mol (üzüm) gebelik yaşayan varmi

Çok geçmiş olsun ama size her ay kan değerlerinizi baktirmayi öneririm bende 6ay oldu şuan sağlıklı gebelik için Doktorumla tedaviye başladık hakimizda hayırlısı olsun rabbim evlat isteyen herkese nasip eder bu duyguyu inşallah
Merhaba ne zaman gebe kaldınız to tekrar acaba ?

İlaç kullanmıyorum Hcg değerim 0'di
Patoloji sonucum ne iyi nede kötüydü doğuda ne yaziki pek sabit bir doktora sahip olmadığımız için bende bu durumu yaşadım taktiri ilahi dedim ama pek bilgim olmadığı için sayfaya danıştım benimle bu durumu yaşayanlar varmı varsa bilgi almak için
Canım bende komplet mol gebelik geçirdim.. kürtaj oldum geçen hafta..
Dün değerim çok yusej çıktı ya miralim bozuldu.
2354 senin nasıldı ?
Ne kadar sürede sıfırlandı

Merhaba, çok geçmiş olsun. İlaç kullanıyor musunuz? Ben geçirmedim ama 28 Nisanda kürtajla sonlanan gebeligimde doktorum parsiyel moldan şüphelenmişti ve bana kurtajdan sonraki süreci anlatmıştı oradan biliyorum. Sürekli beta hcg takibi yapacağız eğer düşmezse, bir ilaç ismi verip kanser hastalarının kullandığı bir ilaç bu, onu kullanman gerekecek bir süre, 1 yıl hamile kalmayacaksın falan demişti. Benim patoloji temiz çıktığı için takibe gerek kalmadı.

Beta hcg takip edildi mi sizde? Eğer sifirlandiysa çok şükür bir sıkıntı yok demektir.

İçinizi de ferah tutun. Bundan sonrakilerde aynı sıkıntıyı yaşamanız imkansıza yakın bir şey. Ama tabiiki bir yıl bekleyin.
Canım selam bende komplet mol gecirmisim.kurtaj oldum geçen hafta pataloji sonucunda çıktı..
Kanserli hücre çıkmamış şükür ..
Ama beta değerim dün bakıldı hala yüksek 2354..
Çok moralim bozuk,baya ağladım dün..
İnşallah düşer de sağlıkla atlatirm bende bu durumu🥺
Senin nasıldı kürtaj sonrası degerin

Canım selam bende komplet mol gecirmisim.kurtaj oldum geçen hafta pataloji sonucunda çıktı..
Kanserli hücre çıkmamış şükür ..
Ama beta değerim dün bakıldı hala yüksek 2354..
Çok moralim bozuk,baya ağladım dün..
İnşallah düşer de sağlıkla atlatirm bende bu durumu🥺
Senin nasıldı kürtaj sonrası degerin
Patoloji temiz çıktığı için beta değerini takip etmeye gerek duyulmadı. 2354 çok yüksek bir değer değil kürtaj olalı bir hafta olmuş daha. Bu değer hemen sıfırlanmaz.
Doktorunuz bir şey söylemedi mi? Mol gebelikte beta hcg değeri çok yüksek olur, 150 binler gibi. Sizin de mol değil normal gebelikmis sanırım. Aglamanizi gerektirecek bir şey yok.
Geçmiş olsun.

Patoloji temiz çıktığı için beta değerini takip etmeye gerek duyulmadı. 2354 çok yüksek bir değer değil kürtaj olalı bir hafta olmuş daha. Bu değer hemen sıfırlanmaz.
Doktorunuz bir şey söylemedi mi? Mol gebelikte beta hcg değeri çok yüksek olur, 150 binler gibi. Sizin de mol değil normal gebelikmis sanırım. Aglamanizi gerektirecek bir şey yok.
Geçmiş olsun.
Canım.benim olay çok.karmasik..
Ultursonda hiç uzum.goruntusu yoktu..
Yani bos gebelik sandım dört doktor gördü bu arada.. ikiside riskli gebelik doktoru..
Neyse kürtaj oldum, patalojide de belki oldu mol.gebelik.oldugu..
Değerime baktı, bu dgeer üzerinden takip edeceğiz dedi ..
Patalojide komplet mol yazıyor.
Haftaya tekrar ma. Vereceğim..
Buda kemoterapi alanları vs okudum değerinde yüksek sandım baya üzüldüm..
Birde altı ay önce dış gebelik yaşadım.. öncesinde kimyasal.. psikolojim bozuldu sanırım...
Çok sağol. Senin değerlerin nasıldı kürtaj sonrası

Canım.benim olay çok.karmasik..
Ultursonda hiç uzum.goruntusu yoktu..
Yani bos gebelik sandım dört doktor gördü bu arada.. ikiside riskli gebelik doktoru..
Neyse kürtaj oldum, patalojide de belki oldu mol.gebelik.oldugu..
Değerime baktı, bu dgeer üzerinden takip edeceğiz dedi ..
Patalojide komplet mol yazıyor.
Haftaya tekrar ma. Vereceğim..
Buda kemoterapi alanları vs okudum değerinde yüksek sandım baya üzüldüm..
Birde altı ay önce dış gebelik yaşadım.. öncesinde kimyasal.. psikolojim bozuldu sanırım...
Çok sağol. Senin değerlerin nasıldı kürtaj sonrası
Benim değerime kürtaj sonrası hiç bakılmadı çünkü patoloji normaldi. Üzülmeyin hiç, değeriniz kürtaj öncesi yüksekse bile gayet güzel düşmüş.
Kürtaj olduktan sonra beta hcg günden güne düşerek sıfırlanır ve sonunda adet olunur.
Ben mesela kürtajın 44. günü ilk adetimi görmüştüm.
Endişelenecek hiçbir şeyiniz yok çok şükür.

Doktorunuzun da bu konuda daha ayrıntılı bilgilendirmesi lazımdı aslında. Bana kürtajdan önce parsiyel mol şüphesini elemek için beta hcg bakıldı on binlerdeydi yanlış hatırlamıyorsam, değer normal eğer parsiyel mol olsaydı elli binlerde olabilirdi bu ama yine de kürtaj sonrası patoloji sonucunu bekleyip ona göre takip yaparız ya da yapmaya gerek kalmaz demişti.

Sanırım patoloji sonucunuz komplet mol çıktığı için doktorunuz takip ediyor. Sifirlanana kadar takip etmek isteyebilir tedbiren. Dediğim gibi endişelenmeyin boş yere.

Benim değerime kürtaj sonrası hiç bakılmadı çünkü patoloji normaldi. Üzülmeyin hiç, değeriniz kürtaj öncesi yüksekse bile gayet güzel düşmüş.
Kürtaj olduktan sonra beta hcg günden güne düşerek sıfırlanır ve sonunda adet olunur.
Ben mesela kürtajın 44. günü ilk adetimi görmüştüm.
Endişelenecek hiçbir şeyiniz yok çok şükür.

Doktorunuzun da bu konuda daha ayrıntılı bilgilendirmesi lazımdı aslında. Bana kürtajdan önce parsiyel mol şüphesini elemek için beta hcg bakıldı on binlerdeydi yanlış hatırlamıyorsam, değer normal eğer parsiyel mol olsaydı elli binlerde olabilirdi bu ama yine de kürtaj sonrası patoloji sonucunu bekleyip ona göre takip yaparız ya da yapmaya gerek kalmaz demişti.

Sanırım patoloji sonucunuz komplet mol çıktığı için doktorunuz takip ediyor. Sifirlanana kadar takip etmek isteyebilir tedbiren. Dediğim gibi endişelenmeyin boş yere.
Şuanda kanan.var inşallah düşüşe geçer 🤲
Aslında konustuk ama patalojide mol gebelik çıkınca oda şok oldu..
Evet bir sene her ay kan verceksin dedi..
Kesinlikle bir sene hamilelik yasak..
İnşallah canım ❤️🤲

Şuanda kanan.var inşallah düşüşe geçer 🤲
Aslında konustuk ama patalojide mol gebelik çıkınca oda şok oldu..
Evet bir sene her ay kan verceksin dedi..
Kesinlikle bir sene hamilelik yasak..
İnşallah canım ❤️🤲
Doğum kontrol hapı verecektir ilk adetle birlikte. Rabbim tekrar yasatmasin inşallah.
Ultrasonda mol görüntüsü olmayıp patolojide çıkınca şaşırmıştır normal olarak.
Benim de ultrasonda parsiyel mol görüntüsü vardı (kesenin içinde embriyodan başka günden güne büyüyen bir şey de vardı) ama patoloji ve kan değeri normaldi. Patoloji sonucundan sonra kesenin içindeki şey kan pihtisiydi herhalde demişti.

Bir yıl gebelik yasağına üzülmeyin lütfen. Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Benim o kurtajimin üzerinden iki sene geçti yasak olmamasına rağmen gebe kalamadım bir daha. En hayırlı zamanda en hayırlı şekilde olsun bir gebelik olacaksa.

Doğum kontrol hapı verecektir ilk adetle birlikte. Rabbim tekrar yasatmasin inşallah.
Ultrasonda mol görüntüsü olmayıp patolojide çıkınca şaşırmıştır normal olarak.
Benim de ultrasonda parsiyel mol görüntüsü vardı (kesenin içinde embriyodan başka günden güne büyüyen bir şey de vardı) ama patoloji ve kan değeri normaldi. Patoloji sonucundan sonra kesenin içindeki şey kan pihtisiydi herhalde demişti.

Bir yıl gebelik yasağına üzülmeyin lütfen. Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Benim o kurtajimin üzerinden iki sene geçti yasak olmamasına rağmen gebe kalamadım bir daha. En hayırlı zamanda en hayırlı şekilde olsun bir gebelik olacaksa.
Evet canım.dogum kontrol hapı vercek..
Aynen şok.oldu çünkü boş gebelik diye düşündük hep..
Evet belkide kan pıhtısıydi kesenin içindeki olabilir..
Yok ona şuan hiç üzülmüyorum çünkü nasip, dört senedir bekliyoruz, sağlıkla.olsunda ne yapalım..
İnşallah Rabb'im.sana da hayırlısı ile.saglikli.gebelikler nasip etsin inşallah canım💛🤲 herhangi bir sorun var mı ?.sebepsiz mi sizinki

Evet canım.dogum kontrol hapı vercek..
Aynen şok.oldu çünkü boş gebelik diye düşündük hep..
Evet belkide kan pıhtısıydi kesenin içindeki olabilir..
Yok ona şuan hiç üzülmüyorum çünkü nasip, dört senedir bekliyoruz, sağlıkla.olsunda ne yapalım..
İnşallah Rabb'im.sana da hayırlısı ile.saglikli.gebelikler nasip etsin inşallah canım💛🤲 herhangi bir sorun var mı ?.sebepsiz mi sizinki
Endometriozis var bende. Aşılama tedavisi görecektim ama kısmet değilmiş. Deprem bolgesindeyim. Çok şükür bebeğim yok dedim. Allah her şeyin hayırlısını versin.

Endometriozis var bende. Aşılama tedavisi görecektim ama kısmet değilmiş. Deprem bolgesindeyim. Çok şükür bebeğim yok dedim. Allah her şeyin hayırlısını versin.
çok haklısın, herseyde bır hayır vardır,
aşılama içinde bana kalırsa cok cok gereksız bır ıslem %5 şansı var ..
ıkı kere yaptırdım ben..
Allahım saglıkla en hayırlı zamanda versın canım.

X