Mutfak Püf Noktaları Mutfakta güve var

Eşim farklı tarihlerde ve başla marka baldo pirinç almış
Ki ben asla baldo pirinç almam genelde osmancık cinsi alırım
İlk aldığında fark ettim pirinç bayat kokuyordu zaten fazla sürmedi içinden güve uçmaya başladı
Bende bütün pirinci aldım balkona güneşli olan bölüme serdim şimdi kararsız kaldım hepsini dökeyim mi diye ama 5 kiloyu da atasım gelmiyor, kararsız kaldım

İlk aldığında fark ettim pirinç bayat kokuyordu zaten fazla sürmedi içinden güve uçmaya başladı
Bende bütün pirinci aldım balkona güneşli olan bölüme serdim şimdi kararsız kaldım hepsini dökeyim mi diye ama 5 kiloyu da atasım gelmiyor, kararsız kaldım
Güvelendiyse bitti o asla gitmez ki atman lazım bak canım çıkıyo benim burda yenmez o

Annem balkona ser dedi serdim aksam pilav yapıym dedim icinden yanık kurt cıktı 😂

Soguklar çıksa biter serin tutmaya calısın bence mutfağı camı gece gündüz acık olsun ömürleri kısa zaten gecer üzülmeyin.

Şimdi bu içinden güve çıkan pirincin hepsi çöpe mi dökmeli yoksa havalandırmalı mi?
Bakınca ve güneşe koyunca havalandırınca
Düzelmiş gibi oluyor 5 kilo pirinci insanın çöpe atadın gelmiyor? Çözüm ne?
tuz canım. koy tuzu içine açık bir tepsi de beklet. Temizleniyor kendi kendine. Ama dikkatli ol kaçak göçek olmasın

Of ya, arastırırken denk geldim bu konuya, bende evde üç dört gundür bu guve kelebeklerınden görmeye basladım, baklıyatlarıma baktım temiz, nerden bulacağım ben bunların yuvasını delireceğim.

X