Saç Bakım Ürünleri Miri'nin Saçına Kullandıkları Ve Önerileri

SacDuzlestirici

Sabahın İlk Işıkları.....
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2010
2.430
3
selam arkadaslar sac boya ve bakımı ıle ılgılı soruları cevapladıgım bır topıgım var burda sadece sacıma uyguladıgım urunlerı ve bıtkısel maskelerı paylaşacagım...
saç boya ve şekıllendırme ıle ılgılı sorularınızı verecegım lınkten sorabılırsınız
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...deli-sac-bakimi-icin-uzmanindan-cevaplar.html

bu yeni topıkte sadece saç sorunlarınıza yardımcı olup,onerılerde bulunacagım...
mirinin saçlarından başlayalım...
kalın telli
sık ve gür
kuru
bukle dalgalı ( cocukken kıvırcıktı)
gordugunuz gıbı hem avantajlı hem sorunluyum sacımın yaglanmaması en buyuk sorunum...

benım kullandıklarımdan başlayalım...

soldan saga kerastes gece serumu uygun fıyat oldugu ıcın almısdım muhtesem bır kokusu var krem şeklınde bır serum gece saçı onarıyor..kuaforlerde yada kuaf malzemesı satan yerlerde nette bulabılırsınız..

onun altındakı nevacare saç maskesi onarıcı besleyıcı ama aşırı kuru saclarda muthiş sonuc verıyor dıyemem enazından bende cok işe yaramadı saç kremıyle kullanıyorum banyoda..kuaf malzemesı satan yerden aldım..
normal saclara onerılır..

panthene 7-24 boyalı saclar ıcın olan bunun ıpeksı dokunus olanıda cok guzel kokusu kalıcı banyo sonrası tavsıye ederım..
marketlerden temın edebılırsınız

taftın kaşmir özlu yumusak spreyı..kendım sprey cok sevmedıgımden maşada falan kullanıyorum sertleştrmıyor ve matlaştrmıyor..yıne bırcok kozmetıkcıde var

taftın alkolsuz ıslak jolesı tavsıye edılır..

şampuanda 2 aya 3 aya şampuanımı degıstırırm kepek sorunum yok..
suankı kullandıklarım clean clear kepege karsı etkılı onarıcı bakım şampuanı ve elseve boyalı saclar ıcın sampuan ıkısndende memnunum ozellıkle clear benı şaşırttı..baya yumusacık yapıyo
Elseve boya aldıgım kozmetıkcıden sureklı boya aldıkca hedıye gelıyo sevıyorum ama guzel..
ve bu yıl keşfettıgım natural down under serisi..saç kremınde cok başarılı
kiviliside harıka bu sefer narlısını aldım..şiddetle tavsıye olunur..

onun hemen yanında bıtmis bır adet scswarskopf glissin sacı tararken yumusatması ıcın sprey..şuan bttı ama memnum oldugum bır urundur..farklı çeşitlerı var..onu ben uçuştayken yuzum nemsızlıklıkten kasıldıgında yuzumede sıkıyordum kaydirigubbakcemile3
bıtıncede ıcıne sevdıgım yaglardan koyup yıne saçıma uyguluyorum

ve en sonki urun şeffaf renk olan ufak serumum ossion + marka kuafor malzemesı satan yerlerden bulabılcegınız olaganustu bır serum...
fon oncesı sonrası ıslak yada kuru sac dıplerıne gelmıcek sekılde surulen bır serum ben ona yetiş bacım dıyorumsempatiksalakcinni
nezaman sacım yıpransa o toparlar pasparlak yapar ve harıka kokar
baska serılerıde var bunun ama ben ıllakı bunu alırım fıyatıda uygun 10 ıle 15 tl arası degısır..

evet saç urunlerım sımdılık bttı gelelım meshur yagıma

MECİTEFENDI SAÇ BAKIM YAGI

ben bunu haftada bırkere saç dıplerım dahıl uygulayıp genelde geceden yatıyorum ...sabah yıkıyorum sacım gercekten kupkuru yaglı saclara onermıyorum sac ucları kuru olanlar uca sursun..
hem cabuk uzatıyor hem parlatıp beslıyor e daha ne olsun fıyatıda aktarlarda 9 tl:lepi:
arada işte glıss şişesıne bundan bırkac damla damlatıp sacıma sıkıyorum kokusuda hos ama agır boshayallersmile

hemen ustundekı rımel seklınde olanı bugun aldım..kaş ve kıprık içinmiş asıl ıhtıyacım gur kıprıkler ama bu bu sekıldeymıs bır ucu kıprık bır ucu kaş ıcın..gece yatarken surulcek gunde bıkez denıcem bakalım sonucları bıldırırm..

evet kapanışı Yumurtalı Maske ıle yapalımm

bır kaba bır adet yumurta sarısı konur..
içine zeytın yagı konur ıkı yemek kaşıgı
sacınız matsa sırke
yada lımon ılave edebılırsınız..(yumurtanın akını ayırın yuzunuze annenıze falan da surun cılt yenıleyıcı ve gerdırıcıdır aynı zamanda yanık olustunda onu surersenız anında cıldı baştan yaratıyor yumurtaya can veren Rabbimin hedıyesı)
ııyıce karıştırılır ve sac dıplerınden başlanılır surulur...etrafa dokulmesın dıye guzel bır çarşafta serılır anneden azar yemıyelım sonralülülülülülü
sac dııplerınden uclara dogru masaj yapılır eger sacımızın ucları aşırı kuruysa ocakta bır kepçede yıne ıkı yemek kaşıgı zeytın yagı ısıtılır ve sac uclarına yedırılır neden dersenız cok denedım zeytın yagı sıcakken daha guzel emıyor sac sonra mutfakta bır dıp köşeden buldugumuz ( hepımızın evınde vardır) yemeklerın ustunu kapadıgımız lastıklı poşet kafaya gecırılır ıstege gore 1-2 saat beklenır ve yıkanır...

benden bukadar görüşürüzzzzŞeniz
NOT: Arkadaslar sayfa duzenı açısından alıntı yapmadan soru sormaya yada yorum yapmaya ozen gosterırsek sevınırım...ozellıkle buyuk resımler ve yazılarda tesekurler..

Son düzenleme:
miricim bilgi için tşk ederim....fakat ben bişey daha sormak istiyorum özel değilse tabiii.... bulundunuz yer çek cumhuriyeti diyor gerçekten oradamısın...ordaysan ve oralıysan nasıl bu kadar güzel türkçen var? sadece merak işte ...tşk ederim canım..

canım topiğin hayırlı olsun vallahi hemen deneyecem bende inşallah zaten senin takipcinim tatlım ellerine emeğine sağlıkkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

miricim bilgi için tşk ederim....fakat ben bişey daha sormak istiyorum özel değilse tabiii.... bulundunuz yer çek cumhuriyeti diyor gerçekten oradamısın...ordaysan ve oralıysan nasıl bu kadar güzel türkçen var? sadece merak işte ...tşk ederim canım..

saol canım:eek: turkıyede yasıyorum espırı olsun dıye oyle yazdım btanem bayanssulusmile
canım topiğin hayırlı olsun vallahi hemen deneyecem bende inşallah zaten senin takipcinim tatlım ellerine emeğine sağlıkkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

tesekurler deneyın bakalımŞeniz

ooo usta:nazar:
emeğine sağlıkhihoyyytçok faydalı bir topik olmuşvereliniortak
bilgilerini ve ürünlerini bol bol paylaş bizleolumunekankayizsmile

ooo usta:nazar:
emeğine sağlıkhihoyyytçok faydalı bir topik olmuşvereliniortak
bilgilerini ve ürünlerini bol bol paylaş bizleolumunekankayizsmile

hoşgeldın maykolumunekankayizsmile

ustamı estagfurullah senın yanında:1closedeyes:

paylaşcam Allah ızın verırse :Saruboceq:

sevgıler bocugumm gelıyorum bayram cekılısıne :eek:

Son düzenleme:
dökülen ve kuru saçlar için en etkili maske yada bakım yağı v.s nedir? çok güzel bi topic olmuş ayrıca teşekkürler...

mecıt efendı ve yumurta maskesını uygulayabılırsınız yukardakı...

şampuanınızn içine çam derebentın katın bıraz oyle yıkayın sacınızı bırd

saçım doğumdan sonra çok dökülmesine rağmen herhangi bir bakım uygulamamıştım. aktarlara çok güvenemiyorum doğrusu iyi güvenilir bi aktar bulursam yağı alırım ama yumurta maskesini ve sıcak zeytinyağını denicem teşekkürler.

yawww hemen yazittirivermisiniz alsanaalsanasmile ben daha kurdeleyi kesmedim kiiiiiiiiiiiii sositososito

mirim topik vatana millete hayirli ugurlu olsunŞeniz

bismillahhhh

kurdele.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

saçım doğumdan sonra çok dökülmesine rağmen herhangi bir bakım uygulamamıştım. aktarlara çok güvenemiyorum doğrusu iyi güvenilir bi aktar bulursam yağı alırım ama yumurta maskesini ve sıcak zeytinyağını denicem teşekkürler.
cok dokuluyorsa hastalıkla ılıntılıdır zaten canım doktora başvurmalısın
mecıt efendı yagından suphen olmasın oda yag karısımı zaten mademoyle onu dene
hoscakal tatlım yıne beklerım
yawww hemen yazittirivermisiniz alsanaalsanasmile ben daha kurdeleyi kesmedim kiiiiiiiiiiiii sositososito

mirim topik vatana millete hayirli ugurlu olsunŞeniz

bismillahhhh

kurdele.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

habıbı el harami yallahhh:1ninca:
pınar açılışı gecde olsa yapdı gücülü heryere gec kalmak zorundamın-tatlicadiarzu-

koptum yaasempatiksalakcinni

muckssssssssssssssssssssssss

habıbı el harami yallahhh:1ninca:
pınar açılışı gecde olsa yapdı gücülü heryere gec kalmak zorundamın-tatlicadiarzu-

koptum yaasempatiksalakcinni

muckssssssssssssssssssssssss

Ulen ibili gec habar verirsen gec kalirim tebi alsanaalsanasmile

eccik isim vardi :jeyyar: ancak gelebildim yavrim aklinialirimsmile

muckssssssssssss Şeniz

benim şu aralar nem sorunum var saç uçlarım çok kuru..
yağ vs gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum ztn bi işe yaramıyor..:1no2:
şu iki ürün arasında kararsız kaldım bilgin vr mı cnm bu ürünler hakkında..
tabii tavsiye edeceğin başka ürünler varsa merakla bekliyorum..yerimseniben

$213187_l.jpg

$john-frieda-frizz-ease-miraculous-recovery-pot-strengthening-crme-masque-12600935.jpeg

miriana saçıma yumurta/zeytnyağı maskeni uyguladım 2 saat önce aynı ölçeklerde yaptım :))
ne kadar bekleticem ben bunu saçımda? sen mecitefendiyi mi geceden sürüp sabah yıkıyorsun?

MERHABA MIRI
topıkın hayırlı olsun benımde sacım cok dokuluyo ve ınce tellı dogum kontrol hapı kırıp sampuana atmak ıı mıs dedıler
bılıyomusun?
yada guclendırcek en onemlı sey ne?

miriana topigin hayirli olsun hepimize cnm :)

ınsallah faydalanırsınız btanemmŞeniz

benim şu aralar nem sorunum var saç uçlarım çok kuru..
yağ vs gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum ztn bi işe yaramıyor..:1no2:
şu iki ürün arasında kararsız kaldım bilgin vr mı cnm bu ürünler hakkında..
tabii tavsiye edeceğin başka ürünler varsa merakla bekliyorum..yerimseniben

Eki Görüntüle 57858

Eki Görüntüle 57859

bebegım yag işe yaramaz olurmu yarar hatta benımde sacımaşırı kuru en ıyı gelen yag...ugrasmak ıstemezsın ayrı ama hernekadr btkısel deselerde bunlarn hepsı kımyasal bunlar byere kdr saçı besler onarır.sanırım gunluk kuru saça bırsey ıstıyorsun sen..bu urunler hakkında bılgım yok neyazıkkı ama guzel markalar oldunu bılıyorum ben gunluk yumusaklık ıcın resımdekı ossion+ marka serum kullanıyorum cok memnunum

kerastesn sac maskesıne bakabılırsın
Kerastase Nutritive Masquintense
ayrıyetten elsevenın arı sütlu serılerını ıncelemenı tavsıye ederım..

miriana saçıma yumurta/zeytnyağı maskeni uyguladım 2 saat önce aynı ölçeklerde yaptım :))
ne kadar bekleticem ben bunu saçımda? sen mecitefendiyi mi geceden sürüp sabah yıkıyorsun?
canım onlıne deıldım..1 saat bekletmen yeterlı canım umarm fark vardır saçında...
mecıtefendıyı geceden surup yazma takıp yatıyorum sabah yıkıyorum normal yada yaglı saclara onermıyorum geceden yatmayı cok kuruysa onerıyorum..ıstersen 1-2 saatde bekkletebılırsın mecıtı

MERHABA MIRI
topıkın hayırlı olsun benımde sacım cok dokuluyo ve ınce tellı dogum kontrol hapı kırıp sampuana atmak ıı mıs dedıler
bılıyomusun?
yada guclendırcek en onemlı sey ne?

Şeniz

o dedıgın hapın etkılerını bılemem onerememde tersı sonuc verebılır canım..onun yerıne şampuana çam derebentın ve bıraz zeytınyagı koyman yeterlıdır aktar bılgısını verır nekdr koyacagının...
elsevenın hacım verısı sampuanına bakmanı onerırım..
eger ugrasabılırsen s.dumankayanın bır maskesı var kopy yapıyorum ıstersen bu yag karısımı yerıne mecıt efendıde alabılırsın de yazıyorum

Her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere Hint yağı, lavanta, defne, menekşe, zeytinyağı, kekik yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve kuru mayayı karıştırın. Saçlarınızın parlaması için bu karışıma elma sirkesi de ekleyin. Saçlarınızı streçle sarıp iki saat bekleyin.

Ardından saçlarınızı yıkayın.

Haftada bir kere bu işlemi tekrarlayın.

Son düzenleme:
X