Kekler - Pastalar Mozaik Kek - Dr.Oetker Kakao Sponsorluğunda

Bu akşam bu mozaik kekten yapmaya karar verdim ve acayip motive oldum.
Yumurtalarım oda sıcaklığına geldi ve daha ilk yumurtada kırınca hepsi dağıldı kabın içine. Neyse onu ayırdım kenara, kalan iki yumurtanın akını ve sarısını düzgün ayırdım.
Kekimi yaptım bir şekilde.
Eki Görüntüle 3340959
Kalıpta böyle gayet güzel desenli duruyordu.
Sonra pişti mis gibi. Daha kalıbın içinde dörtte birini yedim. Nasıl pamuk gibi olmuş. Çok lezzetli.
Dedim böyle görgüsüz gibi kalıptan kek yenmez, bir servis tabağına koyayım. Aktardım ve ne göreyim?
Kek ağlıyor.
Evet evet, ortasından akmaya başladı servis tabağına.
Öyle o ağlıyor, benim gözlerim dolu dolu bakıştık bir süre.
Sonra tekrar kalıba koydum ve fırına geri sürdüm.
Ortadan ayrılmış ve üzeri yanmış olsa da içi pişti ama kalıbı daha önce fırın kağıdına sardığım ve sonra da yağlamadan kullandığım için, keki kalıptan çıkarmıyorum şu an 🤦

Bu yarışmalara neden katılmamam gerektiğini bir kez daha tecrübeyle sabitledim. Aha bu da burada dursun.📌
Yediğim kadarı yanıma kâr, Polyanna gibi sevinecek yer arıyorum. 😅
O değil, bi de kocama dedim kek yaptım, geldiğinde beraber yeriz diye. Rezil olcam gene.
Ama bu görüntüsü çok güzel canimin içi 🙈🍒

Bu akşam bu mozaik kekten yapmaya karar verdim ve acayip motive oldum.
Yumurtalarım oda sıcaklığına geldi ve daha ilk yumurtada kırınca hepsi dağıldı kabın içine. Neyse onu ayırdım kenara, kalan iki yumurtanın akını ve sarısını düzgün ayırdım.
Kekimi yaptım bir şekilde.
Eki Görüntüle 3340959
Kalıpta böyle gayet güzel desenli duruyordu.
Sonra pişti mis gibi. Daha kalıbın içinde dörtte birini yedim. Nasıl pamuk gibi olmuş. Çok lezzetli.
Dedim böyle görgüsüz gibi kalıptan kek yenmez, bir servis tabağına koyayım. Aktardım ve ne göreyim?
Kek ağlıyor.
Evet evet, ortasından akmaya başladı servis tabağına.
Öyle o ağlıyor, benim gözlerim dolu dolu bakıştık bir süre.
Sonra tekrar kalıba koydum ve fırına geri sürdüm.
Ortadan ayrılmış ve üzeri yanmış olsa da içi pişti ama kalıbı daha önce fırın kağıdına sardığım ve sonra da yağlamadan kullandığım için, keki kalıptan çıkarmıyorum şu an 🤦

Bu yarışmalara neden katılmamam gerektiğini bir kez daha tecrübeyle sabitledim. Aha bu da burada dursun.📌
Yediğim kadarı yanıma kâr, Polyanna gibi sevinecek yer arıyorum. 😅
O değil, bi de kocama dedim kek yaptım, geldiğinde beraber yeriz diye. Rezil olcam gene.
Offff kendimi suçladim şuan, benim yüzümden mi oldu acaba 🥺 ben dedim batona koy diye ama diğer kalıpların büyüktü kuzum 🥺

Offff kendimi suçladim şuan, benim yüzümden mi oldu acaba 🥺 ben dedim batona koy diye ama diğer kalıpların büyüktü kuzum 🥺
Hayır, ben fırına güvenmiyorum derken bunu kastediyordum. Neyse çıkardım kalıptan kavga dövüş. 😅
Yanık yerini alta koydum.
Şu an bu halde.
IMG_20231124_220839.jpg

Hayır, ben fırına güvenmiyorum derken bunu kastediyordum. Neyse çıkardım kalıptan kavga dövüş. 😅
Yanık yerini alta koydum.
Şu an bu halde.
Neden pişmedi onu anlamadım kuzum, hamur azdı. Kalip küçüktü. Hersey normal seyrindeydi. Ama bak bu goruntusude çok güzel 😍🫶🍒🥰

Neden pişmedi onu anlamadım kuzum, hamur azdı. Kalip küçüktü. Hersey normal seyrindeydi. Ama bak bu goruntusude çok güzel 😍🫶🍒🥰
Ne bileyim ya sinir oluyorum bu fırına.
Her şey evet çok güzeldi. Bence biraz daha fırında kalması lazımmış. Dayanamadım çıkarıp hemen yemeye başladım ondan oldu😅

Ne bileyim ya sinir oluyorum bu fırına.
Her şey evet çok güzeldi. Bence biraz daha fırında kalması lazımmış. Dayanamadım çıkarıp hemen yemeye başladım ondan oldu😅
Ama bak şunu da belirteyim kirazım.
Geniş kalıba koysaydım her yeri pişerdi. Tutturdun yüksek kek diye😂 ben de yükseldim hemen.
İki parmak kabarırdı belki ama yok yok o zaman da kaldırım taşı gibi olurdu. Nerede kaldı mozaik. Yok seni suçlamayacam.
Kör olasıca fırının suçu hep.

Ama bak şunu da belirteyim kirazım.
Geniş kalıba koysaydım her yeri pişerdi. Tutturdun yüksek kek diye😂 ben de yükseldim hemen.
İki parmak kabarırdı belki ama yok yok o zaman da kaldırım taşı gibi olurdu. Nerede kaldı mozaik. Yok seni suçlamayacam.
Kör olasıca fırının suçu hep.
Benimki de yüksek olmadı ya kuzum ondan çok özendim 🤣 bende yüksek kek seviyorum da yapamadim 🥴 sen yaparsın dediydim 🥴🫣🤣 hain fırın 🤭 valla kalıp falan hikaye, koy küçük yuvarlak tepsiye kurtul🤤

X