Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

gazelim ben çıkıyorum telefondan girip bakıcam cevabına çok teşekkür ederim yardımın için Allah razı olsun seni seviyorum:KK54::KK54::KK54::KK54:

patlamaz canım bişey olmaz...
sıkıca kapat, kapatırken malum kapağın hacmi ile azcık taşar, tezgahın üzerinde kapat kapaklarını..sonra güzelce bidonu sil etrafını..altlarına kap koy..serin yerde beklesinler...
valla sebzeye göre değişir kuzum ne kadar zamanda olacağı..biberler çabuk olur mesela..havuç biraz geç olur malum sert...
3 -4 gün hiç açma kapağını, bir haftada olur benimkiler...
sonra rengi döner hafif yosun yeşili gibi...
açar bakarsın tadına, erie yapmış mı yoksa tuzu falan nasıl diye..tuzu az gibi gelirse diline azcık daha eklersin...

Muzlu rulo pasta.

Esdp.jpg

xXFZw.jpg

patlamaz canım bişey olmaz...
sıkıca kapat, kapatırken malum kapağın hacmi ile azcık taşar, tezgahın üzerinde kapat kapaklarını..sonra güzelce bidonu sil etrafını..altlarına kap koy..serin yerde beklesinler...
valla sebzeye göre değişir kuzum ne kadar zamanda olacağı..biberler çabuk olur mesela..havuç biraz geç olur malum sert...
3 -4 gün hiç açma kapağını, bir haftada olur benimkiler...
sonra rengi döner hafif yosun yeşili gibi...
açar bakarsın tadına, erie yapmış mı yoksa tuzu falan nasıl diye..tuzu az gibi gelirse diline azcık daha eklersin...

gazelim yaptık salı günü turşuları
çok şirin oldular
2 bidon doldu kalan bidon azcık doldu bende dağıttım onları yediler:KK1:
eklerim fotoğrafları:KK1:

Bir insanın mutfağını bu kadar mı ihmal eder yahu :KK19:

Çok özür dilerim arkadaşlar , gerçekten aöf sayfası ile uğraşırken buralara layıkıyla ilgi gösteremedim , sınavlar bitsin bizlerde buralara döneceğiz inşaAllah .

Tek tek bakacağım kaldım yerden söz :KK34:

Gelmişken elim boş gelmeyeyim dedim ;

Dün yaptığım şişte köfte ve pilav . ( köfte harcım sodalı idi herkese şiddetle tavsiye ederim )

$20140113_183146.jpg

Ve geçen gün yaptığım poğaça ve küçük kekler .

$20131230_150059.jpg $20131230_145004.jpg

Çok özür dilerim arkadaşlar , gerçekten aöf sayfası ile uğraşırken buralara layıkıyla ilgi gösteremedim , sınavlar bitsin bizlerde buralara döneceğiz inşaAllah .

Dün yaptığım şişte köfte ve pilav . ( köfte harcım sodalı idi herkese şiddetle tavsiye ederim )

Eki Görüntüle 932175

Eki Görüntüle 932176 Eki Görüntüle 932179

Ausum maşallah döktürmüşsün, ellerine sağlık...Ama hasta yatağımda yapılır mı bu bana:KK43::KK43:

Ausum maşallah döktürmüşsün, ellerine sağlık...Ama hasta yatağımda yapılır mı bu bana:KK43::KK43:

Ahh geçmiş olsun nihancım ya , ciddi bir şey değildir umarım .

Valla uzun zamandır tembellik yapıyordum , artık evdekiler protestoya geçti , bende kek , poğaça kandırdım onları :KK1:

Ahh geçmiş olsun nihancım ya , ciddi bir şey değildir umarım .

Valla uzun zamandır tembellik yapıyordum , artık evdekiler protestoya geçti , bende kek , poğaça kandırdım onları :KK1:

Beni de öyle kandıran olsa:KK9::KK9::KK9:
Sağ ol auscum salgın kurbanı oldum ben de. Doktor 5 gün rapor verdi. Dakika çekmiyor defalarca hapşuruyorum, ciğerlerimin ağrısını hiç sorma... Neyse uzatmayayım fena hastayım ausum :KK43::KK43:

Beni de öyle kandıran olsa:KK9::KK9::KK9:
Sağ ol auscum salgın kurbanı oldum ben de. Doktor 5 gün rapor verdi. Dakika çekmiyor defalarca hapşuruyorum, ciğerlerimin ağrısını hiç sorma... Neyse uzatmayayım fena hastayım ausum :KK43::KK43:

Herkes aynı nihancım ya , bizde çok çektik , ben ayrı Yusuf ayrı ... Ciğer filmin çekildi mi , inmiş mi ciğerlere ?

Aman dikkat çok , bol bol istiharat , ilaçlarını al ama ıhlamur , ada çayı , zencefil ve kestane balı bunları da ihmal etme .

Eki Görüntüle 932175

Eki Görüntüle 932176 Eki Görüntüle 932179

Hmm, yemek yedim de oturdum bilgisayar başına ama, şimdi önüme koysan o tabağı ausum, hiç reddetmem bir güzel yerim.:KK56: Kek ve poğaçalar da çok güzel görünüyor ve eminim tadı da harikadır ama ben şu anda o köfte tabağını istiyorum.:KK1: Ellerine sağlık canım benim...:KK16:

Hmm, yemek yedim de oturdum bilgisayar başına ama, şimdi önüme koysan o tabağı ausum, hiç reddetmem bir güzel yerim.:KK56: Kek ve poğaçalar da çok güzel görünüyor ve eminim tadı da harikadır ama ben şu anda o köfte tabağını istiyorum.:KK1: Ellerine sağlık canım benim...:KK16:

Al canım benim istediğin tabak olsun , bir yoğurmuşum bir yoğurmuşum ki :KK52::KK52:

Sen gel bana börekler açarım sana :KK24::KK24::KK24:

Herkes aynı nihancım ya , bizde çok çektik , ben ayrı Yusuf ayrı ... Ciğer filmin çekildi mi , inmiş mi ciğerlere ?

Aman dikkat çok , bol bol istiharat , ilaçlarını al ama ıhlamur , ada çayı , zencefil ve kestane balı bunları da ihmal etme .

Size de çok geçmiş olsun canım...
Ciğer filmi çektirmedim canım, tek başıma ayakta duracak halim yoktu o yüzden direk aile hekimine gittim. O da görür görmez rapor verdi sağ olsun yoksa çocuklara da bulaşır Allah korusun. Bu dediklerinden sadece ıhlamuru yapabiliyorum şimdi kuzum... İyi olcam inşallah

Aslıcım istemiş bende tarifini yazayım hemen .

Şiş köfte :

$20140113_183146.jpg

• Yarım kilo kıyma
  • 1 adet soğan
  • 1 yumurta sarısı
  • Tuz / karabiber / sumak / yenibahar / biberiye
  • Yarım şişe soda
  • Galeta unu ( kıvamı sağlayacak kadar )

Tüm malzemeler iyice yoğrulur , bayağı bir iyice .Yuvarlak olarak şekil verilir . Sonra biraz ayırdığımız galeta ununa bulanarak bol kızgın yağda kızartılır.

Domates / biber / köfte şişe dizilir . Üzerine biraz kekik serpilir ve fırına....

Aslıcım istemiş bende tarifini yazayım hemen .

Şiş köfte :

Eki Görüntüle 933297

• Yarım kilo kıyma
  • 1 adet soğan
  • 1 yumurta sarısı
  • Tuz / karabiber / sumak / yenibahar / biberiye
  • Yarım şişe soda
  • Galeta unu ( kıvamı sağlayacak kadar )

Tüm malzemeler iyice yoğrulur , bayağı bir iyice .Yuvarlak olarak şekil verilir . Sonra biraz ayırdığımız galeta ununa bulanarak bol kızgın yağda kızartılır.

Domates / biber / köfte şişe dizilir . Üzerine biraz kekik serpilir ve fırına....

Aus çok teşekkürler tarif için.Tekrar eline sağlık.Mutlaka deneyeceğim.:KK56:

Son düzenleme:
Nihan geçmiş olsun.Bütün Türkiye hasta galiba.Bizim ev de öyle.Grip geçse de bir türlü öksürükten kurtulamadık.

Kakaolu muzlu tartlarım.Geçen gün eklediğim süt reçeli var içinde.

Tarif burada.

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/593528-sey_renin-mutfagi-96.html

ZPn2B.jpg

Adracım çok sağ ol, evet herkes hasta, size de geçmiş olsun. Bu hastalık çok uzun sürüyor, 3 gündür hiç iyileşme olmaz mı ya.
Bu arada tartlar enfes görünüyor, ellerine sağlık:KK16:

X