Mutfak tadilatı-Yardım!

bahargunesi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
697
94

Merhaba hanımlar. Mutfak dolabı yaptıracağız. Taşınacağımız evin mutfağı bayağı küçük tazgahı ufak biz de tadilat yapıp dolapları baştan yaptırmaya karar verdik L tezgah düşünüyoruz. Uzun zamandır da araştırıyorum ama kafam karışık. Kapak ve tezgah konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Mutfak ufak olduğu için açık renk tercihen beyaz bir mutfak istiyorum ferah durması açısından. Kapak olarak parlak akrilik düşündüm. Çizilmeye ve sararmaya dayanıklıymış.​

Tezgah olarak da beyaz istiyorum ama beyaz olarak kuvars taş çimstone,belenco,coante karşıma çıktı. Çimstone çatlama yapıyor sararıyor diyorlar. Belencoda da leke çıkmıyormuş.(şikayet var yorumlarında) Coante ile ilgili kullanıcı yorumu bulamadım. Bir de corian var tek parça olması filan çok hoş ama çok çiziliyormuş. Tezgahta çamaşırsuyu vs kullanabilmek önemli bu yüzden çimstone'a daha yakınım. Sitesinde kullanılabilecek ürünleri yazmışlar.​

Bir de banyoya da dolap yapılacak akrilik kapak banyoya uygun mudur?​

anlayacağınız kullananların yardımına ve tavsiyesine ihtiyacım var. Fotoğraftaki gibi bir mutfak düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler:KK15:

Eklentiler

• mutfak1.jpg
    mutfak1.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 545
  • Mutfak2.jpg
    Mutfak2.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 410
  • Mutfak3.jpg
    Mutfak3.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 613
Beyaz temizlik için zor daha koyu renklerle daha rahat edersiniz ferah ama kullanışı da düşününce ben beyaz tercih etmezdim.
Fotolar çok hoş bu arada

Beyaz temizlik için zor daha koyu renklerle daha rahat edersiniz ferah ama kullanışı da düşününce ben beyaz tercih etmezdim.
Fotolar çok hoş bu arada
Yıllarca oturduğum evlerde hep klasik kullanılan kahverengi dolaplardan vardı. üstüme üstüme geliyordu. Mutfak da ufak olunca en iyisi açık renk gibi geliyor bana

Attigin fotoğraflar benim mutfağıma çok benziyor.
Benim de beyaz akrilik dolaplar. Tezgah kuvars. ben çok memnunum bi sıkıntı yaşamadım temizlik konusunda. Beyaz her zaman daha kolay temizliği herşeyi. Bi önce ki evim de dolaplar biraz daha koyuydu her iz belli oluyordu.

Attigin fotoğraflar benim mutfağıma çok benziyor.
Benim de beyaz akrilik dolaplar. Tezgah kuvars. ben çok memnunum bi sıkıntı yaşamadım temizlik konusunda. Beyaz her zaman daha kolay temizliği herşeyi. Bi önce ki evim de dolaplar biraz daha koyuydu her iz belli oluyordu.
Ben de beyaz çok beğeniyorum kuvarz tezgah olarak markası nedir. Beyazlarda sararma leke kalıyor diyenler vardı. Çimstone çatlama yapıyor diyen de var ben de kararsızım

Ben de beyaz çok beğeniyorum kuvarz tezgah olarak markası nedir. Beyazlarda sararma leke kalıyor diyenler vardı. Çimstone çatlama yapıyor diyen de var ben de kararsızım
Markasını inan bilmiyorum sararma leke kalmasi falan hiç yaşamadım, sürekli çamaşır suyu kullanıyorum bi sıkıntı olmadı, özelden foto atayım istersen

Sayenizde mutfak topladım:)

Dolaplar ve tezgah süper

Ama aradaki siyah cam aşırı kötü sürekli leke oluyor asla böyle yaptırmayın
Evet dolaplarınız mutfağınız çok şık :nazar: güle güle kullanın. Benim de hayalimdeki mutfak bu tarz. arka kısmı beyaz ya da açık gri tonlarında düşünüyorum. Tezgahınızın markası nedir. Sararma leke çatlama vs. Sorunu yaşadınız mı

Evet dolaplarınız mutfağınız çok şık :nazar: güle güle kullanın. Benim de hayalimdeki mutfak bu tarz. arka kısmı beyaz ya da açık gri tonlarında düşünüyorum. Tezgahınızın markası nedir. Sararma leke çatlama vs. Sorunu yaşadınız mı

Çok teşekkür ederim en en güzelleri sizin olsun

Ama nolur arayı siyah cam ya da gri cam beyaz cam yatırmayın normal fayans yaptırın

Biz yaptırmadık malesef o yüzden marka bilmiyorum. 0 evdi hazır taşındık ama sararma leke çatlama yok temizlik çok kolay her şey kullanıyorum valla tezgahta

Ama nolur arayı siyah cam ya da gri cam beyaz cam yatırmayın normal fayans yaptırın

Biz yaptırmadık malesef o yüzden marka bilmiyorum. 0 evdi hazır taşındık ama sararma leke çatlama yok temizlik çok kolay her şey kullanıyorum valla tezgahta

Mayis ayında 2 yıl olacak bu arada

Âminn çok teşekkürler hepimizin gönlüne göre olsun💕

1. Mutfak benim mutfağımın aynısı, fırının yanındaki çekmecelerin boyutu, davlumbazın yanındaki kolona kadar😄

Ben dolapları akrilik yaptırdım, sizin de dediğiniz gibi balon kapaklar sararma yapıyormuş. Tam beyaz değil benimki kırık beyaz diyebilirim çokta memnunum.

Tezgah konusunda çok araştırmıştım, sonunda granit tezgaha karar verdim. Granittede renk sorunu oluyor, doğal taş olduğu için tam istediğin rengi bulamıyorsun. Benim tezgah gri, siyah, krem karışımı oldu.

Ben dolapları yaptırırken alt dolapların hepsinin çekmece olmasını istemiştim ama çekmeceler zamanla deforme oluyormuş. Sadece (1. Mutfaktaki gibi) fırının yanındaki yer 3 çekmeceli, diğerleri dolap.

Kapaklara kulp yaptırmadım, hem hoşuma gitmiyor hemde temizlemesi sıkıntı.

Corian dediğiniz nasıl bir şey bilemedim. Şu lavabo tezgah hepsi birden olan mı acaba? Eğer oysa hiç kullanışlı değil. Lavabo zamanla sararıp aşınıyor, tezgah ısıya dayanıklı değil, hiç önermem.

Birde lavabonun yanında bulaşık koymak için bir yeri oluyor ya çelikten lavaboyla birleşik oluyor ( umarım tarif edebilmişimdir ) oda kullanışlı değilmiş. Ben o şekil yaptırmadım, sadece lavabo çelik, tezgahın her tarafı granit.

Hayırlı olsun şimdiden.

Beyazlar sararma yapabiliyor malzemesine çok dikkat edin. Tanıdığım biri yıllardır bu sektörde biri olarak söylüyor ki ünlü yerler bile bu kapak x ten yapılmıştır sararmaz deyip x yerine y veriyor ve kesinlikle anlaşılmıyor. Ama bence de mutfağa en yakışan renk beyaz her zaman ferah ve aydınlık👍🏼

1. Mutfak benim mutfağımın aynısı, fırının yanındaki çekmecelerin boyutu, davlumbazın yanındaki kolona kadar😄

Ben dolapları akrilik yaptırdım, sizin de dediğiniz gibi balon kapaklar sararma yapıyormuş. Tam beyaz değil benimki kırık beyaz diyebilirim çokta memnunum.

Tezgah konusunda çok araştırmıştım, sonunda granit tezgaha karar verdim. Granittede renk sorunu oluyor, doğal taş olduğu için tam istediğin rengi bulamıyorsun. Benim tezgah gri, siyah, krem karışımı oldu.

Ben dolapları yaptırırken alt dolapların hepsinin çekmece olmasını istemiştim ama çekmeceler zamanla deforme oluyormuş. Sadece (1. Mutfaktaki gibi) fırının yanındaki yer 3 çekmeceli, diğerleri dolap.

Kapaklara kulp yaptırmadım, hem hoşuma gitmiyor hemde temizlemesi sıkıntı.

Corian dediğiniz nasıl bir şey bilemedim. Şu lavabo tezgah hepsi birden olan mı acaba? Eğer oysa hiç kullanışlı değil. Lavabo zamanla sararıp aşınıyor, tezgah ısıya dayanıklı değil, hiç önermem.

Birde lavabonun yanında bulaşık koymak için bir yeri oluyor ya çelikten lavaboyla birleşik oluyor ( umarım tarif edebilmişimdir ) oda kullanışlı değilmiş. Ben o şekil yaptırmadım, sadece lavabo çelik, tezgahın her tarafı granit.

Hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkürler 😊Corian tezgaha akrilik de deniliyor hiç ek yeri yok lavabo vs tek parça tezgaha bağlı.

Ben de kulpsuz istiyorum hem sade ve şık duruyor hem de iş yüküm ne kadar azalırsa o kadar iyi benim için.

Alt tarafı normal kapaklı düşünüyorum. Çekmece bana da bozulur gibı geliyor. Tek kaşıklar için çekmece olsun yeter.

İşte tezgah konusunda da granitin renk seçeneği kısıtlı karışık renkli grili olanladan kullandım hiç sevemedim malesef.

Lavabo olarak da alttan yapıştırma düşünüyorum belki 1.5 gözlü olabilir veya dikdörtgen olabilir bilemiyorum ama üstten konulan geniş dediğiniz gibi olanlardan ben de düşünmüyorum

Son düzenleme:
X