Misafir gelecek diye ödüm kopuyor :(

Neden kınanasın ki herkesin huyu farklıdır Bende çok sevmiyorum açıkçası ne yalan söyliyim... Ama çalışıyorum işten gelip ev işi yemek falan halim kalmıyor , ister istemez kafam duruyo bir müddet sonra o yüzden kaldıramıyorum.. Ama yine hafta sonu falan alıyorum yemekli yemeksiz çünkü insanlar bunu anlamıyo davet bekliyo illaki 15 aylık evli olunca..

Bana garip gelmedi, ben de misafir sevmem ama insanlara garip geliyor

Bende her misafire bayılmam ama hiç misafir almamak ta tuhaf tabi ki

Arkadaşlarla hadi dışarı çıktınız, öyle görüştünüz de
Aileler veya diğer büyük akrabalarla gelin X cafeye mi gidelim diyeceksiniz ?
Ev ziyareti yapacaksanız mecburen, dolayısıyla onlarda size gelecek
Ne bileyim
Türkiye de bu böyle en azından

ben de hiç sevmiyorum
hele ki istanbul içinde oturup da yatıya kalalım diyemez kimse bana
evim müsait, yemek, temizlik hiç sorun değil.
ama sevmiyorum. ev benim mabedim gibi, bana özel, özelime kimseyi dahil etmek istemiyorum sanıyorum
aynı şekilde başkasına da ev gezmesine asla gitmem
bundan yabani olduğum çıkmasın. dışarda her türlü görüşmeye varım.
ama evler o evlerde yaşayanlara özel olmalı.

ben yeni evliyim ama annemlerlede olduğum zaman çocuklu misafir sevmiyordum halada öyleyim bazen çocuklu arkadaşlarım gelmek isterse naparım ben diyorum cidden geri çevirmek hoş deyil ama çeviririm sanırım heleki sohbet etmek için çocuklarına bakmayıp naparsa yapsın diyip ortaya salan annelere çok kızıyorum onlar yüzünden bu psikolojiye giriyorum ama bilsem çocuguna sahip çıkıcak başımla beraber derim yani seninde belki evin pislenir eşyana zarar gelir gibi düşüncelerin varsa o yüzden istemiyo olabilirsin mesela ben şuan o durumdayım misafir geliyo gidince evi baştan aşağı temizliyorum 3 kat yoruluyorum o yüzdende sık sık misafir gelsin istemiyorum

konu sahibesi arkadaşım aynıyız yaa.... ama ben bu sorunumun çalışan bir bayan olmamdan ve evimden kaynaklandığını tespit ettim :44:
inşallah gönlüme göre bir ev alınca bu eksiğimi kapatırım haftasonları....
çünkü pasta börek yapmayı ve arkadaşlarla sohbeti çok seviyorum daha önce bir kaç evime gelen kişi burun kıvırmıştı evime bu da bende böyle bir huy oluşturdu kızlar lütfen bana dua edin ev alayım içini fıstık gibi döşeyeceğim arkadaşlarımı haftasonları ağırlayacağım her an dua ediyorum hayırlısıyla bakalım :13:

konu sahibi arkadaş kadar olmasada bende pek hazzetmiyorum.ama benimki biraz farklı samimi

olmadığım misafirlerden hazzetmiyorum.kv'nin tanımadığım akrabaları mesela....

tanımıyosun etmiyosun nasıl insanlar bilmiyosun,hele bide çocuklularsa daha kötü.yatak odana girerler,ortalığı dağıtırlar,çocuğumun

oyuncaklarını bozarlar falan.anneleride bi yerinden kalkıp yapmayın etmeyin demez(çok yaşadım).samimi olmadığım kimse gelmesin

arkadaş o kadar...sevdiklerimin başımın üstünde yeri var o ayrı

ben de misafir sever,m ağırlarım ama çocuklu misafir olnuca tuvalete yüz kere bakarım cocuklar temiz bıraktılar mı diye bide gittikleri andan itibaren elimde elektrikli süpürge bütün evi baştan aşağı süpürürüm yaa

Ay vallahi bende misafir istemiyorum ama benimkisinin sebebi bıkmış olmam
Evlendim evleneli eşimin sülalesi köyden akın akın geldiler yatılı hemde herkesde bir İstanbul merakı varmış.
Geleni yedirdik içirdik gezdirdik ama maalesef herkesin tadı damağında kaldı yine geldiler, yine geldiler, yine geldiler.
Çevremiz çok geniş, fazla sayıda arkadaşımız var akşamları çaya gelirler herkese ikramda bulun yedir içir.
Ramazan aylarında iftara bir misafir ağırlarız aman Allah'ım bitmek bilmez koskoca ramazan hergün iftarda misafir.
Ve şuan hamileyim hiç halim yok, elim ayağım kalkmıyor yoruldum, bıktım ve kimseyi istemiyorum.
Bir bardak çay vermek bile bana işkence gibi geliyor.
Doğumdan sonra yine millet dökülecek hayırlı olsuna bıkmış durumdayım.
çok zor yani.

sorunun çok çok ciddi gibi gelmedi bana yani şöyle kendi kendine deneyerek çalışarak aşabilirsin gibi.. eşinde sanırım biliyor böyle olduğunu durumun..

dene kendini mesela 1 er 1 er en sevdiğin kişilerden başla. onlar gelmeden yapacağın yemeği temizliği vs. not al ve sırayla yap eksik bişeyin kalmasın. sonra otur ve notlarına bakarak karar ver en çok neyi yaparken gerildin mesela yemek mi temizlik mi onların yanındayken nasıl davranılacağını bilememek mi vs.

sıkılma kafaya taktıkça daha zor olur

seninkiler fena alışmış. bir kaç defa üzerlerine yanlışlıkla çay dök. bak bir daha geliyorlar mı

Ben eğer moralman iyiysem misafir agırlamaya bayılırım..

dakkada 10 çeşit yemek pasta kek yaparım.

ama işte cocuklu misafir geldimi helede abimler Allahım kafayı yiyorum

:/ yegenim gidene kadar 1254512541251 kez halaaaaaaa diyor :))))

benım kızla pek anlaşamıyor onları gütmekden servisde yapamıyorum

yoksa bayılırım misafire

Son düzenleme:
merhaba evet bende aynen sizin konumuzdayim disarda ye ic sohbet et ama eve birisi gelcek diye odum kopuyo sanirim bisiyleri basaramamk ve rezil olmaktan korkuyoruz yani en azindan ben oyle hissediyorum niyedir anlamam ama daha bugun bir arkadasim tarafimdan sinsi ve bencilsin mesaji aldim ben bile sok oldum dusunun kirildim gucendim sinir oldum neden budavranisi bana yakistirdigini sormama bile firsat bilmeden hem silmis hem engellemis beni normalde arkadaslarim tarafindan cok seilen bir insanimdir halbuki ama iste insanoglu cig sut emmis derler sanirim onun gazabini cekmekteyiz velhasil mutlu ve gergin olmamak icin bundan sonra kim ne ister ne dusunur sekillerini bir kenara birakip BEN NE ISTIYORUM sorusunu kendimize oncelik vererek sormamizdan yanayim ozaman daha az endise edecegimizi umit ediyorum

kızlar sizi anlıyorum ama bu kadar gerilmeye gercekten gerek yok evleneli cok fazla olmadı aslında ama sayısız misafir ağırladım denilebilir misafiri cok severim gercekten bu durumu belki eve kendinizi zorlayarak en basta cocuksuz ve yakın dostlarınızı cagırmaya baslayarak yenebilirsiniz hazırlık asamasında birgün onceden yapacağınız temizliğide yemegide hatta neler knusabileceğinizi bile yazın sonra ertesi sabah biraz erken kalkıp kahvaltınızı güzelce yapın sonra işe koyulun rahat davranın emin olun işe yarayacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…