Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Minyon Bebekler...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

zekko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2011
183
8
minyon bebek anneleri, çocuklarımızın gelişimlerini burada paylaşalım mı? aylık gelişimle ilgili bir başlık var ama ben orda bebeğimden önde, çok çok önde giden çocuklar görünce üzülüyorum,kendimi yetersiz hissediyorum, biz de burdan birbirimize destek olsak nasıl olur? bebeğimiz emiyor mu, mama veriyor musunuz? ek gıdaya geçtiniz mi? burdan paylaşalım...
benim bebeğim 38. haftasında 2590 gr.,48 cm. doğdu (doğumdan sonra 46 cm ye indi ) 3 buçuk aylıkken 5 kg. 58 cm. idi,yarın 4. ay kontrolümüz var bakalım bu ay kaç gramcık aldık :)

benim kızımda 37 haftalık 2 buçuk kilo 47 cm doğdu. anne sütü yeterli olmadı mama verdik doktor kontrolünde tabi. o zamanlar çok üzülmüştüm ama sağlığı yerinde olsunda küçük olsun diyorum. bizde babada annede uzun değil zaten birazda genetik tabi.. kilo olayını ek gıdaya başlayınca toparladık hiç bıkmadan usanmadan herseyını günlük yaptım. yoğurdunu meyvesini çorbasını hepsi düzenli saatınde veriliyordu. halende öyle. kızım şu an 22 aylık 13 kilolarda 83 cm herseyden yiyor. her anneye olduğu gibi banada ufak gözüküyor.. herkes iyi diyor. önemli olan tabi sağlıklı olsunlarda...

merhaba;benim kızımda 3200gr.doğdu.doğum kilosu iyidi ama şimdi 3.5 aylık 5.800gr.sadece anne sütü alıyor.mama vermek istemiyorum ama kilo alımı azaldı.aynı aydaki bebeklerin kilolarına bakınca üzülüyorum.her anne bebeğini tombik olmasını ister ama önemli olan sağlıklı olması.çok iştahsız bir bebek.biberon almasını bilmiyor.bazen sütümü veriyorum,zorla alıyor,öğürüyor.off of annelik zor zanaatmış.

benim bebşim 32 haftalık 2 kilo doğdu simdi simdi 5 aylık 7.5 kilo zayıf bir bebeğimiz var ama cok sükür doğdugunda kucagıma aldıgım zaman sanki bişey tutmuyomusum gibi geliyodu :)

biz ek gıdalara basladık artık meyve püreleri falan bakalım belki eklerden kilo alır sizce kilosu nasıl ?

hiçbiriniz bebeği minyona benzemiyor arkadaslar.. :)
minyon bebek anneleri, çocuklarımızın gelişimlerini burada paylaşalım mı? aylık gelişimle ilgili bir başlık var ama ben orda bebeğimden önde, çok çok önde giden çocuklar görünce üzülüyorum,kendimi yetersiz hissediyorum, biz de burdan birbirimize destek olsak nasıl olur? bebeğimiz emiyor mu, mama veriyor musunuz? ek gıdaya geçtiniz mi? burdan paylaşalım...
benim bebeğim 38. haftasında 2590 gr.,48 cm. doğdu (doğumdan sonra 46 cm ye indi ) 3 buçuk aylıkken 5 kg. 58 cm. idi,yarın 4. ay kontrolümüz var bakalım bu ay kaç gramcık aldık :)
sadece 800 gram eksiği var.. ve erken doğmus bir bebek için cok normal canım
benim kızımda 37 haftalık 2 buçuk kilo 47 cm doğdu. anne sütü yeterli olmadı mama verdik doktor kontrolünde tabi. o zamanlar çok üzülmüştüm ama sağlığı yerinde olsunda küçük olsun diyorum. bizde babada annede uzun değil zaten birazda genetik tabi.. kilo olayını ek gıdaya başlayınca toparladık hiç bıkmadan usanmadan herseyını günlük yaptım. yoğurdunu meyvesini çorbasını hepsi düzenli saatınde veriliyordu. halende öyle. kızım şu an 22 aylık 13 kilolarda 83 cm herseyden yiyor. her anneye olduğu gibi banada ufak gözüküyor.. herkes iyi diyor. önemli olan tabi sağlıklı olsunlarda...
:):) 24 aylık kız cocuğunun olması gereken kilo 12 dir zaten sizin fazlanız bile var:)
merhaba;benim kızımda 3200gr.doğdu.doğum kilosu iyidi ama şimdi 3.5 aylık 5.800gr.sadece anne sütü alıyor.mama vermek istemiyorum ama kilo alımı azaldı.aynı aydaki bebeklerin kilolarına bakınca üzülüyorum.her anne bebeğini tombik olmasını ister ama önemli olan sağlıklı olması.çok iştahsız bir bebek.biberon almasını bilmiyor.bazen sütümü veriyorum,zorla alıyor,öğürüyor.off of annelik zor zanaatmış.
sizinde doğum kilosuna göre 500 gram eksiği var hiç üzümmeyin

benim bebşim 32 haftalık 2 kilo doğdu simdi simdi 5 aylık 7.5 kilo zayıf bir bebeğimiz var ama cok sükür doğdugunda kucagıma aldıgım zaman sanki bişey tutmuyomusum gibi geliyodu :)

biz ek gıdalara basladık artık meyve püreleri falan bakalım belki eklerden kilo alır sizce kilosu nasıl ?
p
6 aylık bebek kilosunda ki 2 kilo doğmus bir bebek birde..
sanırım hepimiz sarkan yanaklar boğum boğum kollar istiyoruz ama önemli olan normal sınırlarda olması zaten persentil tablosuna bakınca durumların vahim olmadığını göreceksiniz

benim kızım 41 .haftanın sonuna doğru doğdu, zamanını fazlasıyla doldurarak doğdu kısasacası3,40 gram 50 cm çok normaldi herşeyi allaha şükür 5 aya yakın gaz problemi yaşadık hem çok şiddetli, şuan 16 aylık bugüne kadarda ne yersen çıkardı,herşeyi yediremedi, uyku düzeni olmadı vs 13 aylıkken 8600 dü dr yaşıtlarına göre kilosunun az olduğunu söyledi ama ben çok dert etmiyorum kızım çok hareketli, keyfi yerinde ve çok şükür sağlıklı ben kzımın yapısının bu olduğunu düşünüyorum. çünkü bende çok zayıfım , babasıda öylemiş, genetik bnece. sağlıklı ve hareketli olsunda kilo çokda önemli değil.

benim kızımda 3 kilo 150 g boy 49 cm doğdu şu an 1 yaşında yeni kontrole götürdüm 8.500 gr olmuş boyda 71 cm olmuş bence az sizce nasıl

hiçbiriniz bebeği minyona benzemiyor arkadaslar.. :)

sadece 800 gram eksiği var.. ve erken doğmus bir bebek için cok normal canım

:):) 24 aylık kız cocuğunun olması gereken kilo 12 dir zaten sizin fazlanız bile var:)

sizinde doğum kilosuna göre 500 gram eksiği var hiç üzümmeyin

p
6 aylık bebek kilosunda ki 2 kilo doğmus bir bebek birde..
sanırım hepimiz sarkan yanaklar boğum boğum kollar istiyoruz ama önemli olan normal sınırlarda olması zaten persentil tablosuna bakınca durumların vahim olmadığını göreceksiniz

teşekkür ederim yorumunuz için:)
bugün doktora gittik 1 ayda hiç kilo almamış hala 5 kg :KK43: biberon mamasından kaşık mamaya geçtik ve de meyve sularına başladık gelir gelmez armut suyu verdim yarım fincan içti.. doktor kemik gelişiminin iyi olduğunu söyledi boyu 62 cm olmuş,4 ayda 16 cm. uzadı. yatarken elinden tutunca direk ayağa kalkıyor ve dimdik duruyor, doktor 4 aylık bebeğin ayakta zor durabileceğini bizimkinin gayet sağlıklı olduğunu söyledi,ayrıca minyon doğan bebekler 6 yaşına kadar arayı kapatamayabilir kafanıza takmayın dedi...

benim kızım 41 .haftanın sonuna doğru doğdu, zamanını fazlasıyla doldurarak doğdu kısasacası3,40 gram 50 cm çok normaldi herşeyi allaha şükür 5 aya yakın gaz problemi yaşadık hem çok şiddetli, şuan 16 aylık bugüne kadarda ne yersen çıkardı,herşeyi yediremedi, uyku düzeni olmadı vs 13 aylıkken 8600 dü dr yaşıtlarına göre kilosunun az olduğunu söyledi ama ben çok dert etmiyorum kızım çok hareketli, keyfi yerinde ve çok şükür sağlıklı ben kzımın yapısının bu olduğunu düşünüyorum. çünkü bende çok zayıfım , babasıda öylemiş, genetik bnece. sağlıklı ve hareketli olsunda kilo çokda önemli değil.

doğru söylüyorsunuz tanıdığım nice bebek var çok kilolu olup da birsürü sağlık sorunu yaşayanlar, napalım halimize şükür...bizim de babamız çok zayıf doğmuş ve çocukluk dönemini çok zayıf geçirmiş, bana çekse böyle olmazdı :)))

benim kızımda 3 kilo 150 g boy 49 cm doğdu şu an 1 yaşında yeni kontrole götürdüm 8.500 gr olmuş boyda 71 cm olmuş bence az sizce nasıl

eğer kilosuyla ilgili bir sağlık problemi yoksa iyidir kafanıza takmayın, 2 yaşına kadar 80 cm. yi geçer herhalde böyle giderse,boy uzaması 1 yaşından sonra yavaşlıyor mu acaba?

benim oğlum da zayıf bi bebek maalesef..38 haftada 2960 g 47.5 cm doğdu aslında çabuk toparladı 3 ayda 5.900 dü ama emmeyi bırakınca ve mamayı reddedince kilo alımı azaldı..ek gıdaya geçtik toparladı gibi ama bu sefer de hareketlenince yine almamaya başladı şimdi 15 aylık daha 9 kilo anca boyu 79 cm boyuna göre kilosu baya az çok zayıf görünüyo gözüme soyduğum zaman bakamıyorum :KK43:ama çok şükür sağlığı yerinde hiç yerinde durmuyo ki kerata biraz da yapı meselesi çünkü yemesi gayet güzel 2 saatte bir bişiler yiyo ana yemekler dışında bukadar yemekle almıyorsa daha ne yapabilirim ki dr kilo önemli değil diyo boy artışı devam ettiği sürece sorun yok üzülme diyor..anne yüreği işte üzülüyorum yine de..

benim kızımda bugün 9 alık oldu kontrole gittiğimizde 7,700 gr. 71 cm. de boyu var. 3 aydır 7 kiloyu geçemedik iştahsız bir bebek ama keyfi hareketleri yerinde sağlıklı çok şükür yapacak birşey de yok.

Valla sizleri okudukça benim moralim daha da bozuldu... Siz bu bebeklere minyon diyorsanız benim kızım ne ki o zaman...

19 haziranda doğdu..5 temmuzda doğması lazımdı... 2,260gr ve 43 cm boyunda doğdu... hastaneden çıktığımızda kimbilir ne kadardık bilmiyorum... ilk 4 ay sadece anne sütü emdi.. 4 ay 750gr dan aşağı kilo alınca, aptamil kaşık maması başladık. çünkü kızım biberondan emmeyi bilmiyor ve istemiyor. devam sütü içine bu aptamil gece mamasını yedi hep.. gündüz mamalarını da istemedi. yoğurt yiyemedi çok gazı oldu. şimdi mamalarını yerken sebze çorbasına başlamıştık ki... grip olduk... birden bire huyu değişti... şimdi her uykudan sonra yemek yiyen kız, 5-6 saat hiç yemiyor.. beni emiyor o da çok iştahlı değil. diş mi çıkarıyor acaba bilmiyorum. kakası da biraz yumuşak..
gripten önce de idrar yolu enfeksiyonu oldu, geçmişti...

velhasıl, ben tam yemeğini oh ne güzel yiyor inşallah bu ay kilo alırız biraz dediğimde hep bişey oluyor...
kızım nerdeyse 6 aylık olmak üzere.. ama 6 kilo anca olmuştur... ve şu an hiç yemek yediremiyorum...
üzüntümden deliricem...
napıcam bilmiyorum.. insanların 3,5 aylık bebeği 5 kilo ve buna ufak diyorlar... benim kızım 6 aylık 6 kilo anca... boyu da 60cm... hadi bakalım şimdi bana deyin , napsın bu anne?

canım üzme kendini nolur seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşadım ilk 3 ay ağlata ağlat ve ağlaya ağlaya emzirdim emmek istemiyodu..ardından sünnet olmak zorunda kaldık emmeyi bıraktı daha doğrusu benim içim acıyodu zorlamak istemedim bikaç gün emmeyince de süt çekildi..mamayı reddetti günde 200ml içiyodu taş çatlasa 300-350 ml geçmezdi 12 saat aç durduğunu bilirim o derece..ek gıdaya geçtik yine aynı hiçbişi yediremiyodum kendimi yiyip bitiriyodum inan bi ara çorbaları muhallebileri biberonla içirmeye çalışıyodum..4 aylıkken ek gıdaya geçtik ve sana şunu söylim doğru dürüst yemeye anca 8-9 ayda başladı..bizde 4 ay 7 kiloda kaldık sonra biraz toparlar gibi oldu gerçi şuanda 8.700 g 2 aydır aynıyız yani..ama çok şükür şuan yeme sorunumuz yok hiç öğün kaçırmıyo 4 aydır sütünü de içiyo çok şükür ama hala almıyo işte hadi ozamanlar yemiyo o yüzden almıyo diyodum e şimdi yiyo yine aynı demekki yapısal okadar alıcağı varmış diyorum..nolur yıpratma kendini düzelir inşallah zor biliyorum ama senin yapıcağın da bişi yok ben hep zorluyodum baktım ki olmuyo oluruna bıraktım açıkçası..şimdi bile bazen hasta falan oluyo yemek istemiyo zorlamıyorum bu çocuk küçücükken 12 saat aç duruyodu diyorum o zaman bişi olmadıysa şimdi de olmaz diyorum zorlamıyorum Allahtan süte hiç hayır demiyo..dr a danıştın mı?eğer sağlığı yerindeyse sıkma canını zamanla herşey geçiyo inan..bebeğine öpücükler..

kizim 37.haftasinda 2050 gr 45 cm dogdu,hastaneden 2000 gr ciktik.Az ama duzenli kilo aldi 7.aya kadar.Agir bir bronsit gecirdi ve kilo alimi,gelismesi vs sekteye ugradi.Uzun sure kilo alamadi.Ne versek yemedi,ne denesek olmadi.1 yasinda 8 kusur kiloydu,simdi 1,5 yasinda 10 kilo cok sukur.Ilk gunden beri cok istahli bir bebek degil ve bende cocugumu cok zorlamadim,ilk 6 ay anne sutu agirlikli+ mama beslendi,sonrasinda mama+ ek gida.Ek gidalara cok dikkatli gectim,hamurlu,sekerl,tuzlu,yagli vs vermemeye hep dikkat ettim,hala da bunlara dikkat ederim.cevremde bunu yadirgayanlar olsa bile,kizimin az ama saglikli besinler tuketmesi taraftariyim.Minyonlugu zaten genetik,e bir de erken dogumun dezavantajini yasiyor,buna sukur diyor ve gelisim geriligi soz konusu olmadikca siz de sikmayin caninizi diyorum.benim icin onemli olan gunluk meyve ve sebzesini yesin,vitamin mineralini karsilasin ve bu yuzden de hep bunlari yesin diye ugrasiyorum.Ustelik yanaklari sarkan,eli kolu bogum bogum cocuklar bana minyatur obezler gibi geliyor ve anne babalarinin sorumsuzluguna kiziyorum.Saglik herseyden onemli!cok sukur kizim saglikli,ufak tefek olusu da bana daha bir sevimli geliyor (kuzguna kuzusu sahin gorunur :) )

Valla sizleri okudukça benim moralim daha da bozuldu... Siz bu bebeklere minyon diyorsanız benim kızım ne ki o zaman...

19 haziranda doğdu..5 temmuzda doğması lazımdı... 2,260gr ve 43 cm boyunda doğdu... hastaneden çıktığımızda kimbilir ne kadardık bilmiyorum... ilk 4 ay sadece anne sütü emdi.. 4 ay 750gr dan aşağı kilo alınca, aptamil kaşık maması başladık. çünkü kızım biberondan emmeyi bilmiyor ve istemiyor. devam sütü içine bu aptamil gece mamasını yedi hep.. gündüz mamalarını da istemedi. yoğurt yiyemedi çok gazı oldu. şimdi mamalarını yerken sebze çorbasına başlamıştık ki... grip olduk... birden bire huyu değişti... şimdi her uykudan sonra yemek yiyen kız, 5-6 saat hiç yemiyor.. beni emiyor o da çok iştahlı değil. diş mi çıkarıyor acaba bilmiyorum. kakası da biraz yumuşak..
gripten önce de idrar yolu enfeksiyonu oldu, geçmişti...

velhasıl, ben tam yemeğini oh ne güzel yiyor inşallah bu ay kilo alırız biraz dediğimde hep bişey oluyor...
kızım nerdeyse 6 aylık olmak üzere.. ama 6 kilo anca olmuştur... ve şu an hiç yemek yediremiyorum...
üzüntümden deliricem...
napıcam bilmiyorum.. insanların 3,5 aylık bebeği 5 kilo ve buna ufak diyorlar... benim kızım 6 aylık 6 kilo anca... boyu da 60cm... hadi bakalım şimdi bana deyin , napsın bu anne?

3,5 aylık bebeği 5 kilo diyen insan benim herhalde :)))
şu an 5 aylık olmak üzere ve hala 5 kilo, bu sizi daha da rahatlatır belki diye söyledim :))) zira bu durum beni daha da üzüyor... ben bu başlığı kızımın kilosuyla hava atayım diye açmadım yanlış anlaşılmasın lütfen, insanların kızımı gördüklerinde verdiği tepkilerden, beni suçlayıcı "aaa sütün mü yaramıyor acaba" demelerinden bıktığım için açtım, insanlar " 3 aylık kızım 8 kilo az mı acaba?" diye saçmalamasınlar moralimizi bozmasınlar diye açtım...sizi çok iyi anlıyorum benim kızım da bazen çok iştahsız oluyor emmemek için ağlıyor,ama bazen iştahı çok güzel oluyor, tamam bu ay güzel kilo alırız diyorum bi de bakıyorum hiç kilo almamış...en sonunda herkesin dediği gibi buna da şükür deyip geçiyorum yapacak birşey yok,keyfi ve sağlığı yerinde olsun da tek derdimiz kilosu olsun...
bu arada kızım mamasını yemeye başladı günde 3 defa birer kaşık mamadan papıyorum,30 ml. suyla hazırlanıyor.1,2 defa da meyve suyu veriyorum. bakalım bu ay yarım kilo alsın fazlasında gözüm yok artık :)))

ben 36 haftalık 2700 doğum yaptım. zaten zor süreçler geçirdik. Şimdi 14 aylık 9600 kg 80 cm. boy var et yok. Üstelik neler neler yediriyorum bir bilseniz. buna rağmen kilo almıyor. birazda yapı sanırım. ona yedirdiklerimi ben yesem kilo alırım :)

slm anneler benim kızım 39.haftada 3400 gram 48 cm doğdu 6.aya kadar herşey iyi gidiyordu anne sütü aldı almaya devam ediyor birden kilo alımı durdu 11 aylık 7500 gram ve 73 cm eşim ve ben uzunuz kızımız ufacık sağlğı iyi davranışları çok güzel ama kilo akmıyor metabolizma uzmanına gittik değerleri iyi çıktı fantomalt kullandık işe yaramadı bağışklık bölümüne gidiyoruz hacettepede değerleri düşük çıktı şubatta tekrar kontrol var

slm anneler benim kızım 39.haftada 3400 gram 48 cm doğdu 6.aya kadar herşey iyi gidiyordu anne sütü aldı almaya devam ediyor birden kilo alımı durdu 11 aylık 7500 gram ve 73 cm eşim ve ben uzunuz kızımız ufacık sağlğı iyi davranışları çok güzel ama kilo akmıyor metabolizma uzmanına gittik değerleri iyi çıktı fantomalt kullandık işe yaramadı bağışklık bölümüne gidiyoruz hacettepede değerleri düşük çıktı şubatta tekrar kontrol var

gayet güzel doğmuş halbuki,inşallah bir sorunu yoktur, şu anda neler yiyor acaba anne sütüne ek olarak? doktor neler yedirmeni tavsiye etti? kilo almasına yardımcı olacak özel şeyler var mı?

ben 36 haftalık 2700 doğum yaptım. zaten zor süreçler geçirdik. Şimdi 14 aylık 9600 kg 80 cm. boy var et yok. Üstelik neler neler yediriyorum bir bilseniz. buna rağmen kilo almıyor. birazda yapı sanırım. ona yedirdiklerimi ben yesem kilo alırım :)

aynen benimki de boy var et yok az bir yanak var suratında biraz da ayaklarının üstünde :)))geri kalan çıta gibi :))) sizin özel olarak kilo alması için yedirdiğiniz birşeyler var mı?bir de çocuğunuz normal mi doğdu? doğumdan önce doktorunuz gelişme geriliğinden söz etti mi hiç?gerçi 36 haftaya göre iyiymiş kilosu ,ben 38. haftada 2590 gr doğum yapmıştım...

tek normal olan felur kemik uzunluğu deniyor yanlış hatırlamıyorsam bacak boyuydu, kafa ve karın ölçüleri 2 hafta geriden geliyordu..

hacettepede diyet verdiler
sabah yumurta sarısı meyve suyu ekmek içi
kuşluk meyve
öğle etli çorba
ikindi yoğurt
akşam çorba
gece kaşık maması
muzu ve bebe bisküvisini önermedi tok tuttuğu için iştah azaltıyor dedi ama listeyi tamamlayamıyoruz bakıcı ile yiyor ama benle pek yemiyor bıraktığım için cezalandırıyor beni çok hareketli kızım

bizimki de çok hareketli kıpır kıpır yerinde oturmuyor şimdiden..ben zar zor yediriyorum şu an tükürüp duruyor verdiğimi, şubatta çalışmaya başlıycam bakalım babanesi nasıl yedircek yaa, o zamana büyümüş de olucak istemezse ağzını açmaz,şimdi bile bazen sımsıkı kapıyor ağzını güldürüyom oyun yapıyom öyle açtırıyom :S
bu arada bugün çok kustu kızım yaa,mamasını yedirdim,yaklaşık 45 dk sonra meyve suyunu vereyim dedim, armut sıktım,pek hevesli içmiyor meyve suyunu ben de zorladım biraz boğazına kaçtı öksürürken ne var ne yok çıkardı geri çok üzüldüm :KK43:(

X