Milleti bize güldürme

İlk haftalar ne zaman acıkacağı belli olmuyor bebelerin zırt pırt uyanma ihtimalleri çok yüksek oluyor 1,5-2 aydan sonra tam rutin oturuyor o zaman uyanma ihtimali olmayan saatleri daha rahat biliyorsun 🙈 Yaşayınca anlayacaksın ne demek istediğimi az kalmış zaten hayırlısıyla kucağına al inşallah Mi-ok demişti dersin aklının bir köşesinde 🫣
Eyvah eyvah o zaman ya 🤭🤭😅

Eyvah eyvah o zaman ya 🤭🤭😅

O zaman ikiz bebelerine tek bakan biri olarak tüyo vereyim ileriki hayatın kurtulsun. Bebekle gece sakın konuşma ağzından tek bir ses çıkmasın 🫣 arttırıyorum hatta ve hatta göz kontağı bile kurma, gecenin uyuma zamanı olduğunu öğretmen gerek. Gerekirse ilk 40 gün hiç uyuma ama uykusunu devam ettirmeye çabala. Sonrasında zaten sadece acıktığı için kalkacak ilk zamanlar 2 saatte bir sonra 3 saatte bir gibi bu zaman giderek kapanacak. O zaman gece deliksiz uyumak senin için zor olmayacak. Akşamlarda sana kalacak. Saatli yap herşeyi ve iki elin kanda da olsa uyku saati mama saati herşey saatli olsun. Yine söylücem hayırlısıyla kucağına al inşallah ve kolay bir minnoş olsun 🙏

O zaman ikiz bebelerine tek bakan biri olarak tüyo vereyim ileriki hayatın kurtulsun. Bebekle gece sakın konuşma ağzından tek bir ses çıkmasın 🫣 arttırıyorum hatta ve hatta göz kontağı bile kurma, gecenin uyuma zamanı olduğunu öğretmen gerek. Gerekirse ilk 40 gün hiç uyuma ama uykusunu devam ettirmeye çabala. Sonrasında zaten sadece acıktığı için kalkacak ilk zamanlar 2 saatte bir sonra 3 saatte bir gibi bu zaman giderek kapanacak. O zaman gece deliksiz uyumak senin için zor olmayacak. Akşamlarda sana kalacak. Saatli yap herşeyi ve iki elin kanda da olsa uyku saati mama saati herşey saatli olsun. Yine söylücem hayırlısıyla kucağına al inşallah ve kolay bir minnoş olsun 🙏
Oyyy hemen kaydettim mesajını 😍 tecrübeli annelerin tavsiyesi altın değerinde dikkate alıcam bunları

koca mı bebe mi belli değil nasıl anakuzuları büyümeden evleniyor anlamıyorum
banyo yaparken ana kucağıyla karşımızda durabilir yada uyurken yapardım banyonun kapısı açık evin kapısı kitli..kocadan da izin almazdım

Bu kv teroru icin bugun internette videoda denk geldim. Kv teroru suc sayilsin diye valla hakli dedirtiyorlar. Malesef bu tip kadinlar tek kendileei anne te onlarin akli var, tek onlar bebek bakabiliyor. Kendileri dogurdu sanirlar torunlarini da. Torun dogunca annenin ruh hali vs zerre onemli olmaz tek onemli olan onlarin anac duygularinin tatmin edilmesidir. Is esinizde bitiyor ama belli ki o da bir ana kuzusu. Size demem o ki esinizi de kvyi de yok sayin. Size oyle saygisizca anama babama rezil olmayalim vs derse tamam sen iyi baba ol madem gerisini sonra dusunuruz diyin. Dus konusunu muhtemelen oylesine anlattiniz hani onay alma degil de fikir paylasma gibi. Bundan sonra anladiniz ki oyle yapmaniza gerek yok. Bahsettiginiz olayi hepimiz yaptik. Cok dogal ve olmasi gereken. Butun hayatinizi bebegin uyumasina planlayamazsiniz. Bunu yapmak esas hatali olan. Bebek suyun sesine bayilir zaten fosur fosur belki kendi keneine bile uyur. Sonucta karninizdayken duydugu bir ses, asina. Ruh sagliginizi korumak istiyorsaiz da kvden mumkun oldugunca uzak durun ve bebek birakma islerini son care olarak dusunun. Elinizi verirseniz kolunuz gider benden soylemesi.

Oyyy hemen kaydettim mesajını 😍 tecrübeli annelerin tavsiyesi altın değerinde dikkate alıcam bunları
Ben de naçizane ufak bir tavsiye vereyim konu sahibinin affına sığınarak. İlk kızımda 40. günden 2,5 aylık olana kadar inanılmaz uykusuz bir dönem geçirdik. Sürekli emmek istiyor, ağlıyordu. Doktora gittik, gaz ilaçları vb. hiçbir şey kâr etmedi. İnternette araştırırken bir forumda bir annenin tavsiyesini okudum ve yaptım. Ertesi gün kızımın ağlamaları bıçak gibi kesildi ve rahatça uyudu sonrasında. Yaklaşık 1 haftalıkken başlamak gerekiyor buna. Her emzirmenizde (gece gündüz fark etmez, çocuk uyusa da) bebeği dik bir biçimde tutun ve kafasını eğer uyuyorsa omzunuza koyun. 20 dk(asla 20 dakikadan az olmayacak) dik tutun. Sırtına falan vurmanıza gerek yok. Bu, sütü hazmetmesini sağlıyor ve reflüyü engelliyor. 2. kızımda ilk hafta başladım ve 36. günden itibaren geceleri 5-6 saat aralıksız uyumaya başladı. 2. aydan sonra 8-9-10 saate çıktı bu. Dünya varmış dedim. Zaten ilk ay da emme aralığı 2-3 saatti ve uyurdu o arada.
(Konu sahibi ne olur affedin beni. Konunuzu böldüm.)
Konuya gelecek olursam da eşiniz bir hafta banyo yapmadan baksın çocuğa. Bakalım nasıl bir çözüm bulacak kendisine? Konu bebek olunca ağzı olan konuşuyor işte. Siz evde bebek ve sizin için en uygun, en rahat ortamları oluşturun, kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Çok biliyor hepsi. Ayrıca eşinizin annesi eşinizi bu kadar pimpirikli mi büyütmüş Allah aşkına?

Merhabalar iyi akşamlar

Direk konuya gireyim bebeğim 4 aylık eşim işten çok geç geliyor duşum hep geç saatlere kalıyor o yüzden bugün düşündüm duş alsam kapıyı açık bırakıp bebeğimi anakucağına koyup kilidini taksam gözüm de hep onda olur bi ağlasa bi şey olsa direk fırlarım zaten çünkü çok yakınım da olucak ve görebilicem o sıra eşim aradı beni ona da bahsettim böyle böyle yapsam diye oda işte yok riske atmaya gerek yok bilmem ne söylendi biraz neyse.

Daha sonra eve geldi tam duşa gircekken dedim ki yani sen yokkende girebilirdim alışmamız lazım artık falan diye yok işte olmaz Allah korusun bebeğe bişey olsa annesine babasına nasıl hesap vericekmişiz ailelere nasıl hesap verirmişiz bende dedim ki senin düşündüğün çocuk değil elalem ne der sürekli böyle söylüyorsun dedim.
Çünkü daha öncede bebeğe iyi bak bizi kimseye güldürme falan demişti o zaman da çıkışmışım kimse dediği de annesi babası ay artık o kadar sinir oldum ki patladım bende.

Ailesi bebeğimi aşırı sahiplenmeye çalışıyorlar değişik değişik lafımı esirgemediğim halde bu durumdayım mesela örnek vereyim dün bi arkadaşımızın düğününe katılmak zorundaydık hava çok soğuktu bebeği kv ya da anneme bırakıcaktık annem de misafirliğe gitmişti bıraktık kv eve dönünce bebeğimi almak için gittim kv elinden anne sağol alabilirim artık diye ciddi ciddi vermedi montum soğukmuş o soğuk çocuğa geçeriş ay inanamadım en son zorla aldım desem yeridir surat ta 5 karıştı çocuğu aldım diye Allah bana sabır versin gerçekten
Bu çocuğun annesi babası sizsiniz niye başkasına hesap verecekmişsiniz ne mantıksız bir eş bir de size doğru gelen bir hareketi eşinize söylemeden halledin .

Ben de naçizane ufak bir tavsiye vereyim konu sahibinin affına sığınarak. İlk kızımda 40. günden 2,5 aylık olana kadar inanılmaz uykusuz bir dönem geçirdik. Sürekli emmek istiyor, ağlıyordu. Doktora gittik, gaz ilaçları vb. hiçbir şey kâr etmedi. İnternette araştırırken bir forumda bir annenin tavsiyesini okudum ve yaptım. Ertesi gün kızımın ağlamaları bıçak gibi kesildi ve rahatça uyudu sonrasında. Yaklaşık 1 haftalıkken başlamak gerekiyor buna. Her emzirmenizde (gece gündüz fark etmez, çocuk uyusa da) bebeği dik bir biçimde tutun ve kafasını eğer uyuyorsa omzunuza koyun. 20 dk(asla 20 dakikadan az olmayacak) dik tutun. Sırtına falan vurmanıza gerek yok. Bu, sütü hazmetmesini sağlıyor ve reflüyü engelliyor. 2. kızımda ilk hafta başladım ve 36. günden itibaren geceleri 5-6 saat aralıksız uyumaya başladı. 2. aydan sonra 8-9-10 saate çıktı bu. Dünya varmış dedim. Zaten ilk ay da emme aralığı 2-3 saatti ve uyurdu o arada.
(Konu sahibi ne olur affedin beni. Konunuzu böldüm.)
Konuya gelecek olursam da eşiniz bir hafta banyo yapmadan baksın çocuğa. Bakalım nasıl bir çözüm bulacak kendisine? Konu bebek olunca ağzı olan konuşuyor işte. Siz evde bebek ve sizin için en uygun, en rahat ortamları oluşturun, kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Çok biliyor hepsi. Ayrıca eşinizin annesi eşinizi bu kadar pimpirikli mi büyütmüş Allah aşkına?
Keşke bu bilgiyi çocuklarım küçükken öğrenseymişim, hayat kurtarıcı resmen

Sinir olmak istemiyorsanız kimseye gebe kalmıcaksınız düğüne ya gitmiceksiniz yada bebeğinizle gideceksiniz. Kocanız zaten ha karşımdaki duvar ha sizin kocanız çok bi farkları olduğunu sanmıyorum bu kafadaki bi insana ne anlatırsanız anlatın anlamaz.

Söyle yapıyorum 5 aylık benim çocuğumda. Ben onu hemen uyuttuğumda banyoya giriyorum, kamera var onu da açıp banyoda göreceğim biryere koyuyorum. Benim banyo küçük o yüzden ana kucağını banyoya sokamam ki benim oğlum onda göz teması kurmadan durmaz zaten. Daha küçükken anakucağına oda oda taşırdım iş yaparken.
Kv sever, benimkide çok seviyor ama benden çekiniyorlar. Lafımı esirgemeniz bir işe yaramaz. Sert olum ki korksunlar. Siz hayır diyeceksiniz mesela kv ondayken yedirmeye çalışacak. Ben sert olmasaydım 4. Ayda hem kv hem annem başlamıştı yedirmeye.
Ayrıca fikir almak başka, habrt vermek başka, izin almak başka. 4 aydan sonra Ben oğlumu tek başıma duşta oturup yıkıyorum, bağdaş kuruyorum onu da oraya oturtuyorum. eşime bilgi vermek istedim böyle bir yöntem var yapıcam diye, yok beni bekle vs dedi. Beklemedim şuanda eşim çok iyiymiş bu yöntem diyor. Sürekli eş dinlemeye getek yok.

Benim minnoşda 3 aylık oldu 1.ayından beri anakucağına oturtup girerim banyoma yapar çıkarım eşe söylenmesi gereken bi konu değil çok saçma buldum kendimle ilgilenmem için asla eşime sorup yada çocuğun keyfini beklemem o an nasıl istiyorsam onu yaparım neyin kafası anlamadım ne zaman ağlıycak huysuzlanıcak annesi olarak sen bilirsin işteki eşin bilmez çocuğu koy mızıklandımı iki şarkı söyle yap çık bu kadar basit.

Ay çok biliyo eşiniz, kapı açık çocuk müdahale edebileceğiniz yerde durduğu sürece sorun yok, sevdiği oyuncakları bırakın kucağına girin duşa oh misss. Diğer türlü ha geldi ha gelecek diye bekleyip kendini eşe göre ayarlamak aşırı sinir bozucu oluyor.

Kocaniz sizi karısı değil de yeminli bakıcı gibi görüyor sanki.
Doğuran Kv'de bakan sizmissiniz gibi...
Kurtulmanın tek bir çözümü var.
Bu kadim sırrı sizinle paylaşıyorum.
Kp'yi gazlayin Kp gebe kalsın 🤣
O zaman sorun çözülür sanki

Son düzenleme:
Sanki siz çocuğun bakıcısı, dede babannede anne babası. Onlara hesap vereceksiniz. Çocuğun için en iyisini sen bilirsin, bişey olsa kahrını sen çekersin en çok sen üzülürsün. Hadlerini bilsinler. Duşunu da alabilirsin dediğin şekilde bişey olmaz

Ben sizi anlıyorum. Kocanızla ortak karar almak istemişsiniz, hesap vermek değil niyetiniz o hissi tanıyorum ben. Ama sizin kocanız bu iş için doğru adam değil. Bunu anlamanız lazım. Sizin onunla konuşma ihtiyacınızı hesap vermek olarak anlayan bir dangalak. Benim evladıma birşey olduktan sonra millet gülse ne olur ağlasa ne olur? Başkası için yaşayan birini ni buldunuz bula bula evladınız için dicem ama oda sizi üzecek yapacak birşey yok.

Kayınvalidenizin elinden direkt almışsınızdjr inşallah. Böyle şeylere yüz verilmemeli ne münasebet. Sizden daha fazla mı düşünüyor kendi doğurduğunuz evladı.

X