Kontakt Lens Miyop.

playdoh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2009
10
0
Kardeşim 12 yaşında. Bir süredir okulda tahtayı rahat göremediğinden şikayet ediyordu. Dün kontrole götürmüşler 0.75(her iki gözü de) miyop çıkmış. 6 ay boyunca gözlük takması söylenmiş.
Eğer 6 ay düzenli takarsa göz numarası azalır mı? Yoksa devamlı gözlük takmak zorundamı olacak? Doktor düzelebilir demiş ama açıkcası gözlük takan kimsede numarasının azaldığını görmedim:1no2:

eger cocukta basit miyopluk varsa görme derecesi 20li yaslardan sonra yavas ilerler yada durur
miyop gerilemez diye biliyorum gerileyen hipermetrop ama keske doktora danıssaydınız
bnmde gözlerim böyle küçük derecelerle basladı simdi 5.50 miyopum yeni durdu..
bazılarında ise erken yastada durabiliyor siz yinede doktora danısın doktorun tavsiyelerinden vazgecmeyin yerimseniben

miyop durmuyor ama bazı bünyelerde küçüklerek yok olabiliyor.Arkadaşımda bu olaya şahit oldum onun da 0.75 miyopu vardı kendi kendine yok oldu şu an gözlük kullanmıyor.gözlük takmak ya da takmamak pek bişeyi değiştirmiyor..abim gözlüğünü takmazdı onun numarası ilerledi ben gözlük taktım benmki de ilerliyor bişe fark etmiyor iyi görmeni sağlıyor kısaca.. Ayriyeten ben de miyop olayına 0.75ten başladım 6 yıldır gözlük takıyorum şu an numaram 3'ü buldu..Demek ki bu küçülme olayı benm bünyemde gelişmedi a.s.

X