Minik meleğim yoğun bakımda

karakxixzz

💃🏻💃🏻❤️🎈💗
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
3.226
6
45
öncelikle sevgili arkadaşlar hepinizden tek tek allah razı olsun dualarınızı eksik etmediğiniz için.
sizlere başıma gelenleri anlatayım
27 ağustos günü işyeri hekimim beni gördüğünde normal olmadığımı ve dr umu aramamı istemişti aynı zamanda istirahat yazarak beni eve göndermek istemişt ayaklarım ve yüzüm gereğinden fazla şişmişti ve bunun preeklamsi olabileceği ihtimalini söylemişti aynı gün ben bebeğimin hareketlerini hissetmiyordum kızım normalde gündüzleri oynamadığında geceleri sabaha kadar beni uyutmazdı o gece sabaha kadar gözüme uyku girmedi kızım bir kez bile oynamadı bu durum beni endişelendirdi işyeri hekimimizin dediği gibi odama gelir gelmez dr umu aradım ona ayaklarımın ve yüzümün cok şiştiğini söyledim bana bir idrar tahlilili yaptır getir bir ara dedi dşünebiliyormusunuz bir ara dedi sonrada bebeğimin dunden beri hareketlerini hissetmediğimi söyledim ozaman bu ciddi bir durum karakız hemen gelmen gerekiyor dedi ama kendisi çıkacakmış burda diğer dr arkadaş var ona görünürsün dedi acil gel diyo ama beni başka dr a yönlendiriyo
hemen işyerinden bir araba ile beni hastaneye götürdüler eşimde orda beni bekliyordu dr un yanına cıkıp durumu anlattık ultrason ile bebeği inceledi kalp atışları normal ama hereket etmiyo bir renkli dopler cektirin bakalım dedi indik altkata renkli dopler cektirdik tam 40 dakika uğraştı ama bebeğim oynamadı raporu alıp dr yanına cıktık ve bize bebeğin hareketleri yavaş isterseniz burda bır bakalım birkaç saat dedi istersenizde zeynep kamile gidin dedi içime bir kurt düştü o an bu hastanenin bana hiçbir yararı olmayacağını anladım hemen eşimle ordan cıkıp zeynep kamile doğru yola cıktık acil servisteki dr a durumu anlattım beni hemen nst ye bağladı ve bebeğin kalp atışları normal değildi ultrasonla inceledi bi anormallik var bırazdaz uzman dr lar gelip inceleyecek seni dedi dr
uzman dr geldi ve hemen müşahade altına almaları gerektiğini söyledi apar topar ne olduğunu anlamadan hastaneye yatırıldım içimde bir korku vardı sürekli dua ediyordum bebeğime birşey olmasın diye beni tekrar nst ye bağladılar sonra suni sancı verdiler neden olduğunu bilmiyorum gece yarısı bana bebeğin akciğer gelişimi için bir iğne yapmaları gerektiğini söylediler ve iğneyi yaptılar ilerleyen saatlerde tansiyonum yukselmeye başladı
ve beni preeklamsi odasına aldılar apartopar nst ye sürekli bağlıydım uzman dr 15 dakikada bir tansiyon istedi sabaha karşı birşeyler ters gitmeye başladı hemşire bağırarak başka hemşireleri çağırıyordu her iki kolumdan tansiyon ölçülüyordu ve sürekli yükseliyordu sabah saat 10 gibi bir anda ne olduğunu anlamadım etrafımda bir sürü dr ve hemşire toplanmış bişiler yapıyolardı acilen bebeğin akciğer gelişimi için bir iğne daha yaptılar dakikalar ilerliyodu karşımda yatan bir hastayı sezeryana hazırlıyorlardı bir anda herşey tersine döndü ve dr lardan biri nst ye baktıktan sonra anneyide bebeğide kaybetmek üzereyiz hemen sezeryana hazırlayın anneyi diye bağırdı oan neler olduğunu anlayamadım ama bir anda beni yataktan kadırdılar üzerimi çıkarıp önlük giydirdiler herşey o kadar hızlı ilerliyorduki birden hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım kaybedilecek olan anne ve bebeği bendim dr koluma girdi neden aladığımı sordu bebeğime birşey olmasın ne olur onu kurtarın yalvarıyorum size beni unutun ama onu kurtarın diye ağladım dr eğer bu şekilde düşünürsen olmaz pozitif düşünmek zorundayız tatlım sakin olmassan bizim işimizi zora sokarsın ağlamaman gerekiyor rahat olman gerekiyor seni hemen ameliyata alıp çıkarmamız gerekiyo çünkü dedi ameliyathaneye girdiğimde karşımda koca bir saat vardı 10:30 u gösteriyordu 10:50 de cıkmışım ben yoğun bakıma meleğim yoğun bakıma yoğun bakımdayken bebeğim bebeğim diye sayıkladığımı hatırlıyorum sadece ben 2 gün yoğun bakımda kaldım tansiyonum kontrol altına alınamadığı ve solunum yetersizliği çektiğim için 2 gun sonra normal odaya alındım odada yeni doğum yapan anneler ve bebekleri vardı ama benim meleğim yanımda yoktu yoğun bakımdaydı .
yavrum allaha emanetti.
2 gün normal odadakaldıktan sonra beni araştırma hastanesine sevk ettiler cünk oksijen tüpü ile nefes alabiliyodum hala solunum yetersizliği çekiyordum hemen işyeri hekimimizi aradık durumu anlattık eşinin bulunduğu hastaneye gelmemizi söyledi ve bir dun akşama kadarda o hastanede yattım kızımdan uzaktaydı bedenim ama yüreğim kalbim onunlaydı dualarım onunlaydı hergun ağlıyordum ne olur beni taburcu edin diye cunku saat 2 de anneler bebeklerini uzaktanda olsa görebiliyordu ama malesef dr um sağlığımın pek iyi olmadığını bu yuzdende taburcu edemeyeceğini söylüyordu vucudumdaki ödem hala duruyordu ayaklarım hala şişti ve inmiyordu kan değerlerim çok düşüktü 2 ünite kan verildi yoğun bakımdada 2 ünite kan vermişlerdi ama hala düşüktü değerler
dun akşam üzeri dr taburcu edileceğimi söylediğinde kızımı görmeye gideğim için çok mutlu oldum
vücudumda olması gereken protein malesef yok denecek kadar azmış tansiyonum yüksekmiş bunun için ilaçalacakmışım ve dr um böbreklerimden şüphelendiğini söyledi bunun içinde beni daha büyük bir araştırma hastanesine sevk etti evet dun akşam taburcu oldum ama önümüzdeki gunlerde cerrahpaşaya gideceğim böbreklerimde ne olduğunu öğrenmek için inşallah birşey yoktur.
aklım yüreğim kalbim sadece ve sadece minik meleğim de arkadaşlar
bir an önce sağlığına kvuşsa onu kucağıma alsam koklasam öpsem alıp evimize getirsem bir daha hiç ayrılmayacağız meleğim desem allahım ne olur bu mübarek ayda meleğimi bana bağışla bir an önce yavrumu sağlığına kavuştur o güçlü bir kız biliyorum en kısa zamanda annesine gelecek daha minnacık bir kız o
yoğun bakımda kızıma ne kadar nazlı bir kız benim meleğim demiştim ve kızımın adını DURU NAZLI koydum nüfüs cüzdanı bile var meleğimin
sizlerden tek isteğim meleğimden dualarınızı eksik etmemeniz arkadaşlar
tekrar tekrar hepinizden tek tek allah razı olsun allah hepimize herşeyin en hayırlısını nasip etsin allah hepimizin yavrularını bağışlasın
bugun allah nasip kısmet ederse süt götürdüğümde kızımı görme şansım olabilir uzaktanda olsa görsem yeter allahım inşallah bugğn görürüm yavrumu
dualarınız yavrumla olsun allah razı olsun hepinizden.

hem üzülerek hemde sevinerek okudum..
üzüldüm bebeğine..
sevindim iyi olmanıza..
sen hep pozitif düşün..
Allah bebeğinide senide korusun..

çok duygulandım okurken..o koşuşturma gözümün önünde canlandı..
Allahım kızınızı size bağışlasın bu mübarek günlerde inşallah:Saruboceq:

karakızz Allah yardımcın olsun , en kısa zamanda bebeğini kucağına alman için dualarım seninle..

canım çok geçmiş olsun dualarımız her zaman duru bebeğin yanında umarım sende de bir sorun çıkmazda en kısa zamanda meleğinle ayrılmamak üzere bir araya gelirsiniz

Neler yaşamışsınız öyle, çok geçmiş olsun:teselli:

Bebeğinizde tez zamanda iyileşirde kavuşursunuz inşallah.:Saruboceq:

cnm yaaa çok üzüldüm ama hayırlısıyla kurtulmuşsunuzya şükür yinede
tez zamanda acil şifalar diliyorum size ve herkese

cok gecmiş olsun canım ALLAH melegine sana bagıslasın
peki hicmi anlamadın tansıyon kontrolu yada ıdrarda protein takibi yaptırmadın gec kalmışsın demkki doktorun bu durum hakkında hiçmi bilgi vermedi

canıım gecmıs olsun dualarımız senınle hıc merak etme senınde ıyı olmana sevındım duru nazlıda ıyılescek ve kucagına alıcaksın allahın ıznıyle tekrar gecmıs olsun

çok çok geçmiş olsun çok üzüldümm
allah yardımcınız olsun en kısa zamanda meleğine kavuşman dileğiyle :teselli:

çok geçmiş olsun cnm.. inşaAllah bebeğini en kısa zamanda yuvanıza getirirsin..
minik nazlıya sağlık ve şifa versin Rabbim..
:teselli:

canım valla gözlerim yaşlı okudum diğer topiğe de yazmıştım rabbim sana güç ve sabır versn bebeğinizi de size bağışlasın dualarımız sizinle

Rabbim bu günleri tez zamanda unuttursun inşallah,mis kokulu yavruna en kısa zamanda kavuşman dileği ile.Yavrum mübarek günler ve arkanda KK 'nın kadınları ile çok güzel haberler alacaksın inşallah.Dualarım sizlerle canım

canım karakızım inş. sende bebeginde cok iyi olup bebeginle birlikte cıkacaksınız hastaneden ben buna bütün yüregimle inanıyorum senin dediğin gibide duru nazlı kızımız cok cok güçlü
dualarımız seninle tatlım inş. bugün bebeginide gorursun
Allah en kısa zamanda kavustursun sizi:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

bırakın beni hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum .........................
dualrımız hep sizinle

X