Mubişim

Paul Stanley

CatMan
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2015
926
709
28
Merhaba Hanımlar,
Komşumuz bana bir Mubiş verdi adını Fıstık koydum.Çok saldırgan bir kuş kendini hiç sevdirmiyor anında ısırıyor.Babam ona bugün salıncak aldı ama hiç çıkmıyor üstüne sadece itekleyip gagalıyor.Bir de havalar soğuyor acaba ona özel bir şeyler yapmalı mıyım üşümesin diye?Mubiş besleyenler lütfen tecrübelerini paylaşabilir mi?Şimdiden teşekkürler :)

Özel birşey yapmanız gerekmiyor. Yemini ve suyunu tazelemeyi ihmal etmeyin.Dal darı çok severler, arada verebilirsiniz..
Hava akımı olmayan bir yerde olsun kafesi..

Merhaba Hanımlar,
Komşumuz bana bir Mubiş verdi adını Fıstık koydum.Çok saldırgan bir kuş kendini hiç sevdirmiyor anında ısırıyor.Babam ona bugün salıncak aldı ama hiç çıkmıyor üstüne sadece itekleyip gagalıyor.Bir de havalar soğuyor acaba ona özel bir şeyler yapmalı mıyım üşümesin diye?Mubiş besleyenler lütfen tecrübelerini paylaşabilir mi?Şimdiden teşekkürler :)
Kuşunuz kaç yaşında? Yaşı büyükse size alışması biraz zaman alabilir. Kış günlerinde üzerine ufak bir battaniye örtün iyice sarın ama biraz ışık gelecek yere koyun karanlıkta kalmasın akşamları. Yazın da cereyanda bırakmayın. Oyuncaklarına da alışır çünkü yeni olduğu için tanıması gerekir ilerde siz onu görün oyuncağıyla oynarken hiçbir şeyi gözü görmeyecek :-)

X