Milleti bize güldürme

Mondayy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
24
10
27
Merhabalar iyi akşamlar

Direk konuya gireyim bebeğim 4 aylık eşim işten çok geç geliyor duşum hep geç saatlere kalıyor o yüzden bugün düşündüm duş alsam kapıyı açık bırakıp bebeğimi anakucağına koyup kilidini taksam gözüm de hep onda olur bi ağlasa bi şey olsa direk fırlarım zaten çünkü çok yakınım da olucak ve görebilicem o sıra eşim aradı beni ona da bahsettim böyle böyle yapsam diye oda işte yok riske atmaya gerek yok bilmem ne söylendi biraz neyse.

Daha sonra eve geldi tam duşa gircekken dedim ki yani sen yokkende girebilirdim alışmamız lazım artık falan diye yok işte olmaz Allah korusun bebeğe bişey olsa annesine babasına nasıl hesap vericekmişiz ailelere nasıl hesap verirmişiz bende dedim ki senin düşündüğün çocuk değil elalem ne der sürekli böyle söylüyorsun dedim.
Çünkü daha öncede bebeğe iyi bak bizi kimseye güldürme falan demişti o zaman da çıkışmışım kimse dediği de annesi babası ay artık o kadar sinir oldum ki patladım bende.

Ailesi bebeğimi aşırı sahiplenmeye çalışıyorlar değişik değişik lafımı esirgemediğim halde bu durumdayım mesela örnek vereyim dün bi arkadaşımızın düğününe katılmak zorundaydık hava çok soğuktu bebeği kv ya da anneme bırakıcaktık annem de misafirliğe gitmişti bıraktık kv eve dönünce bebeğimi almak için gittim kv elinden anne sağol alabilirim artık diye ciddi ciddi vermedi montum soğukmuş o soğuk çocuğa geçeriş ay inanamadım en son zorla aldım desem yeridir surat ta 5 karıştı çocuğu aldım diye Allah bana sabır versin gerçekten

Bebeginiz icin buna benzer oturak alin. Dus alırken yaninizda durur. Yada bebek arabisda yatirin. Esiniz cok biliyor. Öz bakim önemli bir anne icin de.

Eklentiler

• babybjoern-babywippe-bliss-cotton-anthrazitgrau-a202722.png
    babybjoern-babywippe-bliss-cotton-anthrazitgrau-a202722.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 61
Merhabalar iyi akşamlar

Direk konuya gireyim bebeğim 4 aylık eşim işten çok geç geliyor duşum hep geç saatlere kalıyor o yüzden bugün düşündüm duş alsam kapıyı açık bırakıp bebeğimi anakucağına koyup kilidini taksam gözüm de hep onda olur bi ağlasa bi şey olsa direk fırlarım zaten çünkü çok yakınım da olucak ve görebilicem o sıra eşim aradı beni ona da bahsettim böyle böyle yapsam diye oda işte yok riske atmaya gerek yok bilmem ne söylendi biraz neyse.

Daha sonra eve geldi tam duşa gircekken dedim ki yani sen yokkende girebilirdim alışmamız lazım artık falan diye yok işte olmaz Allah korusun bebeğe bişey olsa annesine babasına nasıl hesap vericekmişiz ailelere nasıl hesap verirmişiz bende dedim ki senin düşündüğün çocuk değil elalem ne der sürekli böyle söylüyorsun dedim.
Çünkü daha öncede bebeğe iyi bak bizi kimseye güldürme falan demişti o zaman da çıkışmışım kimse dediği de annesi babası ay artık o kadar sinir oldum ki patladım bende.

Ailesi bebeğimi aşırı sahiplenmeye çalışıyorlar değişik değişik lafımı esirgemediğim halde bu durumdayım mesela örnek vereyim dün bi arkadaşımızın düğününe katılmak zorundaydık hava çok soğuktu bebeği kv ya da anneme bırakıcaktık annem de misafirliğe gitmişti bıraktık kv eve dönünce bebeğimi almak için gittim kv elinden anne sağol alabilirim artık diye ciddi ciddi vermedi montum soğukmuş o soğuk çocuğa geçeriş ay inanamadım en son zorla aldım desem yeridir surat ta 5 karıştı çocuğu aldım diye Allah bana sabır versin gerçekten
Anne babaya niye hesap veriyor dıkkatlı olsun bir zahmet siz duş alırken çocuga baksın madem bu kadar korkuyorsunuz.

Merhabalar iyi akşamlar

Duşunuzu söylediğiniz şekilde alabilirsiniz, bence gayet mantıklı, hepimiz geçtik o yoldan, yeri geliyor tuvalete de böyle giriyoruz. Her şeyi nasıl yaptığınızı eşinize anlatmak veya onun olurunu almak zorunda değilsiniz.

Eşinizin tavrı çok sinir bozucu. Siz biraz anne olarak ağırlığınızı koyun, eşinize danışmanıza gerek yok her şeye. Danıştıkça akıl veren çok olur. Kayınvalidenizin bu tarz hareketlerinde, annesi düşünür onu telaşa gerek yok falan diyin gülerek, duracağı yeri anlar o da.

Evhamlı olmak başka bişey ama sürekli annem babam ne der, nasıl hesap veririm düşünceleri başka. İkinci durum beni irite ederdi. Benim bebeğim kime neyin hesabını vericem derim. Yani bir de olmasın tabi de bi kaza oldu vs oturup millete hesap vermeyi mi düşünür insan. Ondan önce yapması gereken daha önemli şeyler yok mudur..

Bence sizde aynı davranıyorsunuz eşinize niye anlatıyosunuz telefonda ki 🤷 Benim ikizlerim var eşim gece çalışıyor onları uyutur banyomu yaparım. Onlar 2 aylıktan beri böyle mama saatleri belli olduğu için ona göre ayarlar girerdim banyoma. Olduda uyandı mı biraz mızıldanmasında sorun yok .
Uyuyan bebeğin sürekli üstünde napıyorsunuz ki nefes alıyor mu diye kontrol mü ediyosunuz ? Girin banyonuza iki dakika ağlayınca bişey olmuyor . Uyandıracağı bir ikizide yok birde sizin 😂😂

Merhabalar iyi akşamlar

İlk torun sizin ilk cocuk olduğu için heyecanlıdir herkes ben art niyet görmedim yazdiklarinizdan

Benim kendi anneannem de tam olarak böyle bir kadındı. Gelin çocuğu banyo yaptırırdı ona laf söylerdi. Yaz günü erkek bebeği kat kat giydirirdi. En son biz yanlarındayken yine bu sebepten anneannem ve gelini arasında büyük bir kavga çıktı. Biz annemle gelini haklı bulduk, anneannem bize de ayrı sinirlendi. Biz evimize gittikten sonra dayımı nasıl doldurduysa dayım ve gelin çok büyük kavga ettiler iş boşanmaya kadar gitti. Boşandılar, velayet de babalarında yani dayımda kaldı. Gelin varken çocukların her şeyine karışan anneannem şimdi çocuklara baktığı için inanılmaz bunalmış durumda sürekli söylenir. Ben de içimden Allahın sopası yok diyorum. Bu kadınların amacı kendilerini göstermek torun falan değil. En iyi anne benim moduna geçiyorlar. Torunları 2 hafta evlerinde kalsa söylenmeye, bunalmaya başlarlar. Uzaktan buldumcuk,iyi babaanne numaraları yapıyorlar. Yemezler. Ben ailem dahi olsa kim haksızsa haksız derim. Kayınvalideniz haksız çok muhatap olmayın.

Eşinizin ailesinden çok baskı görerek büyüdüğünü ve bunun farkında bile olmadığını söyleyebilirim. Muhtemelen istemese bile eninde sonunda her yaptığı şey ailesine ve muhtemelen annesinin dediğine gelecektir. Eşinize kızmak yerine onun bu durumunun sebebini anlarsanız daha rahat hareket edebilirsiniz ki muhtemelen o da bu baskıdan memnun değildir. Nerden mi biliyorum senin kayınvaliden benim annem🤣

Eee si ben düşündüğ
Benim kendi anneannem de tam olarak böyle bir kadındı. Gelin çocuğu banyo yaptırırdı ona laf söylerdi. Yaz günü erkek bebeği kat kat giydirirdi. En son biz yanlarındayken yine bu sebepten anneannem ve gelini arasında büyük bir kavga çıktı. Biz annemle gelini haklı bulduk, anneannem bize de ayrı sinirlendi. Biz evimize gittikten sonra dayımı nasıl doldurduysa dayım ve gelin çok büyük kavga ettiler iş boşanmaya kadar gitti. Boşandılar, velayet de babalarında yani dayımda kaldı. Gelin varken çocukların her şeyine karışan anneannem şimdi çocuklara baktığı için inanılmaz bunalmış durumda sürekli söylenir. Ben de içimden Allahın sopası yok diyorum. Bu kadınların amacı kendilerini göstermek torun falan değil. En iyi anne benim moduna geçiyorlar. Torunları 2 hafta evlerinde kalsa söylenmeye, bunalmaya başlarlar. Uzaktan buldumcuk,iyi babaanne numaraları yapıyorlar. Yemezler. Ben ailem dahi olsa kim haksızsa haksız derim. Kayınvalideniz haksız çok muhatap olmayın.
kv tanıyorsunuz sandım onu anlatmışsınız 😂😁

Ay ne alaka ya ilk hafta bile bırakıp giderim duşa ne olacak ki banyonun kapısı açık kalır duşakabin zaten cam bebek önünde durur 5-10 dk yıkanır çıkılır her şeyi de eşe söylemeye hesap vermeye gerek yok anne olarak ne yapacağımızı herkesten daha iyi biliriz

Ay ne alaka ya ilk hafta bile bırakıp giderim duşa ne olacak ki banyonun kapısı açık kalır duşakabin zaten cam bebek önünde durur 5-10 dk yıkanır çıkılır her şeyi de eşe söylemeye hesap vermeye gerek yok anne olarak ne yapacağımızı herkesten daha iyi biliriz

İlk haftalar ne zaman acıkacağı belli olmuyor bebelerin zırt pırt uyanma ihtimalleri çok yüksek oluyor 1,5-2 aydan sonra tam rutin oturuyor o zaman uyanma ihtimali olmayan saatleri daha rahat biliyorsun 🙈 Yaşayınca anlayacaksın ne demek istediğimi az kalmış zaten hayırlısıyla kucağına al inşallah Mi-ok demişti dersin aklının bir köşesinde 🫣

X