Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Minyon Bebekler...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
canım senin bu yazdığın kahvaltıyı oğlum hayatta yemez.
tatlı şeyleri sevmiyor.hem reçel hem bebe bisküvisi,hem mama
hindistan cevizi,fındık vs.hepsi tatlı.11.aydan itibaren bulamaçta yemiyor
karışık sevmiyor heralde.büyüdükçe seçmeye başladı.senin bebeğin kaç aylık ki?
bulamaç yiyor.ben muhallebide vermiyorum.sanırım en baştan alıştırmadığım için sevmedi.

Benim oğlum 11 aylik ayın sekizinde 11 aylik olacak tatlı seylere bayılıyor

Benim oğlum 11 aylik ayın sekizinde 11 aylik olacak tatlı seylere bayılıyor
maşallah canım ozaman.bizimki onbir buçuk aylık oldu
dehşet yemek seçiyor.iştahsız bir bebek zaten.
ama iştahsız bir bebek tatlı şeyleri nasıl sevmez anlamıyorum
herkes sever tatlıyı:)

benim oğlumda minyon 2 .800 doğdu. 1.5 yaşında ama hala 12 aylık giyiniyoruz. Çok üzülüyordum başta ama maaşalah hareketleri yaşıtlarından çok çok daha iyi. Benim oğlum çok yiyor. yemekte seçmez. Ne versek yer ama günde en az 5 defa kaka yapıyor. O yüzden kiloda alamıyor. gelişimi 12. aydan itibaren gıdım gıdım oluyor :KK43:

Okudumda yazıklarınızı maaşalah benim oğlum tek başına bu sabah 2.5 dilim kek yedi ama kare dilimlerden 1 bardağa yakın süt içti. biraz beyaz peynir yedi. 10:30 gibi kaşık maamsı veriyorum. 13 gibi ablamız babamız okuldan geldiği için sofra açılıyor o zaman yiyor. ikindi vakti meyvesini yiyor. Akşama bir tabak ne yemek yaptıysam bitiriyor. Sonrada uyuyor. gece hiç birşey vermiyorum. iyi yiyor ama sık kaka yapmasından mıdır nedir yaramıyor :KK43: Arada çubuk kraker , kek, pasta, ne verirsem yer hayır demez. Bol su içer

kızımın kaşık mamasını 5 aylık olandan aldık bu sefer irmikli ballıymış, bunu daha çok sevdi içine muz da koyuyorum artık püre yapıp... bu ay yarım kilo alsın yaa...

2 aydır 5 kilo olan kızım dün gittiğimiz kontrolde 6 kilo çıktı gözlerime inanamadım hiç umudum yoktu çok şaşırdım :) boyu da 3 cm. uzamış, kaşık maması bayaa işe yaradı yani bayanlar size de öneririm :KK70:
doktorumuz haftaya yumurta sarısı, yoğurt, çorba, sebze meyve püresine başlayabileceğimi söyledi,kızım bu ay da 1 kilo alsa ben daha ne isterim :))):KK52:

en dertlı bendım ama hıççç takmıyorum takmayın kızlar saglıklı olsun yeter ınankı şişman kılolu çocuk hastalıktan kurtulmuyor.

34 haftalık 1.700 48 cm dogdu
1 aylık 3,300
2 aylık 4,200
3 aylık 5,500 kılo ıle gırdık

şimdi 4 yaşında 16 kılo 110 cnm boyu çok uzun kılo yok.ama ne verırsen yer hayır demez kesınlıkle

en dertlı bendım ama hıççç takmıyorum takmayın kızlar saglıklı olsun yeter ınankı şişman kılolu çocuk hastalıktan kurtulmuyor.

34 haftalık 1.700 48 cm dogdu
1 aylık 3,300
2 aylık 4,200
3 aylık 5,500 kılo ıle gırdık

şimdi 4 yaşında 16 kılo 110 cnm boyu çok uzun kılo yok.ama ne verırsen yer hayır demez kesınlıkle

maşallah seninki bebekken çabuk toparlanmış, ama şimdi hızlı bir metabolizması var herhalde,dün hastanede gördüğüm bebekler hep keltoş şişman şiişman kafalarını kaldıramıyorlardı, eşimle konuşup gülüştük aslında normal olanlar bunlar diye :))) bizimki bildiğin minyatür insan her şeyi orantılı :)))ama küçük de olsa bizim kızımız dünyanın en güzel kızı bizim için...

evet cnm bebekken çok guzel toparladı ama çok erken yurudu koştu halada oyle hıç oturmuyor kımıldamadan duramıyor hıperaktıf ama allahtan şımarıklıgı kendıne

benim bebeğimde 39+1 de 2.200 gr doğdu şu an 6 aylık ve sadece 6.500 gr :) anne sütü ve ufaktan ek gıda veriyorum bizim gibi minyon olan arkadaşlarımız ile gelişimimizi burdan takip etsek ve bilgi alışverişinde bulunsak güzel olur çünkü bizim gibi minyon bebek annelerinin çocuklarını normal doğan yaşıtları ile karşılaştırmaları pek sağlıklı olmuyor evet minnak kuzu anneleri bebekleriniz kaç aylık ve kaç kilo nasıl besleniyor :))

minyon bebek anneleri, çocuklarımızın gelişimlerini burada paylaşalım mı? aylık gelişimle ilgili bir başlık var ama ben orda bebeğimden önde, çok çok önde giden çocuklar görünce üzülüyorum,kendimi yetersiz hissediyorum, biz de burdan birbirimize destek olsak nasıl olur? bebeğimiz emiyor mu, mama veriyor musunuz? ek gıdaya geçtiniz mi? burdan paylaşalım...
benim bebeğim 38. haftasında 2590 gr.,48 cm. doğdu (doğumdan sonra 46 cm ye indi ) 3 buçuk aylıkken 5 kg. 58 cm. idi,yarın 4. ay kontrolümüz var bakalım bu ay kaç gramcık aldık :)

Bebeğim 38+1 de sezeryanla 2.360 kg 49 cm doğdu. Ultrasonda 2.8 kg gözükmüştü ancak yanılma olabiliyormuş. 5. gün kaybının 60 gr olduğu söylendi kontrolde. Anne sütü pek alamadı ilk 3 gün sezeryandan dolayı gelmedi mamaya başladık sonra sütüm geldi ama o biberona alıştığından memeyi nasıl emeceğini anlayamadı ve hala memeyi aldığı zaman çekmeyi bilmiyor. Biberonda ağzına akıyor amam memede çekmesi gerekiyor. Ağır sarılık geçirdiğinden ne kadar içtiğini görmemiz gerekiyordu sütümü sağıp verdim ama zamanla stresten sütüm azaldı ve bitti. Şu an 45 günlük doğduğundan beri mama kullanıyor desem yalan olmaz.
1. ay kontrolümüzde 3.5 kg 51 cm çıktı
2. ay kontrolümüz 8 Ağustos da olacak.

Son düzenleme:
39+1'de 2500 kilo doğdu, 2400 ile taburcu oldu // boy 46 cm
1.ay - 3085 gram
2.ay - 4240 gram
3.ay - 4600 gram (bu ay hastalandığı için kilo alamadı)
4.ay - 5270 gram
5.ay - 5720 gram
6.ay - 6185 gram

Şu an 7 aylık, tahminim 7 kilo yoktur.. Doktoru kilo alımını kendine göre normal buluyor ancak başka topiklerde aynı ayda doğan bebeklerden 9-9,5 kilo diye bahsediyorlar :KK50:
Şu an boyu 67 cm. Bol bol ek gıda vermeye çalışıyorum, benim miniğim de büyüyecek inşallah :)

Bebeğim 38+1 de sezeryanla 2.360 kg 49 cm doğdu. Ultrasonda 2.8 kg gözükmüştü ancak yanılma olabiliyormuş. 5. gün kaybının 60 gr olduğu söylendi kontrolde. Anne sütü pek alamadı ilk 3 gün sezeryandan dolayı gelmedi mamaya başladık sonra sütüm geldi ama o biberona alıştığından memeyi nasıl emeceğini anlayamadı ve hala memeyi aldığı zaman çekmeyi bilmiyor. Biberonda ağzına akıyor amam memede çekmesi gerekiyor. Ağır sarılık geçirdiğinden ne kadar içtiğini görmemiz gerekiyordu sütümü sağıp verdim ama zamanla stresten sütüm azaldı ve bitti. Şu an 45 günlük doğduğundan beri mama kullanıyor desem yalan olmaz.
1. ay kontrolümüzde 3.5 kg 51 cm çıktı
2. ay kontrolümüz 8 Ağustos da olacak.

2. ay kontrolümüzde 5.1 kg 59 cm çıktı. Yaşıtlarını yakaladı gibi oğlum.

Benim kızım da 17 temmuzda 2200 doğdu 38 haftalık sezeryanla doktor 2500 doğar demişti bu ayki kontrolümüzde 3200 olmuştu üstündekileri çıkartırsak yaklaşık 3 kg dır dedi ayda bir kg alması gerekiyormuş galiba beneklerin bu aylarda doğru mu hem meme emiyor hem mama yiyor sütüm az

Merhaba hanimlar,
Benim oglum da erken dogdu. 32 haftalik 1640gr ve 40cm boy.
Su an 4,5 aylik kilomuz 6700gr, boy 61,5 cm. 1 kilo, 5cm de boy eksigimiz var. Kilo nasil olsa alinir da boyu yasitlarina yetisir umarim. Bu arada pek emmiyor. Sagip veriyorum.

Biz 39+4 haftalikken normal doğumla dünyaya geldik. Dogdugumuzda 47 cm 2750 gr dik. Hastane çıkışında sadece 80 gr kaybettik çok şükür. Şu an 4 ayligiz ve 3 aylık kontrolünde 5,460 gr 58,9 cm iz. Sadece anne sütü veriyorum. Aslında hersey cok iyi. Neşesi uykusu. Her ay 670 ile 770 gr aralarında değişiyordu kilo alimimiz. Dr ortalamanın altında seyrediyor mama istemiyorsa anne sutune devam diyor. Geçen gün emzirdikten sonra bebelac verdim ogurerek dışarı çıkardı, sevmedi istemedi. Uyku saatleri düzenli aralıksız 6 saat uyuyabiliyor elhamdülillah. Sizce normal mi? Dr umun o söyledikleri çok canımı sıkıyor. Sürekli sutumden şüphe ediyorum

benim Hifam da su an 7 bucuk aylik 6.5 kilo ya vardir ya yoktur. masallah herseyi yiyor yerinde hic durmuyor. o da cok minyon. ilk doktoru surekli sutumun az oldugunu kizimin buyumedigini soyluyordu ama sutum coktu bitiremiyordu bile. simdi baska doktora gidiyoruz o biraz rahatlatti. zaten bi sikintisi yoksa doktora da gitmiyorum. masallah oyle hasta falan da olmuyor. cocugumuzun en iyi doktoru biziz bence.

Biz 39+4 haftalikken normal doğumla dünyaya geldik. Dogdugumuzda 47 cm 2750 gr dik. Hastane çıkışında sadece 80 gr kaybettik çok şükür. Şu an 4 ayligiz ve 3 aylık kontrolünde 5,460 gr 58,9 cm iz. Sadece anne sütü veriyorum. Aslında hersey cok iyi. Neşesi uykusu. Her ay 670 ile 770 gr aralarında değişiyordu kilo alimimiz. Dr ortalamanın altında seyrediyor mama istemiyorsa anne sutune devam diyor. Geçen gün emzirdikten sonra bebelac verdim ogurerek dışarı çıkardı, sevmedi istemedi. Uyku saatleri düzenli aralıksız 6 saat uyuyabiliyor elhamdülillah. Sizce normal mi? Dr umun o söyledikleri çok canımı sıkıyor. Sürekli sutumden şüphe ediyorum
Cnm merhaba bebegin nasil oldu?
Benim bebegimde 2700 gr dogdu. Ilk ay kuvoz ve sut gelmemesi derken bebegim hic kilo alamadi. 1.ayda 2700 2.ay 3570 cikti. Bende sutumden suphe etmeye basladim.... baska bebekler gelmisti 6 kg bnmkisinin tam iki kati yani.... ne yapabilirim doktor mamaya da ihtiyac yok diyor... senin kg alimi nasil oldu

benim Hifam da su an 7 bucuk aylik 6.5 kilo ya vardir ya yoktur. masallah herseyi yiyor yerinde hic durmuyor. o da cok minyon. ilk doktoru surekli sutumun az oldugunu kizimin buyumedigini soyluyordu ama sutum coktu bitiremiyordu bile. simdi baska doktora gidiyoruz o biraz rahatlatti. zaten bi sikintisi yoksa doktora da gitmiyorum. masallah oyle hasta falan da olmuyor. cocugumuzun en iyi doktoru biziz bence.
Peki kac kg dogdu bebeggin?

Cnm merhaba bebegin nasil oldu?
Benim bebegimde 2700 gr dogdu. Ilk ay kuvoz ve sut gelmemesi derken bebegim hic kilo alamadi. 1.ayda 2700 2.ay 3570 cikti. Bende sutumden suphe etmeye basladim.... baska bebekler gelmisti 6 kg bnmkisinin tam iki kati yani.... ne yapabilirim doktor mamaya da ihtiyac yok diyor... senin kg alimi nasil oldu

Merhaba nacizane bir sey sormak istedim. Biliyorsundur ama..2 saatte bir emziriyorsun degil mi?
birde bizim doktorumuz 10 gunde bebeklerin doğum klosuna yetişmesini bekleriz demşti. İlk ay sonu erişmesi biraz uzun sanki. O ilk ayda sutun az olup tam beslenememiş olablir mi? mama vermedin mi ilk ay?

X