Metal destekli porselen diş

Darkfart

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
3
0
23
Merhaba arkadaşlar
1 hafta önce metal destekli porselen diş yaptırdım 2 ön dişime sanırım alışamadım daha ve korkum var okulum açılıcak ve bu diş durup duruken düşer mi kendiliğinden.
Arada sızlanma veriyor ve bana sanki sallanıyor gibisinden geliyor. İçimi rahatlatırsanız çok mutlu olurum
Alışmam tahmini ne kadar sürer

Daha bir haftada alisamamaniz normal. Sonuçta ağıza takılan yabancı bir cisim. Bir kaç hafta daha kullanın alışırsınız. Ve ayrıca öyle kolay çıkan bir şey değil metal destekli kaplama. Hatta sökmemiz gerektiğinde , diş hekimleri olarak çok uğraşıyoruz kolay kolay sökülmüyor bile. İçiniz rahat etsin bir sıkıntı yoktur. Ağzinizda bir şey olduğunu düşünmeyin, zamanla alışırsınız.

Daha bir haftada alisamamaniz normal. Sonuçta ağıza takılan yabancı bir cisim. Bir kaç hafta daha kullanın alışırsınız. Ve ayrıca öyle kolay çıkan bir şey değil metal destekli kaplama. Hatta sökmemiz gerektiğinde , diş hekimleri olarak çok uğraşıyoruz kolay kolay sökülmüyor bile. İçiniz rahat etsin bir sıkıntı yoktur. Ağzinizda bir şey olduğunu düşünmeyin, zamanla alışırsınız.

Birşey yerken korkarak yiyorum gerçekten alışamadım sanırım istemsizce elim ağzıma gidiyor sallanıyor mu diye
cevabınız için teşekkür ederim.

Birşey yerken korkarak yiyorum gerçekten alışamadım sanırım istemsizce elim ağzıma gidiyor sallanıyor mu diye
cevabınız için teşekkür ederim.
Ön dislerinizle çok sert isirmayin ama arka dislerinizle rahat rahat yiyin. Ayrıca düşmez merak etmeyin, sızlama da bie süre normaldir. Hepsi zamanla geçer bir hafta da böyle olması normal. Zamanla alisacaksiniz. Rica ederim bu arada.

Ön dislerinizle çok sert isirmayin ama arka dislerinizle rahat rahat yiyin. Ayrıca düşmez merak etmeyin, sızlama da bie süre normaldir. Hepsi zamanla geçer bir hafta da böyle olması normal. Zamanla alisacaksiniz. Rica ederim bu arada.

Doktoruma gitsem bu dişi çıkarıp tekrar yapıştırması mümkün mü içim hiç rahat değil.

Doktoruma gitsem bu dişi çıkarıp tekrar yapıştırması mümkün mü içim hiç rahat değil.
Gerçekten o dişin çıkması o kadar kolay bir şey değil, çıkaramaz ki . Normalde çıkarılması gereken durumda , çıkarırken dişin yerinden çiktigi bile oluyor, yani sökerken diş te cekilebiliyor o kadar sağlam. . O sağlam bir yapıştırıcı merak etmeyin dusunmemeye çalışın.

Porselen diş bir kaç sene sonra gevşer düşer . Bu son derece normal. Dr hemen yapıştırır. Ben de ilk defa yaptırdığımda aynı endişeyi duymuştum. Düşün ki tüm ünlüler güzellik için yaptırıyor . Aynı şeyi onlarda yaşıyor. Keyfini çıkar. İyi ki yatırmışsın. Ben üstte 8 ünite metal destekli porselen 7 yıl önce yaptırdım . Şimdi de altlara yaptırıyorum.

Gevşemeden çıkması çok zordur. İçteki diş zarar görebilir. Üstte de belirttiğim gibi çıksa da yapışır. En az 5 yıl düşmeden kalır. Zaten düzgün kullanırsan ömür boyu gider.

hmmmm bende zirkonyom kaplama düsünüyorum banada metal destekli kaplama dediler daha hesapliymis ama ben istemiyorum dis etleri mor gibi duruyormus sonralari

hmmmm bende zirkonyom kaplama düsünüyorum banada metal destekli kaplama dediler daha hesapliymis ama ben istemiyorum dis etleri mor gibi duruyormus sonralari
Güzel yapılırsa kesinlikle mor olmuyor. Benim üst dişler 9 yıl oldu. Diş etlerim pespembe. Yani alakası yok. Zirkonyumdan hiç bir farkı estetik olarak yok.

Yaptirirken kasinti oldu mu 17 dis yaptircam alt disleri totpulediler gecici dis taktilar ama aciyo kasiniyo 3 gun oldu normal mi sali da ust disler torpulencek

Merhaba arkadaşlar
1 hafta önce metal destekli porselen diş yaptırdım 2 ön dişime sanırım alışamadım daha ve korkum var okulum açılıcak ve bu diş durup duruken düşer mi kendiliğinden.
Arada sızlanma veriyor ve bana sanki sallanıyor gibisinden geliyor. İçimi rahatlatırsanız çok mutlu olurum
alışmak için zaman gerekir. bir süre sonra hissedilmiyormuş kendi dişin gibi oluyormuş

Merhaba arkadaşlar
Canim peki ne kadar surdu agri kaplamadan sonra simdi menmunmusun acaba

Merhaba mesajdan diş hekimi olduğunuzu anladim bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
Alt cenede 4 impilant var kaplama yaptıracağım diş hekimi zirkonyum en iyisinden fiyat verdi anlaştık fakat sonra ince metal koymam lazım impilantlar için sağlam olsun diye dedi,(böyle bir uygulama var mi?) provaya gittim sanki sırf metal hiç içime sinmedi sizce ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar
merhaba acaba diğer dişlerinizin yanında çok belli oluyor mu kaplama olduğu zirkonyum olan bu konuda daha estetikmiş. Ben de yaptırmak istiyorum da maddi olarak metal altıklı olanı karşılayabiliyorum

X