Mutfak Dekorasyonu Yeni eve mutfak dolabı

Vanessamae888

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
1
0
34
Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Yeni bir ev aldık ve nisan mayıs gibi teslim edilmesini bekliyoruz. Yeni evin mutfak dolaplarını mütahit değil biz yapacağız o yüzden gün sizlerdir araştırma yapmaktayım. Burada süreç boyunca yaşayacağım tüm olumlu ve olumsuz durumları yazıp gerek sizden destek almak gerekse benim durumumda olan kişilere yardım etmek için bilgi alışverişinde bulunacağım.

Şuana kadar yapmış olduğum araştırmalar neticesinde kafamda ilk olarak belirlediğim renk ve modelleri sizle paylaşmak isterim. Kapak çeşitlerini epeyce araştırdım ve akrilikte karar kıldım. Renk olarak Beyaz tercih etmeyi düşünüyorum hem alt hem üst dolaplarda. Ankastre 3 lü set aldım daha kutusunda onu da yeni eve geçince kullanacağım o da beyaz. Tezgah türü ve rengi yine çimstone veya belenco düşünüyorum, daha bunların kendi içinde farklı çeşitleri vs var o kadar derinlemesine araştırmadım ama beyaz güzel bir tezgah istiyorum. Şimdilik nası bi mutfak istiyorum onu sizle paylaşayım sizden de güzel yorumlarınızı bekliyorum kızlar.

VryyzV.jpg

azBBNO.jpg

Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Yeni bir ev aldık ve nisan mayıs gibi teslim edilmesini bekliyoruz. Yeni evin mutfak dolaplarını mütahit değil biz yapacağız o yüzden gün sizlerdir araştırma yapmaktayım. Burada süreç boyunca yaşayacağım tüm olumlu ve olumsuz durumları yazıp gerek sizden destek almak gerekse benim durumumda olan kişilere yardım etmek için bilgi alışverişinde bulunacağım.

Şuana kadar yapmış olduğum araştırmalar neticesinde kafamda ilk olarak belirlediğim renk ve modelleri sizle paylaşmak isterim. Kapak çeşitlerini epeyce araştırdım ve akrilikte karar kıldım. Renk olarak Beyaz tercih etmeyi düşünüyorum hem alt hem üst dolaplarda. Ankastre 3 lü set aldım daha kutusunda onu da yeni eve geçince kullanacağım o da beyaz. Tezgah türü ve rengi yine çimstone veya belenco düşünüyorum, daha bunların kendi içinde farklı çeşitleri vs var o kadar derinlemesine araştırmadım ama beyaz güzel bir tezgah istiyorum. Şimdilik nası bi mutfak istiyorum onu sizle paylaşayım sizden de güzel yorumlarınızı bekliyorum kızlar.

VryyzV.jpg

azBBNO.jpg
Dolap secimi düzel cnm. Şık ve ferah gösteriyor. Tezgahta bu kadar beyaz kullanma derim. Ara fayanslarda renk kullanabilirsin.

Beyazın hakim oluşu güzel, tezgah olarak corianda tercih edebilirsin. Laminat tezgah kullanmayıda tercih edebilirsin çünkü bir süre sonra beyaz sıkıcı gelebilir sıcak bir malzeme koyarsan uzun yıllar sıkılmadan kullanabilirsin. Ya da bazı dolap kapaklarında tercih edebilirsin ahşap renkleri. Ayrıca ışık olarak gün ışığı veya sarı tonlarında ışık kullanırsan daha sıcak etki yaratabilirsin.

Tamaminin beyaz olmasi asla laboratuvar gibi durmaz. Yuksek mimar olarak mezun olacak biri olarak soyluyorum. Hatta kucuk mutfaklarda olmasi gereken beyaza beyazdir. Iciniz rahat olsun.

Yalniz, seramik secimi onemli. Beyaz tezgaha kucuk ebattaki 10x10 cm, 5x5 cm, 5x10 cm beyaz seramiklerle daha sicak bir etki yaratabilirsiniz. Daha luks ve gosterisli bir mutfak isterseniz tezgah ve alinlik ayni malzemeden olmali. Bu durumda seramik sikkini eleyin. Ayrica led isik bandi asla kullanmayin.

Mutfak dolaplarımız hemen hemen aynı.. benim tezgahım ve ankastrem siyah birde dolabın altındaki taşlar siyah beyaz karışık.. dolaplarım komple beyaz altlı üstlü.. aslında bizim müteahhit komple beyaz yapalım demişti aynen böyle ben istemedim.. şimdi keşke sadece ankstreyi beyaz alsaydım diyorum.. bu kadar beyaz bana ters ne biliyim.

Merhaba mutfagınızı yaptırmış olmalısınız bende beyaz tezgah gri dolap istiyorum. Ama beyaz tezgah kullanışlımı hangi tür malzeme kullanıldı mutfagınız hayal ettiğiniz gibi oldu mu

X