Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

lightlife

eylülde geeeeellll :)
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
8.728
40
Arkadaşlar 7 hf+2 günlük hamileyken kalp atışlarını duymak için doktora gittim ve kese görünmedi..1 hafta önce üzüm gebeliği teşhisi ile kürtaj oldum.Bugun kontrolüm vardı patoloji sonucu ile mol gebeliğim kesinleşti.1 sene gebelik yasak dedi doktorum.BHCG testi için kan verdim yine.inşallah düşmüştür değerim..Çok üzgünüm çok karışığım... internette araştırdım kötü bişeymiş, rahimin alınmasına kadar gidebiliyomuş.Kemoterapi falan diyo.. senağlama Sanırım biraz desteğe morale ihtiyacım var.Benimle aynı durumu yaşayan oldumu aranızda?

Son düzenleme:
Anlaşılan tek ben yaşamışım bu gebeliği???? senağlama

Çok geçmiş olsun canım.rabbim birdaha yaşatmasın inşallah.herşeyde bir hayır vardır sakın kendini üzme moralini yüksek tutki kendini biran önce toparla.dr.verdiği süre bittikten sonra tekrar anneliği tadarsın inşallah.ben senin yaşadığınız şansızlığın biraz daha farklısını yaşadım ama sonuç olarak ikizlerimi sağlıklı doğurup 6.gün kaybettim.zaman herşeyin ilacı zamanla insan alışıyor

Çok geçmiş olsun canım.rabbim birdaha yaşatmasın inşallah.herşeyde bir hayır vardır sakın kendini üzme moralini yüksek tutki kendini biran önce toparla.dr.verdiği süre bittikten sonra tekrar anneliği tadarsın inşallah.ben senin yaşadığınız şansızlığın biraz daha farklısını yaşadım ama sonuç olarak ikizlerimi sağlıklı doğurup 6.gün kaybettim.zaman herşeyin ilacı zamanla insan alışıyor

Canım inan çok üzüldümm..İnan ne diyeceğimi bilemiyorum meleklerin seni cennetin kapısında bekleyecekler.. Herşey Allah'tan..Verende o,Alanda o.. Allah isteyen herkeze sağlıklı hayırlı hamilelikler nasip etsin..

çok saol canım.üzülme seni üzmek için yazmadım.Sadece yanlız olmadığını söylemek istedim.rabbim ne nasip etmişse boynumuz kıldan ince dayanmak zorundayız tatlım.inşallah rabbim bizlerede hayırlı hamilelikler nasip etsin.yaşadığımız kötü tecrübelerimizi unutalım.

çok saol canım.üzülme seni üzmek için yazmadım.Sadece yanlız olmadığını söylemek istedim.rabbim ne nasip etmişse boynumuz kıldan ince dayanmak zorundayız tatlım.inşallah rabbim bizlerede hayırlı hamilelikler nasip etsin.yaşadığımız kötü tecrübelerimizi unutalım.

Çok sağol desteğin için.Doğru söylüyosun herşey biz insanlar için iyiyi de yaşayacağız kötüyü de.. Kabullenmek zor da olsa elden gelen bişey yok dua etmekten başka.. Tekrar tekrar teşekkür ederim canımcım :1hug:

üzülme canım ya. allah inşallah saglıklı tatlı tatlı bebişler verir sana. üzülme dualarım senınle:teselli:

öncelikle geçmiş olsun.bende maalesef aynı şeyleri yaşadım.kasım ayında 6+2 haftalık gebeliğim mol gebelik sebebiyle sonlandırıldı.bebeğini kaybetmek hepimiz için çok acı.fakat böyle bir patoloji sonucuyla karşılaşmak daha zor geliyor.bende çok araştırdım ancak gerek k.k.da gerekse başka sayfalrda mol gebelik yaşayanlara rastlayamadım.
mol gebelikte kısmi ve tam mol olarak iki çeşit var.şükürler olsun ki benimki kımi mol çıkmıştı.kanser riski taşımasada gerekli takip ve tahliller 1 yıl sürmesi gerekiyor.benim bhcg sonuçlarım şu an negatif seyrediyo.lütfen bu takipleri aksatma.benim doktorum kürtajdan 6 ay sonra gebeliğe izin verdi,fakat kafam çok karışık, 1 yıl mı 6 ay mı?benim ilk gebeliğimdi,bundan sonrada böyle bir şey yaşarmıyım acaba diye hep düşünüyorum.
allahım böyle bir şey yaşamamızı istedi ve yaşadık.her ŞER de bir HAYIR vardır,en umutsuz anlarımda hep bunu düşünüyorum , şükrediyorum ve umutla önüme bakıyorum.rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

öncelikle geçmiş olsun.bende maalesef aynı şeyleri yaşadım.kasım ayında 6+2 haftalık gebeliğim mol gebelik sebebiyle sonlandırıldı.bebeğini kaybetmek hepimiz için çok acı.fakat böyle bir patoloji sonucuyla karşılaşmak daha zor geliyor.bende çok araştırdım ancak gerek k.k.da gerekse başka sayfalrda mol gebelik yaşayanlara rastlayamadım.
mol gebelikte kısmi ve tam mol olarak iki çeşit var.şükürler olsun ki benimki kımi mol çıkmıştı.kanser riski taşımasada gerekli takip ve tahliller 1 yıl sürmesi gerekiyor.benim bhcg sonuçlarım şu an negatif seyrediyo.lütfen bu takipleri aksatma.benim doktorum kürtajdan 6 ay sonra gebeliğe izin verdi,fakat kafam çok karışık, 1 yıl mı 6 ay mı?benim ilk gebeliğimdi,bundan sonrada böyle bir şey yaşarmıyım acaba diye hep düşünüyorum.
allahım böyle bir şey yaşamamızı istedi ve yaşadık.her ŞER de bir HAYIR vardır,en umutsuz anlarımda hep bunu düşünüyorum , şükrediyorum ve umutla önüme bakıyorum.rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

Cevabın için teşekkür ederim canım.Sana da geçmiş olsun.Bende çok araştırdım ama pek bu durumu yaşayana rastlamadım.Doktorum tam veya kısmi mol olarak herhangi bişey demedi.Bu salı kontrolum var onu sorayım bende..Kürtaj öncesi değerim 41000 di 1 hafta sonra değer 1012 olmuş bu hafta yine bakılacak sanırım değere..Benim doktorum değerin sıfırlandığından itibaren 1 sene gebelik yasak dedi...Bide sana şeyi sormak istiyorum.Ben önceden doğal yöntemle korunuyodum yani eşim korunuyodu fakat hamile kalsamda çok problem değildi.Şimdi ise aynı yöntem riskli ve ben doğum kontrol ilacı kullanmak istemiyorum çükü sonra hamile kalmak zor oluyormuş.ilk evlendiğim zamanlar Doğum kontrol ilacı kullanmıştım 1 hafta ve bana kanama yaptı oyüzden birazda soğuk bakıyorum..Sen doğum kontrol ilacı kullanıyomusun? Ayrıca mol gebeliğin tekrarlama riski %1 ve bence çok düşük inşallah bi daha yaşamayız..

Son düzenleme:
slm nurhayatcım,ben kürtajdan önce hiç bhcg yaptırmamıştım o nedenle gebe ikenki değerlerimi bilmiyorum.ama kürtajdan sonraki değerlerim 1-1,5 ay içinde sıfırlandı yani normale döndü.dediğim gibi her doktor farklı bir zaman diyo gebelik için,3 ay diyen bile oldu.tamam tıbbi olarak 1 yıl onu herkes diyo.ben hiç doğum kontrol ilacı kullanmamıştım fakat kürtajdan sonra doktorum kullanmamı önerdi.2 ay kullanabildim,bitakım değişiklikler farkedince(e bide kilo aldırdı tabii ) bıraktım .istersen bi dene sen tekrar olmazsa bırakırsın.
evet gebelik tekrarlama riski %1 ama ona bakarsan mol gebeliklerde 2000 de 1 oluyodu,o da bizde oldu:KK43:
doktor tam mol demiş ama sende bir patoloji sonucu vardır elinde ona bir bakarmısın ne yazıyor diye.çünkü sonuç kısmında yazar mutlaka .eğer tam molse bundan sonraki aşamalarını anlatmıştır doktor sana(gerçi her iki çeşidi içinde geçerli bu).
allahımıza şükürler olsun ki sağlığımız bizimle.

slm nurhayatcım,ben kürtajdan önce hiç bhcg yaptırmamıştım o nedenle gebe ikenki değerlerimi bilmiyorum.ama kürtajdan sonraki değerlerim 1-1,5 ay içinde sıfırlandı yani normale döndü.dediğim gibi her doktor farklı bir zaman diyo gebelik için,3 ay diyen bile oldu.tamam tıbbi olarak 1 yıl onu herkes diyo.ben hiç doğum kontrol ilacı kullanmamıştım fakat kürtajdan sonra doktorum kullanmamı önerdi.2 ay kullanabildim,bitakım değişiklikler farkedince(e bide kilo aldırdı tabii ) bıraktım .istersen bi dene sen tekrar olmazsa bırakırsın.
evet gebelik tekrarlama riski %1 ama ona bakarsan mol gebeliklerde 2000 de 1 oluyodu,o da bizde oldu:KK43:
doktor tam mol demiş ama sende bir patoloji sonucu vardır elinde ona bir bakarmısın ne yazıyor diye.çünkü sonuç kısmında yazar mutlaka .eğer tam molse bundan sonraki aşamalarını anlatmıştır doktor sana(gerçi her iki çeşidi içinde geçerli bu).
allahımıza şükürler olsun ki sağlığımız bizimle.

Ebramcım cvp yazman beni mutlu etti açıkcası :1rolleyes: ilgin için teşekkür ederim.Yanlız olmadığımı hissettim destek oldun tekrar tekrar teşekkürler.Mol gebelik yaşamış birileri ile karşılaştım tesadüfen bu forumda atlatmış onlar inşallah bizde atlatıcaz sağlığımıza kavuşucaz canıcım..Bunun sayesinde sağlığımızın kıymetini daha iyi anlamış oluyoruz.Herşeyde vardır bi hayır ve herşey biz insanlar için..Bende yada başkasında çıkmıcak diye bişey yok oluyomuş demek herkezde..Bugünkü muayenede doktorum ultrasonla baktı rahim temiz dedi.Tekrar ultrasonla bakmıcam artık bhcg testi ile takip edicez dedi.Sıfırlansa bile arada test isticem senden dedi.Doktoruma sordum tam mol dedi.Bak yazayım PATALOJİK TANI: kavum uteri küretaj materyali: Villuslarda belirgin hidropik degenerasyon,bazılarında sisterna oluşumu,villusları çevreleyen trofoblastik proliferasyon,topluluklar halinde bazıları atipik trofoblastik proliferasyon.
EKİPRİZ: Morfolojik bulgular komplet mol hidatiform yönünde düşündürmektedir.
Bugün yine kan verdim bhcg için..Sonucunu yarın öğrenicem..İnşallah seninki gibi benimkide çabuk düşer..Benim ilk değerim 43000,bir hafta sonraki değerim 1012.. Senin süren nezaman doluyo.. kontrole gidiyomusun..ne kadar sürede bir gidiyosun? yazabilirmisin canım.. Bide doğum kontrol ilacı yasmine varmış kilo yapmıyomuş onu kullansammı acaba.. seninkinin adı yasminmiydi.

selam nurhayat,
değerlerin hızla düşecektir mutlaka buna inan.ama o tahlil sonuçlarını beklemek çok zor geliyor.kimsede ne durumda olduğunu senin kadar anlayıp hissedemiyor.
benim 6.ayıma giricem mayısla,doktorum bana 6 ay sonra gebe kalabilirsin demişti.ama şimdide hem korkuyorum (acaba gerçekten 1 yıl mı beklesem diye) hem de maddi olarak biraz sıkıntılarımız var ,kasım ayında 1 yıl oluyo acaba onu beklemek daha mı hayırlı olur diye düşünüyorum.
kürtajdan sonra genel kontrole gittim herşey normaldi.daha sonra gitmedim,gitmemi gerektiren bi şey olmadı.ne zaman karar verirsek gebeliğe o zaman muayene olmaya gidicem tabi ki.
benim ilacımda aynı isimdendi.ama herkeste farklı yan etkileri oluyo,ben kilo aldım ve başka yan etkileri oldu ve bıraktım.artık kullanmıyorum.
umarım yardımcı olmuşumdur
görüşmek üzere tekrar.

canım cok gecmıs olsun.benımde ablamın basına aynısı geldı.mol gebelik binde bir olan bı durum demıstı doktor.1 yıl koruma verdi.tabı oda cok sarsıldı içinde hep bi korku vardı.ama kurtajdan dokuz ay sonra hamıle kaldı.ve bı mucize oldu ikizleri oldu saglıklı ıkı kız dunyaya getirdi.kendını strese sokma içini rahat tut.

canım cok gecmıs olsun.benımde ablamın basına aynısı geldı.mol gebelik binde bir olan bı durum demıstı doktor.1 yıl koruma verdi.tabı oda cok sarsıldı içinde hep bi korku vardı.ama kurtajdan dokuz ay sonra hamıle kaldı.ve bı mucize oldu ikizleri oldu saglıklı ıkı kız dunyaya getirdi.kendını strese sokma içini rahat tut.

Teşekkür ederim neşeli..İkizleri Allah analı babalı büyütsün darısı başıma diyeyim.. Moral oldu valla bana.. Bende yavaş yavaş bu duruma alışmaya çalışıyom.. İnşallah sağlıklı bebişlerimiz olur..

selam nurhayat,
değerlerin hızla düşecektir mutlaka buna inan.ama o tahlil sonuçlarını beklemek çok zor geliyor.kimsede ne durumda olduğunu senin kadar anlayıp hissedemiyor.
benim 6.ayıma giricem mayısla,doktorum bana 6 ay sonra gebe kalabilirsin demişti.ama şimdide hem korkuyorum (acaba gerçekten 1 yıl mı beklesem diye) hem de maddi olarak biraz sıkıntılarımız var ,kasım ayında 1 yıl oluyo acaba onu beklemek daha mı hayırlı olur diye düşünüyorum.
kürtajdan sonra genel kontrole gittim herşey normaldi.daha sonra gitmedim,gitmemi gerektiren bi şey olmadı.ne zaman karar verirsek gebeliğe o zaman muayene olmaya gidicem tabi ki.
benim ilacımda aynı isimdendi.ama herkeste farklı yan etkileri oluyo,ben kilo aldım ve başka yan etkileri oldu ve bıraktım.artık kullanmıyorum.
umarım yardımcı olmuşumdur
görüşmek üzere tekrar.

Ebramcım değerim 500 olmuş..Bu hafta yine test yapılacak.. Doktorun 6 ay dediyse ve sen ona güveniyosan ben olsam 6 aydan sonra korunmayı bırakırdım Zaten hemen olmıcakya mutlaka belli zaman sonra gelecek bebek..Maddi sıkıntılara gelince bizde maddiyattan dolayı bukadar bekledik borçlarımız bitsin derken zamanda su gibi geçip gidiyor ve bakmışsın yaş kemale ermiş..Bence maddiyata takılma ne maddi sıkıntıda olanlar var 5. çocuklarını yapıyolar siz 1 çocuğamı bakamyacaksınız..benimde maddi sıkıntılarım var şuan kredi ödüyoruz ama bebek kısmetiyle gelir derler.. Hakkımızda hayırlısunı versin rabbim.

nurhayatcım değerlerinin düşmesine sevindim.evet gerçekten zaman çok çabuk geçiyor,artık beklemek istemiyorum ama bu seferde bende hipotiroidi var.bu kürtajdan sonra değerlerim hormonsal olarak değişmiş,şu anda ilaç dozunu ayarlamaya çalışıyoruz.ondan sonra rabbim yazmışsa olur inşallah.
ayrıca neşeli29 un mesajı benide umutlandırdı.6 ay içinde ilk defa aynı olayı yaşayan ve şuan bebeği olan birinin haberini alıyorum.darısı başımıza diyelim.

nurhayatcım değerlerinin düşmesine sevindim.evet gerçekten zaman çok çabuk geçiyor,artık beklemek istemiyorum ama bu seferde bende hipotiroidi var.bu kürtajdan sonra değerlerim hormonsal olarak değişmiş,şu anda ilaç dozunu ayarlamaya çalışıyoruz.ondan sonra rabbim yazmışsa olur inşallah.
ayrıca neşeli29 un mesajı benide umutlandırdı.6 ay içinde ilk defa aynı olayı yaşayan ve şuan bebeği olan birinin haberini alıyorum.darısı başımıza diyelim.

X