Gebeliğe Hazırlık Mrb ben araniza yeni katildim birsey sormak istiyorum hep sizleri takip ediyordum bugune kismetmis araniza katılmak ben hamile kalmak istiyorum esim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Olur inşallah Allah razı olsun Rabbım gönlüne göre versin inşallah ama gerçekten elde olmuyor nasil takmiyacaksin ki takmama ilaçları varmi acaba😃
Var meditasyon yap inan ondan sonra takmiyorsun namaz biliyorsan namaz kil kilamiyorssan surekli estağfurullah el azim cek zikir cek kafani meşgul et ben öyle yapıyorum ve takmıyorum kafama tokadan başka bir şey

Var meditasyon yap inan ondan sonra takmiyorsun namaz biliyorsan namaz kil kilamiyorssan surekli estağfurullah el azim cek zikir cek kafani meşgul et ben öyle yapıyorum ve takmıyorum kafama tokadan başka bir şey
Elhamdülillah ķiliyorum kuran da okuyorum çok şükür yine gerçekten tanıdığıma çok mutlu oldum ablam Allah tutugunu altın etsin inşallah

Mrb ben araniza yeni katildim arkadaşlar ben hamile kalmak istiyorum esim ve ailesi de istiyor 3 aydır korunmuyoruz ve gebe olmadım bir tavsiyeniz var mı acaba dogal olarak
Evlenmeden ne cocugu kafayi mi yedin yahu, ne senin ne de bebeginin garantisi olacak adam birakti gitti ne olacak? Kv ya da gorumcen once nikah kiysinlar cocuk istemeden once bence asla yapmayin sizi oldukca zor duruma sokacak bir isin icindesiniz gibi geldi bana

Evlenmeden ne cocugu kafayi mi yedin yahu, ne senin ne de bebeginin garantisi olacak adam birakti gitti ne olacak? Kv ya da gorumcen once nikah kiysinlar cocuk istemeden once bence asla yapmayin sizi oldukca zor duruma sokacak bir isin icindesiniz gibi geldi bana
Yok Elhamdülillah işin içinde değiliz yorumları okursan anlarsınız umuyorum

Bak canim senden sadece bir kac yas buyugum ve kucagima cocugumu alali 4 ay oldu bunun oncesinde 3 yil evlilik 3yil sevgililik surecim oldu. Demek istedigim su ki esinin is durumu asikar bu arada eviniz de sadece siz mi yasiyorsunuz yoksa kv var mi ? Bir de nikah kiymadan bence korunmasiz iliski yasamamalisin bir iki yil yasa bakalim adamla senin nazina niyazina katlanicak mi , hamilelik de cocuk buyutmek de hem maddi hem manevi anlamda cok zor bu yuku tek basima kaldiririm dersen tamam , cunku hemen cocuk yaparsan temelsiz bir eve mutfak dosemis olacaksin (bana gore tabi)

Doktora gidemiyorum yesil kart ve sigorta yok daha resmi nikah yapmadık 3 ay oldu evleneli kaynanam gorumcelerim tutturmuş çocuk diye evin tek oğlu olduğundan artık ağlamaktan başka birsey yapmıyorum çok kafaya takıyorum kendisi de 3 ay oldu maaş vermemişler nasil olacak bilmiyorum akıl verseniz çok iyi olur yinede teşekkürlerimi iletiyorum yardımcı olduğunuz icin
Kesinlikle bebek dusunme bence bende bir ablan olarak söylüyorum yani bebeğin sorumluluğu büyük yazık günah bebeğe nikahin yok sigorta yok para yok yazık olur snaa da bebeğe de

22 yaşındasın 2. Evliliğin yani tabi ondada daha resmi nikahın yok.Birinden hakaret vb bir yığın şey çekmişsin gidip başkasına siginmissin daha 3 aydır berabersiniz kaynananın baskısıyla çocuk istiyorsun.Bunun sonrası çok üzgünüm Esra Erol...

Doktora gidemiyorum yesil kart ve sigorta yok daha resmi nikah yapmadık 3 ay oldu evleneli kaynanam gorumcelerim tutturmuş çocuk diye evin tek oğlu olduğundan artık ağlamaktan başka birsey yapmıyorum çok kafaya takıyorum kendisi de 3 ay oldu maaş vermemişler nasil olacak bilmiyorum akıl verseniz çok iyi olur yinede teşekkürlerimi iletiyorum yardımcı olduğunuz icin
Iyi ki olmuyor desene. Nikah yok ne çocuğu? İstedikleri kadar baskı yapsınlar, sen korun. Hiç mi müge anlı izlemiyorsun? Adam umarım evli degildir.

Verecegimiz tek akil şu durumda cocuk yapmamak olur.

Abla haklisin eşim az da olsa cebinde 5 TL de olsa bana bırakıp gidiyor kendini düşünmüyor ve resmi nikah neden olmadı bu benim 2. Evliliğin ilk evliliğin 5 yıla kadar mahkeme süreci devam eti çekişmeli olduğundan ve bende anlaşmalı istedim zar zor boşandı biz tüm hazırlıkları yaptık gitik başvuru yapmaya 10 ay bir sürecin geçmesi gerekiyormuş daha dolmamış aldığı yer maas vermiyor oda yine ğidiyor oraya çalışıyor mecbur verecek diyor pazar günü tek evde o günü de bahçeye gidiyor benim sorumluyum artı diyip birtek onlarda değil bende istiyorum ailemden uzak bir yere gelin geldim kimsem yok en azından sırdaşım yoldaşım olur istiyorum inşallah yanlış konusmamisimdir konusmusamda kusuruma bakmayin
17 yaşında boşanma davası açmak mi? Kaç yaşında evlendin ki? Kafayı yicem bu nasıl bir hayat?

Anladim canim ama şöyle birsey var mahkemeye başvurup iddeti kaldirman lazim iddet bekleme süresi savcılık seni tam teşekküllü devlet hastanesine gönderiyor alttan gebe olmadigin için sana rapor veriyor ve sen o raporu kaleme veriyorsun senin ikamet ettigin yere iddet müddeti kaldırılmıştır diye kağıt geliyor o kagitla nikah dairesine başvuru yapip iddetli evlenebilirsin bende bu şekilde yaptim fakat sen diyelim öbür ay gebe kaldin buda bi sorun bosandigin adamin nufusuna geçer bebek buda simdiki eşinle sorun yaratir eşin umarim daha düzgün bir iş bulur siz mutluysaniz gerisi onemli değil
Gebe olup olmadığına alttan mı bakılıyor yani ? Ben mi yanlış okudum, sadece kan veriliyor diye biliyordum yanlışım varsa düzeltin lütfen

Resmi nikah yok, maaş yok, sigorta yok daha üç aylık beraberlikten çocuk yapmaya uğraşıyorsun.Neresinden tutsan elinde kalır. Çocuk demek masraf demek Her doktora götürdüğünde para demek nasıl bakicaksin bu çocuğa.Once nikah yap haklarını eline al yarın seni kapının önüne koysalar kucağında çocukla o zaman hiç bı yasal hakkın olmaz

Son düzenleme:
Ay şaka de lütfen!

X