mini dikiş makinası alayım mı?

bende artes var, çok çok memnundum makinemden, birsürü bişi diktim şimdiye kadar.
ama geçen gun kalın bişi dikmeye çalıştım, iğnesi kırıldı, yedek parçasını nerden bulabiliyoruz acaba, bilen var mı?

[SUP][/SUP]ay nasıl sevindim anlatamam.. iğnenin üzerndeki numarayı söyleyince tuhafiyede yedek iğne bulduk. Bu arada benmkini artes sanıyordum değilmiş eve gidince baktım scarlett miş.

singerin iğnesini aldık, bir pakette 10 tanesi 2,5 tl :KK3:

bebeğime alt açma dikcem inşallah :) :KK49:

Son düzenleme:
bende scarlet minii dikiş makinesi aldım denediğimde cok iyi dikiyordu ama öndeki düğğmesini cevrdm falan sanrm o ayarıydı, iğne calısıo ama dikmiyor ne yapacam lütfen yardm edin :KK43:((

bende scarlet minii dikiş makinesi aldım denediğimde cok iyi dikiyordu ama öndeki düğğmesini cevrdm falan sanrm o ayarıydı, iğne calısıo ama dikmiyor ne yapacam lütfen yardm edin :KK43:((

cnm ne zamnan aldın çok mu oldu? Şimdi yeni bi yasa çıkıyormuş memnun kalmadğn ürünü 4-5 ay kullansakta iade edeblme hakkmz varmş

yok ablcm daha bır ay olmadı:/( 2gundr ugrasıorm bıraaz düzeldi gbib ama alt dikişi yapmıyor neden yapmaz alt dikiş bi bilginiz var mı:S

yok ablcm daha bır ay olmadı:/( 2gundr ugrasıorm bıraaz düzeldi gbib ama alt dikişi yapmıyor neden yapmaz alt dikiş bi bilginiz var mı:S

cnm altta çağanoz olması lazım çağanozun içine mekik takıcaksn cnm mekiğede masura takacaksn masurada ip sarılı olur.... üste de üst ip altta mekik masura ipi olacak dikiş öyle gerçekleşr tatlım.. dikiş makinesinde bi tek üste ip dikmeyle dikiş yapmaz. Altını kontrol et..

en güzeli markası da olsa büyük dikiş makinesi almak. ben az dikiş özellikli bi tane alicaktim da babanem yeni dikliş makinesini verdi bana. öyle çok özellikli olmasına bakmayın. kullandığınız dikiş çeşiti 4 ü geçmicek zaten

Ya nereye yassam bılemedım ama su kızcagıza yenı bana:) bır yardım edın veeee makınem ıp topluyor dıkerken arkaya bırıkıyor nedenı nee nolurrr yardım edın delırdım 2 gundur

cnm makinenin altına taktığın ip varya mekanizmanın içinde hani onu o mekanizmasıyla beraber al ve onun küçük vidaları falan var üstünde onları sıkıştır.alt ip gevşek o yüzden iplik topluyor cnm.iyice sıkıştırıp öyle tak yerine.

kızlar bende mini dikiş makinesi için çok araştırdım. pek bilgi bulamadım. sonrada gözümü karartıp almaya karar verdim.
artes-505 model aldım. ben daha önce hiç dikiş makinesi kullanmamıştım, sürekli elimde dikiş yapıyordum. ilk başta kullanmayı bilmediğim için biraz ip koparttım ve iplerin toplanmasına sebep oldum ama bunlar benim acemiliğimden kaynaklanıyordu. Biraz kullandıktan sonra öğrendim ve şimdi çokkk ama çok memnunum. herkese tavsiye ediyorum. Bence dikiş dikmeye yeni başlayanlar harika bir makine. kullanmadığım zamanlar bir dolabın köşesine koyuyorum ufak olduğu için bir çok yere sığıyor. bir kaç gündür dikiş dikiyorum. Penye dantelli badi, eşofman paçası, yastık kılıfları, fırın eldiveni ve tencere tutma peçetesi diktim. ben bu modeli herkese tavsiye ediyorum.:KK16:

işte kızlar diktiklerimden bazıları. Bunları makinem başardı :nazar:

$Fotoğraf0078.jpg $Fotoğraf0080.jpg $Fotoğraf0081.jpg

merhaba arkadaşlar ben bu internette satılan mini dikiş makinesinden almak istiyorum sew whiz kullanan varmı ne yapıyım sizce

merhaba arkadaşlar ben bu internette satılan mini dikiş makinesinden almak istiyorum sew whiz kullanan varmı ne yapıyım sizce

ben aldım bugün geldi ama çalıştıramadım bi türlü aradım yardımcı oalacaklar bakalım...inşallah çalısır

ben aldım bugün geldi ama çalıştıramadım bi türlü aradım yardımcı oalacaklar bakalım...inşallah çalısır
canm kulanabildinmi makinayı bende bugün alıcam ama kararsız kaldım markafoniye gelmiş 69 tl ye alsammı sence dikişi nasıl ?

Merhaba sew whız aldım çok güzeldi hıc bılmedıgım için bol bol alıştırma yaptım tam bişi dikmek için ipleri degiştirdım ama dıkemedım boş geçiyor makıne neden acaba ???
Annem alt makarayı doğru takamamışsındır dedi ama hatırlamıyorum nasıldı kitapçığında da makarayı yerleştırıp ipi dışarıda bırakın diyor
Offf çok canım şıkkın bılen biri yardım etse

scarlett dikiş makinam var.herseyı calışıyor ama dikmiyor.herseyı yaptım.ipliği degiştırdım.kuması degıştırdım ama olmadı.alt iplığide alıyor.ama dikmıyor.
yardım edın.

Cankiiz5o arkadaşım bana mesaj atmışsın ama özel mesaj atma sayım yeterli olamadığı için özel mesaj olarak karşılık veremedim.
bende burdan yazayım dedim inşallah görebilirsin canım :)

merhaba canım,
dikiş makinesinin tansiyon ayarı diye bir yeri var yanında numaraları yazan radyo düğmesine benzeyen bir yer. dikkat et dikiş çeşit numaraları değil(dikiş dikme numaranı da iğne yukarıdayken değiştirmelisin). ben onu genellikle 3-3,5 arasında kullanıyorum. ayrıca ip ve kullandığın kumaş çok önemli.
ip hemen kopan ince iplerden olursa hemen kopuyor. kumaşın ilk etapta deneme kumaşın klasik normal kalınlıkta penye kumaşlardan olsun. alt makarayı çok sarma. ben bunlara dikkat ettim canım sonra da düzeldi. şimdi aylardır çok şükür sorunsuz kullanıyorum. bir çok kıyafetimi düzeltmek için bile kullanıyorum :)

Merhaba,

Ben de artes 505 marka dikiş makinesi kullanıyorum. İplik makaralarım minik boylarda. Zaten iki yedek çıkmıştı. Onlar bitmek üzere. masuralar zaten standart. Yeni bir iplik seti almak istiyorum. Alacağım iplik setinin makaraları benim makaralarımın neredeyse iki katı boyunda. Yani makara çubuğunu epey geçiyor. Sizce alsam işime yarar mı yoksa boşuna almayayım mı? Bir fikri olanlar bana yardımcı olabilirler mi? Bu konu ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum da...

Teşekkür ederim.

Cankiiz5o arkadaşım bana mesaj atmışsın ama özel mesaj atma sayım yeterli olamadığı için özel mesaj olarak karşılık veremedim.
bende burdan yazayım dedim inşallah görebilirsin canım :)

merhaba canım,
dikiş makinesinin tansiyon ayarı diye bir yeri var yanında numaraları yazan radyo düğmesine benzeyen bir yer. dikkat et dikiş çeşit numaraları değil(dikiş dikme numaranı da iğne yukarıdayken değiştirmelisin). ben onu genellikle 3-3,5 arasında kullanıyorum. ayrıca ip ve kullandığın kumaş çok önemli.
ip hemen kopan ince iplerden olursa hemen kopuyor. kumaşın ilk etapta deneme kumaşın klasik normal kalınlıkta penye kumaşlardan olsun. alt makarayı çok sarma. ben bunlara dikkat ettim canım sonra da düzeldi. şimdi aylardır çok şükür sorunsuz kullanıyorum. bir çok kıyafetimi düzeltmek için bile kullanıyorum :)

Merhaba,

Ben de artes 505 marka dikiş makinesi kullanıyorum. İplik makaralarım minik boylarda. Zaten iki yedek çıkmıştı. Onlar bitmek üzere. masuralar zaten standart. Yeni bir iplik seti almak istiyorum. Alacağım iplik setinin makaraları benim makaralarımın neredeyse iki katı boyunda. Yani makara çubuğunu epey geçiyor. Sizce alsam işime yarar mı yoksa boşuna almayayım mı? Bir fikri olanlar bana yardımcı olabilirler mi? Bu konu ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum da...

Teşekkür ederim.

o iplik setlerinden bende aldım ve kullanıyorum. Makara, çubuğuna takıldığında düşme gibi bir sorun yoksa kullanabilirsin canım. Ben sadece ben siyah ve beyaz olarak büyük (10-15 cmlik) bobinlerden aldım. Makinenin kendi makaraları bittikçe o bobinlerden sarıyorum.

X