Miyom ve sonrasi gebelik olur mu ? Moralim cok bozuk yardimci olurmusunuz lutfen ?

Yalniz dertli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
672
149
Merhaba hanimlar.35 yasindayim . 3, 5 yildir evliyim , hic gebelik girişimim olmadi. Fakat Rahatsizligimdan dolayi Bugun dr a gittim , 10 cm miyom var dedi . Acik ve kapali ameliyat sekli var dedi , rahmin arka duvarina dogru biraz yaygın görünümlü 10 cm lik miyom var dedi . Acik ameliyatbiraz zor olur kapali ameliyat yapalim dedi . Ameliyattan sonra gebe kalan oldu mu , gebelik zor mu olur yoksa , tecrubesi olan paylaşabilir mi?zor mu ameliyat ?? Duyunca cok uzuldum acikcasi ben 😕

:)) birden kendimi gördüm. Benim de 8 cm demişlerdi ultrasonda.emar cekildi. 5,5 cm imiş ve başka ufakli irili bir sürü miyom varmış. Ameliyat oldum kapalı. 3 yil sonra bebegim oldu 37 yaşında. Öncesinde cocuk dusunmedigimden olmadi. Arkadaşımın da 1 yıl sonra oldu. Bence bir an önce aldırın aldirdiktan sonra 6 ay sonra bebek dusunmeniz gerekli.

Ay valla bi görseniz surekli düşünceleyim. Cumartesi Kapali ameliyat olacağım artik karar verdim ,biraz da mecburi bi karar . Korkuyorum . Gittiğimdr ,gebelik icin bian once karar vermen lazim ameliyati yapinca dedi . Yaşın gec kalabilir diye beni tedirgin etti . Ameliyat ayri korkutuyor gebelik olmazsa diye o ayri korkutuyor , tabi once saglik da . Gerci gebelik olusmadan once esimle ilgili sorunlar var onlari cozmem de gerek ama olmuyor ... insanin yine de bi an anne olamayacakmiyim dusuncesi ayrica üzüyor 😏

Yok hiç takılmayın yaş mevzuuna. Bu iş yaşa gelene kadar başka bir sürü şeye bakıyor. 36 yaşında hamile kaldi m 37 de anne oldum.doktorum 39 da 2. Çocuk için gel dedi. Eşimin sperm değerleri düşüktü. Ona rağmen oldu. Unutmayın rahimde yumurta varsa umut var. Isterseniz 40 yaşında olun

Esimde de problem var , onunda umursamaz halleri beni sinir ediyor kendinde de problem olduğunu kabul etmiyor buda yoruyor beni kafami . Dr un yaptigi yorumlarda duyince umutsuzluğa kapildim ve moral gitti bende haliyle .

:)) birden kendimi gördüm. Benim de 8 cm demişlerdi ultrasonda.emar cekildi. 5,5 cm imiş ve başka ufakli irili bir sürü miyom varmış. Ameliyat oldum kapalı. 3 yil sonra bebegim oldu 37 yaşında. Öncesinde cocuk dusunmedigimden olmadi. Arkadaşımın da 1 yıl sonra oldu. Bence bir an önce aldırın aldirdiktan sonra 6 ay sonra bebek dusunmeniz gerekli.
kapalı ameliyatla çok sayıda miyom almış sanırım. Evet bunu yapabilen doktorlar var.Doktorunuz İstanbul da mı hangi hastane? bana dm den atar mısınız kontrol için gidicem. Benim de 1.5 sene önce öğrendiğim büyüğü 6,5 cm civarında diğerleri küçük çoks ayıda miyom çıktı ama aldırma dedi birkaç doktor. 6 ayda bir kontrole gidiyorum işte.Çünkü yumurtalardan uzakta hamile kalmaya engel değil dediler.

X