Misafirlerim

Jameya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.369
9.797
Herkese iyi bayramlar dilerim ve konuya geçiyorum.
2 gün önce çok sevdiğim bir arkadaşım bayramda bana geleceğini ve 1 gün kalacağını söyledi,yanında da yakın bir arkadaşı ve her birinin birer kızı.
Çok sevindim,çünkü gerçekten çok değer verdiğim bir arkadaşım. Gelen diğer arkadaşını da birebir tanıyorum aynı ortamda bulunmuşluğum var 3 kez filan,kızla da gayet iyi anlaşıyoruz.
Neyse geldiler yemek hazırladım hep birlikte yedik, sohbet esnasında aslında 3 gün kalacaklarını söylediler :KK70: ben bu arada hastayım 2 gündür ayakta durucak halim yok ama birşey demedim çünkü evime ilk defa geliyorlar antibiyotik kullanıyorum diye kendime gelirim diye düşündüm. Ama bugün kalktım boğazım filan daha beter durumda başım çatlıyor.
Bu sohbet esnasında da biz birkaç yere gitmek istiyoruz dediler,bahsettikleri yerler biraz masraflı yerler,ister istemez öyle yerlere gidince birazdan fazla masraf yapmamız gerekiyor. Şimdi sorum şu,bu gideceğimiz yerlerde masrafları ben mı yapmalıyım misafirlerim olarak? Yoksa herkes kendi masrafını mı yapsın? Ben yemek ısmarlarım diye düşündüm zaten bu ay epey bi sıkışığım. Birde ben bu süreçte işe gitmem gerekirken onlar kalıyor diye dükkanımı da kapatıyorum,ayın 15 inde yüklü bir ödemem var ve nasıl olucak bilmiyorum. Gelmelerine gerçekten sevindim ama 1 gün kalıcaz diyip 3 gün kalacaklarını öğrendim ve 2 gün boyunca 5 6 yerlere gitmek istiyorlar. Ben acaba bugün gitsem ertesi gün size katılamam dükkanı açmam gerekiyor desem çok mu ayıp olur?

2 gün önce çok sevdiğim bir arkadaşım bayramda bana geleceğini ve 1 gün kalacağını söyledi,yanında da yakın bir arkadaşı ve her birinin birer kızı.
Çok sevindim,çünkü gerçekten çok değer verdiğim bir arkadaşım. Gelen diğer arkadaşını da birebir tanıyorum aynı ortamda bulunmuşluğum var 3 kez filan,kızla da gayet iyi anlaşıyoruz.
Neyse geldiler yemek hazırladım hep birlikte yedik, sohbet esnasında aslında 3 gün kalacaklarını söylediler :KK70: ben bu arada hastayım 2 gündür ayakta durucak halim yok ama birşey demedim çünkü evime ilk defa geliyorlar antibiyotik kullanıyorum diye kendime gelirim diye düşündüm. Ama bugün kalktım boğazım filan daha beter durumda başım çatlıyor.
Bu sohbet esnasında da biz birkaç yere gitmek istiyoruz dediler,bahsettikleri yerler biraz masraflı yerler,ister istemez öyle yerlere gidince birazdan fazla masraf yapmamız gerekiyor. Şimdi sorum şu,bu gideceğimiz yerlerde masrafları ben mı yapmalıyım misafirlerim olarak? Yoksa herkes kendi masrafını mı yapsın? Ben yemek ısmarlarım diye düşündüm zaten bu ay epey bi sıkışığım. Birde ben bu süreçte işe gitmem gerekirken onlar kalıyor diye dükkanımı da kapatıyorum,ayın 15 inde yüklü bir ödemem var ve nasıl olucak bilmiyorum. Gelmelerine gerçekten sevindim ama 1 gün kalıcaz diyip 3 gün kalacaklarını öğrendim ve 2 gün boyunca 5 6 yerlere gitmek istiyorlar. Ben acaba bugün gitsem ertesi gün size katılamam dükkanı açmam gerekiyor desem çok mu ayıp olur?
yoo, kendi kendine evin sahibine sormadan danışmadan planını uzatmak daha ayıp bence. durumunuzdan bahsedin ve gidin dükkanı açın. esnafsınız, esnafın tatili olmuyor maalesef, 3 gün kalan adam onu da düşünmüştür

Onlar sizi otel gibi kullaniyorlar oda masrafi yapmamak icin. Onlarla her yere gitme mecburiyetiniz yok. Hazir hastasiniz. Sakin ben ödeyim demeyin. Millet ne parasit ya
Ya bu fikir diğer kızdan geldi aslında ona eminim çünkü benim yıllardır tanıdığım arkadaşım asla böyle birşey yapmaz ama dün gedçekten böyle hissettim bende. Burayı otel gibi kullanıcaklar birde 1 gün kalıcaz diyip 2 çocukla 3 gün kalacaklarını öğrenmem ayrı bir şok oldu. 1 fün hadi neyse giderim skkıntı yok ama 2 gün gezmek için hemde öyle yerlere gitmek için cidden şuan durumum yok.

Arkadaşlarınızla aranızdaki samimiyet arkadaşlarınız tarafından sizi suistimale doğru yol almış. Tabii ki insanlar değer verdikleri birbirlerine nazlanabildikleri insanlarla zaman geçirebilmeli. Ancak bu suistimale gitmemeli bir gün deyip üç günlüğüne gelmiş olmaları ve sizi tur rehberi gibi emrivaki ile bir şeylere zorlamaları hiç hoş değil .Ayriyeten şöyle düşünebilirsiniz siz esnaf değil de bir işçi olsaydınız yine işe gitmek zorundaydınız. Yani benim misafirlerim geldi ben gelemiyorum diyemeyecektiniz. O halde bence işinizi de yapmalısınız. Neticede bu sizin ekmek kapınız. Arkadaşlarınıza gelince de herkes yol masrafını kendisi çekmeli ekstra yemek ısmarlarsanız ısmarlarsınız zaten bir gün deyip üç günlük gelmiş olmaları ayrı bir emrivaki sizin iyi niyetinizi sizi maddi olarak ve manevi olarak zorlayarak kendilerini gezdirmek durumunda bırakmış olmaları ise ayrı bir emrivaki diye düşünüyorum ve bu tarz şeylerinde pek sonu gelmiyor. Daha önce tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. İyi bayramlar

yoo, kendi kendine evin sahibine sormadan danışmadan planını uzatmak daha ayıp bence. durumunuzdan bahsedin ve gidin dükkanı açın. esnafsınız, esnafın tatili olmuyor maalesef, 3 gün kalan adam onu da düşünmüştür
Öyle yapayım o zaman bugün annemden rica ettim ama yarın gitmem gerek diyeyim kendiniz gezin diyeyim :KK70: tabi düzgün bir dille. Aşırı aşırı sinir oldum ya.

Dükkanı açmanız lazım zaten. Bir gün ayırın yeter. İsterlerse dükkanda yanınızda bulunurlar isterlerse beraber gezerler. Misafir iyidir hoştur ama misafir ağırlayacağız diye de kendimizden ödün vermemeliyiz.
Ya dimi ben çalışıyorum benim 9 gün tatilim yok birde böyle apar topar da çok saçma. Dün çocuklar huysuzlandı uyutalım dedim saat 2 ye kadar çocuklar huysuzlandı,onların çocukları da bas bas bağırmaya başladılar asla sesleri çıkmıyor gecenin 2 sinde. E bence mecbur kızımı bırakmak zorunda kaldım ama onlar 2 şişe şarap bitirecekler diye çocuğum uykusuz kaldı.

Asıl ayıp onların yaptığı 1 gün deyip, gelince 3gün demeleri
Ya birde cidden aşırı sıkışığım, nasıl olucak bilmiyorum cebimde 3 k küsür para var muhtemelen de gitmek istedikleri yerlere bu miktar yetmeyecek çok eminim. Şuan istanbulda o yerleri gezmek için en az 5 6 k lazım. 3 çocuk var. 1 günde 3 ayrı yere gitmek istiyorlar,benim kafamı kaldırıcak halim yok boğazım berbat durumda. Bir gün ayırıcam diğer gün dükkanı açmam gerek annem gidemiyor diyeceğim.

Bence olduğunuz yere bayılın. Onlar düşünsün ne yapacağını 😏 sinir oldum.
İstemsizce bayılabilirim zaten ateşleniyorum 2 gündür. Bende kızımı gezdirmek istiyordum gezeriz 1 gün ama 2 gün çok fazla hem maddi olarak hemde halim cidden yok. Bayram arefesinde dükkanda duramadım resmen kalkıp eve gitmek zorunda kaldım annemi çağırdım kapatmamak için.

Ya dimi ben çalışıyorum benim 9 gün tatilim yok birde böyle apar topar da çok saçma. Dün çocuklar huysuzlandı uyutalım dedim saat 2 ye kadar çocuklar huysuzlandı,onların çocukları da bas bas bağırmaya başladılar asla sesleri çıkmıyor gecenin 2 sinde. E benxe mecbur kızımı bırakmak zorunda kaldım ama onlar 2 şişe şarap bitirecekler diye çocuğum uykusuz kaldı.
Esnaf olunca işin başında daha çok durmak lazım. İnsanlar kendi işimi kurayım maaşlı çalışmaktan iyidir diyor ama tam aksine. Kendi işi olanın daha çok çalışması gerekir. Siz de işinizin başında durmalısınız. İlk gün misafirlikler bittikten sonra millet tekrar çarşı pazar gezmeye başlar. Kapalı dükkan sizin için kayıp olur. Çocuk uyutma keyif kısmına giremeyeceğim şimdi insan bazen anı yaşamayı tercih edebiliyor ama tabii misafir olduğun yerde de çocuğunu bağırtmamalısın. Neyse işte siz kendinizi zorlamayın isterseniz bir akşam yemeği ısmarlasınız belki ama gezdireyim şu bu size uymaz.

Gidin dükkanınızi açın yemek falan da ısmarlamayin ne alaka onlar gezsin zaten amaç otele para vermemek hasta hasta milletle uğraşmayın.
Bi yemek ısmarlayayım diye düşündüm de tamamen benim arkadaşımın hatrı için. O 1 gün kalıcaz dedi muhtemelen onun bile haberi yoktu 3 gün kalacaklarından öyle saf iyi niyetli bir kız ki. Bu tamamen diğer kızın fikri çok eminim.

Esnaf olunca işin başında daha çok durmak lazım. İnsanlar kendi işimi kurayım maaşlı çalışmaktan iyidir diyor ama tam aksine. Kendi işi olanın daha çok çalışması gerekir. Siz de işinizin başında durmalısınız. İlk gün misafirlikler bittikten sonra millet tekrar çarşı pazar gezmeye başlar. Kapalı dükkan sizin için kayıp olur. Çocuk uyutma keyif kısmına giremeyeceğim şimdi insan bazen anı yaşamayı tercih edebiliyor ama tabii misafir olduğun yerde de çocuğunu bağırtmamalısın. Neyse işte siz kendinizi zorlamayın isterseniz bir akşam yemeği ısmarlasınız belki ama gezdireyim şu bu size uymaz.
Evet evet esnaf işi çok zor bayramın 1 inci günü kapattım ailemle geçirdim bugün de annem idare eder 1 gün onlarla vakit geçiririm ama ben bu kadar gezmeyi de cidden kendime lüks okarak görüyorum şuan çünkü gerçekten borcum çok. Üstüme başıma birşey alamıyorken bi gezmeye 3 k bayılmak zorunda kalıcam şimdi. Hiç hesapta yokken. Off bide alkol olayı var içtiklerinde 7 8 bira birden içiyorlar onu da almak zorunda kalıcam

Ben bu üç gün emrivakisine o kadar uyuz olurdum ki duyduğum an direkt aa tüh benim planım vardı şehir dışına gideceğim falan derdim. Masrafları da sana kitleyecek insanlara benziyorlar. Bence hiç gitmesen bile olur. Hastayım siz gezin, dükkanı açacağım siz gidin vs. de daha iyi.

Ben olsam aaa 3 gün mü annemlere vs gitmemiz lazım derdim

X