Mükemmel anne olamadım...

bilseydim kocamla sevişirken sizden izin alsaydım kızzzz
belki hamıle kalmazdım de ,

manyak bu insanlar yaaa ,
bebegin sağlıkla dogsun inşallahhhhh

Olan olmuş artık ama gerçek düşüncemi söyleyeceğim.bu kadar peşpeşe çocuk yapılması bana doğru gelmiyor.daha kendisi bebek diğeri gelince hemen sen abi/abla oldun moduna giriliyor ister istemez.mükemmel anne diye birşey bence yoktur.annede bir insandır hatası,eksiği vardır.diğer insanlarında laflarını takmayın derim.elalem hep konuşur.bu devirde tek veya 2 çocuk iyidir ama imkan varsada yapılır kimse buna karışamaz.insanların kendi kişisel düşünceleri sizi bu kadar etkilemesin.herkesin bir fikri vardır.önemli olan sizin kendi düşünceniz.

Aile planlaması yaparken elaleme mi sorucaz?
Millete ne ya...
Mama konusuna da takılmayın.
Ben de emziremedim 5 ay emdi mama meme o da.
Aha şimdi 6 aylık.
Mama uıyor sadece hem de alerjik mama.
Bildiğin leş kokuyor.
Ben de kafaya çok taktım mama olayını ama şu an fena relax oldum.
Mesela şimdi de dana kase roldu ne maması daya çorbayı diyorlar.
6 aylık.. Dana gibi... 6...

Herkes her konuda ahkam kesmeye bayılıyor. Emziren anne mükemmel emzirmeyen anne kotu diye bir dünya mi var allah aşkına? Herkesin evladıyla kurduğu bağ kendine hastir. Evet iki çocuğun arası yakin olunca kolay degil anne ikiye bölünüyor adeta ama bence evladiniza guzel bir hediye de veriyorsunuz oyle düşünün. Kötüye odaklanmayin herkese kulağınızi da tıkayın.

Mesela emzirmek bebek bakımı vs gibi konularda boş boş konuşup ego tatmini yapmaya çalışan kişilere karşı benim yöntemim onlar bir söylüyorsa bes cevap veriyordum söylediklerine pişman ediyordum

Başlığı okuyunca hangimiz olabildik ki diyesim geldi....
Burda bi konu açılmıştı.
Konu başlığı çin mali oyuncak idi
Konu sahibi cin malı oyuncak ile çocuğunun aynı odada bulunmasından endise etmiş bizlere fikrimizi sormuştu. Biz tabi şok...

Cin mali oyuncağı derhal plastik bir poşete koyup ağzını sıkıca bağlamıs ve balkona koymuştu.

O kadına bir arkadaş "siz anneyseniz ben neyim" diye sormuştu . sizin yorumunuz bana onu anımsattı öyle sizinle paylaşmak istedum.

İçimi dökmelik konu biliyorum çözümü yok çünkü. Akrabalık, arkadaşlık, aile ilişkileri dinimizcede emredilen korunması gereken bağlar ama ben yıldım, tükendim. Artık taşıyamıyorum insanlara tahammül edemiyorum sürekli beni iğnemelerinden laf sokmalarından eleştirmelerinden çok yıprandım hemde çok.

Oğlumu çok emziremedim birkaç ay falan o zamanda da sütüm yoktu mama veriyorduk. Memede süt bitmez sen beceremiyorsundurcular bitmedi tepemde. Mama verirken görenler neden emzirmiyorsun emzir sen gelir mama verme içinde ne olduğu belli değil bla bla içimi delip geçen kendimi dünyanın en kötü en beceriksiz insanıymışım gibi eksik hissettiren cümleler hala içimde yara. Oğlum 2.5 kilo doğdu minyon bir bebek mamasını da ek gıdasını da çok güzel yiyor kansızlığı falanda yok her sabah kan damlasını kahvaltısında keçiboynuzunu eksik etmiyorum ama görenler yok göz altları mor yok çok küçük güzel besle bilmem ne.

Şimdi hamileyim oğlum 10 aylık. Tahmin edersinizki yine eleştiriler. Oğlumun bebekliğinden çalmışım çok küçük çelimsizmiş neden beklememişim yazıkmış bana da bebeklerede. Hayatımı yaşasaymışım bu devirde tek bebek iyiymiş. Bu arada neden yaptın diyenler için ilk oğlum tüp bebek. Çok fazla ilaçlar hormonlar kullandım midem rahatsızlandı doktor bir yıl doğum kontrol ilaçlarını yasakladı hamile kalmam çok çok zordu ama yinede korunuyorduk Ben neden oldu diye kendimi üzmüyorum eşimde bende memuruz çocuklarımıza bakacak gücümüz var. Mesele işin manevi kısmı. Sizce ben haksızlık mı yapmış oldum? Doğunca yetemeyecek miyim? Tekrar aynı şekilde kızımı da emziremezsem diye üzülüyorum neler yazdığımı bile bilmiyorum şuan çocuklarımıda alıp kimsenin olmadığı dağ evinde yaşamak istiyorum birileri sırf akrabam komşum iş arkadaşm diye katlanmak istemiyorum artık 😢

kimseye katlanmak zorunda değilsin. kimsenin lafını çekmek zorunda değilsin. kimse ile iyi olmak zorunda değilsin.
çok çok uç istisnalar hariç tüm anneler çocuğuna nasıl bakacağını herkesten çok daha iyi bilir.
sana birisi laf mı söylüyor ver cevabını.. sen üzüleceğine onlar üzülsün. lohusa kadına/hamile kadına laf söylemekten, üzülür diye düşünmekten çekinmiyorlar da sen laf söyleyince mi kötü olacaksın??
benim oğlum da mama ile büyüdü seninki ile benzer sebeplerden. biri emzirmeyle ilgili laf mı söyledi, aç memeni sen emzir derdim, sütle ilgili laf mı söylediler beni kendi inekliğinizle karıştırmayın derdim vs vs...
herkese anında lafını verirdim 1-2 denemeden sonra herkes sen de haklısın, sen daha iyi bilirsin tabi demeye başladılar, o sinsi dilleri içlerine kaçtı.
sinsi diyorum çünkü bu tarz eleştirileri yapan kadın/erkek kim olursa olsun asla iyi niyetli olduklarına inanmıyorum.
senden iyi anne yok çocuğuna buna inan ve kimsenin lafını takma ver cevaplarını. çok rahatlayacaksın, tecrübeyle sabit..

Takmayin insanlari bu kadar. Insanlar hep konusur. Siz bir annesiniz kimse cocuklarinizi sizin kadar dusunmez. Bizim insanimiz cok bilmislik taslamaya bayilir. Amaclari size dogruyu gostermek degil aslinda bak herseyin en iyisini ben biliyorum demek. Ilk cocugunuzda sutunuz yetmediyse yetmemistir bu sizin elinizde olan birsey degil. Yas araliginada diyecek birsey yok sizin bakmaya maddi manevi gucunuz yetiyorsa bos bos lak lak edenler halt etmis.

İçimi dökmelik konu biliyorum çözümü yok çünkü. Akrabalık, arkadaşlık, aile ilişkileri dinimizcede emredilen korunması gereken bağlar ama ben yıldım, tükendim. Artık taşıyamıyorum insanlara tahammül edemiyorum sürekli beni iğnemelerinden laf sokmalarından eleştirmelerinden çok yıprandım hemde çok.

Oğlumu çok emziremedim birkaç ay falan o zamanda da sütüm yoktu mama veriyorduk. Memede süt bitmez sen beceremiyorsundurcular bitmedi tepemde. Mama verirken görenler neden emzirmiyorsun emzir sen gelir mama verme içinde ne olduğu belli değil bla bla içimi delip geçen kendimi dünyanın en kötü en beceriksiz insanıymışım gibi eksik hissettiren cümleler hala içimde yara. Oğlum 2.5 kilo doğdu minyon bir bebek mamasını da ek gıdasını da çok güzel yiyor kansızlığı falanda yok her sabah kan damlasını kahvaltısında keçiboynuzunu eksik etmiyorum ama görenler yok göz altları mor yok çok küçük güzel besle bilmem ne.

Şimdi hamileyim oğlum 10 aylık. Tahmin edersinizki yine eleştiriler. Oğlumun bebekliğinden çalmışım çok küçük çelimsizmiş neden beklememişim yazıkmış bana da bebeklerede. Hayatımı yaşasaymışım bu devirde tek bebek iyiymiş. Bu arada neden yaptın diyenler için ilk oğlum tüp bebek. Çok fazla ilaçlar hormonlar kullandım midem rahatsızlandı doktor bir yıl doğum kontrol ilaçlarını yasakladı hamile kalmam çok çok zordu ama yinede korunuyorduk Ben neden oldu diye kendimi üzmüyorum eşimde bende memuruz çocuklarımıza bakacak gücümüz var. Mesele işin manevi kısmı. Sizce ben haksızlık mı yapmış oldum? Doğunca yetemeyecek miyim? Tekrar aynı şekilde kızımı da emziremezsem diye üzülüyorum neler yazdığımı bile bilmiyorum şuan çocuklarımıda alıp kimsenin olmadığı dağ evinde yaşamak istiyorum birileri sırf akrabam komşum iş arkadaşm diye katlanmak istemiyorum artık 😢
bir benzeri benim başıma geldi ben isteyerek yaptım aralarında yaş farkı olmasına rağmen yok acele ettin yok daha seninde yaşın küçük yok hayatını yaşasadın ve bana bunları söyleyenlerin bir tek faydası bile dokunmadı en çokta sinirlerimi bozan bu sizene yani ister doğururum ister doğurmam! ya çocuk yapmayı düşünen birine bunlar söylenebilir ama çocuk var artık o kişinin karnında bir can var oluşmuş daha neyin davasını görüyorsunuz ? demi yok işte cahiller canım kendilerini ilgilendirmeyen şeylere karışmayı seven kişiler bunlar hiç istemeyerek oldu bile demicektin ikisini birlikte büyütmek istiyorum ben böyle istiyorum çok acıyorsanız morelimi bozmak yerine çocuk doğduktan sonra yardım edersiniz dicektin kapatacaklardı çenelerini...

Valla ben hamileliginiz hayirli olsun demeye geldim. Dogurdugunuzda bakacak olan sizsiniz,kimseye laf dusmez. Siz de hamilelikten kaynakli duygusallik var sanirim,ben olsam hic umursamazdim kim ne derse desin.

Neden böyle takıyorsunuz zaten çocuklarınız için elinizden geleni yapıyorsunuz keyfi olarak mama vermiyorsunuz hem verseniz de kime ne
Ayrıca araları yakın olacak ne güzel kardeş gibisi varmi bu hayatta Benimkiler de öyle arası yakın birbirlerine arkadaşlar
Millet ne derse desin benim moralimi hayatta bozamaz ben zaten elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum çocukların için
He hi deyip gecistirin böyle boş konuşanlara yada umursamadiginizi belirtin ben öyle yapıyorum herkes herşeyi çok biliyor maalsef

Merhaba benim çocuklarımın arası 2 yaş. Kizinizi sağlıkla kucaginiza alın. Milleti hiç ama.hiç umursamayın bana da çok şey söylediler.size tavsiyem 9.ayiniz da bir yardımcı tutun doğum da lohusalik ta yanınızda olsun ve küçük 1 yaşına kadar devam etsin.ben çözümü öyle buldum yoksa kafayı yiyecektik elinizdeki son paraya kadar harcayın ama bu yardımcı işini sakın ihmal etmeyin.bunlar en güzel ama bir o kadar da zor günlerimiz en az hasarla atlatmak laxim o yüzden giden para olsun sağlığımızdan önemli değil. Herşey gönlünüzce olsun

Sanki daha lohusaliktan tam çıkamamışken hamile kalan bir kadın konuşmasıni hissettirdi anlatımınız bana. Çünkü bu dedikleriniz sizin alıp başınızı dağ evine kaçmak isteyecek kadar çok dayanılmaz şeyler değil. Ya biraz fazla hassassiniz ya da depresif bir haldesiniz bilemedim. Evet bencede çok erken bir hamilelik olmuş ki bende doğru bulmuyorum ama bu benim düşüncem benim hayat tarzım. Herkesin bir olmak zorunda mı. Zaten şuan hamilesiniz niye kaile alıyorsunuz erken diyenleri. Sağlıkla gelsin yeterli diyip geçiverin

Emzirmekle mükemmel anne olunmuyor. Zaten kimse de mükemmel değil aslında
Ne güzel yaşları yakın olacak. Ufaklık biraz büyüyünce beraber oynarlar.
Emziremezsem kızımı da diye düşünmeyin. Facebook’ta emzirme sanatı grubuna üye olun, oradaki yazıları inceleyin. Gerekirse gönderi yapıp destek isteyin.

Niye insanları bu kadar önemsiyorsunuz? Sonuçta hamilesiniz artık degistiremeyeceginize gore guzel bir sekilde tadını çıkartın. Hem deneyimlisiniz artik her şey cok daha rahat olur sizin için. Emzirememe konusunu da hiç takmayın. Maddi yanı haricinde hiçbir olumsuzluğu yok mama vermenin. Ben de hiç emziremedim mamayla besledim çocuğumu. Su an 2,5 yaşında ve cok şükür çok saglikli ve bagisikligi cok yuksek bir çocuk. Önemli olan ek gıda dönemi hiç umursamayın..

Elalemin dediklerini neden bu kadar takıyorsunuz ki... Elalem bu, illa ki söyleyecek şeyler bulurlar.. Bir kere geliyoruz dünyaya... Kendi doğrularınızla, yanlışlarınızla yaşamalısınız bence... Emzirerek ayda 2 kiloya yakın alan oğluma bile sütün yetmiyorcular vardı tepemde... Canınızı sıkmaya değmez inanın... Evlatlarınızı sağlıcakla büyütmeniz dileğiyle...

Ne guzel beraber buyuyecek birbirlerine kardeslik, arkadaslik yapacaklar.Siz cocuklariniza en guzel sekilde bakarsiniz ,bosverin o ne demis bu ne demis.Gercekten agzi olan konusuyor. Gülüp gecmeyi oğrenin biraz

Siz ağızlarını kapamayı bilememişsiniz. Bunlar herkese söylenen şeyler siz çok takmışsınız sanırım. Her anne ve bebek kendine özeldir merak etmeyin yetersiniz ikisine de. Benim ikizlerim var ve tek büyüttüm yettim de çok şükür

Katlanmayında zaten gereken cevabı gereken kişilere verin herkes evladını en iyi şekilde yetiştirmek ister ve sizde öyle yapmışsınız zaten annelik sadece süt vermekten ibaret değil ne yazık ki gebe kalmanızda iyi olmuş bence evladınıza bi kardeş vereceksiniz niye yetemeyesiniz ki o evlatlarını çok düşünüp size mama verdin diye eleştiri yağmuruna tutanlarıda görüyoruz 3 5 yaşındaki çocuklara çok faydalıymış gibi abur cuburu dayıyorlar sözde annelik yapıyorlar ama aman başımdan gitsin diye eline telefon tutuşturuyorlar sonrada çok annelik yapabilmiş gibi başkasına akıl vermeye kalkıyorlar sakın umrunuza getirmeyin maşaAllah bir evladınızı büyütmüşsünüz bi tane daha geliyor rabbimin bir bildiği var ki bir tane daha nasip etmiş size bazı insanların işi gücü olmaz kendilerine iş aranırlar kimi çekememezlikten kimi bilinçsizlikten yapar bunu sakın moralinizi bozmayın siz mükemmel bir ANNESİNİZ ❤️

X