Popüler Konu Minimal Yaşam

Eskisehirde sürekli yağmur yağdı
Üstüm de kısa kollu vardı sweat aldık
Eylüle tay sweat aldım
Anneme gittik
Kedimizi sevdim kızımızı aldık eve geldik
Acayip trafik vardı sakin yerde yaşamaya alışmışız
Hatta trafikte beklerken baklava da aldım 😅

Günaydın kızlar. Dün teknofeste gittik o kadar kalabalıktı ki hiç biseye bakamadık giriş için bir saat bekledik trafikte. Sadece planetaryuma girebildik . Ordada Astronotlarin vücudundaki değişimleri anlatan kısa film izledik. Oğlum çıkışta işte bu yüzden asla astronot olmam dedi güzel yönlerini anlatsalardi daha iyiydi sanki 😁yine de eğlendik güzeldi. Bugün evin işlerini yapmayı düşünüyorum. Cuma günü bende bı sürü kitap ayırdım eski ödevleri ayırdım oğlumun kiyafetlerinden ayırdım bugün genel bi temizlik yaparım. Bugün de yağışlı görünüyor pazar alışverişi de yapmamız lazım . Konudan konuya anladım biraz 😆

Ayakkabılık temizlendi, düzenlendi
Ayakkabı boyası, sünger, roll on, gözlük bezi atıldı
Kızımın 2 çift spor ayakkabısı yıkandı

Banyo dolabı temizlendi, düzenlendi
Eski diş macunu, esans kutusu, bitirdiğim temizlik malzemesi kutusu atıldı

Selam kızlar günaydın
Kızım okula gitti
Çayımı aldım geldim.
Gunluk rutinimi yazayım sizlere 😊

Sabah uyanıp kahvaltı hazırlıyorum detaylı değil aparatif şeyler.
Sonra kızım hazırlanırken lavabo giyinme işlerini kendi yapıyor o sırada beslenme cantasi hazırlıyorum.
Kızımı kontrol ediyorum saçlarını topluyorum.
Ve okula gidiyorlar babasıyla.
Bende onlar gidince bir bardak daha çay alıp dinleniyorum
Kahvaltı masasını ve yatakları topluyorum
Giyinme yüz diş ve saçlarımı tarıyorum.
Lavaboyu temizliyorum.
Yapılacak başka iş olmuyor bazen makineye camasir atıyorum şuan sepetler dolu değil.
Etrafı robot süpürüyor bazı yerleri ben süpürüyorum
Sonra resim yapıyorum yada dizi izliyorum genelde exra bir durum oluşuyor o sebeple bu boşluk iyi geliyor.
Öğlen için okula gidiyorum öncesinde gunes kremini rimel ve ruj kullanırım sadece
eylülü alıp geliyorum o sırada çöp market veya çarşıda başka isim varsa onu planlıyorum
Birlikte yemek yedikten sonra okula bırakıyorum
İşim yoksa eve geliyorum
Bu boşlukta kitap okuyorum
Sonra okul çıkışı için tekrar gidiyorum
Gelince Eylül üstünü değiştiriyor
Meyve hazırlıyorum
Oyun oynuyoruz.
Saat 4 gibi ödev yapıyoruz kendi yapıyor.
Saat 5 te yemek yapıyorum
Saat 6 da dinlenip
Saat 7 de sofra hazırlıyorum
Saat 8-9 gibi sofra toplama çay ve dizi film izliyoruz.
Ödev bitmemişse eşim kızıyla ödev yapıyor.
Saat 10 gibi bakım yapıyorum
Kızım da kendi uyur gece lambasını suyunu kontrol eder iyi geceler deriz bazen uyumadan önce sohbet ederiz.
Ev genel olarak çok dağılmıyor.
Gün sonunda birkaç bardak bulaşık olur herkes tezgaha koyar sabah makineye atarım .

Haftada 1 gün genel temizlik yapıyorum
Pazar günleri de dışarıda oluruz.
2 haftadır cumartesileri çıktığımız için pazar evdeyiz.

Havalar soğudu artık
Ustanın geleceği gün belli olsa halıları yıkamaya verip koltukları sileceğim birde kışlık kıyafetleri duzenlerim.

Havalar soğudu artık
Ustanın geleceği gün belli olsa halıları yıkamaya verip koltukları sileceğim birde kışlık kıyafetleri duzenlerim.
Camlar kapalı uyuduk dün ilk defa. Tişört bile giyilmiyodu evde crop atlet geziyodum şimdi serinledi birden uzun kollulari çıkarmak lazım 🙄 oğlumun uzun kollularini çıkarmıştım fazla yoktu zaten kuculenleri de ayirmistim eşimin ve benim var onlari yarın hallederim inşallah dün evi toplamadim da bugüne kaldı 😁😁

Dün oğlumu parka götürdüm . Arkadaş olmayınca oyun arkadaşı ben oldum. Koştuk yarış yaptık tepelere tirmandik . Resim çizdik kitap okuduk cok yoruldum ama iyi oldu vakit geçirdik 🥰 evin işleri kaldı tabi çamaşırları hallettim robotu açtım. Öğlen okula bırakınca kalan işleri yaparim

Havalar soğudu artık
Benim Koltuklari yıkatmak lazım 🙄 kedi baya tirmaliyo koltuğu aferin kızım biraz daha güçlü yap yenisini alırız diyorum 😁😁 diğer koltuğun kumaşı kadifeye benziyo ona hiç dokunmuyo bazanin altını felan tirmaliyo gözüme bakarak yapiyo bide 😂😂😂

Camlar kapalı uyuduk dün ilk defa. Tişört bile giyilmiyodu evde crop atlet geziyodum şimdi serinledi birden uzun kollulari çıkarmak lazım 🙄 oğlumun uzun kollularini çıkarmıştım fazla yoktu zaten kuculenleri de ayirmistim eşimin ve benim var onlari yarın hallederim inşallah dün evi toplamadim da bugüne kaldı 😁😁
Kolay gelsin 😊
Geçen çekmeceler boş kalınca kışlıkları oraya koydum iyi oldu.
Ama tabi kontrol edip tekrar duzenlemem gerek.
Askidaki kıyafetleri de kışlık sezonuna çeviririm.😁
Kızımın da ayiklama ve eksikleri tamamlama işi olur.

X