Kekler - Pastalar Mozaik Kek - Dr.Oetker Kakao Sponsorluğunda

Selam Canım Kadınlar 🍒

Bir dilim sıcak kek ve bir bardak sıcak çay var 🍒 bu ay da böyle olsun🫶🥰🍒 kekim yumuşacık oldu💃🍒

MALZEMELER

Eki Görüntüle 3329693
🍒 3 yumurta
🍒 1 su bardağı süt
🍒 1 su bardağı sıvıyağ
🍒 1 su bardağı şeker
🍒 vanilya,kabartma tozu
🍒 2 su bardağı un
🍒 iki üç kaşık kakao

YAPILIŞI

🍒 Süt ve yağı birazcık ısitiyoruz. Geniş bir kaseye bu karışımı alıp unu vanilyayi,kabartma tozunu eliyoruz. Yumurta sarilarini teker teker ekleyerek karıştırıyoruz. Beyazları farkli kasede bir fiske tuz ile çırpıyoruz iyice. Azar azar şekeri ilave ederek çırpıyoruz. Krema kıvamına gelecek. Hamur karisimina yumurta beyazını üçe bölerek ekleyip alttan üste karıştırıyoruz. Hamuru kabartıyoruz.

Eki Görüntüle 3329696
🍒 kek hamurundan biraz ayırip kakao ekleyip karıştırıyoruz. Kalıba biraz beyaz hamurdan döküyoruz. Üzerine kakaolu döküp karıştırıyoruz biraz. Sonra yine beyaz hamur. Önceden ısıtılmış fırında 160 derecede 45 dakika pişiriyoruz. Kürdan ile kontrol ediyoruz.
Eki Görüntüle 3329694
Not: ben kalibim yüzünden sıkıntı yaşadım. Düzgün bir kalıpta güzel bir şekilde çıkacaktır.
Eki Görüntüle 3329682 Eki Görüntüle 3329683 Eki Görüntüle 3329684 Eki Görüntüle 3329685 Eki Görüntüle 3329686 Eki Görüntüle 3329687 Eki Görüntüle 3329688 Eki Görüntüle 3329689 Eki Görüntüle 3329690 Eki Görüntüle 3329691 Eki Görüntüle 3329692
Eline sağlık çok güzel olmuş 💝

Allah'ım ya sunuma gell😍neler yapmissssssss bal😍👏 pembiş tabaklarında da kek bı ayri havalı olmuş 🤩👏 gece gece ağzımız🤤oldu tişikkirliiiirrr🤤

Kek yapma stilin şahane, böyle yapılan kekler gerçekten pamuk gibi oluyor 🥰
Kirazım, canım ellerine sağlık. O kalıba da yazıklar olsun, kalıbından utansın😂🥳
Mozaik keki de pek bi severim.

Kek yapma stilin şahane, böyle yapılan kekler gerçekten pamuk gibi oluyor 🥰
Kirazım, canım ellerine sağlık. O kalıba da yazıklar olsun, kalıbından utansın😂🥳
Mozaik keki de pek bi severim.
Gerçekten yumuşacık oldu kuzum 🥰🤩🥳🍒 kalibim küçük ve düzgün olsaydı istediğim ebatta ve görüntüde olacaktı 🥴 napalim kısmet işte, bazen olmaz kuzum 🙃 pamuk gibi bir kek yedik, bence önemli olan o 🙈🍒🍒🍒🫶🫶 çok teşekkür ederim canım benimmmm🤩🥰😍🍒🍒🫶😘

Gerçekten yumuşacık oldu kuzum 🥰🤩🥳🍒 kalibim küçük ve düzgün olsaydı istediğim ebatta ve görüntüde olacaktı 🥴 napalim kısmet işte, bazen olmaz kuzum 🙃 pamuk gibi bir kek yedik, bence önemli olan o 🙈🍒🍒🍒🫶🫶 çok teşekkür ederim canım benimmmm🤩🥰😍🍒🍒🫶😘
Önemli olan lezzeti. Afiyet bal şifa olsun 🥰
Ben de bir gün böyle mozaik kek yapmaya çalışırken, yanlışlıkla ebru yapmıştım 😂🥳

X