Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisine Sosyal Medyadan Tepki Yağdı

daha henüz izlemedim bakalım nasılmış. ama tamamen tarihi yansıtmasını beklememek lazım. günümüzde entrikalı diziler moda diye eskiyi günümüze göre yorumluyorlar. bu dönemdeki bütün diziler entrikalı. çalıkuşu vardı entrıka olmadığı için tutmadı. böyle bakmam lazım. sadece insanları ekrana kilitlemek amaç.

İki hafta sonra dizi reyting rekoru kırar, çünkü bizim millet böyle.
Asla izlemem, tarihi merak ettiğimde herhalde gitipte tv dizisinden öğrencek değilim.

Bende izledim ilk bölüm sanki diğerinin kopyasıydı hurremin hırçınlığı gibi oda zorla getirilmişti

Bide anlamadığım sarışın kız değişecek Beren Saat olacak ya

Padişahda degisecekmi Ekin Koç hani berenin yannda küçük kalır
yok padişah değişmez 27 yaşına gelince ölecek zaten

ayy ben beğendim valla ilk bölümü hatta dizi bittikkin sonra bide mahpeyker diye 2010 yapımı kösemin hayatını anlatın selda alkorun oynadığı filim vardı onu izledim.. onda kösem. bi hoca anenenin emine diye müslüman kızıydı. bu dizide rum asıllı bi kız.
ben hürremin gülben ergenin oynadığı diziyi soluksuz izlemiştim. çok beğenmiştim. muhteşem yüzyılı pek izlemedim. ama orda bence kanuninin gelişimi güzel işlendi ilk bölwmlerde toy delikanlıyken son bölwmlerde nasılda yaşlandı.. gayet profesyonel ilerledi. kurgu bence.

mhuteşem yüzyılda. konuyu işleyişlerini bilemem ama sahne dekor görüntü ve kurgu çok güzel bence. bunu anlamak için muadilledrini izlemenizi tavseye ederim. tarih dizisi seviyosanız

Dün izledim bende ama ekin olmamış yani bağrıyor sesi çıkmiyi :KK70: izleyip izlememek arası da kaldım ama nedense beni çekiyor böyle diziler...İşte gerilim,müzikler,ortam hosuma gidiyor..osmanlıyla ilgili fekat osmanıldan uzaktan yakından alakası yok ama :KK70:

İzlemedim izlemeyi de düşünmüyorum, muhteşem yüzyılın da ilk bölümünü izlemiştim sadece tarihimizi doğru yansıttığını düşünmüyorum.

İzlemedim, izlemeyi düşünmedim.
Ama tanıtımını görmüştüm.
Gerçekten de, görünüş itibariyle, Osmanlı'dan çok Bizans dizisi gibiydi.

Kösem Sultan siyah saçlı, Safiye Sultan ise sarı saçlıydı biiiiiiiiir
Mesela çok kötü lanse ettikleri Hürrem Sultan öyle muhterem bir kadınmış ki, öldüğünde Pay,tahtın bütün yoksuları aç kalmış günlerce. Öyle hayır hasenat yaparmış ikiiiiiiii
Sarayda kadınlar, hizmetkarlar bu kadar gürültücü ve şımarık değildi; çıt çıkarmazlardı üüüüçççç

:KK14: 7.bölümün fragmanı yayınlanmış.. Anastasia sarışındı gayet , ben Beren Saat ile rollerini değiştirdiğinde en azından saçlarını boyamasını beklerdim. Başına beyaz tülbenti alıyor sarayın kapısından çıkınca saçları kararıyor :KK20: Olmamış.. Bir saç boyatmak bu kadar zor olmasa gerek, şayet ben boyatmam diyorduysa da başka oyuncuyla devam edilseydi - ki bence ne gerek var.. ya en başta beren olsaydı yada hiç değişmeseydi..

Daha dizi baslamadan sosyal medyada herkes karsi cikti Beren Saatin dahil olmasina...
Ne yapalim, seti mi basmak lazim, inatla ekrana cikartiyorlar, hayret bir sey!!

X