Mutlu evlilik nasıl oluyor , bu kezde evliliğinde mutlu olanlar anlatabilir mi ?Nasıl bir ilişkiniz vardı ? (Özellikle çalışan kadınlar )

Öncelikle iki tarafında birbirini gerçekten sevmesi gerekiyor mutlu olmak için; ardindan karsilikli fedakarlik ve saygi geliyor. Yani mutlu olmak için agir bir caba gerekmiyor aslina bakarsanız. Ben calisirken de mutluyduk simdi evdeyim yine mutluyuz. Beraberken illa temas ederiz tv karsisinda ya o bana yaslanir ya ben ona, surekli temas halinde olmak sevgiyi pekistiriyor bence. Ne kadar dert cile olsa da hayatimizin icinde hicbir seyi yalniz goguslemeyecegimizi bilmenin gucu bizi mutlu bir evlilige sahip yapiyor diye dusunuyorum.

Iliskide dikkat ettigim konular
- bastan oyunlar, bos kaprisler ve dramlar yok.
-En ön planda saygi olur. Saygi yoksa sevgi zaten olusmuyor.
  • karsidaki insanin hayata bakis aci benzer mi. Kendi hayatini idare edebiliyor mu?
  • sizi hayallerinizde destekler mi?
  • cocuk hakkinda ve yetistirme tarzi ile ilgili düşünceleri ne
  • ailesine bagliligi nasil
  • interneti nasil kullaniyor
-bagimliliklar var mi

Bir taraf elinden geleni yaparken diger taraf yan gelip yatmayacak. Isi eve tasiyip gerginlik yaratmamak, ufak tefek seylere kulp takmamak önemli. Yeri geliyor sadece temel ihtiyaçlarımızı karsilayip sohbet edecek vaktiniz haliniz kalmıyor. Anlayışlı olmak bu anlamda önemli

Saf sevgi ve saygı üzerine kurulu bir ilişkimiz vardır ezelden beri. İlişkimiz yıllar sonra vuku buldu; ama o beni gördüğü ilk anda vurulmuş, hayatındaki en büyük zaafıydım. Bunca yıldır bana sesini bile yükseltip kıracak tek kelime etmedi, üzerime titrer, kaybetmekten korkar, saç tellerimi koklayarak öper. Hayatında daima önceliği ben oldum, maddi manevi her şeyini yollarıma serdi. Benim ilişkim kimsenin mutsuzluğu üzerine kurulu olmadı, sadakatinden asla şüphe duymadım.

Şüpheye düşürmeyen, sizi önceliği yapan, sevginin ve saygının yitirilmediği, ortak paydada buluşabildiğiniz (hayat görüşü, yaşam tarzı, eğitim seviyesi, ailelerde üç aşağı beş yukarı denklik, sosyoekonomik ve sosyokültürel uygunluk) bir ilişkide mutlu olursunuz. Aksi imkânsız.

Mutlu evliligin sirri karisini seven koca. Sevilen kadin mutlu oluyo. Kadin mutluysa herkes mutlu zaten evde.
Katılıyorum.Erkek kadını sevince sorunlarda halloluyor, anlaşmazlıklarda. Seven erkek karısının üzülmesine dayanamadığı için üzmemek için elinden geleni yapıyor,karısı yorulmasin diye her konuda yardımcı oluyor, gönül almak için çabalıyor. Hadi derlerya yuvayı dişi kuş yapar diye. Evet dişi kuş yuvayı yapar ama o yuvayı ayakta tutan kesinlikle erkek kuş oluyor. Erkek kadını sevmiyorsa kadın ne yaparsa yapsın o evde mutluluk olmuyor.

Yeni ve istemeye istemeye boşandınız, devamlı konu açıyorsunuz. İsterseniz yüz konu açın sorun yok ama burası anonim bir platform. Size gerçek hayat lazım. Gezmek dolaşmak yeni insanlara açık olmak, değişik çevreler edinmek... Bunlar kafanızı dağıtmanıza yardım eder.

Mutlu evlilik için düzgün insan lazım. Şartları istekleri beklentileri en başta konuşmak lazım. Düzelir alışır değişir... eğer bunların biri bile varsa evlenmemek gerekir. Bence saygı sevgiden önemli. Aşığım çok seviyorum çok heyecanlıyım yerine saygı gördüğüm değerli hissettiğim bir evliliği tercih ederim. Ailesiyle olan seviyeyi belirleyecek ve asla iki tarafı karşı karşıya getirmeyecek, eşine danışmadan hareket etmeyecek eş bulursanız evlenin. Bunların biri bile yoksa evlilik yürümez ya da ezilerek büzülerek mutsuz olarak gittiği yere gider.

Kızlar , evliliğinde mutlu olanlar anlatabilir mi ?
Biz eşimle görücü usulü/yakın akrabamın aracılığı ile tanıştık. Baştan itibaren birbirimize karşı dürüst olup evlilikten beklentilerimizin neler olduğunu açık açık söyledik. Saygı ikimiz içinde ilk sırada olan şeydi. Kısa sürede nişanlandık, nişanlılık döneminde ilgisini alakasını gözlemledim ve emin olarak evlendim. Evliliğimize mümkün olduğunca kimseyi karıştırmadık, aramızda geçenleri dışarı yansıtmadık. Kavga etsek bunu kimseye belli etmedik, aramızda çözdük. Ev işlerini paylaşırız, alışverişe birlikte gideriz, her konuda istişare ederiz. Her sabah mutlaka uyanır işe uğurlarım, evden çıkarken ve eve döndüğünde, evde vakit geçirirken sarılırız güzel hitaplar kullanırız birbirimize.

Anlaşamadığımız konularda var tabiki ama çok uç noktaya varmadığı sürece tolere etmeye çalışırız, edemediğimiz yerde kavga eder bi müddet sonra genelde eşim özür diler barışırız, kesin haksız olduğumdan eminsem bende özür dilerim.

Maddi konularda ise ortak banka hesabimiz var, eşimin maaşı oraya yatar evin giderlerini oradan karşılarız. Benim gelirim kendi hesabıma yatar extra harcamaları oradan yaparız veya kenara atabiliyorsak atarız.

Kısacası herzaman önce saygı diyorum ve evlilik öncesi kişilerin hayat stili önemli olan.

Mutlu evliliğin sırrı kocaya istediklerini kendi seçiyormuş gibi kabul ettirmenin taktiğini çözmek. Sonrası Mis gibi tertemiz huzur sjsjsj

Benim için saygı önemli. Karşılıklı saygı, sevgiyi artıran ve pekiştiren birşey. Saygı varsa anlaşmazlıklarda bile medeni seviyeyi terketmiyorsunuz.

Erkeğin sevgisinin kadınınkine nazaran daha fazla olması. Ve sevgisini tercihen hem davranışları hem sözleri ile belli etmesi. Sevgi iki taraftada olmazsa olmaz, ancak kadınları biraz kayırıyorum burda. Çok sevilen kadının gülleri bir başka açar.

Olgunluk. İlişkiler en çok problem anlarında sınanıp yıpranıyor. Doğru bakış açısı, objektiflik, özür dileyebilme kabiliyeti, dürüst olmak bunlar önemli.

Evlilikte hayata dair kararların iki kişiye ait olması. Dışarıdan müdahale olmamakla beraber içeriden dışarıya da ortak kararla sızması.

Eşinizin herhangi bir konuda veya teklifte yanında olmasanızda sizin varlığınızı düşünmesi ve hareketlerini size göre ayarlaması. Bu ikram edilen bir şeyi sizde tadın diye peçeteye sarıp getirmesi gibi romantik bir konu da olabilir. Bir başka hanımla sizin göremeyeceğiniz bir anda bile mesafesini koruması gibi güvenle ilgili bir konu da olabilir. Kısaca ben hanimima danışayım diyebilen bir erkek olması.

Bütün bunlarla beraber
ilişkinin zor olmaması.
Birde sohbet, sohbet edebilmek gerçekten önemli.

Benim için sır samimiyet. Kizsada kırılsada sevmesi de hepsi samimi olmalı. Gerisi bir şekilde hallolur. Ama ikinci yüzü olan adam ile olmaz olmuyor o sakladığı fazla gördüğü uzak durduğu hersey o evliliğin tepesine çöküyor. Sevmesi de olmuyor hayati paylaşmıyor aile olunmuyor.

Mutlu evliligin en buyuk sirri iletisim kurabilmek. Iki tarafin da birbirini dinlemeye ve anlamaya istekli olmasi, kendi derdini dogru anlatmaya, anlasilmaya istekli olmasi. Dunyanin en iyi, en dogru insanlari bile evlilikte sorun yasar. Cunku evlilik bir uyum ve anlasma isidir, kisisel ozelliklere bakmaz. Taraflar gecinmeye ve sorun cozmeye gonulleri varsa o iliski yurur.

Kadinlar bir seylerde anlam aramayi, sabretmeyi, cozum bulmayi kucuk yaslardan itibaren ogrenirler. Cocukken bile insanlarin bize bakislarindan bir anlam cikarip kendimize ceki duzrn vermeyi ogreniriz. Sesimizi duyurmak icin surekli birilerine bir seyleri anlayabilecekleri sekilde anlatmaya calisiriz. O yuzden iletisim konusunda kadinlari daha becerikli buluyorum. Bir iletisim problemi varsa cogunlukla erkeklerden kaynaklaniyor.
Iyi evliligin sirrina "hanimci koca" diyenlere de katiliyorum. Cunku bu hanimciligin altinda eşini dinlemek, isteklerine, sorunlarina kulak vermek, hatta bunlari soylemeden anlayabilecek kadar onu tanimak yatiyor. İletişime ve gecinmeye gonullu, bunun icin gerekeni yapmaya istekli erkeklere hanimci diyoruz aslinda. Duzgun iliskinin anahtari bu.
"Iyi arkadas olabilmek, ayni dunya gorusune sahip olmak, ayni seyleri istemek" gibi kriterler iletisimi kolaylastirdigi icin araniyor aslina. Cunku taraflar ayni dili konusuyor. Ama karbon kopyanizla evlenseniz bile iletisim kuramiyorsaniz bir noktada yine sorun yasarsiniz.

Mutlu evliliğin sırrı seni gerçekten seven bir adamla evlenmek.

Love Bombing yapıp sonra ghoslayan değil ama

Ya da senin hiç sevmediğin ama seven de değil

Senin sevdiğin kadar hatta daha çok seni seven bir adamla evlenmek.

Senin arkanda duran bir adamla evlenirsen boşanmazsın konu sahibi öyle bir adam bulmaya çalış.

Yoksa kadın ne kadar uğraşsa da olmaz.

Yuvayı erkek kuş yapar dişi diyenlere itibar etme 😇

X