Moralim çok bozuk bana bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Karpuzlu araba

Nirvana
Pro Üye
7 Ağustos 2017
9.829
30.783
28
Daha önce oğlumu yaz etkinligine yollamıştım sorun çıkmıştı sadece bir gün gidebildim .aynı okula kayıt yaptım busefer bugün götürdüm öğretmeni yaşı daha küçük uyum sağlayamaz 45 aylık almıyoruz biz normalde 48 aylık alıyoruz dedi sonra beni müdürün yanına yolladı.hocam dedim ben size söylemiştim kaç aylık olduğunu biliyordunuz kaç yaşında olduğunu biliyordunuz ogretmeni böyle söyledi dedim. Yanındada bı öğretmen vardı .bir saat dil döktüler yemin ediyorum okadar zor tuttumki kendimi ağlamamak için ikinci kez hayalkırıklığı yaşadık.uyum sağlayamıyormus'hocam çok saçma degilmi bı çocuğun bi günde (hatta yarım saat) uyum sağlamasını beklemek .yine dedi daha bebek falan yoksa biz neden istemeyelim çocuğunuzu öğrenci sayımız az zaten dedi siz pırıl pırıl insansınız yetiştirdiğiniz çocukta öyle defalarca gelip gittiniz çocuğunuzla ilgilisiniz hepsinin farkindayz ,isterseniz size masal kitapları verelim okulda fazlalık olan çocuğa bol bol okursunuz onu hazırlarsiniz dedi .yani busuru şey söyledi.ben zaten kendisine demiştim oğlumu psikiyatriye götürdüm bana Özel kreş önermişti başta maddi durumdan dolayı tiklayamadim doktora durumu anlattım ozaman rapor cikaralim özel eğitim görsun dedi.(benim çocuğum biraz geç konustu şimdi daha iyi konuşuyor ama hiperaktif ) öğretmen özel egitm görsün yaşıtlarının üstünde olsun ama altında olmasın burdaki çocukların hepsi oglunuzdan büyük uyum sağlayamazlar çünkü oyun çocuğu bu dedi... Herneyse tuttum oğlumun elini kırgin birşekilde çıktım .ben size şimdi birşey soracağım sizce oğlumu özel egitimime göndereyim yoksa başka anaokulunu bakayım?

Güncelleme; ben oğlumu ilk psikiyatriye götürdugumde konuşma gecikmesi var diye götürdüm. Doktor gelişim uzmanına yönlendirdi oraya gittik oda gözlemledi oyuncaklar oyunlar falan.sonra tekrar psikiyatriye götürdüm.doktor konuşma gecikmesi olduğunu söyledi korkmama gerek yokmuş otizm değilmis. Ozmanlar oğlumun 3 yaşına girmesine aylar vardi bana dediki kreşe yollasaniz sorun çözülür. 3 yaşta özel kreş olmuş oluyor devlet almıyor 3 yaş çocuk.aradim sordum soruşturdum fiyatlar çok uçuk özel kreşe yollayamadim..sadece oyun zamanında gelsin diye ricada bulundum yine kabul etmediler. Tekrar gittim psikiyatriye anlattım durumu maddi durumdan dolayı özel kreşe yollayamadim dedim doktorda bana madem öyle sağlık kurulundan rapor alın özel eğitim görsun 3 ay bile yeterli konuşması icin.. sonra ben sağlık kurulundan randevu aldım oda hastaneye gittim randevu yoktu heyet bana kendi bilgisayarından randevu aldı.sonra biz ev sahibiyle sorunlamiz oldu kendi oğlunu eve yerleştirmek istedi apar topar taşındık .gidemedim.tasindiktan sonra tekrar gittim sağlık kuruluna randevusuz bı şekilde durumu anlattım oda randevu olmadan işlem yapamam dedi eve geldim. Sonra yine buraya konu açmıştım bazı arkadaşlar o raporun ilerde karşına cikabilecegini yazdı korktum.zaten doktorda maddi durumdan dolayı yardımcı olmak adına yaptı bunun çocuğun özel egitime ihtiyacı yoktu.ben evde ilgilendim şimdi çocuğum tanımadığı insana bile meraba diyor ..eline birşey verildiğinde teşekkür ediyor. Ona elimden geldiğince öğrettim bisiler.yedigi tabağa kadar kendi kaldırıyor wc ye kendi gidiyor ben sadece poposunu yıkamaya giderim suyuna kadar kendi döküyor.yikama zamanında anne diye sesleniyor.cogu hayvanın adını öğrettm hem adlarıni hem seslerini taklit ediyor. Çok şükür büyük bir gelişme oldu oğlumda bu sürede . Bende bigun markete giderken bı yazı gördum 3 .6 yaş arası ücretsiz yaz etkinliği hemen gittim .aynı gün müdürümüz ben tek'im burda çocuk durmuyor vs bişiler söyledi aldım çocuğu .benim yeğenim tam oğlumun aylarında anaokuluna başlamıştı .bende gittim kayıt ettim hoş beş inşallah anlasirsiniz busefer hocam dedim çıktım.kayit yapıldi ,uyum programı vardi çocuklar 1 buçuk saat kalacaktı velilerde kaldı öyle istediler .yemin ediyorum yarım saat anca olmustur .öğretmen bana uyum sağlayamıyor dedi .sebeb başka sınıfa kosmasiydi .müdürün yanına gittim konuştuk onu yukarda anlattım zaten.aldim çocuğumu çıktım çok üzüldum ikinci kez bunun yaşanmasi canımı çok sıktı. 182 aradım sağlık kurulundan randevu almak için özel eğitim görsun diye (uslu çocuk istiyorlar sanırım) bende çocuğum yeterki yaşıtlarıyla biraraya gelsin diye uslu çocuk olmasi için birşeyler yapmaya çalışıyorum .yapacak biseyim kalmadı çünkü...randevuda yoktu zaten asla sağlık kurulundan randevuyu biturlu alamıyorum.kalktim başka anaokuluna gittim.bunlar birgunde aldı uğraşıyorum birşeyler yapmaya çalışıyorum .okulu sevmedim açıkçası oyuncak adına sadece 4.5 tane motosiklet oluyor ya çocuklarin ondan vardı.bide mutfak oyun alanının dibinde Allah korusun bı çocuk girse üstüne devrilse falan ondanda korktum kaydetmeden çıktım.ben sadece yardım istiyorum sizden aslında doktor bana yardımcı olmak adına özel eğitim önerdi göndermeli miyim yoksa biraz daha beklemedemi kalmalıyım

Son düzenleme:
Tüm bunlara 1 günde mi karar verdiler…bence çok saçma bir yönetim ve öğretmenmiş en azından 2 hafta takip edilir uyum sağlanılıyor mu diye ben başka bi anaokulu bakardım

Daha önce oğlumu yaz etkinligine yollamıştım sorun çıkmıştı sadece bir gün gidebildim .aynı okula kayıt yaptım busefer bugün götürdüm öğretmeni yaşı daha küçük uyum sağlayamaz 45 aylık almıyoruz biz normalde 48 aylık alıyoruz dedi sonra beni müdürün yanına yolladı.hocam dedim ben size söylemiştim kaç aylık olduğunu biliyordunuz kaç yaşında olduğunu biliyordunuz ogretmeni böyle söyledi dedim. Yanındada bı öğretmen vardı .bir saat dil döktüler yemin ediyorum okadar zor tuttumki kendimi ağlamamak için ikinci kez hayalkırıklığı yaşadık.uyum sağlayamıyormus'hocam çok saçma degilmi bı çocuğun bi günde (hatta yarım saat) uyum sağlamasını beklemek .yine dedi daha bebek falan yoksa biz neden istemeyelim çocuğunuzu öğrenci sayımız az zaten dedi siz pırıl pırıl insansınız yetiştirdiğiniz çocukta öyle defalarca gelip gittiniz çocuğunuzla ilgilisiniz hepsinin farkindayz ,isterseniz size masal kitapları verelim okulda fazlalık olan çocuğa bol bol okursunuz onu hazırlarsiniz dedi .yani busuru şey söyledi.ben zaten kendisine demiştim oğlumu psikiyatriye götürdüm bana Özel kreş önermişti başta maddi durumdan dolayı tiklayamadim doktora durumu anlattım ozaman rapor cikaralim özel eğitim görsun dedi.(benim çocuğum biraz geç konustu şimdi daha iyi konuşuyor ama hiperaktif ) öğretmen özel egitm görsün yaşıtlarının üstünde olsun ama altında olmasın burdaki çocukların hepsi oglunuzdan büyük uyum sağlayamazlar çünkü oyun çocuğu bu dedi... Herneyse tuttum oğlumun elini kırgin birşekilde çıktım .ben size şimdi birşey soracağım sizce oğlumu özel egitimime göndereyim yoksa başka anaokulunu bakayım?
Ben anlamadım neden bu kadar yıkıldınız? Yaşı tutmadığı için alamıyoruz demişler anladığım kadarıyla, bunda alınacak ne var ki?

hem sizinle hem de çocuğunuzla ilgili güzel şeyler de söylemişler. Sorun nedir anlayamadım.

anaokullarının yaş sınırı var belli ki, bence özel eğitime gönderin. Hem akranlarıyla olur hem de kendisi gibi olan çocuklarla birlikte, uyum içinde büyür.

Ben anlamadım neden bu kadar yıkıldınız? Yaşı tutmadığı için alamıyoruz demişler anladığım kadarıyla, bunda alınacak ne var ki?

hem sizinle hem de çocuğunuzla ilgili güzel şeyler de söylemişler. Sorun nedir anlayamadım.

anaokullarının yaş sınırı var belli ki, bence özel eğitime gönderin. Hem akranlarıyla olur hem de kendisi gibi olan çocuklarla birlikte, uyum içinde büyür.

İkinci kez oldu yaz etkinliği vardi yine yolladım ozamnda aynı sorun çıktı çok üzülüyorum sanki çocuğum hiç okula gidemicek gibi hissediyorum

İkinci kez oldu yaz etkinliği vardi yine yolladım ozamnda aynı sorun çıktı çok üzülüyorum sanki çocuğum hiç okula gidemicek gibi hissediyorum
Yaz etkinliği konunuzu hatırlar gibiyim. Oğlumu kovdular falan demiştiniz halbuki işin iç yüzünün öyle olmadığı ortaya çıkmıştı sonradan falan…

Siz biraz fazla duygusal bakıyor olabilir misiniz acaba olaylara? o_O

bir de hepimiz 45 aylık olduk yani, zamanı gelince anaokuluna da gittik. Oğlunuz da büyüyecek elbet, lütfen biraz daha sabırlı olun 😊

Yaşı tutmuyorsa tutunca gidecek işte
Ya da sizin çocuğun yaş grubu olan bir okula yazdırırsanız yine gidebilecek

Olamayan bir şeyi zorlamak en mantıksızı

Yaşı tutmuyorsa tutunca gidecek işte
Ya da sizin çocuğun yaş grubu olan bir okula yazdırırsanız yine gidebilecek

Olamayan bir şeyi zorlamak en mantıksızı

Başka anaokulunu da baktım orasida çok uzaktı ama kendimce hallederim dedim okula gittim durumu anlattım oda diyor hem özel eğitime hem anaokuluna gelir dedi .birde okulu beğenmedkm kayıt yapmadım.ozel eğitimemi yollasam acaba öğretmen birebir ilgilenirler diyor

Nasıl yani 4 yaş grubuna tam doldurmadığı için yazdıramadınız mı, anlamadım ben.
Devletse evet, tam aralık dolmadan almaz ama 3 4 ayla öbür çocuklar önünde de olmaz.
Ekim doğumlu çocuğum, şuan gayet 4 yaş grubuna gidiyor kimse de küçük kalır vs demedi.
Evet 4 ay fark var diğer çocuklarda 4.5 yaş grubuydu .kayıt yaparken sorun yapmadılar sonradan yine sıkıntı çıktı oğlum diğer sınıfa koşturdu yani oyun oynamak istiyor .öğretmeni sesleniyor hiç onu duymuyor bile bence bu yuzdn istemediler mesele yaş degil

Evet 4 ay fark var diğer çocuklarda 4.5 yaş grubuydu .kayıt yaparken sorun yapmadılar sonradan yine sıkıntı çıktı oğlum diğer sınıfa koşturdu yani oyun oynamak istiyor .öğretmeni sesleniyor hiç onu duymuyor bile bence bu yuzdn istemediler mesele yaş degil
Derdin başka ama sen başka yerden anlatıyorsun...o zaman yolla özel eğitime çocuğu zorlama ...

Yaz etkinliği konunuzu hatırlar gibiyim. Oğlumu kovdular falan demiştiniz halbuki işin iç yüzünün öyle olmadığı ortaya çıkmıştı sonradan falan…

Siz biraz fazla duygusal bakıyor olabilir misiniz acaba olaylara? o_O

bir de hepimiz 45 aylık olduk yani, zamanı gelince anaokuluna da gittik. Oğlunuz da büyüyecek elbet, lütfen biraz daha sabırlı olun 😊
Belkide öyle bakıyorum bilmiyorum çok üzülüyorum sadece oğlumun arkadaşları olsun istiyorum hepsi bu .yoksa bir tane var zaten ondan aciz değilim

Kırmak istemiyorum ama zorunuza giden bence özel eğitim almalı denmesi.
Bunu sizin için yazmıyorum ama bir kadın var takip ettiğim. Kadın doğduğundan beri çocuğunun durumunu gözlemliyor ce bir gariplik seziyor. Kocası , kaynanası , kızın annesi hatta kardeşi asla bir durum yok , senin çocuğun sakin diyorlar. Kadın ne yapıp edip , bir doktora götürüyor ve otizm tanısı koyuyorlar. Kadın o tanıyı erken fark ettiği için şu an oğlunun otizmli olduğu belli bile değil. O kadar güzel ilgilenmiş ki , çocuk çok iyi yol kat etmiş.

Eğer devlet kurumu ise, yaşı önemser.
Haydi diyelim aldı, gelişimi ileri olup gruba ayak uydurabilseydi bir nebze.
Ama hem küçük olup hem de otorite tanımıyorsa, kendine uygun yerde değildir.
Bence teşekkür etmelisiniz onlara, çocuğunuzu heba edip, eğitim hayatını başlamadan nefret ettirip bitirebilirlerdi.
Bilinçli, idealist insanlarmış ki çocuğun kapasitesini zorla disipline etmeye çalışmamışlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X