sınırlı,bı mucize olsa da bu evden çıksam bı çadırda bile yaşamaya razıyım yeterki bu histen kurtulayim

Niye? Erkek degil mi? Calismiyor mu? Ne demek yapabilecekleri sınırlı? Birde üniversite mezunusunuz.

Hayır ama çok istiyorum iki düşük yaşadım sonrası yok

Sizin gibi kadinlari aslaaa anlamiyorum. Kendi yasam alaniniz, hayatiniz yok, kocalariniz koca degil, size yasam alani bile veremedigi gibi baskasina köle yapiyor, ama cocuk olmali degil mi. Acaba aileniz mi yokta size hic kimse akil vermiyor mu?! Böyle erkeklerin de neyini seviyorsunuz. Ve en önemlisi: Ilk kölenin hayatini hic mi sorgulamadiniz ki, simdi kuyuyu düstügünüze sasiriyorsunuz.

Yenisi böyle yumuşak huylu sessiz bir insan olmazsa eskisi ile devam. Tabi kayınvalidenin böyle gelinleri bulma yeteneği var gibi görünüyor. Gelin adayına da üzüldüm şimdi.

Kadinlar kendini erklere ve ailelerine böyle sınırsiz bir sekilde teslim etse kullanirlar tabi tepe tepe. Kayinvalideme saygi duyarim, severim, ama benim hayatima böyle asla müdahele edemez. Ben yumsak yüzlü olsam bile esim izin vermez bu kadarina.

Ya cildirtti beni burda. Ne hayatlar yasiyorlar. Yetmiyor cocuk yapmaya calisiyorlar. Yok kaynanam söyle böyle. Nefes aliyorsa beyin funksiyonu var demektir. Artik bir aklini kullanmayq baslasa mi. Üniveriste okudum diyor. Bu ne bicim erkekler ne bicim hayatlar. Arghh
Gerçekten o kadar haklısın ki. Anlamıyorum anlamak istemiyorum. Madem aileyle yaşayacaktın ne diye ananı babanı bıraktın git onlarla yaşa. Yani bi de kayınvalidesi sevmiyor diye ağlıyor. Kayınvalideleri de anlamıyorum elalemin kızını eve alıp beslicem kaç yaşından sonra aklımdan zorum mu var istemem. Neyse ya ne şey yerlerse yesinler

X