Misafir gelecek diye ödüm kopuyor :(

Olmuşken bir kerede olsun yani

Bizim apartman günümüzde öyle,masa toplanır hatta yapan olursa makşneye bulaşıklar yerleşir

en güzeli öyle hem ev sahibinin işi kolaylaşıyor. bazı apartmanlarda herkes bir çeşit yapıp götürüyor ya da anlaşmalı ev sahibi bir tatlı bir tuzlu yapacak. herkes böyle olunca birbirine mahçup olma durumları olmuyor.

Ordu gibi de olsanız hepinizin başımın üzerinde yeri var aman Allahım neler diyorum ben böyleeeee

aslında içinden gecen bu biliyor musun canım benim..

sadece ufak bir takıntın var ki eminim tez vakitte bunları aşacak hatta bizimle paylaşacaksın:)
kendim için demiyorum ama:)misafir gerçekten berekettir ve bayram seyran özel günler de gözü kapıda oluyo insanın biri çalda da gelse diye,çocuklara bile razı oluyo şeker alsınlar diye...

HANIMMMMMM kahve içersek fallar benden:)

bir de fal bakan lazım hanım abla.. oo muhabbet uzun yani. yarın herkes kendini off mu yapsa ki

Olsun muhabbet edecez daha,akşama kadar yolu var bunun

Ordu gibi de olsanız hepinizin başımın üzerinde yeri var aman Allahım neler diyorum ben böyleeeee

Bu bile aşama işte tebrik ediyorum,ilk adım atıldı şimdilik.

Hanımlar inanmayacaksınız belki ama biraz sakinleştim,arkadaşlar gelecek diye o kadar takmıyorum şimdi Sonsuz teşekkürler..
Acaba haftaya da apartmanı mı çağırsam ne diyonuz

eğer gerçekten aşama kaydetmek istiyorsan ki öyle bir ışık kesinlikle var sende; haftaya ertelediğin misafirlerini ara ve yarın müsait olduğunu söyle. hem de haftaya telaşı biter..

Hmmm şeyy ık mık kem küm ıvır kıvırrrrr
Şaka bi yana gerçekten daha iyiyim çok şükür herkese çok teşekkürler..
Aslında şimdiye kadar olması gereken buydu ya neyse artık.İnşallah bundan sonra..
Fal konusu çok ilgimi çekti birden Not et adresi veriyorum dermişim

Yardım olmazsa cidden zor oluyor yorgunluğuda çabası zaten,imece usulü olunca herkes rahat ediyor

Vayyyy süperrr o zaman

Hanımlar inanmayacaksınız belki ama biraz sakinleştim,arkadaşlar gelecek diye o kadar takmıyorum şimdi Sonsuz teşekkürler..

Yok olmaz önce bizler geleceğiz komşular sona kalsın

eğer gerçekten aşama kaydetmek istiyorsan ki öyle bir ışık kesinlikle var sende; haftaya ertelediğin misafirlerini ara ve yarın müsait olduğunu söyle. hem de haftaya telaşı biter..

Zaten geçen hafta ertelemiştim bu hafta gelicekler canım yarın sabah
Ama daha iyiyim çok şükür

Açılışı yap bi yerden gerisi gelir :)) ancak misafiri gözünde büyütme eni boyu misafir işte güzel bir gün geçirmek için gelecek herkes seni strese sokmak için değil :) e içinden de mutlaka sana yardım edende olacak

İtiraflar 1:)valla ne yalan söylıyım bend e oyle çok misafir delisi değilim ama benım tamamen tembellikten:)
bikeresınde bayramda komsumuz bi komsusunu getirmiş habersiz,kadın da densiz biraz,patavatsız ve upuzun simsiyah saçları var ve benımde saç takıntım..
otuuryoruz kadın saçlarını açtı bi güzel silkeledi,elinde topladı o saçları ama benım içim gidiyo:)elinde tuttu tuttu ve ben gözlerimi ayırmadım kadından,insan çöp falan ıster dımı atmak için
yok anam naptı ne etti biyere soktu o saçları,gitti arkasından kalktı butun minderler ama buldum sonunda:)
çocukları gelir dağıtır evi altüst ederler,içim gider çalışıyorum napım zaten çok vaktim yok temizlik için..bahane değil tabi:)
ama şimdi bi yegenım var 5 aylık ,kurban olurum ben ona buyusun de dağıtsın butun evi:)))

Son düzenleme:
Ben sadece sevmediğim insanlar evime gelince huzursuz oluyorum.arkadaşlarım gelsin sabahlara kadar oturalım ohh çok severdim
komşularımla kahve saatlerimiz bile vardı çok özlüyorum ogünleri
ama şuan yurt dışındayım buralar türkiye gibi değil içli dışlı olmuyorlar şimdi bir arkadaşa mesaj attım neolursun gel kahve içelim diye dört gözle onu bekliyorum.
kesinlikle psikiyatriye gidin dört yıldır evlisiniz ve çok nadir gelen olmuş,eşiniz çok,çok haklı bence

Ben de benim evime gelmelerini istiyorum fakat ailemin evine gitmelerini istemiyorum..
Annem eskisi gibi kaldıramıyor kalabalığı, misafiri..
Ağırlamak kolay değil, sonuçta evin kadını getir götür yapacak..
Yemek servisi, çay servisi, meyve servisi, sonra bir de kahve servisi..
Tüm bunlar olurken evin düzenli olmalı..
Sürekli bir sil kaldır olayı..
Mutfaktaki bulaşıkları toparlarken ancak eşin misafirlerle oturabiliyor..
Falan filan..
Bunlar belli yaştan sonra çekilebilecek şeyler değil..
Ama benim gibi genç bir insansın, elbette gelip gidenin olacak..
Sen gitmeyi seviyorsundur herhalde...

Hahaha dökülün bakiim yavaş yavaş

benim de misafirden pek haz etmediğim bir gerçek bu birazda huyla ilgili sanırım,gerçi yeni evlendiğimde gelenimiz gidenimiz çok olurdu şimdi zil çalsa tüylerim diken diken oluyor bunun nedeni birazda çalışıyor olmam evde 3 yaşında dağınık bir kızımın olması hamile olmam ve eşiminde dağınık olması yatıyor.temizliğe ayıracağım zamanı dinlenerek geçirmek istiyorum eee misafir gelirse ev darman duman o yüzden zil bile çalmasın yanlışlıkla dahi.ama yorgun değilsem evim derli topluysa TSK bile gelebilir ağırlarım yani.sizinde böyle bi durumunuz olabilir belki.bir de benim aileminde geleni gideni çok olurdu annem babam beni geldikleri zaman eleştirirler şurası tozlu mu yemek bu saate kalır mı falan diye eee anne baba eleştirince el ne düşünür diyede insan istemiyor.

eşimin bekarkenki ev arkadaşıyla şua anda aynı bina da oturuyoruz, ayrıca iş arkadaşları. 1 yıl once 1 er ay arayla evlendik. Ben misafir agırlamasını davet etmeyi çok severim, eşimde öyle. Bu arkadaşlarla tanışmak gidip gelmek istedim haliyle 2 kez vadet ettik, bahane uydurdu bayan, 3. ye de gelmeyınce artık gorusmek ıstemedıklerını anladım. aradan bır kaç sonra kendılerı ozur dıleyerek geldi. cok tatlı ıyı nıyetli bir bayan ve kpss sınavına hazırlanıyor, ama 1 senelik komşulukta ve arkadaşlıkta öğrendim ki evine kimsenin gelmesini istemıyor, eşi yazık çok zor durumda kalıyor.

buradakı tüm arkadaşların komşuların dilinde kendisi şuanda misafir sevmiyor diye.

bende kesinlikle bu korkunun üstüne gidip yenmelisin. misafir evin bereketidir !

Habersiz gelinmesi saçma tabi
Ya da öyle çok misafir delisi olunmaması da doğal

Ama bu arkadaş 4 yıl evli 2-3 arkadaş çağırdık o kadar diyo
Bu normal değil bence
Ama ailelerden uzak olmaları işine yaramış

Alışmak istiyosa
Bir iki demeyecek misafir çağıracak
İstemiyosa da 4 yıl nasıl geçtiyse öyle devam eder

bizim ben küçük ve gençken çok gelenimiz gidenimiz olurdu,babamın öğretmen arkadaşları,eski mahallemizde komşular,hiç evimizde oturmazdık yada boş kalmazdı evimiz..
komşuluk vardı,akrabalık vardı,hayat ucuzdu,şimdiki gibi zor değildi alım gücü,şimdi korkar oldu millet biri gelecek te masraf yapıcam diye

sonra annem babam ayrıldı,mahalle değiştirdik,akrabalarla aramıza para girdi,her akşam evdeyiz tek başımıza,haliyle unuttum öyle misafir ağırlamayı,kalabalıkları,ev gezmelerini..
yoksa ben istemezmıyım kalabalık cıvıl cıvıl olsun evimiz,akrabalarımla görüşeyim,gidip gelelim,anca cenazlerde nerdeyse bir araya geliyoruz
o yüzden misafir,eş dost,candan komşular iyidir iyi,yeni nesile de bu değerleri aşılamak lazım..
ay ağlıcam şimdi((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…