Aile Planlaması Microgynon Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
ben bir buçuk aydır evliyim, bugüne dek eşim korunuyordu, ilk kez doğum kontrol hapı kullanacağım. microgynon nasıl bir ilaç, kullanan var mı?fisfisfis

bende bunu kullanıyorum ama d.kontrol haplarının hepsi aynı herhalde.
ilk aylarda ara kanama yapar
sonra geçer ve artık azıcık adet görürsün adet ağrısı yaşamazsın. hemde hamile kalmadığından emin olursun. yani bir sürü avantajı var. a.s

bende 1,5 yıllık evlıyım ama cesaret edemyorum bu d.kont. haplarını kullanmaya hiç doğum yapmayan biri için pek tavsiye etmedıler bebeğin olmaz dediler korkuyorum kullanamıyorum ne derece doğru bilemıyorum.fakat bebeğimi riske atmakda istemediğimden kalsın dedım

sevgili gelincik, aynı konuu ben de araştırdım, ama doğum kontrol haplarının öyle bir etkisi yokmuş sanıldığının aksine..

canım ben 3.5 yıllık evliyim.. bu hapı 2 sene boyunca aralıksız kullandım.. 1.5 yıldır bebiş istiyorum ama hala olmadı.. bu durumu bu hapa yormam doğru mu bilmiyorum ama ben pişmanım.. sana tavsiyem, gerekli kontrollerini yaptırdıktan sonra kullanman....

umarım çok kısa sürede bebişine kavuşursun; hapı doktor bana hiçbir kontrol yapmadan verdi, ben de şaşırdım =(

canım ben 3.5 yıllık evliyim.. bu hapı 2 sene boyunca aralıksız kullandım.. 1.5 yıldır bebiş istiyorum ama hala olmadı.. bu durumu bu hapa yormam doğru mu bilmiyorum ama ben pişmanım.. sana tavsiyem, gerekli kontrollerini yaptırdıktan sonra kullanman....

hap kullanma ile bir ilgisi yok canım.

hapı bıraktıktan sonra vücuttan hormonun temizlenmesi 8 aya kadar uzayabiliyormuş.
onun için hapı bırakır bırakmaz hamile kalınır sanmayın kızlar.biraz bekletebilir.

bi de sigarayı bırakmak lazıma.s

bende dün başladım canım aynı hapa...
ablam kullanıyordu gayette memnun bende 7 aylık evliyim şuan çocuk düşünmüyoruz ama çocuk olmamasının sebebini hapa bağlamak gerçekten hataymış öyle dediler bana daha 1 adet içtim bakalıminşallah memnun kalırım...
birde ben şöyle bişiy yapıcam bu hapı 6 ay kullanıp ara vericem 6 ay hap 6 ay prezervatif kullanıcam vücudu dinlendirmek için....
sende öyle yap derim...
umarım istediğimiz zaman hiç sorunsuz hamile kalabiliriz...

Microgynon bende sinirlilik hali yapmıştı.Birde migrenin varsa tavsiye etmem. Benim hapı kullandığım sürece migren ağrılarım vardı. Fakat hapı bırakınca bitti neredeyse. Birde hapı bıraktığım ay hamile kalmıştım

bir şey daha sorucam, adetin ilk günü başlandığı taktirde ek korunma yöntemi olmadan da koruyor mu? çok cahilim bu konuda =(

bildiğim kadarıyla ilk ay d.kontrol hapı yanında bir başka korunma şekli daha olmalıymış
2. ay sadece hap yeterliymiş

ben 7 yıla yakın kullandım microgynonu. tüylenme yapmıyo diye düşünüyodum ki geçen sene bıraktığımdan beri özellikle yüzümdeki tüylerin aldıkça azaldığını farkettim, demekki tüylerin azalmasında olumsuz etki yaptı bende. yani ben ona bağladım en azından. onun dışında adet sancısını önlediği doğru, hem de çok.

bende dün başladım canım aynı hapa...
ablam kullanıyordu gayette memnun bende 7 aylık evliyim şuan çocuk düşünmüyoruz ama çocuk olmamasının sebebini hapa bağlamak gerçekten hataymış öyle dediler bana daha 1 adet içtim bakalıminşallah memnun kalırım...
birde ben şöyle bişiy yapıcam bu hapı 6 ay kullanıp ara vericem 6 ay hap 6 ay prezervatif kullanıcam vücudu dinlendirmek için....
sende öyle yap derim...
umarım istediğimiz zaman hiç sorunsuz hamile kalabiliriz...

umarım =):eek::emir_bebek::eek:

canım hapı içtiğin ilk gün korumaya başlıyomuş evet ilk kullananlar için adetin ilk günü içiliyor...
bende adetim başladığı ilk gün içtim adetim bir hafta sonra bitti ve ertesi gün hiç korunmasız yani ek koruma olmadan ilişkiye girdik korkma hiç bişiy olmaz...
bende danışmıştım ama korur seni merak etme...

bende 6 ay onu kullandım 1 senedir bırakmışım ama hala hamile kaLamadım arkadaşlar yaaa doktorum hiç bi problem yok diyo ama hgala bebeğim yok

ama doktorum diyorki başka hastalara doğum kntrol hapının etkinliği ilk aylarda tam olmaz ayrı bi yöntemle daha korunuyn 1 ay dan sonra etkinliğinin artacağını söylüyo ve ilk kullanma için adetin 5. günü diyo

tuce sigara risk taşıyo sigara içen ve d. kontrol hapı kullanna hasstalarda damar takınıklığı riski artıyor

hamile kalamayanlar bunun nedenini hapa bağlamasınlar derim...
bende çok araştırdım...
üstelik bu hapın etkisi çok düşük...

X