Mutsuz evlilik

Neresinden baslayayim bilmiyorum suan bir ben varim dunyada birde Allahim inanin dertlesecek birine gidemiyorum koskoca evin icerisinde nokta gibi hissediyorum kendimi.. Ailemde yakinimda ama her seferinde onlarida uzmekten artik ne yapacagimi bilemez hale geldim.. Umarsiz insan suanda uyuyor her zamanki gibi kac gece yastigimi gozyasiyla islattim kac gun yalniz agladim kac kez dusun altinda aglarken o sularla akip gitmek istedim bilmiyorum.. Insanlarin daha onemli dertleri var hayatta farkindayim ama emin olun duygu durumunuz bozuksa hayatinizi komple etkiliyor zamaninda sevdgnz deger verdiginiz kisi tarafindan bosluga birakilmak ruhunuzu cok yoruyor.. Fiziksel siddet yasamadim henuz ama duygusal olarak manevi olarak o kadar yasadim ki sanki her yerim yara bere icerisinde.. Verdgm degerin karsiligini goremiyorum hic gittim olmadi aileler yuzunden dondum dondum de ne oldu iceride zibariyor iste ne cinsel yakinligimiz var ne duygusal sadece aliskanlik bizimkisi.. Aciyorum kendime giden guzel yillarima.. E o zaman deger verme kardesim o sevmiyorsa sende sevme diyeceksiniz bir anda herseyi hafizadan silmek mumkun olsa keske inanin duygularida gectim bir seyi kemale erdirene kadar verdiginiz emege aciyorsunuz o koyuyor artik insana.. Ben mutlu huzurlu yuva bana bagli asik bir es istiyordum yanildim tek kalmayida istemiyorum su hayatta cocuklarim olsun istiyorum mesela paylasabilelim herseyi kendime yetebiliyorum elbette ama diyorum ya sevgiye aska ac kaldim o yonum eksik kaliyor hep.. Hep bi mutsuzluk yasiyorum guvenim defalarca kirildi degersiz hissediyorum iletisim kuramiyorum Ne yapacagim bilmiyorum bu arada evlilik danismaninada gidiyorum karsi tarafin duzelme namina hic bir adimi yok ayni tas ayni hamam.. Bunu okuyacak bekar hanimlara tavsiyem guven ve kalp kirikliklari yasadiginiz bir erkekle asla evlenmeyin..

Yaş kaç kaç yıllık evlisiniz

O gamsızsa sende ondan gamsız olacaksın takmayacaksın ,keyfine bakacaksın sanırım çok duygusalsın, erkeklerin çoğu duygusuz empati yeteneği sıfır ,
herşey köprüyü geçene kadar

Yok annesi busefer, cok yoruluyoruz gelinle biz dedi.. ben de aa olur mu anne ben napiyorum ki sizin yaninizda,herseyi siz yapiosunuz lur mu hic estagfurullah dedim:KK66:)
Esime laf carptim yani yanlarinda,zaten bisey yapmiyorum herseyi anan yapio die.
Kv de de olur mu canm sutu kim verio dedi., senle ben ayaktayiz hep dedi..tek basina cocuk mu bakilir dedi.
Umarim esime dank etmis,gerci bunu da kv dedirtiodur gunahini almiyim de..

Tek başına çocuk mu bakılırmış ????
Bal gibide bakılır....

Hem bu nedir ya. Sutu sen veriyorsun demek piskinlikten baska bisey değil.

Sen sabret. İlahi adalet denilen bişey var...

Aynen katıliyorum...bi benzerini yaşadım..onu birakamam sanıyodu galiba...öyle bir iletisim kestim ki 1 sene yoktum hayatında.. aramadim.. sormadım ....ve bu sürecte gercekten özüme döndüm ..zamana ve onsuzluğa ihtiyacım varmış...sonra aramaya başladı..aramaları gitgide arttı...derken döndügünde herşeyden cok pişmandı...

Ama siz evli degildiniz heralde
Bu arkadaş evli evinde cok zor mesafe koyup kusunce daha dusmanca davranıyor erkekler

Seni cok iyi anliyorum ben de bir odunla evliyim (simdilik).
Ister 7 aylik evli ol ister 40 yillik. Baslarda seni huzursuz eden sorunlar gecmiyor karsi taraf cabalamadikca. Herkes daha basindasin zamanla duzelir diyebilir, sen aradan yillar da gecse de su an icinde hissettigin bosluk dolmayacak.
Biz kadinlar duygusaliz yapi olarak sevilmek ilgilenilmek istiyoruz. Klasik turk erkekleri de mideleri ve cinsellikleri doydugu surece sikayet etmezler. Bos zamanlarini eslerine ayirmak yerine mac izleme film izleme arkadas sohbeti vs gibi seylere yonelirler.
Erkeklerin duygusal ve romantik olani guzeldir. Bos vakitlerini kadiniyla doldurmak isteyen, film izlerken elini tutan, kolunu omuzuna dolayan, gozlerine bakip ne kadar guzelsin, seni seviyorum diyen, yemek hazirlamasina yardim eden, bulasiklari birlikte yikayan, birlikte bir kafeye kahve icmeye giden, yanyana yururken elini simsiki tutan, kadinina sefkatle ask dolu gozlerle bakan erkek guzeldir.
Bizim toplumumuzda boyle bir erkegi genelde dizilerde goruruz. Ben gercegini uzaktan yakindan gormedim henuz.

Yani cancagizim diyecegim o ki, icindeki kucuk kizi daha fazla uzup aglatma. Sen beklentilerini esinin vermesini istiyorsun ama boyle gizli gizli aglayarak daha cok beklersin. Yuregin kabuk baglamadan, kendini hayata kusturmeden caresine bak. Esin degisecek gibiyse bekle biraz daha yok sabit fikirliyse kendine yazik etme.

Benim kocamda aynı bu saydigin özellikler var yanı sıra her pazar kahvaltimi hazir eder operek uyandirir
Bana yemek yapar ben otururum. Her kararima saygi duyar bensiz hicbirsey yapmaz vs
Kotu yönleri de var sokakta kızlara bakmak ve öfke krizleri gibi
Dört dörtlük yok

Benim kocamda aynı bu saydigin özellikler var yanı sıra her pazar kahvaltimi hazir eder operek uyandirir
Bana yemek yapar ben otururum. Her kararima saygi duyar bensiz hicbirsey yapmaz vs
Kotu yönleri de var sokakta kızlara bakmak ve öfke krizleri gibi
Dört dörtlük yok
senin esinin iyi huylari daha agir basiyor gibi. Sana deger vermeseydi o saydiklarini sana yaptirirdi emin ol.

X