Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
cCC üşüyoruz reyiz cCC

reyizide en sonunda ahirete yolladık.
tam iyice gözlerimin musluğunu açacağım çat reklam çat reklam aynısını aşkı memnuda da yaptılar tüm duygusu gidiyor dizinin azcık az kazanın ne olacak bir bölümde. böyle izlediğim birşey için en son bihter reyize ağlamıştım. iki reyiz biraraya geldi sonunda.

reyizi sevmeyen kadar sevende var tabiki. ama senaryonun dandikliğinden seven kısmını son bölüme sığdırdılar. kadının yaptığı camiler, hastaneler, vakıflar, imarethaneler,kervansaraylar, külliyeler ortada. şimdi o zamanda bu yerlerden faydalananlar bu kadına niye hayır duası etmesin.

reyizin o kızlar sıralı diziliyken sülüman diyip sülümanın kollarında bayılır gibi olması ilk tanıştıkları zamanı hatırlatmadı mı sizede keşke orda meryemli bölüme flashback yapsalardı.

izlerken ah şurda meryem olaydı dedim vahide perçini ben çok donuk buldum bu bölümde ya. meryem olaydı ne içten oynardı reklam meklam dinlemez bayağı bir dökerdim göz yaşlarını herhalde. dünyanın en kudretli kadını ölüyor hiçlikten dünyanın tepesine yerleşmiş. onun hastalığı ve ölümü için 2 bölüm ayrılmış çok mu? birçokları için dizinin adı muhteşem yüzyıl değil hürrem iken.

dünyadaki kişilerle hesaplarını kesti evlatlarıyla tüm sevdikleriyle vedalaştı helallik istediklerinden hellalliğini aldı sevdiği adamın kollarında onun güzel sözleri eşliğinde öldü tamda ona yakışır bir ölüm oldu.

eee etme bulma dünyası bacım
o yapınca ay ben aşkımdan yaptımm sülümaannn canımın sultanı bla bla bla..
başkası yapınca yanmaya hazır ol... la hürrem asıl sen kendini kor ateşlere hazırla daha ne yandın ki sen
bu arada nurbanudanda hiç haz etmiyom hee hürremin kızı olaymış o tam olacakmış
şu mihrimahta şu rüstemi boşasa artık diyecemde gebe kaldı yaaa

afiyet bal şeker olsunnn

ayyy evet yaaa orda saydıda saydıı
ayım güneşim bilmemneyimm
lan yiteerrr bi ölemedi haa diye bağırasım geldiii

Evet katılıyorum. Zamanında hataları olsa da çok şey yapmış yine bu kadında..

Camiler,külliyeleri ...neyle yaptırdı Sanki sırtında taş mı taşıdı.Osmanlı da ne iş yapmışta para kazanmış hem de cami,han hamam yaptıracak kadar parayı nerden bulmuş halkın parasıyla göz boyama adına yapılan eserler bunlar Hürrem sultanı yardım sever göstermeye çalışmışlar zaten saraya giren para bu.Bu son bölüm de iyilik meleği yapacağız diye az seneryo yazmamışlar yok Mahiden helallik al yok pargalının mezarını ziyaret kendi çıkarların için yaşayan biriymişsin Tarihçiler ne derse desin bu kadar tesadüf olmaz Mustafanın ve Pargalını Kara Ahmet paşanın ölümünde var senin parmağın zeki kadınmışsın bak hala daha tarihçiler seni kötülüyemiyor.

kızlar haftaya cenaze töreni var, ona göre levazımatları hazırlayın..

levazımatlar şunlar:

1-siyah gözlük

2- siyah şal

nerdesin meg'im ya gitti reyiz...

ben canlandırdım valla onu film şeridi gibi geçti bölümler gözümden,keşke koysalardı o bölümleri şimdiki halinin gençliği gibi nolcak saç rengi aynı gençliği yani..bende çok bekledim..

orda aynı şeyi bende dedim,kucağına öyle bir yattı ki aha şimdi sülüman diyecek dedim

hürremimiz gitti artık defne ile nurbanuyu izleyeceğiz...biraz da süleymanın zırlamasını izleyeceğiz.Allah rahmet eylesin diyeceğim ama kadın ölürken kelime-i şahadet getireceğine şiir istedi ya :26:
neyse ben dizide de gerçek hayatta da kendisine saygım var bundan ötürüdür ki dizi akşamı pargalıya yaptığım gibi hürremede dualı helvasını yaptım...

ellerine sağlık
kimbilir ne lezzetliydi hürroşun helvası
sahi mustafama niye yapmadın?:26:

yahu tabiki koca sultan sırtında taş taşıyacak değil.
komşu ülkelere de gündeliğe gidip kendi parasını kazanıp "kanuniciğimden tek kuruş almadım herşeyi kendi paramla yaptım" diyecek değil.
paralar tabiki savaşlardan ticaretten vergilerden vs den gelen paralar.
ancak istemese yaptırmazdı kimse onun boğazına basmadı "han yap hamam yap hastane yap bre kadın" diye.
her insanın içinde iyilikte kötülükte yer alır. hürreminde yaptığı iyilikler tabi var. salt kötülük içinde değil sonuç olarak.
misal kadın kuduste yoksullar için bir aşevi yaptırmış 462 yıl olmuş hala çalışıyor. şimdi buradan yemek yiyen kişilerden hergün 3 kişi "Allah razı olsun" dese 462x365x3= 505.890 tane hayır duası eder Allah bereket versin daha birçok böyle örnek vardır tabi. öyle yada böyle iz bırakmış kadın gerisinde.

ben hürreminde mahininde pargalınında yaptıklarına birşey diyemiyorum çünkü öl yada öldür durumu söz konusu. onun çocuğu ölmese kendi çocuğu ölecek. çok farklı bir dönem çok farklı kanunlar geçerli o zaman. şimdiki hissiyatımızla o dönemi anlamak yargılamak mümkün değil tabiki.

senaryo bence de çok daha güzel olabilirdi. ancak kimden kaynaklı bilmiyorum meryemli bölümleri illa bir göstermeme çabası var en son aralarındaki problemi çözdüklerini okumuştum ama yinede kullanmıyorlar bu görüntüleri son bölümde kullansalar ne kadar güzel olurdu halbuki. ıvır zıvır birçok gereksiz bölümler yapacaklarına konuyu daha orantılı dağıtsalardı son bölümde böyle herşeyi tek defada anlatmaya hürremi hem melek-hem seytan halinde göstermeye çalışmazlardı hürremin yaptığı hayırları daha öncede yansıtabilirlerdi. misal hürremi ahali taşlayacaktı bir bölümde orda bu kadınlar gidip hürremi savunabilirlerdi vs vs. ancak iş işten geçti artık.

ben birde selimle beyazıt arasındaki çekişmenin yansıtılışını çok saçma buldum. şimdi beyazıt alıyor yanına 5000 yeniçeriyi selime gidiyor sonrada selim ona aynı şekilde yeniçerilerini toplayıp gidiyor ama koca sülümanın bunlardan hiç mi hiç haberi olmuyor. mümkün mü böyle birşey. yer yerinden oynar yahu. ya yeniçeriler çok ama çok gizli kimsenin bilmediği yollardan gidiyor yada görünmezlik iksirini bulmuşlar kimse onları görmüyor.

of kızlar ya geçen bölüm diziyi izlerken son yarım saatte uyumuş kalmışım.hürremin ölüşünü göremedim.artık iyice uykucu oldum ya.tekrarını izlemeye vaktim de olmadı.meryem diziden ayrıldı diye eskileri göstermiyorlar halbuki gösterseler çok güzel olurdu.

Eklentiler

• $h (2).jpg
    41,7 KB · Görüntüleme: 39
  • $h (3).jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 50
  • $h (4).jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 38
  • $h (5).jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 51
  • $h (6).jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 39
  • $h (7).jpg
    81 KB · Görüntüleme: 48
  • $h (8).jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 43
  • $h (9).jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 63
  • $h (10).jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 23
  • $h (11).jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 45
  • $h (12).jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 39
  • $h (13).jpg
    38,2 KB · Görüntüleme: 39
  • $h (17).jpg
    62 KB · Görüntüleme: 42
  • $h (18).jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 36
  • $h (19).jpg
    37 KB · Görüntüleme: 41
  • $h (20).jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 46
  • $h (21).jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 33
  • $h (22).jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 37
  • $h (23).jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 36
  • $h (24).jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 38
Bir insanın han hamam,cami yaptırması onun iyilik sever olduğunu göstermez.Bitli Rüstem de bir sürü eser yaptırmış ama Osmanlıya ilk Rüşveti sokan adam da o.

Son düzenleme:

Gacımmm ohhh ellerine sağlık lokmalar senden helvada benden gelsin :13::13:

kızlar haftaya cenaze töreni var, ona göre levazımatları hazırlayın..

levazımatlar şunlar:

1-siyah gözlükEki Görüntüle 1097830

Eki Görüntüle 1097829 2- siyah şal

Süpersinnnn gacımmm :13::13:

Helvalar hazır reyizciler afşyet bal eker olsun yarasın

Anti hürremciler 40. ve 52 de mevlüt okutacaklardır duyurulur..

senin de ellerine sağlık canııımmmm... lüp lüp indirelim mideye ,
diyetteyim ama olsun, bozarım hürremin ölümü şerefine

40. 52. hatta senesini falan hepsini okuturuz.. hürroş öldü ya, hepsini yaparız..

Valla o kadın bunları bile hesap etmiştir yaaa
okadar masumun kanına gir şehzadeyi öldürt sözde çok sevdiği sultanının can dostunu pargalıyı öldürt
sevdiği adamı yangınlara at kendi ellerinle... onlarcada cariyenin kanına gir hepsini yak yık yok et
sonrada cami yaptır aşevi yaptır Allahın rızasını topla valla iyimiş haaa...

Gülfemede ne oluyosa bi karalar bağlamış kiiii
oldu olacak hürremin yanına mezara girecek az daha sıkıntıdan...

Ya tarihte hep Hürrem sultanın evet adı geçiyor tarihe adını yazdırmışta
ben ciddi ciddi bu Nurbanu uyuzunuda merak etmeye başladım acaba Selim tahta çıkınca bu karıcık neler yaptı kiiii

Bu Nurbanıya da yazık buralar benim olcek, binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı modunda ama altı üstü selim 8 yıl tahta kaldı.

Sonra zaten oğlu Murat geçti orada Safiye sultan meselesi var zaten.

Keşke dizi Muheteşem yüzyıl Nurbanının yolu olarak devam etsede görsek totoşunu yerleştirmek istediği yerde neler gelecek başına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…