Mezeler - Ordövrler Misir unlu kabak kizartmasi (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
hepimiz normal kabak kizartmasi yapiyoruz
ama misir unuyla cokdaha guzel oluyo
kabak sevmeyen esim bile yer bunu

ben bunu bi tane buyuk kabaktan yaptim daha buyuk oldu ,siz istediginiz kabaktan yapabilirsiniz

bikac kabak
2 yumurta
bi kase kadar misir unu

kizartmak icin sivi yag

uzeri icin sarmisakli yogurt

tuz

kabaklar yikanip ne ince ne kalin olcak sekilde dilimlenir yumurta bi kaba konup birazda tuz atip cirpilir ,diger kabada misir unu ve az tuz koy karistir
kabaklari ilk once yumurta sonra misir ununa batir her yerinin kaplayinca
tavaya biraz sivi yag koy kizgin yagda kabaklari altli ustlu kizart
peceteyle fazla yagini al servis tabagina koy sarmisakli yogurtla birlikte servis yap
AFIYET OLSUN

kabakkizartma3.jpg

kabakkizartma2.jpg

kabakkizartma1.jpg

ellerine saglik canim benim
ben kabak kizartmasini cok severim zaten
bide böylesini deniyeyim
tsklerrrrrrrrrrr

kizartmayi genelde hepimiz cok seviyozda
bu daha fazla meze tuuru oluyo ozellikle misir unuyla tadi guzel oluyo
dene bakalim begencekmisin ama yapinca hemen yenilmesi gerek ,biliyosun kizarma hemencik yumusuyo

WOOOWWW süper gözüküyor bayildim.Sali günü misafirim var yapicam .Ama önce bu aksam deneme yapimm..Eline saglik

ellerine sağlık tatlım.bir kabak en fazla bu kadar güzel hazırlanır ve sunulur herhalde..çok teşekkürler paylaştığın için.gerçekten denemeye değer..

Denedim yaptim ve süper oldu ,misafirlerimde begendi ama yag bayagi yandi icine hep misir unlari karisdigi icin mutfak duman alti oldu tek sorunum oydu lezzeti ise harika.Bu sene ramazan sofram sayenizde renklendi buradan aldigim tarifler ilginc mezeler sayesinde adim HAMARAT HATUNA CIKTI heuheuheu

begenmene cok sevindim canim
ben biraz cok yaptigim zaman yagini degistiriyorum degilse gercekten hep misir unlari yaniyo
degistrince daha iyi oluyo
okadar kullandim evde misir unu kalmadi ,olsaydi yine yapcaktim
seninde ellerine saglik canim
yardimimiz oluyosa ne mutlu bize

img6950small.jpg

Ben de yaptım :* yapmıştım henüz ekleyebildim buraya daha doğrusu..
Biliyorsun:)

Güzel bir tat sarımsaklı yoğurtla aram olmadığı halde kızartmalara çok yakıştığını düşünüyorum..
Yağı ben de sık sık değiştirdim kararmasını engellemek içi ve fazla kızartmadım

Hımmmmm harika görünüyor kızartılmış hiçbirşey yemediğim halde ilgimi çekti.Yapınca mutlaka resmini eklerim cnm.
Paylaşımın için teşekkürler

img6950small.jpg

Güzel bir tat sarımsaklı yoğurtla aram olmadığı halde kızartmalara çok yakıştığını düşünüyorum..

Libyacım Dr.Oetker Profesör olsada yeridir üstüne tanımam hiç bir üründehihoyyyt

img6950small.jpg

masallah anam nasil aklina geldide ekledin bunukaydirigubbakcemile3
nan sen bunu yapali bir hafta oldu hatta yeniden yapacak oldun yeni ekliyosun:jeyyar:
ama tabi ekledinmya bu bana yeter dimi:1hug:
saka bi yana ellerinde saglik bidenem seninki beniminden daha bi guzel duruyo ,ben fazla kozarttim seninki tam kivamda olmus:lepi:
sarmisakli yogurda gelince ben herseyin yaninda cok severimde iste her zaman sarmisak tuketemiyorum

Hımmmmm harika görünüyor kızartılmış hiçbirşey yemediğim halde ilgimi çekti.Yapınca mutlaka resmini eklerim cnm.
Paylaşımın için teşekkürler

kizartilmis seyleri severim ama malum yiyemem hem saglik hem kilidan dolayi
tabi arada yapiyoruz
biz seviyoruz canim
insallah yaparsan sende begenirsin

masallah anam nasil aklina geldide ekledin bunukaydirigubbakcemile3
nan sen bunu yapali bir hafta oldu hatta yeniden yapacak oldun yeni ekliyosun:jeyyar:
ama tabi ekledinmya bu bana yeter dimi:1hug:
saka bi yana ellerinde saglik bidenem seninki beniminden daha bi guzel duruyo ,ben fazla kozarttim seninki tam kivamda olmus:lepi:
sarmisakli yogurda gelince ben herseyin yaninda cok severimde iste her zaman sarmisak tuketemiyorum

:çok üzgünüm:
anca işte be çiçaam.
biliyorsun yoğunluğu..
:kedi:

Herkeşlere tavsiye edooorum bu tarifi deneyin
çok hoş oluyor..

harika bi tadı olmalı.......zaten kızarmaya bayılıyorum........hemen denemeliyim........kabak bulmam lazııımmmmkaydirigubbakcemile5

X