Sivilceli Ciltler Mucizevi Kantaron Yağı sivilce ve izleri için kullanımı

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

spring155

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2016
68
30
Herkese meraba :) Kantaron Yağını henüz keşfetmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz kızlar. Bundan 3 sene önce güneşte biraz fazla kalmıştım ve bacağımda küçük küçük bir sürü kahverengi leke oluştu. Hemen eczaneye koştuk verdiği kremi kullandım ama geçmedi bir türlü. İmdadımıza annemin arkadaşı yetişti ve bana kendi yapmış olduğu kantaron yağını verdi. Düzenli olarak her gece sürdüm ve tüm benekler gitti çok mutlu oldum. Sonra tabi iyice merak ettim bu yağı ve araştırmaya koyuldum içeriğini inceledim . Bir biyolog olduğum için bunu nasıl ve ne ile en uygun kullanırsam en etkili sonuç olur diye düşündüm .
Cilde binbir faydası var :
özellikle içeriği dolayısıyla bana göre en güçlü anti aging yağ. Fazla uzatmadan gelelim ben bunu nasıl kullanıyorum :)
Kızlar unutmayın ki ne kadar iyi bir yağ olursa olsun ne yağı olduğu önemli değil eğer cildinize fazla uygularsanız tüylenmeye yol açar. Kantaron yağı hazır da satılıyor ama ben güvenemedim. Adatepe diye bir zeytinyağı fabrikasına gitmiştik ben oradan yeni yapılanı özel olarak aldım bir kavanoz da kendi yaptığımız var peki bu yağı nasıl yaparız onu da söyliyim:

1.
Taze ya da güneşte kurutulmuş sarı kantaron bitkisi cam bir şişeye (veya kavanoza) şişenin aldığı kadar koyulur. Ne boy bir kavanoz ya da şişe kullanacağınız size bağlıdır. Elde edilen yağ oldukça dayanıklı olduğundan ve birkaç yıl bozulmadan bekleyebileceğinden elinizi bol tutmaktan çekinmeyin. Kantaron yağı yapmak için bitkinin çiçeklerini, yapraklarını ve bir bölüm saplarını alabilirsiniz. Hepsi de bitkinin faydalı kısımlarıdır.

2. Sarı kantaron cam şişeye doldurulduktan sonra üzerine organik, soğuk press zeytin yağı da aynı şekilde şişeye eklenir. Zeytin yağının saflığı, sızma olması önemlidir. Dolayısıyla elinizin altındaki her zeytin yağı kantaron yağı hazırlamak için uygun olmayabilir. Burada amaç hazırladığınız kantaron yağının kalitesini olabildiğince arttırmaktır.

3. Hazırlanan şişe en az iki hafta ile 45 gün arasında bir süre, güneş alan bir yerde bekletilir. Gün boyu doğrudan çok fazla güneş almamalıdır. Günde birkaç saat, Sabah ya da öğle güneşinin vurması yeterlidir. Beklerken ara ara şişeyi sallayabilirsiniz. Yağın rengi döndüğünde, kantaron yağı da kullanıma hazır demektir.Sarı kantaronun taze çiçekleri yağa kırmızı renk verirken, kurutulmuş çiçeklerle hazırlanan kantaron yağı sarı bir renk alabilir.

4.Evde hazırlanan kantaron yağının oldukça da uzun bir raf ömrü vardır. Serin bir yerde muhafaza edilirse, birkaç yıl bozulmadan bekleyebilir. Yağ bulanıklaşmaya başladığında raf ömrünün tükendiğini anlayabilirsiniz.

Şimdi de günlük bakımımız da nasıl kullanmalıyız . Eğer siz de benim gibi sivilce ve siyah nokta sorunu yaşıyorsanız size de umarım iyi gelir :)
Öncelikle benim gibi favori ürünlerinizle yüzünüzü temizleyin ve hafta da en az 1 kere siyah noktalardan arındırmayı sakın ha unutmayın. Gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi olacaktır. Cilt tamamen dinlenme halindeyken cildimize daha iyi nüfuz edecektir. Bir miktar yüzümüzün rahatlıkla emeceği kadar kantaron yağını kabımıza alıyoruz. Ve içine bunun gücünü artırmak için eczanelerde satılan E Vitamini ampullerinden bir tane kırıyoruz. (ben evin kullanıyorum ) Kantaron yağı hem sivilce lekelerine müthiş iyi geliyor siyah noktalarının giderilmesini destekliyor hem de cildinizi sürekli taze tutuyor. E vitamini en güçlü antioksidan vitamindir . Cildin sürekli taze kalmasını sağlar cildi yeniler ve cilt pürüzlerini giderir. Ama e vitamini ampulunu tek yüzünüze sürerseniz hiç bir etkisi olmaz çünkü yağ da çözünen bir vitamindir. Kantaron yağıyla karıştırdığımız da çözünür . Bir ampül bir kullanımlık içindir . Vitaminleri açtıktan sonra bekletmemelisiniz çok hazırlıyıp bir kaç gün uygulayım diye düşünmeyin kızlar her gün yeni bir ampül kırmalısınız .En az 15 gün sonunda cildinizin düzene girdiğini göreceksiniz .

-Size başka bir tavsiye daha hiç unutmam bir gün ders konusu olmuştu okulda bu ürünler. temizleyici kullancaksanız market markalarını tercih etmeyin cilt temizliği çok önemlidir . Ve cildinizde ki sebum maddesi sizin kalkanınız bunu dengede tutucak özel ürünler kullanmalısınız mesela bioderma sebium jel gibi...

Herkese sağlıklı mutlu günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kantaron bitkisi bulamayanlar için güvenilir bir marka öneriniz var mı?
marka olarak hatırlamıyorum ama organik kantaron yağı adı altında aktardan almıştım bir kez şişesi azıcık daha büyüktü ve 55 lira civarındaydı ondan da çok memnun kaldım. 5 liraya da gördüm lütfen onlardan kaçının kantaron bitkisi bile daha pahalı fabrikasından aldığımın markası Adatepe bir kaç aktarda görmüştüm satıldığını şuan telefonum olmadığı için fotoğraf çekemedim :KK43: onu ben 40 a almıştım sanırsam zaten uzun süre gidiyor ve bozulmuyor sıcaklar geçmeden hemen yenisini yapıyorum şuan 40 güne yakın bekletiyorum

O ooo kesfetmez miyim canim ?
Ozellikle belirtmek istiyorum emzirirken gogus ucunda yara cikan anneler yahut gogsu yarilan anneler....
Sari kantaron yagini emzirdikten sonra gogus ucunuza surun 5 dk. Beklettikten sonra lansinoh gogus ucu kremini surun...
Bir iki gune hicbirseyiniz kalmayacak (=
Test ettim onayladim :süslü:

Ozellikle belirtmek istiyorum emzirirken gogus ucunda yara cikan anneler yahut gogsu yarilan anneler....
Sari kantaron yagini emzirdikten sonra gogus ucunuza surun 5 dk. Beklettikten sonra lansinoh gogus ucu kremini surun...
ben henüz emzirmiyorum ama ilerde inşallah :) her türlü yaramı hiç iz bırakmadan geçirdi sağolsun ^^

Siz hangi marka kullandıniz peki?

Kantaron bitkisi bulamayanlar için güvenilir bir marka öneriniz var mı?
Ekran Alıntısı.JPG

Telefonum olmadığı için yeni çekip koyabildim hazır olarak kullandığım bu ama elimde kendi yaptığım olunca yine de pek tercih etmiyorum koca bir kavanoz yapıyorum şuan raf ömrü çok uzun olduğu için epey işimi görecek gibi :)

Eki Görüntüle 1859961
Telefonum olmadığı için yeni çekip koyabildim hazır olarak kullandığım bu ama elimde kendi yaptığım olunca yine de pek tercih etmiyorum koca bir kavanoz yapıyorum şuan raf ömrü çok uzun olduğu için epey işimi görecek gibi :)
Teşekkür ederim.çok şanslısınız valla :)) ben neye benzediğini bile bilmiyorum bitkinin.

Teşekkür ederim.çok şanslısınız valla :)) ben neye benzediğini bile bilmiyorum bitkinin.
bu daha yeni koydum bu şekilde bir şey oluyor başlangıçta pazar da satılıyordu aldım yeşilken de yapılabilir ama ben nedense kurutup yaptım üstüne bez bone geçirdim biraz böyle tutuyorum sonra kapağını kapatıyorum ve 40. güne kadar hiç açmıyorum
x.JPG

bu daha yeni koydum bu şekilde bir şey oluyor başlangıçta pazar da satılıyordu aldım yeşilken de yapılabilir ama ben nedense kurutup yaptım üstüne bez bone geçirdim biraz böyle tutuyorum sonra kapağını kapatıyorum ve 40. güne kadar hiç açmıyorumEki Görüntüle 1859987
Harika valla.pazarda satıldığını da ilk kez duydum :/

kızım şuan 6 yaşında yeni doğduğu zaman poposunda çatlak olmuştu. arada pişik olduğunda da kullanıyordum. sonra bu karışımlar yapan bir eczacıyla tanıştım. Kantaron için tamam iyileştirici etkisi çok güzel ama içindeki bazı şeyler metabolizmayı etkiler, çok ağır bir yağ demişti haberiniz olsun.

bende bu yağın gerçeğini kullandım lekelerim ve yaralarım için. Ama hiçbir yararı olmadı. Ne yaraların daha çabuk iyileşmesini sağladı ne de lekelerime iyi geldi. Bana kalırsa ciltteki lekeler kremlerle,yağlarla,maskelerle geçmez

Kizlar sari kantaron yaği yapiyor annem yıllardir.ama yapimi zor ve fabrikadaki gibi 5 gunde olmuyor.50 gun suruyor yapimi.4 yil da dayanikli.egeliyiz zeytin yagi da en kalitelisinden.ben su zamana kadar yanik ve yara izlerimizin iki gunden fazla kaldigini bilmem.ve su zamana kadar bir tane sivilcem olmadi ben ona bagliyorum

X