Morale ihtiyacım var, polikistik over

mzfener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2011
9
0
Slm arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevirim ben regl olduğumdan beri sürekli düzensizlik yaşadım yani POLİKİSTİK OVERLİYİM...ben doğuda görev yapan bi memurum burda doktor sıkıntısı var ve başka ile gidemiyorum en son adet süremin arası 60 gündü. 8 aylık evliyiz ve bebek istiyoruz. hormon degerlerim Estradiol:52,36 fsh:5,27 lüteinleştiren:4,97 progesteron:0,42 prolaktin:14,9 bunlar aslın da morale ihtiyacım var

geçmiş olsun öncelikle.bende de polikistik over başlangıcı vardı ve adetlerim ççok düzensizdi.doktora gittim doğum kontrol hapı verdi.ben kullanmadım açıkcası.sonra soğan kürünü önerdi yakınlarım.soğan kürü yazarsanız
bilgi edinebilrsiniz.ben 10 gün kadar yaptım adet gördüm sonrasında da hamile kaldım.kişiden kişiye değişir herkeste öyle olacak diye birşey yok.umarım herşey gönlünüzce olur

Slm arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevirim ben regl olduğumdan beri sürekli düzensizlik yaşadım yani POLİKİSTİK OVERLİYİM...ben doğuda görev yapan bi memurum burda doktor sıkıntısı var ve başka ile gidemiyorum en son adet süremin arası 60 gündü. 8 aylık evliyiz ve bebek istiyoruz. hormon degerlerim Estradiol:52,36 fsh:5,27 lüteinleştiren:4,97 progesteron:0,42 prolaktin:14,9 bunlar aslın da morale ihtiyacım var

mrb arkadaşım bende de pko var . bende düzensiz adet oluyordum doktor dğm kont ilacı verdi. iki aydır kullanıyorum. hormon bozukluğuda var dedi, estradiol bende 95 çıktı. geçen ay yumurta çatlama sorunu da var dedi. birkaç gün önce adet oldum gittim doktora ilaç verdi salı günü gtcem eğer yumurta büyümüşse çatlatma iğnesi yapacak.bende 1 yıl üçaydır evliyim. çok istyorum bebeğim olmasını. inşallah allah tüm isteyenlere verir bebek..

bir de doktor dedi ki hastalar pko yu çok kötü bi, hastalık diye biliyolar ama tedavisi olan birşey bu dedi. strese girmemek lazım stres de engelliyo çocuk olmasını dedi.bu arada nerede memursunuz?

bir de doktor dedi ki hastalar pko yu çok kötü bi, hastalık diye biliyolar ama tedavisi olan birşey bu dedi. strese girmemek lazım stres de engelliyo çocuk olmasını dedi.bu arada nerede memursunuz?

şırnakta memurum burada özel hastane yok devlet hastanesin de ilgili bi doktor yok o yüzden biraz üzülüyorum

geçmiş olsun öncelikle.bende de polikistik over başlangıcı vardı ve adetlerim ççok düzensizdi.doktora gittim doğum kontrol hapı verdi.ben kullanmadım açıkcası.sonra soğan kürünü önerdi yakınlarım.soğan kürü yazarsanız
bilgi edinebilrsiniz.ben 10 gün kadar yaptım adet gördüm sonrasında da hamile kaldım.kişiden kişiye değişir herkeste öyle olacak diye birşey yok.umarım herşey gönlünüzce olur

Teşekkür ederim ben de Doğum kotrol hapı kullanacağım bana 'GYNELLE' verdi. evlenmeden önce yazz kullanmıştım. soğan kürünü de kullanmayı düşünüyorum.Bebeğiniz de hayırlı olsun....

Teşekkür ederim ben de Doğum kotrol hapı kullanacağım bana 'GYNELLE' verdi. evlenmeden önce yazz kullanmıştım. soğan kürünü de kullanmayı düşünüyorum.Bebeğiniz de hayırlı olsun....

soğan kürü çoğu kişiye iyi geliyor.inşallh sizde faydasını görürsünüz.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallh sizede.teşekkür ederimm

arkadaşlar bende de pko var. 6 aylık bebek isityoruz. ancak olmadı bende buna bağladım. doktor ilacı yok. deneyeceksiniz 6 ay sonra bakarız demişti.. 6 ay bitmek üzere 8 martta tekrar gideceğim.

adet düzensizliğim daha arttı. doktoru aradım. stresten yumurtlama olmuyor. stress yapmayın. bekleyin dedi..

arkadaşlar bende de pko var. 6 aylık bebek isityoruz. ancak olmadı bende buna bağladım. doktor ilacı yok. deneyeceksiniz 6 ay sonra bakarız demişti.. 6 ay bitmek üzere 8 martta tekrar gideceğim.

adet düzensizliğim daha arttı. doktoru aradım. stresten yumurtlama olmuyor. stress yapmayın. bekleyin dedi..

Gerçekten herşeyin başı stres ama doktor ne kadar da düşünme dese de insan yapamıyor ama dua et Allahın izni ile olur Rabbim verdikten sonra İnşallah herkesin kalbinden geçenler hayırlısı ile en kısa zaman da olur

merehaba arkadaşlar bende pko hastasıyım ve 2.bebeğime hamileyim...kızımda çok zor uğraştım ilaçlar tedaviler yok olmadı en son aşılamayla hamile kaldım kızım 2yaşına geldi pek korumuyoduk ben soğan suyu içmiştim ve glifor diye bi hap içiodum 3aydır en önemliside tabi kafamı meşgul etmiodum bebek bebek diye kızımda gün sayardım beyinde bitio iş ve adetim 5gün geçti herzaman geciktiği için pek takılmadım sonra adet söktürücü içicektim dedim bi bakayım yinede içim rahat olsun bi baktım pozitif çıktı umudunuzu kaybetmeyin derim ve kafanıza çok takmayın derimmm...

mrb bende esımın gorevınden dolayı dogudayım.ve polıkıstık overlıyım.ılk gebelıgıme 8 ay sonra hamıle kalım.2 aylıkken dusuk yaptım.dusuk yapalı 8 ay oldu bende gebe kalamıyorum.en son doktora gıttım 3 gundur seker hapı dıaformın kullanıyorum.seker hastası degılım.ama pkolulara verılen bır ılacmıs.cok zor bır ılac kusma falan yapıyor.bakalım ıns olur.en onemlısı kafamızın rahat olması ben ılk gebe kalmadan once kafama cok takıyordum sıtres yapıyordum nıye olmuyor dıye.sonra tayınımız cıkınca sımdı olmasın dıye dua ettım :) hıc bebek dusunmuyordum yanı sıtres yapmıyordum o ay hamıle kaldım :))) yanı arkadasım sıtresınde onemı cok

merhaba arkadaşlar bende pko luyum 1.5 yıllık evliyim. kendimi bildim bileli pko luyum evlenmeden önce 6 ay dian 35 doğum kontrol hapı kullandım. Doktor fazla kullanmamamı söyledi eğer çocuk istiyorsanız içme dedi. bende evlendikten sonra kullanmadım. ama kendi yöntemlerimizle korunduk. korunmayı bıraktıktan sonra 2 ay sonra hamile kaldım ve boş gebelik oldu kürtaj olmak zorunda kaldım. ve bana doktor aşılama yaparız çatlama gününü takip ederiz demişti gerek kalmadan 6 ay sonra yeniden hamile kaldım. şuan 8 haftalık ve hiçbir sorun yok çok şükür isteyen herkese versin rabbim. bu arada bir arkadaşımda da pko var ve hayıt suyu içiyor tavsiye ederim. düzene sokuyor zararsız bir su ve çocuk olması için yararlı rahim yollarını temizliyormuş. o şekilde hamile kalan birisi tavsiye etmişti.

merehaba arkadaşlar bende pko hastasıyım ve 2.bebeğime hamileyim...kızımda çok zor uğraştım ilaçlar tedaviler yok olmadı en son aşılamayla hamile kaldım kızım 2yaşına geldi pek korumuyoduk ben soğan suyu içmiştim ve glifor diye bi hap içiodum 3aydır en önemliside tabi kafamı meşgul etmiodum bebek bebek diye kızımda gün sayardım beyinde bitio iş ve adetim 5gün geçti herzaman geciktiği için pek takılmadım sonra adet söktürücü içicektim dedim bi bakayım yinede içim rahat olsun bi baktım pozitif çıktı umudunuzu kaybetmeyin derim ve kafanıza çok takmayın derimmm...

Ne mutlu size Allahım herkese nasip etsin o güzel duyguları.Bebeğiniz de hayırlı olsun. ben 2 yada 3 ayda oluyorum o yüzden üzülüyorum.
:KK5:

Estradiol:31.06
FSH:6.26
LH:16.23
PROGESTERON:0.41
PROLAKTİN:12.38
SERBEST T3:3.27
SERBEST T4:1.14
TESTESTERON:0.35
TSH:2.39
Her iki over boyutları artmış olup her iki tarafta periferik ağırlıklı yerleşimli mimetrik kistler izlendi ben ne yapmam gerek nasıl gecer bu kistler lütfen yardımmmmm:KK43::KK43::KK43::KK43:

arkadaslr bnde pko hastası oldugmu 3 ay önce ögrendim.yalnız benm ewlnmeden önce adet düznszlgim yoktu ewlndkten sonra oldu 15gün ileriye atıordu.bana doktor normal yolla hamile kalamazsın demişti.we tedawiye basladık ilk ay klomen klomenden sora catlatma ignesi ondan sorada progestan kullandım o ay olmadı ikinci ay yine aynı tedawi we suan 1 aylık hamileyim.PKO KORKULACAK BİR RAHATSIZLIK DEĞİL KAFANIZA TAKMAYIN RABBİİM BEBEGİNİZİN OLMASI İÇİN BİZAMAN VERİYOR SİZEDE SABRETMEK DÜŞÜYOR.sıkıntı yapmayın sadece doktor kontrlnzu ihmal etmeyip iyi bi doktor bulup hemen tedawiye baslayın.Allah herkese nasib etsin

2,5 yıllık evliyiz içten çok çocuk istememe rağmen bi takım şartlar yüzünden erteliyorduk bende de polikistik over vardı 28 yaşındayım arada bi evde kavga huzursuzluk çıkartıyordum bizim çocuğumuz olmayacak diye. sonra birden tatlı tatlı uyumaya başladım miğdem bulanmaya başladı hamile olamam diye düşünüyordum çünkü korunuyorduk. tomografiye girmem gerekince içim rahat etsin diye bir test aldım sonuç çift çizgi eşim ve ben hala çok şaşkınız 8.haftamızdayız şimdi.yani sakın korkma Allah sana da nasip edecektir.
bide ben 7-8 ay kadar yasmin diye bir doğum kontrol hapı kullandım hormonlarımı düzene sokmak için doktor vermişti 2-3 ay önce bıraktım belki oda yardımcı olmuştur

Arkadaşlar bende pko hastasıyım birde hormon bozukluğu var bende. 8 yıllık evliyim 4 yıldır çocuk istiyoruz yapmadığım şey kalmadı Aşılama yaptırdım tutmadı en sonunda psikolojimi bozdum depresif kişilik bozuğu tanısı kondu. Yeter artık dedim ben benlikten çıkmaya başlamıştım. Artık çocuk falan istemiyorum dedim. Veee şuanda Allahıma şükürler olsun ki 21 haftalık hamileyim :) Meğer herşey stresmiş. Ne olur kafanıza hiçbirşeyi takmayın. Biliyorum insanın elinde olmuyor. Her bebek gördüğünüzde içiniz tuhaf oluyor ninni duyduğunuzda ağlamaya başlıyorsunuz bunların hepsini yaşadım. Ama sabırlı olun. Ben vaz geçtim ve 2 ay sonra 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Yüce Rabbim isteyen herşkese versin inşallah.

Meraba kızlar nasılsiniz kadın hastalıklarına ii gelen bı ot biliyorum ayrık otu hani herbahcede çıkar ama o otu kurutup demleme usulü hazırlayıp için ben sağacak adet sancılarım için iciyorum gercekten faydalı :)

Meraba kızlar nasılsiniz kadın hastalıklarına ii gelen bı ot biliyorum ayrık otu hani herbahcede çıkar ama o otu kurutup demleme usulü hazırlayıp için ben adet sancılarım için iciyorum gercekten faydalı :)

X