Mutfak Dekorasyonu mutfak yaptıracağım fikirlerinize ihtiyacım var

Kibele__

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
123
0
a.s.Merhaba herkese yakında kendi evime taşınacağım inşallah mutfak yaptıracağım ama hangi tezgah hangi malzeme daha iyidir bilmiyorum kullananlar ya da yeni mutfak yaptıranlarınız varsa bana yardımcı olabilir mi ankastre düşünüyorum ama hangi markayı tercih etmeliyim bilmiyorum lütfen fikirlerinize ihtiycaım var şimdiden teşekkürler..

bende yaptıracağım bakalım sana ne fikirler gelecek

dışı parlak olanlardan kullanmada canım mobilyayı ne yaparsan yap :1no2:

şu meşhur kırmızı varya parlak benim mutfağım ondan
kızım beğenmişti kırmıyalım yeni eve taşınmak alışması zor oluyor diye onun zevkine yaptırmıştık
görünüş şahane a.s
ama temizlik felaket
aynen cam gibi en ufak el lekesi iz birakıyor :1no2:
ankkastredede tepeden sarkmalı davlumbazlar tam bir kabus ona değinmeden de geçemedim canım
özel bir temizleyici gerektiriyor
zamanla cazibesini görüntüsünü kaybediyor :1no2:
marka şu an aklımda değil ama ankastrede yabancı bir marka çok iyi fırını acayip met ediyorlar teyzem yeni yaptırdı çok memnun a.s
isterse markasını sorarım ona
arçelik de güzel kullanan arkadaşlarım memnun
ama hangisi olursa olsun davlumbaz sorun :1no2:
bütünlük açısındanda kullanılıyor işte :nazar:

tezgahı unutmuşum pardon :1rolleyes:
tezgahta mermerit ben kullanıyorum çok memnunun a.s
sıcak tencere tava koyabiliyorum iz yok leke yok çok rahat a.s
mermerde kullananlar var ama en ufak sıcak leke bırakıyor mermerde
düşünürsen mermer bu konuyu mutlaka konuş satıcıyla
sıcaktan etkilenmeyen bir tezgah olsunn a.s

bende yaptırcam ve araştırıyorum ...

dolaplar için arkadaşın kırmızı parlak dediği lake boya dır .. aslında çok kullanışlı ve güzel bi üründür , mdf üzeri boyadır ama dediği gibi parlak olduğundan temizliği kolaydırda sürekli ister çünkü iz yapar ,,

onun yerine son moda mebran kaplama kapak kullanabilirsin yine mdf üzerine kaplamadır ve temizliğide kolaydır iz de yapmaz ...

tezgaha gelince ben corian -policor yada çimston denilen 3 malzemeden birini seçicem , bunlar en pahalı malzemelerdir tamamen eksizdir , lavabolar ön ve arka çıtlar dahil kalıptan çıkan bi malzemedir ... ama dediğim gibi bayağa bi pahalıdır sen yaptıracağın yere bi danış ,

mermeritse bunların bi değişiği fiyatı oldukça ucuz ve kullanışlı bir malzeme 3 yerden eksiz tek yerden kalıptan çıkarılır ama ondada aldığın firma önemli bazı firmalr kötü oluyo ve sıcak suyu lavaboya döktüğünde çatlama yapabiliyo
dikkatli olmak lazım yani

ve en son ankastrelerden şahsi fikrim %100 inox almıcam , eğer sende benim gibi leke takıntın varsa sende alma derim çünkü ne kadar silersen sil kalıyo hadi onu geçtim parmak izi olmaz dedikleri malzemelerde bile hemen silmezsen leke oluyo , sen yokken biri su damlatsa sonra uğraşcan yani ,, beyaz veya siyah olan malzemelerden seçicem onlarında ankastreleri var boya olduklarından krem veya toz cif değilde sıkmalı olanlardan kullanılınca gayet kullanışlı oluyo ..

ay amma yazdım inş. yardımcı olabilmişimdir .... zamanında mutfak imalatı olan bi şirkette çalışmanın faydaları sanırım
$lake mutfak.jpg $mebran kapak.jpg $corian-evye-tezgah.jpg $mermerit tezgah.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ahaaa davlumbazı unutmuşum onuda açıklayayım bildiğim kadarıyla , davlumbaz ve aspratör bu ürünleri mümkün olduğunca cama yakın kullanmak gerekiyo çünkü boru kısmı ve motor gücü kokuyu o kadar uzun süre boruda tutupta dışarı atmaya yetecek kadar değil o nedenle ... alırken motor gücünü sor
ama genelde hep aynı olurlar ya tek motor ya çift motor yapabileceğin en güzel şey boru çıkışına yakın bi yerde olması uzuuun boru kullanmamak yani .....

diğer mesaja resimlerde ekledim fikrin olsun diye ... ama dediğim gibi sen yaptıracağın yere bi danış

Son düzenleme:
Eklediğin resimlerdeki mermerit tezgah ne kadar kötü çatlamış bunu bi kez daha düşüneceğim sonra bu hale gelsin istemem mutfağim lake mutfak şahane kırmızıya bayılıyorum çok şık duruyor ama tabi önce kullanışlı olması benim için daha önemli öyle lekelerle uğraşamam taktım mı takarım inoxa gelince şık duruyo bence ankastrede hangi marka iyidir peki

mermerit öle ama dediğim gibi firma önemli bak diğer arkadaş gayet memnun mermeritten mesela o nedenle aldığın firmaların güvencesinde olmasına dikkat et yani 10 yıl garanti verebiliyo bazı firmalar o kadar güveniyolar ürünlerine ....
e canım lekeye takarım diyosun inoxu nasıl kullanıcaksın ben sırf iz oluyo bide zamanla ocakta ateşin çıktığı yerlerde sararma oluyo diye vazgeçtim ,, eşim beyaz eşyada en büyük firmalardan birinde mühedis ona sordum bunun çözümü yokmu diye , izleri sürekli temizlicen ama sararmaya bişey yapamıyoruz henüz araştırmadayız dedi ... o nedenlede vazgeçtim

markadan ziyade inox olması sorun canım bence çünkü bütün üretimler aynı oluyo , yani hangisine su değse iz oluyo lake mutfak gibi sürekli silmen gerek bide üstüne kurulaman lazım tabi ....

ama franke diye biliyorum alman bi marka gerçekten iyi diyolar ama ben hiç kullanmadım ve hiç o markaylada çalışmadım o nedenle bilemicem canım

valla kızlar
benim daha önceki evimdeki tezgahımda mermeritti a.s
memnun olduğum için yeni yaptırdığım evimede mermerit kullandım
açıkçası çok memnunum
bazen misafirin yanında sıcak ocaktan aldığım tencereyi tezgaha koyuyorum misafir ay ne yapıyorsun diye bir çığlık koparıya o anda benim bile aklım çıkıyo :roflol:
ama sonra anlatıyorum olayı
asla çatlama kırılma gibi bir sorunla karşılaşmadım a.s

ama benim tezgahlarımı her ikisinide dayım yaptı
kendisinin mermereit atelyesi var bundan olurmuki acep
hani dayı ya yeğenine :1rolleyes:

unutmadan kırmızı dolaba gelince öldüm öldüm bittim valla -tatlicadiarzu-

ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum
görünüş şahanee
işi felakettt kafamçokkarıştı

açıkcası bunuda seçmezdim bardağı düşürdüğün vakit hemen kırılıyor ben metal olanını seçtim

seç yoksa temizlemesi sorun oluyor toz gibi uçlara yapışıyor

birde kırmızı renk enerjik ama asabi yapıyormuş

Son düzenleyen: Moderatör:
ema cidden kırılan tezgah resmin çok kötüüakannehir
ama benim evye kısmım metal
bu her evyede başa gelebiliyor
siz siz olun evyeyi sakın mermer mermer,tten yaptırmayın
çelik yada metal evyeleri kullanın a.s

evet seninki biraz torpilli olmuş demekki , dayıdan yğene yerimseniben

ama tekrardan söylüyorum mermeritte firma önemli seçerken dikkat etmek gerek nihayetinde bunlar kalıptan çıkan malzemeler , şöle anlatayım mermer tozuyla beraber onun bu görüntüsünü veren parıltılar tozlar ve yapışmasını sağlayan malzemeler karışıyo ve kalıba dökülüyo sonra kuruyo , kalıp açılıyo vs vs.. malzemenin kalitesi önemli ondan firma diyorum ....

yukardaki kahve görünen mebran kapaklarda çok fazla çeşidi ,deseni ve rengi olan bi malzemedir ...

kırmızı düz yaparsan lakeden pek bi farkı olmaz .... ayrıca tamamen kaplama olduğunda normal mdf-lam veya sunta-lam ürünler gibi bir süre sonra kenarlardan bantları atmaz çünkü bunda bant yoktur bütün bi kaplama yapılır ama bundada dikkat etmek gerek yarım kaplamalarda var yarım istemem diyeceksin yerimseniben bütün diye belirtmek gerek

yakından görmek gerek , eğer etrafınızda koçtaş varsa oraya gidip hazır mutfaklara bakın mebran kapak diye yazar kenardaki bilgilerinde ordan anlarsınız nasıl bi malzeme olduğunu ...

Metal evyeye ve granit tezgaha karar verdim ama dolap kapaklarının rengine ve de malzemesine henüz karar veremedim kafam çok karışık bi de ankastre de ayrı bi sorun acaba siemens nasıldır yoksa beko mu olsa ne dersiniz?

hayırlı olsun canım , karar vermişsin ne güzel ben hala düşünüyorum .... buarada

buldum beyaz eşyada en iyi marka miele dediler ... ama pahalıymıış ...

Tekrar merhaba kırmızı mutfak nasıl olr sizce beyaz ve kırmızıya takıldım şu ara çok hoşuma gidiyor ama emin olamıyorum kırmızı mutfağa tezgah, arka fayans rengi ne olur?...

canım bende mutfağımı 6 - 7 ay önce yaptırdım senin gibi çok araştırsım ondan sonra yaptırdım
şoyle soyliyeyim aklımda tek renk kırmızıydı
ama tek kırmızı boğar diye kırmızı beyaz yaptırdım yani çekmece yerleri kiler ve üstte açılan kapaklar beyaz diğer yerler kırmızı malzemesi mebran
tezgahım granit siyah evye metal damlalık kızmıda metal
rengimden çok memnunum tezgahımdanda ole mermeritte sıcak bişey koyamıyosun çizilme durumu var
oyüzden kesinlikle granit öneririm biraz pahalı ama granir uzun yıllar gider
buaya eklemiştim küçük kırmızı mutfağım diye
eğer resimleri bulabilirsem sana göstereyim

ya evet açılsaydı keşke tekrar deneyemez misin ya da bana söyle daha önce nereye ekledysen ordan bakayım teşekkürler

X