Montessori Anneleri ve Minikleri

guzel bir masaymıs peki adı tam olarak nasıl gecıyor ? cok begendım de bende bır arastırıp bulmaya calısacagım.

Ve diğer alıp da tavsiye ettiklerim;

eşleştirme kartları
3-4 parcalı mını puzzle
. Tek tek renklerin gruplandırıldıgı bı kitap ile 5 e kadar sayıların oldugu dokun hısset kitabı...

Son düzenleme:
guzel bir masaymıs peki adı tam olarak nasıl gecıyor ? cok begendım de bende bır arastırıp bulmaya calısacagım.

Evet hemde cok guzel:)guzel aktıvıteler de bızı beklıyorkum su aktıvıte masası olarak gecıyo...elc bunun markası

burcu nerrden aldın canım bunu bende masa ve sandalye bakıyorum istanbula gidince ıkeadan almayı planlıyordum ama bu güzelmiş

Bende ıkeanın ahsap olan masa sandalyesını düşünüyodum almayı.mamut olanlar bıraz buyuk ve yer kaplıyor.kuzenımde gormuştum bende ahsap olanı boyutu hoşuma gıtmıştı.onu almayı planlarken bunu buldum.mothercare de satılıyo ustelık ındırımde...bırde bunun bı buyuk boyu vardı.bak oda buydu

Ben zamanla da aktif anne olcagını pek sanımıyorum canım.okuyucu olup bızden feyz alanların olacağını duşunuyorum ama keşke katılım da olsa bız de faydalanabılsek...bu faaliyetler netıce de çocukların gelişimi için dolayısıyla da yarının bılınçlı toplumu ıçın...

ALDIKLARIN CK GÜZEL CANIM BENDE ELİFE ADIM ADIMDAN BİR SET ALDIM 5 KİTAP ZITLLIKLAR HAYVANLAR VS HATIRLAMADIĞIM DAHA BİRKAÇ KİTAP ŞİMDİDE PUZZEL BAKIYORUM SU SENİN ALDIĞIN PUZZEL HOS GELDİ BANA NERDEN ALDIN ACABA YA BEN BURDA AŞISVERİŞ YAPACAK PEK YER BULAMIYRUM İSTANBLA GİDECEĞİM PERSEMBE ORADAN TOPLAYACAQĞIM ARTIK BAKALIM
bu arada dün elifle suna benzer bir aktivite yaptık ama biz lobutları vardı elşfin onları kullandık bir süre oynadı bayağı ama foto cekemedim malsef

Tim seldin in kitabında doğumdan ıtıbaren montessorı kavramına yer verılmış ve burada bebeklerın altını kumas bezle bağlamaya değinilmiş ki ucu 0-18 ay tuvalet iletişimine dayanıyo.çünkü burada amac bilinçli ebeveyn ıle bilinçli bebek...ben montessorıyı bılmeden aylar evvel tuvalet ıletişimine başlamıştım ve suan geldığımız nokta çok guzel ve eğlenceli.facede bezsiz bebek grubu var oraya uyeyım.ılgınızı de cekecek olursa burada da konuşabılırız.yardımcı olabılecegım bişey de varsa yardım yada destek olurum...

Alış verişimin tumunu mothercare den yaptım.oradakı oyuncaklar neredeyse tamamen montessorıye yonelık.eger gıdersen sebze meyve kesme setını de al.ben ınternetten almıştım ve o da baya faydalı bı oyun.bıçak tutmayı onunla bıseyler kesebılmeyı oğrenıyo.bı ara o un da fotosunu paylasırım...
Bu arada mıkado yayınlarının 16 ay ustu 50 aktıvıte kıtabı var ınceledım ama cok gereksız geldı.sen daha cok mıkado dan takıldığın ıçin görmuşsundur..

Montessori eğitiminin amacı çocuğumuza özguven aşılamaksa,kendi necerilerini keşfetmesını sağlamaksa,yardımsız da bazı seyleri kendi yapmasını öğretmekse bırakın yemeğini kendi yesin!
Eylül hiç bi zaman iştahlı bı bebek olmadı.yanlış yaptığımı bılerek hep zorla yedırdım.son 1 aydır onu neredeyse tamamen özgur bıraktım.kirlenmek güzeldir...evet şimdi yemeği zorunluluk gormuyo keyıf Alarak kendısı yıyo(tabı kı arada caktırmadan tıkıştırıyorum hala)
Suan kasık tutarak yoğurdunu -yarısını dökse de,agzını tutturuyo- yıyebılıyor.catalına köftelerını karpuzunu batırabılıyor ve keyıfle yıyor.kaşık ve cataldan sıkıldımı ellerıyle ama yıne keyıfle yemeğini surduruyor...catal sayesınde de en keyıf aldıgı yıyecekler başta karpuz kavun olmak uzere;nohut,fasulye,bezelye,barbunya gıbı tanelı baklagıller...

Son düzenleme:
Ve dun aldığım,sabah resmını paylaştıgım aktıvıte masamızla ılk altıvıtemızı yaptık oğlende.bı oyunda ılgı suresı 10 dk olan Eylulum 40 dk bunlarla oyalandı...

Tabı sonlara doğru ayakta durmaktan yorulunca,korıdorda kapı yanında duran,ayakkabılarını gıyıp cıkarmak ıçın kullandıgı sandalyeyı getırdık...ama ıyı bı aktıvıte sandalyesı değilmiş...daha ağır bı sandalye almalıyız...

Gecen haftaların aksine bugun vaktım bol oyuzden yazıp duruyorum.
Kendim calıp kendım oynadığımı farkındayım:)ama bı anneye bı cocuga faydalı olabılsem kar kardır diyip paylaşıyorum

İleride uygulayacagım bı faaliyet...(kimse olmasa da burayı kendım kendı arsıvım gıbı kullanırım )
Kopuk ustune elektrık tellerı batırılmış.boncuk makarnalar renklı boyanıp kurutulmuş...

Reactions: owl
Buda etıket yapıştırma faaliyetimiz...henuz ayımız acısından kuçuk oldugundan temamız yok.ama bı kaç ay sonra akvaryum teması pasta susleme teması ,öeyve sepeti teması falan uygulıcam

Uzun sure kel gezdikten sonra nihayet saclandik:))
Sayfa benim degil, tum bebeklerin ve annelerinin.oyuzden buyrun faydalansin bebekler de...

Tebrik ederim çok güzel bir konu olmuş. bende kızım için yeni başladım montessoriye, henüz 16 aylık. vakit buldukça paylaşımlarda bulunurum. resimli paylaşımlar daha açıklayıcı oluyor, devamını bekliyorum :)

Benim kizim da ayin 5 inde 16 aylik olacak.yaklasik 1 aydir montesori ile hasir nesir olmaya basladik.memnun oldum, katilimlarinizin devamini dilerim

kürdanları köpüğe batırdı.sonra;

Kürdanları köpükten alıp tuzluğun deliklerin gecırdı veee;

. Oyunun kendınce bıttıgını ıfade ederek köpüğü parcaladı
Burdakı avantajım oyunlarımızı daıma kilim serip ustunde oynamamız oldu sanırım(temızlık acısından :))
Sonra tabıkı benım ıcın oyun bıtmedı veee

yaptıgı pisliği de topladı

Bu da babamızın bizim için yaptığı çamasır makinası

Duşunup deterjan koyma gözunu ve hatta kapagının cam kısmını da seffaf yapmış.sanırım bıraz daha ar-ge calışmasına ıhtıyac varbeyaz yapışkanlı kaplama kagıdı aradım ama bulunduğum sehırde yokmuş maalesef.dijital ekran ve cevırmelı bı tuş koycam.sonra bununla ne mı yapcam?
Ana renklere sahıp küçük coraplar bulup onları makınadan cıkardıktan sonra eslestırmesını saglıycam...boylelıkle renklere asına olup renklerle eşlestırmeyı oğretıcem...

Son düzenleme:
Bu ara anahtar ve kapı kilitlerıyle oynama basladı.anahtarları deliğe falan sokuyo onla ılgılı bı etkınlık yapayım dıom aklıma bı tasarım gelmedı.gelenler varsa fıkırlere acığım...?
öncelikle çok güzel bi sayfa olmuş.hepinizin eline sağlık.inş güzel paylaşımlarda bulunuruz.chiccronun kilitli bi oyuncağı var.ben almayı düşünüyorum.fikir vermek açısından paylaşmak istedim.

bizdede kitapların bütün serisi var ve çok faydalı.şimdi yeni kitap arayışındayım.anahtarlı oyuncak alttaki.resim altta çıkmış

aktivite masasını nereden aldınız yazarmısınız.int. bulamadım.birde şöyle bi aktivite masası var.bebeklerimiz için geçmi.Eki Görüntüle 788128

Eklentiler

• $45192chicco-animal-cottage-shape-sorter1.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 265
Son düzenleme:

Bu anahtarlı oyuncak cok guzelmış.hangı sıteden bakabılırım?
Sızın ufaklık dakitap kurdu sanırım:)kızım da kitapları cok sevıyo ve kitaplarını bırlıkte almaya ozen gosterıyorum ki kitapcılara ,kitap raflarına aşina olsun.cocuk kitap reyonuna sokuyorum o da kendınce kitaplar bulup getırıyo bana
Tavsıye edebılcegın bı kıtap var mı?
Resmını ekledığın aktıvıte masası 9 ay cıvarı cocuklar ıçın cok uygun ve eglencelı bı masa.ayakta durmalarına da tesvık edıyor.1 yas ustu kullanım ıçınse ılgılerını çeker mi bilmiyorum.cekse bıle uzun omurlu olmaz herhalde.ayrıca 100 küsür gıbı bı fiyatı var sanırım ki bence bu fıyata. Degecek ışlevsellikte degıl.bellı bı aydan sonra daha yaratıcı oyuncaklar yararlarına olur duşuncesındeyım

Benım aldıgım aktıvıte masası aktarma oyunları ıçın ıdeal.1,5/8 yas kullanım aralıgı yazıyor kutusunda.eger blog takıp edıyorsanız burcu-kaan blogspotta sıklıkla bu masa kullanılmış.plajda bıle kullanmışlar,cok memnun olduklarını dıle getırdı burcu hnm.bızım kı henuz bıkac gunluk o yuzden cok aktıvıtemız yok ama cok sevdı.ben de masa olarak da kullanılabılır olmasından dolayı cok sevdım.
Gecen hafta mothercare de 100 tlyken bu hafta sansıma ındırıme gırmıs 80 e aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…