MİZAH SEVİYEM YOK :(

WOMAN

Soğuk Nevale 🦔🍃
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
5.512
17.131
Bende de ortasi yok. Tanimadigim ya da yeni tanistigim insana asiri mesafeli buz kalibi, es dost arkadas herkese cem yilmaz’dan hallice. Ortayi bulmam gerek benim de, tavsiyelere acigim ☺️

Cokokuyanbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
933
1.410
27
Yol ver gitsin, haspa. Her şeyin en iyisini yapmak zorunda değilsin. Palyaço muyum ben ya da stand-up komedyeni değilim deyin . Sizi siz olduğunuz için seven biri inşallah karşınıza çıkar . Anlaşamazmış bak bak bak . Sen de ona azıcık ağır başlı ol , insanların sana saygısı kalmaz bu gidişle deyin .
Hayatın farkına varan insanlar zaten az konuşur , az yer , az uyur , az Güler .
Bence hayatın ne olduğunu kavrayan insan daha çok gülmeli, daha çok konuşmalı ve keyif alacak alanı çoğaltmalı..
Ben çok esprituelimdir, insanları güldürmeyi çok severim. Ve bunun benim açımdan çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Zannetmiyorum ki kimse de arkamdan şaklaban veya palyaço olduğumu düşünsün. Karşımdaki insandan da mizah anlayışının olmasını beklerim. Ben gülmeyi eğlenmeyi seven biri iken neden en sevdiğim insanla bunun tadına varmayayım. Sevgilim de mizah anlayışı yüksek biri olduğu için de birlikte çok güleriz.
Kaldı ki bu sevgilinin isteği bence makul. Eğer herhangi bir estetik operasyon gibi beklentisi olsa ben de sizin gibi tepki verirdim. Ama burada ilişkinin kalitesini arttırabilecek bir beklenti var ise neden biraz üzerine çalışılmasın ki. Konu sahibi de memnun değilse halinden bunu değiştirmek ve geliştirmek karakterinden taviz vermek sayılmamalı..
Hayat çok zor , engebeli ve stresli.. Ama rağmen gülebilmek tadını çıkarabilmek lazım. :)

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.404
19.084
Yahu benim hayatım şaka gibi de bir sor bana ne faydasını görüyorum :KK70:

Şaka bir yana ortada olmak iyidir, ne erkek arkadaşın (ve benim gibi) aşırı mizah seviyesine sahip olmak iyi, ne mahkeme duvarı yüzüyle ortalıkta dolaşmak iyi. Ortasını bulmaya çalışın.

esmerkadin

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
186
234
Mizah anlayisindan kasit nedir mesela?
Ornegin sosyal medyada yaygin bir video uzerinden espri yapiyor da anlamiyor musunuz?
Cunku aslinda burda mesele anlamamak degil, rastlamadiginiz icin anlamlandiramamak olabilir.

Gecen gun bir arkadasla bir sey konusuyorduk, ortami anlatmak icin "valla durum sen Abdulhamiti savundun cikar goster alcak puşt modundaydi" dedim ama mimiklerinden anladim ki o videoya denk gelmemis, anlamlandiramadi.
Ama izlemis olsaydi on numara bir betimdi bence 😂

Ya da hergesin hayatina gimse garisamaz dedigimde bunu yakin cevrem bilir, guler. Cunku yine bir videolu roportajdan bahsettigimi bilirler.
Cunku komik bulduysam gosteririm, boyle boyle aramizda ortak bir espri anlayisi gelisir.
Bu da herkesle gelismeyebilir, oyle bir durum varsa haklidir, yoksa uslubu da buna takilmasi da hos degil.

Ne kadar suredir birliktesiniz?

Bir de ornegin boyle bazi insanlar var, bir guler yuz kilo mutluluk dagitir etrafina, gulmesine gulersin, enerjisiyle ölü diriltir hani.
Ben de öyle insanlari severim.
Surekli problem, sikayet, karamsarlik, alinganlik iceren, gulup eglenemedigim insanlari sevmiyorum.

Sizi tanimiyoruz, sizce hangisinddn oturu problem ediyor eniste?
dediğiniz gibi komik bir video izlemiş oluyor ve onun üzerinden genelde konuşur güler ben anlamayınca da gülmüyorum “ ne anlamadım” gibi bakıyorum..

Catlak-kurabiye

Beklemek, Uzun Bir Sızıdır Ömrümüze Sardığımız..🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2020
4.143
10.363
Hahaha geyıkten cıkmıyon kız neyi geliştirecen daha :KK8::rolleyes:
Yüz yüze heyecan yapıyorum kuzucum bu halimden eser kalmıyor 🤷‍♀️ güzel tavsiyeler var onları okuyorum bende 😍😍

PeRRieR

👶09.03.2020😍 06.12.2009😇
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
6.514
12.963
Yüz yüze heyecan yapıyorum kuzucum bu halimden eser kalmıyor 🤷‍♀️ güzel tavsiyeler var onları okuyorum bende 😍😍
Sonradan kazanılabılır bir ozllık bence. Ama ortamla alakalı birazda. Ortamın degistıkce de oluşan bişey diye dusunuyorum. Hep mötevazi ortamlarda gecıyosa zamanın biraz zor ama biraz catlak ortamlarda da bulunman lazım ahahaha bilmem anlatabildim mi :rolleyes:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 460 gün geçti.

Nurov

Less is more🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.551
12.324
30
Bu da biraz aileden geliyor
Hep gülmeyen mutsuz ciddi konuşan ailede yetiştiyseniz bu ruh durumunuzu etkilemis olabilir
Hiç mi okulda eğlenceli arkadaş grubuna vs denk gelmediniz aslında çevre ile gelistirilebilirdi.
Kesinlikle aile ile alakalı bi durum, benim eşim de ciddi bi insandır ama bana denk geldi ve başlarda benle anlaşmakta zorlanmıştı biraz ciddi olurmusun diyip duruyodu herşeyden bi eğlence bi espiri çıkarabilidiğim için beni ciddiyetsiz yaptıydı adam ehühe benim babam öyledir mesela normal olduğu pek bi an yoktur hep bi eğlence gülmece komiklikler falan, sülale öyle aslında bende öyle yetiştim, ama mesela eşimde zamanla o ciddiyetini kırdı o da ben gibi eğlenceli bi tip oldu yani baştakinden farklı biri şuan, o yüzden çok eğleniyoruz, bence sizin de zamanla gelişebilir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 114 gün geçti.

Daisy Girl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
2.631
3.769
Mizah, espri yapabilmek yetenektir. Beyninin o türlü çalışmasıdır. Düşüneyim, espri yapayım deyince olmaz. Pat diye o anda yaparsın gülünür geçilir. Yoksa zorlama daha kötü olur 🙈

Catlak-kurabiye

Beklemek, Uzun Bir Sızıdır Ömrümüze Sardığımız..🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2020
4.143
10.363
Sonradan kazanılabılır bir ozllık bence. Ama ortamla alakalı birazda. Ortamın degistıkce de oluşan bişey diye dusunuyorum. Hep mötevazi ortamlarda gecıyosa zamanın biraz zor ama biraz catlak ortamlarda da bulunman lazım ahahaha bilmem anlatabildim mi :rolleyes:
Bana sen lazımsın perii🤣🤣

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
5.093
11.969
Merhaba hanımlar.
Hemen soruma geçiyorum.Ben küçüklüğümden beri ağırbaşlı,melankolik bir insandım.Bu yüzden de espri yapmam,insanları çok güldürmem..Komik biri değilim yani.
Erkek arkadaşım da çok güldüren,mizah seviyesi epey yüksek olan biri ve benim mizah seviyem olmadığını ve bu yüzden anlaşamadığımızı dile getirdi.
Sizce mizah seviyemi nasıl geliştirebilirim? Neler yapabilirim? Güzel fikirlerinize talibiim
bu arada Allah cümleten tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin hayırlı ramazanlar diliyorum
Açık açık seni istemiyorum demis. Daha ne kadar kırıcı olması lazım ki anlamalisin. Hemen ayril. Seni isteyen . Seni özelliklerinle seven bı adamla beraber ol. Zira ağırbaşlı bı kadın her zaman espiri yapan bı kadından daha evladir.
🌸

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 612 gün geçti.

Meeendizhanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2016
299
384
dediğiniz gibi komik bir video izlemiş oluyor ve onun üzerinden genelde konuşur güler ben anlamayınca da gülmüyorum “ ne anlamadım” gibi bakıyorum..
Peki madem demekki komik video izleyip onlara gonderme yapan biri. Acikcasi ben komik seylere yada filmlere gonderme yapilan sakalara guluyorum. Sey deseniz olmaz mi komik bir sey izlediğinde size de yollasin paylassin sizinle. Boylece sizde gulersiniz hem de esprilerini anlarsiniz ortak bir paylaşım da olur.

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.488
4.851
33
Yapın neyse sen öyle güzelsin
Komik olmak için boş boş konuşan bir arkadaşım var ama tam bir aptal gibi görünüyor
Örnek: evime geldi yatağımının altına birşeyini düşürdü, yatağın altına süpürge girmiyor, bende çekip bir süredir orayı silmemiştim çünkü çok ağır
Neyse orası biraz tozlu
Arkadaş ortamında durup dururken özgenin yatağının altı çok garip ejderha bile çıkabilir ahahahahja diye güldü ondan başka gülen de olmadı zaten
Yani demem o ki, içinden gelirse yaparsın espiri falan kendini kasmamalısın
Sonuç olarak bu kız en yakın arkadaşımken bidaha evime davet etmedim
Konuyla alakasız yere kaydı ama dolmuşum 😂