Montessori Anneleri ve Minikleri

cok begendim.eline emegine saglık.Bunu yapabilmek icin ne tur malzeme kullandım canm.bende denemek istiyorum.

Tesekkur ederim.denemeye basladıgında da takıldıgın her durumda yardıma acıgım rahatlıkla sorabılırsın.kullandıgım malzemelere gelince;
Sayfalar ıçın kalın beyaz kece,çalışmalar ıçın renklı ınce kece,elyaf,yapıştırıcı(sılıkon,tekstil yapıştırıcı ve peligom),cırtcırt,3 farklı boyda cıtcıt,ponpon,bazı yerlerde elimde var olan kumas boyası,renklı duğme,bahcıvan pant askısı,nıkah sekerınden kopardıgım sepet,boncuk,şönil,cocuk emnıyet kemer tokası,fermuar,eskı bı çantamı kesıp cantacık yaptım...yanı bırazcık da evde ne varsa...

Cocukların doğru gelişimi ve onlarla vakıt gecırmek adına yapılan hersey benım gozumde montessorı ve senın yaptıgında en guzeli bence.bızde dahıl şimdiki çocuklar deger bılmıyor haklısın ve daha da buyuk tuketım cılgınlığına duserek aldık a tukettıkce yıne ve daha cok mutsuz bıreyler oluyoruz.
Ama bılıomusun sokaktan yoğurt alınan donemlerı ben de bılmıyodum
Eskıye donuş guzeldır cunku ozamanlar yoklukta bıle daha mutlu oldugumuzu dusunuyorum...bakkalları hatırlıyorumşimdiki gıbı harclıklarımızla son model cep telefonu degıl de leblebı tozu alırdıkkapı aralarında 3 tas 5 tas oynardık....ayy nerden gıttın o gunlere...ah ah bende dedemle cocuklugumu anımsadım....

Senın kız baya maharetlı biz hala eşleştırme de berbatız
Feyste gorup yaptıgın çok guzelmiş nadıl yaptın malzemesı ne onu bıraz ayrıntılı paylaşırmısın?
İp gecırmen de cok guzel olmuş yapabılıyo musunuz?
Eşlestırmeyı basardıgımız gun duvardakı ruloları da yapıcam
Bu arada ıltıfat ıcın tesekkurler

canm cok tesekkur ederim ilgine yardımına.
eşime kırtasiyede eva kece boncuk plastik igne bak dedim.Saosun sadece yapişkanlı eva ve kece bulmuş.Bunada şukur.Benim yapmak istediğim eva yada kece hangisinden olursa sekiller yapıp takıp ckarmasını istiyorum..Meyve agacı yapıp yine kendi taksın istiyorum.Nasıl yapabilirim bu tak cıkar olayını.

Anlatimindan yoka cijarak haysl guvumun urettigine gore cirtcirt larla yapabilirsin.kac aylik buarada?

kızlar bebeklerinizin kitaplarını paylaşırmısınız kitapları çok seviyor ama ince olanları oğlum hala yırtıyor küçük vak vak,koalo serisi var başka neler olabilir.

Kiler markette kitaplarda %50 indirim var, sadece Afyon içinmi geçerli bilmiyorum. 3 boyutlu yırlılması biraz zor kitaplardan aldım. 1.99 dan 1 tlye düşmüş. yolunuz düşerse bi bakın derim.

resim çekemediğim için netten bulduklarımın resmini koyuyorum, belki gören olmuştur diye.

ifadeler etkinliği için netten araştırıken buldum,

birkaçta çıktı alınabilir parmak kukla örneği vereyim. nette daha fazla örnek bulabilirsiniz. bi ara yapıp kızıma oynatayım diyorum.

birde böyle ay kumu aktivitesi yapabilirsem hiçte fena olmaz
netten alıntı..

Eylül ün araba aşkı ve tüm evı birlikte elimizde araba vıjjjj vıjjj dıye yerde sürünerek gezmemizden bu çalışma çıktı ortaya:

evi yapmak için sunger kestim kece ıle kapladım

köpruyu pet şise keserek yaptım kenarlarını yakmayı unutmadım

Vee kuş bakışı;

Bır haftadır etiket yapıştırma hastalığına tutulduk.ama deftere yapıştırmak kesmiyo,değişik alanlarda calışmak istiyo bu kız;

Bır haftadır etiket yapıştırma hastalığına tutulduk.ama deftere yapıştırmak kesmiyo,değişik alanlarda calışmak istiyo bu kız;

Eki Görüntüle 855674 Eki Görüntüle 855675
yüzüne yapıştırıyorum, aynanın karşısında tek tek çıkartıp pek eğleniyor

sticker aktivitesi için TEŞEKKÜRLER, sayende kızım için heryerden farklı stickerlar topluyorum :)

eline sağlık yine harika bir çalışma çıkmış ortaya

Yol fcalışmamı yapmak için arastırırken buldum magnet yol fikrini.belki annelere fikir olur paylaşyım sizlerle de;

metal bı zemın olsa gerek yol resmı yapıştırmış üzerine ve arabaların altına da mıknatıs konulmjş.(bır tepsi uzerıne da hazırlanabılr)

Bunlarda yol resımlerı.dilersenız baskı alınabılcek boyutlara getırtıp alanınaza gore buyultebılr ve kullanabılırsınız...

Çiftlik yeması yapmak ıstersenız de(oyuncak hayvanlarada mıknatıs koyabılırsınız)

merhaba,
bir türlü bilgisayara oturamıyorum ama sizleri telefondan takip ediyorum. herkesi alkışlıyorum :)
ben de bir şeyler yapmaya devam ediyorum.
öncelikle keçe harflerimiz bitti.

elma ağacımızı yaptım.

ilikleme kurdelemizi yaptım.

tabi bunların hiç biriyle ilgilenmedi oğlum:) biraz daha vakti var sanırım.

harika çalışmalar, ilikleme kurdalesini bende yaptım birazdan paylaşıcam. sanırım bu aralar tembellik yapıp kolay olan aktiviteleri yapıyorum. bi ara bende el atıcam bu keçe olayına
Eki Görüntüle 857305 Eki Görüntüle 857304 folyo açma gayet zevkli bir oyun severek oynadık.
folyo açmayı kızımda çok beğendi, bende tavsiye ederim..
Eki Görüntüle 857306 Eki Görüntüle 857307 ay kumu yaptık ama elle dokunmayı sevmedi kısa bir süre kaşıkla oynadı sonra her tarafa saçtı.
aykumunu akşam bide yaptık. şişme havuzun içine fırın tepsisinde sundum ay kumunu. halıyada örtü serdim ama nafile, eliyle alıp atmaya başlayınca ortalıkta batıyor haliyle. bu arada tarifinide vereyim;
8 tepeleme kaşık un
1 çay bardağı sıvı yağ
malzemeleri iyice birbirine karıyorsunuz bu kadar..
Eki Görüntüle 857309 Eki Görüntüle 857310 Eki Görüntüle 857312 etkaca da gördüğüm çok aktiviteli keçeden ağaç. oğlum henüz düğme ilikleyemiyor ama gayet iyi açıyor.
benimde aklımda bu aktivite, bol bol keçe bulmak lazım :26:

en baştaki resim favorim, set olarak almayı düşünüyorum. uygun fiyatlı bulursam netten alıcam..

Etkacadaki yüz magnetini yaptım. burda şerit magnetler kullandım. ihtiyacınız kadarını kesip yapıştırıyorsunuz.

daha öncede bahsetmiştim magnetlerin çekimi diğer magnetler gibi değil. o yüzden yüzün arka tarafına gözün burnun ağızın denk geldiği yerlere de magnet yapıştırdım.

kaş ağız göz gibi parçaları kızım ağzına aldığı için buzdolabında erişemeyecegi bi yüksekliye koydum. benim gözetimimde tepsinin üstünde oynatıyorum. bu şerit magnetle daha sağlıklı bir aktivite yapmış olduk, kesinlikle tavsiye ederim. magneti kırtasiyeden temin ettim. patates adamdada uygulanabilir..

Merhabalar sitede bu yöntemle ilgili bir sayfa olduğunu bilmiyordum yeni keşfettim bende kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum sizler kadar olmasada:) baştan sona okuycam aktivitelerinizi albümüme koydum yaptıklarımı.

http://www.kadinlarkulubu.com/album.php?albumid=32807

Eki Görüntüle 857309 Eki Görüntüle 857310 Eki Görüntüle 857312 etkaca da gördüğüm çok aktiviteli keçeden ağaç. oğlum henüz düğme ilikleyemiyor ama gayet iyi açıyor.

bu etkinliği ben de beğenmiştim. parçaları kestim yakında tamamlarım. ama şuan için yapamayacak gibi görünüyor. ben de ileriye yatırım yapayım diyorum:)

artık hiç bir şeyi atamaz olduk. süt bitince kutusunu değerlendireyim dedim. bi blogda karıştırma çubuklarının desenli bantlarla kaplandığını görmüştüm. onları da kaplayınca basit bir etkinlik çıktı ortaya. oğlum da çok sevdi.

aslında orijinal bir şeyler de yapmak istiyorum ama o kadar güzel paylaşımlar var ki onları yapmadan başka bir şeye yoğunlaşamıyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…