Muhabbet kuşum

Benimki de bu 2.5

Cool 😃 tesekkurler, sizinki de hepsi cok tatli. Benimki ucamiyor, hic ucmadi, yuruyor, kosuyor ve cook konusuyor😀 surekli evin icinde civciv gibi pesimde kosuyor
poposu sallana sallana gıdıyor dımı :KK70: altdan o kuyrugu cok komık gorunuyor pıtı pıtı yururken

image-750x-5fb40267e7408.jpg

Benim de bir kiz bir erkek kusum var onlarin da iki oglu var :) yine cocuk yaptilar basim suan yavrulari besleyen ana babayla dertte hep kuluckada uzuluyorum insallah bisey olmaz onlara bu kadar neden doguruyor benim kizim bilmjyorum :)

evımde sineklık var ona bıle guvenmıyorum gagasıyla yırtar falan dıye
bır veterıner hekım arkadasım var o dedı kı muhabbet kusları gıbı kucuk ve ev ortamı kusları hemen uzaklasamaz maksımum 1 km uzak olur o cevrede gezerler. sız telefondan sureklı aynı bır kusu dınletın onun sesıne alıssın eger olurda kacarsa telefonu pencere kenarına koyar o kus sesını acar dınletırsenız onu duyar o sese gelır dedı aklınızda bulunsun

ben o kus sayesınde de konusmayıda ogrettım hergun 1 saat telefondan youtube actım konusan muhabbet kusu dıye arattım babacık askım cıcı kus bal oglum dıyen var bır tane fıstık onu dınlenttık 1 ay sonra 10 kelıme konusuyordu hemde sesı tanıyor actıgım an ona farklı otuyor :KK70:
A bileydim keşke yapardım o zsman kısmetimiz yokmuş 😢 şimdi kişin cam pencere kapalı yaza kadar ben de bir sese alıştırayım kuzumu🤗 bir de o fistikın hangi videosu ben de dinleteyim 🤭

Benim de bir kiz bir erkek kusum var onlarin da iki oglu var :) yine cocuk yaptilar basim suan yavrulari besleyen ana babayla dertte hep kuluckada uzuluyorum insallah bisey olmaz onlara bu kadar neden doguruyor benim kizim bilmjyorum :)
Vaaayyy çok güzel ama seviyor demek ki çok bebekli olmayı 🤭

A bileydim keşke yapardım o zsman kısmetimiz yokmuş 😢 şimdi kişin cam pencere kapalı yaza kadar ben de bir sese alıştırayım kuzumu🤗 bir de o fistikın hangi videosu ben de dinleteyim 🤭

burda :KK200:

Merhaba hanımlar 🙋🏻‍♀️ derdim kuşum çünkü 2 gündür kafesten çıktığı an kocaman kocaman kaka yapıyor aldığımızda erkek diye verdiler. Anlayan hanımlar size sorum hasta değildir değil mi? Oldukça hareketli kıpır kıpır bir oğlan 6 aylık.
Benim de muhabbet kuşum var. Yaşadığınız durum başıma gelmedi ama internette dişi kuşların yumurtası olduğu zaman dışkılarında büyüme olduğunu okumuştum. Benim kuşumu da erkek diye vermişler, ama dişi çıktı. Dişi kuşlar eşsizken de boş yumurta yapabiliyor. Eğer öyle bi durum varsa bazen o yumurtayı çıkaramayıp ölebiliyolar. Bu da bi yakınımın başına geldi. Dışkı büyümesinin başka sebebi de vardır belki ama bu bilgi aklımda kalmış benim.

Yaaaaaa deliricemm evet hemen koyulmali ustune oturucak isitacak onu of insallah dolu cikar guzel haberlerini bekleriz,benim 6 yumirtanin 3u catladi 3 bebegim daha oldu ins yasarlar napicam bilmiyorum bende :))
Canım tek kuşum yani boş bu yumurta 😔

X