misafir ordusu nasıl ağırlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M.çorbası pilav et ya da tavuk sote salata bi dolma bi iki meze yapabilirsin çayın yanına kek tatlı kurabiye olabilir misafir geldiğinde genellikle bu menü olur kalabalıksa hem masaya hem yer sofrası kuruyoz tabi uyumlu insanlarsa yapabilirsiniz kolay gelsin şimdiden
:hamarat:

Bence acik bufe en mantiklisi.
Eger cevrende yaptirabilecegin yer varsa
Kocaman tepsi su boregi olabilir.
Olmadi kendin yufkayla bol peynirli,kasarli, guzel bir borek yapabilirsin.
Yine disardan sarma yaptirabilirsin(sen yapamiyorsan)
Sonra klasik makarna salatasi ya da tavuklu (garniturlu,misir,dereotlu,tursulu) yildiz makarna salatasi yapabilirsin. Cok severim.
Etimek tatlisi cok bereketli ufak ufak dilimlerler herkese yeter gibi.
Tuzlu kurabiye enfes olur pastanedeki gibi :)
Patates mantisi var oda hem basit hem lazzetli.
Aklima gelen kolay seyler bunlar. Kolay gelsin :)

Sevgilinin dedigi gibi acik bufe olsun bu net ama eger aksam yemgine gelin dediysen uzgunum oyle borek corekle cikmazsin isin icinden aksam yemegi hazirlaman lazim,hem bence borek corek cins cins salatlar daha cok zaman aliyor,once bir corba ,yaninda sebzeli tavuk baget (patatesli mantarli birberli vs.)yanina pilav,salata,tursu,icecek vs.omkanin varsa mayonezli yogurtlu bir garnitur cesiti vs. Bence topluluga gidecek yemekleri internwtten goz at cok zamanini almayacak bolca yetecek birseyler yaparsin,sahsen ben misafir cagiracak olsam borektir tatlisidir ugrasacagima kolay bir iki yemekle agirliyorum.

Bence açık büfe yapsan en az 6 çeşit gerekli ona harcayacağın emekle 3 çeşit yemek yaparsın şahsen ben öyle yapardım:)

Bir etli fırın yemeği mesela Hasanpaşa köftesi - bir çeşit pilav - bir çeşit pirinçsiz zeytinyağlı ( taze fasülye, kereviz vs) - bir yoğurtlu salata - bir yeşil salata

Akşam yemeğine çağırdıysan bu tarz bir menü daha uygun olur çay saati atıştırmalıkları yerine. Yine açık büfe olarak servis edebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X