Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
::mymeka:ben dekullanıyorum çok sinir yapıyobanda ya
canım .ben de kullanıyorum ama benim yapımda var agrasiflik.annemler beni deli ediyolar bu konuda, hap sende sinirlilik yapıyor bırak sen diye. kim demişse onlarada, kulaktan dolma haberler işte .eğer senin yapında varsa sadece açığa vuruyor. yoksa çok mülayim bir insanda görülecek bişi değil yani!!!....:kızgın:

kızlar 1 sene 2 aylık evliyim ve artk tecrübelerime dayanarak bu konular hakkında bilgi sahibiyim evlendiğimiz ilk zamanlar deli gibi araştırıyordum ne yapcaz nasıl koruncaz diye herkes hap kullanma diye temmihliyordu ama yok ben ne geri kafalısınız diyordum herşey sınırsız güzel olcak ya ilk ay yasmin kullandım göğüslerde bir dolgunluk ve sızı yapıyor.2 .ay şu adını yazdığın hap micrognon mu ne karın ağrısı onu kullandım veeeeeeee hayatımın hatasını yaptım çok kilo aldım ve hala veremedim o kiloları gitmiyor ara kanama yaptı maf oldu hormonlarım 2 aylık hap serüvenim böylelikle bitmiş oldu.yeni evlenen ve evlenecek olan arkadaşlar gerçekten bırakın kocanız korunsun biraz riskli de olsa ya da iradesine sahip bir kocanız varsa ilkel bir yöntem olsa da geri çekilme yönetimi de başarılı .en güzeli 2 çocuktan sonra tüpleri bağlatmak oh sen sağ ben selamet bu ne böyle be bir ağız tadıyla şey ettiremiyor insan oldumu olcak mı diye.ama gerçekten doğum kontrol hapı kullanan insanlar çocuk sahibi olmakta zorlanıyorlar şimdi bu yazdıklarıma bir çok arkadaş karşı çıkar eminim ama 1 senenin sonunda sizde ah kafam diceksiniz.hoşcakalın

canım benim sen kendi kafana göremi kullandın bu hapları.hiç mi doktora falan gitmedin .sendeki yan etkiler zaten sana göre uygun olmadığını bildirmiş.d.kontrol haplarını herkes kullanmaz ki.senin bi sorunun vardı ki hapta yan etki yaptı yada bünyen kaldırmadı hormonları.şimdi burada çıkıpta hapı kullananlar çocuk sahibi olmakta zorlanıyorlar kimse kullanmasın ben tavsşiye etmiyorum demek yanlış bi kere.
herkesin bünyesi farlıdır .gidipde bi dr.danışsaydın zaten bilgilerin pekişecekti.eğer bi sorunun yoksa,erkeğin spermleri sağlıklı,kadının yumurtalıklarında bi problem yoksa zaten hamile kalırsın bunu hapa bağlamak çok yanlış.

yok mu arkadaşlar arnızda bir doktor herkesin anlayacağı dilden bi makale yazsın yaaaaaaa!!!...

Microgynon bende sinirlilik hali yapmıştı.Birde migrenin varsa tavsiye etmem. Benim hapı kullandığım sürece migren ağrılarım vardı. Fakat hapı bırakınca bitti neredeyse. Birde hapı bıraktığım ay hamile kalmıştım

canım benim bak ne güzel söledin! sende migren varmış işte hapı kullanmaman gerekti zaten bırakıncada eskiye döndün.bide neymiş eğer bi problemin yoksa hamiş kalbiliyomuşsun saol ya valla bana tercüman oldun!!!...:CüvCüv:KK43: allah kurtarsın senide bebişini de.allah kolay doğum nasip etsim canım):emir_bebek::ecrin_bebek::nazar:

bir şey daha sorucam, adetin ilk günü başlandığı taktirde ek korunma yöntemi olmadan da koruyor mu? çok cahilim bu konuda =(
ewet canım eğer adetinin ilk günü alırsan hapı başka bi ek korunmaya ihtiyaç yok .adetinin 2.gününden son gününe kadarda başlayabilirsin ama o zaman ilk 7 gün ek bir korunmaya ihtiyaç vardır aksi taktirde göbişin şişiverir.umarım yardımcı olabilmişimdir!!!...-tatlicadiarzu-

bayanlar herkese merhaba benım acıl yardıma ıhtıyacım var cok telaslıyım,bu dogum kontrol haplarından mıcrogynonu aldım bugun,dun tam bır bırlesme yasamadım ve hala zarda bı problem oldugunu dusunmuyorum ama prospektuste ılacın adet zamanında alınması gerektıgı yazıyor.benım adet zamanına ıse 2 haftam olmasına ragmen bugun ıctım ılacı.yardımcı olabılırmısınız? :KK43:
canım yanlış zaman da içmişsin hapı seni korumaz iyisimi sen o hapı çöpe at yeni bi kutu hap al ama adetine kadar da partnerin korunsun .boşa içme hapı

. artı dr bi görün derim ben kafana göre hap kullanma sana yaramayabilir yan etkileri sende farklı tesir edebilir vücudun hormonu kaldıramaya bilir !!!...-tatlicadiarzu-

ama doktorum diyorki başka hastalara doğum kntrol hapının etkinliği ilk aylarda tam olmaz ayrı bi yöntemle daha korunuyn 1 ay dan sonra etkinliğinin artacağını söylüyo ve ilk kullanma için adetin 5. günü diyo

eğer adetinin 5 günü başlarsan hapa zaten seni lk ay korumaz adetin ilk günü başlanmalı!!!...-tatlicadiarzu-

mrb arkadaslar ben 8 ay evlıym kasımda evlendım ve microgynon kullanmaya basladım ve daha sonra cevrede kı duyumlardan rahatsız oldum bebek olmaz dıye ve daha sonra bıraktım ynı kısacası kasımda basladım,nisanda bıraktım ve korunmuyoruz suanda 3 defa adaet gordum daha bısey yok yanı ama hapı kullanırken bende heran gıbı bı etkı gostermedı yanı yuze tuylen me v.s gıbı seyler aksıne forumda tutup kılo bıle aldırmadı ama benım korkum cocuk olmazsa cok korkuyorum bana yardımcı olursanız sevınırımsızce hapın etkısı daha gecmemısmıdır?:uhm:

canım hapın etkisi geçmemiş olurmu söz konusu bile olamaz hapın etkinliğizaten 24 saatte bitiyor boşa bırakmışsın hapı sakın aldanma öle çevrendekilere acaba onlar neye dayanarak sölüyor.bilimsel bi kanıtımı varmış lafffff ...
canım eğer bi probleminiz yoksa zaten bebişiniz olur yinede ayrıntılı bilgi için bi dr.ra gidin !!!...-tatlicadiarzu-:CüvCüv:

mrb hanımlar bende yeni katıldım aranıza..ve microgynon hapına başladım 1 ay oluyo ve kanamam oldu baya ve gerçekten 2inci kutuya başaldıktan sonra bizi korur dimi ne olur kullananlara soruyorum beni tatmin edicek cvplar verin kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ne olur hamile kalmak istemiyoruuuum şimdilik tabi....

canım sende ki kanama hapın yan etkisi sorun yapma .hap seni ilk ayda korudu zaten(eğer doğru kullandıysan tabiii)bu yan etkiler de 1 2 aya kadar geçer merak etme malum vucud hormona alışmaya çalışıyo doğal olarakta tapkime gösteriyor !eğer kafana takılan bi soru varsa bu topiğe yaz mutlaka cevap alırsın.iyiki varsın kadınlar kulübü!!!...:enbuyukkk:-tatlicadiarzu-

mrb arkdş ben şimdi bu ay adet olamadım aslında atetim ayın sonunda oluyorum daha 3 gunum var eher bu ucgun içinde adet olmasam bı sorun yasarmıyım gecen hafta hamılelık testı aldım hamıle deyılım cıktı ama yıne de korkuyorum sımdılık hamıle kalmak ıstemıyorum napmam lazım duzenlı bı sekıldede kullanıyorum hergun aynı saatte içiyorum ılacımı hanı dıyolarya ara ara kanama olur dıye bende olmadı bu nun nedenı nedır ayrıca bu ay ara ara kanama olmadıysa gelecek ay olurmu kı sinirlerim altust oldu herkese catıyorum bana yardımcı olurmusunuz

birde her saat 11 gelince içiyorum ama bısey daha sorcam içmeden once ilacı kahvaltı yapıyorum enazından atıstırıyorum yoksa bısey yememem lazımmı bırde sıgarayı bırakamadım onunda bı etkısı olurmu

doğum kontrol hapları aç karnına içilecek diye bir şey bildiğim kadarıyla, ama 35 yaş üstü kişilerde sakıncalı sigarayla beraber kullanılması.

ya ben daha kanamam olmadı ne yapcam hamıle deyılımdır ınşlh hanı ara ara kanama olur dedıler olmadım ve daha adette olmaduım of sınırlerım altust oldu bana acıl yardım edın arkdşlr hapın etkısı olabılırmı adet olamıyorum ve ara ara kanamam olmuyo kafama taktıkca moralım bozuluyo

canım yanıyo kızlar bana yardımcı olun bu halımı hıç beyenmıyorum sinirden patlayacam adet olamadım daha hem ara ara kanaman olur dedıler olmadımda kafaya baya taktım moralım bozuk napacam ben hamıle kalmam işallah:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

slm kızlar bende geçen ay reglin ilk günü ilk defa yasmin hapına başladım ve bu ay ki regle kadar kanamam bitmedi yani 1 ay kanamam oldu öyleki regl olduğumu bile anlayamadım ve dr microgynon denememi söyledi 1 haftadır başladım ve regl bittiğinden beri kanamam yok çük şükür sanırım bu hap bana yaradı yasmin bana yaramadı bir çok yan etkisi oldu göğüste şişkinlik kanama ve mantar gibi allaha şükür hepsi geçti inş bir daha sorun yaşamam yoksa dkh tümüyle veda edicemsositososito

canım yanıyo kızlar bana yardımcı olun bu halımı hıç beyenmıyorum sinirden patlayacam adet olamadım daha hem ara ara kanaman olur dedıler olmadımda kafaya baya taktım moralım bozuk napacam ben hamıle kalmam işallah:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

cnm kanaman mutlaka olucak diye bişe yok reglden bahsetmiorum tabi ara kanamalar yan etki olarak bazı kişilerde olabilir ben yasmin kullandığımda bana yapmıştı 1 ay regl oldum çok kötü bi durumdu neyse yani bana dr microgynon u anlatırken bazı kişilerde ara kanama yapabilir dedi ne mutluki sende ara kanama yapmamış bendede oolmadı ara kanama çok şükür . tabi regl olmamak ayrı bi durum hamile olmayasın ialcı düzenli kullandığından eminmisn :teselli:

slm arkadaslar ben hala adet olamadım hamılelık testı yaptım ama hamıle deyılım neden adet olamıyorum hapın yan etkısı ola bılırmı adet ola bılırmıyım sonradan

--------------------------------------------------------------------------------

ben 9 gün önce microgynon kullanmaya başladım.. ama doktor a başvurmadan.. ve 9 gündür reglim bitmedi :s yardımcı olabilirmisiniz.. bırakmalımıyım microgynon u ??

X