Minik köpecik hakkında..

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Dün akşam aşağıdaki marketin önüne minicik bir yavruköpek gelmiş.ağlamışda ağlamış içeri alsınlar diye..
Eşimin kuzenide marketdeymiş.Bana sordu yenge ne yapalım diye dedim dur bizimki geldin..
Eşim gelince aldılar onu üst katımız boş(aile apartmanı zaten)ona güzelce yer filan yaptılar.peynir süt su bıraktılar.
Bugünde sabah çıktık baktık..Bir tatlı ki.Canlanmış.Dün çok üşümüştü yığılıp kalıyordu..Kuyruk sallamaya filan başlamış..
Şimdi çok ağlıyor..Neden ağlıyorki acaba kızlar.Salamayız çok ufak.Hava yağmurlu ve çok soğuk.Cadde üzeri burası hiç bir şey olmazsa araba çarpar yani.
Neden ağladığını bilen varmı?

Öncelikle sizi tebrik ediyorum,yavru ve aç bir sokak hayvanına kucak açtığınız için.
Tahminim annesini arıyordur çok küçükmüş birde,daha annesini emiyor bile olabilir.
Yada malum bazı insanlar tarafından hırpalanmış olabilir,yada hasta olabilir.
Bende köpek beslemiştim böyle durumlarda bebek aspirini veriyordum.

ayyyy çok tebrik ederim valla çok iii yapmışsınız yavrum ya yazık bencede kesin yavru olduğuna göre emiyodur daha.. ama bi süre sonra ağlamaz alışır siz bakmaya devam edin..

Bu bölüme hep bakarım bu konuyu nasıl görmedim diyecem de kesin başka bölümden taşınmıştır.

Öncelikle harikasınız salmayın sakın onu böcüğümŞeniz

O şimdi yalnız annesinide kaybettiği için ağlıyordur, 2 güne kalmaz peşinize takılmaya başlar zaten:asigim:

genelde yavrular annelerıne aglarlar..etrafa baksaydınız keske belkı annesıde onu arıyodur..kıyamam ya... Şeniz

Kedicik niye ağlar ki annesini kaybetmiş, kardeşlerini kaybetmiş soğukta bir başına kalmış. Niye ağlamasın ağlar tabi kedicik. Ama siz onu doyurun sıcak tutun, bir zaman sonra yalnızlığa alışıp sizlerin yolunuzu gözleyip mutlu olacaktır. Allah sizide mutlu etsin canım benim.

Özür dilerim yanlış okumuşum. Kedicik değil köpecikmiş. Kedileri çok severimde heralde ondan yanlış okudum.

yalnız kalmaya alışık olmadığı için ağlıyordur. bende hain belediyecilerden 2 yavru kurtardım. miniciklerdi. bi süre kutuda emziklerle besledim benim deli oğluşum kıskançlk krizlerine girdi. evde çiş yapmadık yer bırakmadı am çok soğuktu ölmelerine içim el vermedi. az canlanınca banyoya kapalı balkona transfer ettim geçen kıştı. onlarda çok bağırıyolardı 2 tane olmalarınarağmen ama alışıyolar. her bağırdıkça gitmeyin yanına alışır hiç durmaz.
sonra klübe yaptırdım bahçeye koydum. taşınmamız gerekti. epeycede büyümüşlerdi napacam diye düşünürken alışverişte tanıştığım bir beyefendiyle sohbet ederken hayvanlardan konu açıldı. köpek aradığıını yeni taşındığınıbahçeli evlerini olduğunu söledi. bende hemen cepten videolarını izlettim. emen almak istediler. eve geldiklerinded komşularıyla geldiler. böyece 2 kardeşte sahiplenildi. arada görüyorum dev gibi oldular. ama beni hala tanıyolar. 40 yılda 1 görseler bilee.
sizede çok tşk ediyorum keşke herkes duyarlı olabilseee. Allah razı olsunnn

ah canım benım yaaaa, o şimdi annesini özlüyordur. bi bebe aspirini ver canım iyi gelir, bide sütü hafif ısıtarak verde içi ısınsın yavrucağın. canım çok sevaba girmişsin, benimde elimden gelse sokakta gördüğüm kedi köpek ne varsa toplayacağım :))))
ya geçen sinir oldum. evde bayatlamaya yüz tutmuş ıkı uc ekmeğim vardı.
hani yoğurt kovaları oluyor ya bütük , heh onun içine ufaladım hepsini, ılık süt ve su karıstırdım ıımmm yumusacık oldu, bizim kapının önüne bıraktım kedi köpek aç kim varsa yesin diye. akşam kabı tekrar almak için kapının oralara bakındım ama heralde alıp çöpe atmışlar, yaw okadarda belliydiki sokak hayvanlarını beslemek için oraya koyulduğu. nekadar bilinçsiz bir toplumda yaşıyoruz yaaa. yazında kapıya su koyuyordum öyel, komşular sozyenmeye başladılar alıştırmayın hayvanları buraya diye. nekadar ruhsuz insanlarımız var bizim yaa

kızlar hepinize çok teşekkür ederim..ama vicdan meselesi bu..
elimden gelse bende tüm sokaktaki köpekleri alır eve getiririm o kadar hassasım..koskocaman köpekler hele onlara bile dayanamıyorum..
bizim köpecik anam bi tatlı olduki..koskoca bi karınla dolaşıyor ortalıklarda..
yanına küçük bir oyuncak ayı koyduk onunla oynuyor sürekli..
ve ağlamasının nedenide sanırım oyun istemesi..geceleri sesi çıkmıyor yatıyor miskin miskin..ama sabahları bir başlıyor.yanına biz çıkınca paçalarımızda bacaklarımızda..yerlerde filan yatıyor sevgi gösterilerinde bulunmak için..
daha bırakamayız biz onu tahmin ediyorum.havalar ısınsın nisan mayıs gibi aşılarını yaptırıp bahçemize birde kulube yapacak eşim ve kuzenleri oraya yerleştiricez..

cnm bende haziran da yavru bir kedicik buldum..iyiki aldım onu eve allahın hediyesi o bana... iyi beslenemediğinden kemikleri gelişmemiş ayakları üstünde duramıyordu..hemen pet shoptan yavru kediler için toz aldım ılık süte karıştırıp içirdim.sadece süt iyi beslemez çünkü.canavar gibi şimdi 7 aylık ama olgun kedileri bile alt edecek hırpanim:KK70:bi de süt emmeyi biliyodur içmeyi bilemez belki sen ona yalanmasını öğret olurda arada et tavuk kaynatırsan suyuna ekmek doğra güç olur ..birde o şimdi üşür yavru olduğu için savunmasız..battaniye havlu sar bebişi...allah senden binbir kere razı olsun..

eski bir duvar saatiniz varsa eğer çalışır durumdaki onu bir eski havluyla sarıp yattığı yerin ynına bırakın ağlaması kesilir onu annesi sanar çünkü. yalnız saat eski olsun gözden çıkardığınız bir saat olsun çünkü muhtemelen gerçeği anlayınca onu parçalayacaktır:)

X